Een ware ’’lintjesregen” in Waddinxveen M.D.D.L.van Leeuwen Goud J. de Beer: Zilver L. W. Oorschot: Zilver Mej. M. Tijmes: Goud Sjaak Noteboom TWEE RIDDERSCHAPPEN, ZES GOUDEN EN TWEE ZILVEREN ’’PLAKKEN” Foto’s: z-**^J* ii a o tl llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllillllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WO 1. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 WADDINXVEEN De verjaardag van koningin Juliana is in Wad- nimeerde wijze met elkaar gesproken. Koninklijk zilver voor de heren J. de Beer, chef van de stoffeerderij bij Koninklijk zilver voor de heer L. W. Oorschot, hoofd van de expeditie bij stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn B V. In de oorlogsjaren heeft ’’zuster” Tij mes ook nog als verpleegkundige ge werkt in een sanatorium in Appelscha. Van 1945 tot haar in functietreding in Voorst zij nog vermeld dat de konin klijk onderscheiden Waddinxvener ge durende enkele jaren bestuurslid is ge weest van de rooms-katholieke woning bouwvereniging St. Joseph (1952-1961). WADDINXVEEN De heer M. D. D. L. van Leeuwen van de Zwarteweg 1 heeft van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau gekregen. Sinds mei 1946 is de heer Van Leeuwen dijkgraaf van de polder Bloemendaal in Waddinxveen. Deze polder heeft een waterstaatkun dige oppervlakte van 1180 hectare. Voorts bekleedde de koninklijk onder scheiden Waddinxvener een aantal ne venfuncties: secretaris van het bestuur van de Rabobank Gouda (1946-1968), voorzitter van dat Rabobank-bestuur (1969-1974), tweede secretaris in het bestuur van de Coöperatieve Tuiniers- vereniging Gouda en omstreken (1944- 1959) en eerste secretaris in dat veiling- bestuur (1960-1973). Baan 's. Meubelen B V. WADDINXVEEN De heer J. de Beer (59) van de Jacob van Lenneps- traat 18 is onderscheiden met de zil veren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Vorig jaar zomer was het 40 jaar geleden dat de Waddinxvener in dienst trad van Baan’s Meubelen aan de Zuidkade. Dit bedrijf legt zich toe op de fabricage van meubelen, die in eigen stoffeerderij worden afgewerkt. M. van den Berg (goud), C. Boonstop- langrijke rol. ”In pel (goud), M. D. D. L. van Leeuwen (goud), A. van Noort (goud), J. de Beer (zilver) en L. W. C j Deze tien ’’lintjes” behoorden tot de duizenden koninklijke onderscheidin gen die tegen 30 april weer zijn uitge reikt. Burgemeester mr. Smallenbroek versierselen opgespeld in het Haagse ministerie van Economische Zaken. Het schouderklopje van onze jarige de koninklijke onderscheiding niet vorstin kwam ditmaal terecht bij: H. ding een teken van dankbaarheid dat wij in ons land erkennen dat er niet al leen verschillend mag worden gedacht, juni 1965 bij Souburgh was de Wad- maar dat over dat denken ook mag worden gesproken en geschreven. Aan onze - 1 j*; ven doordat we zelf bepalen wat wij mogen denken, spreken en schrijven, veel meer door aan anderen toe te staan zichzelf te ontplooien binnen de rechtsstructuur, waaar wij aan gebon- heeft hij de leiding over 12 man. De heer Oorschot heeft zich laten kennen als een harde werker, aan wiens inzichten en adviezen zijn directie over ongeveer 25 man. De heer De grote waarde hecht. Beer was van 1948 tot 1965 voorzitter van de postduivenvereniging De Sper wer, van welke vereniging hij sinds 1965 geen deel meer uitmaakt. WADDINXVEEN Mejuffrouw M. Tijmes (65) van de Passage 130 heeft de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau gekregen. De o-o—- Jo— onderscheiden ’."J van het raadhuis kon burgemeester mr. A. G. Smallenbroek vrijdagmor- ^k..^uCemL er gen negen Waddinxveners - twee vrouwen en zeven mannen - konin- klijke onderscheidingen uitreiken. De tiende Waddinxveners kreeg de J. M. Roubos-van der Neut J. de Beer M. van den Berg dinxveense als verpleegkundige werk zaam in een bejaardentehuis op gere- vrijheid wordt geen inhoud gege- formeerde grondslag in Scheveningen. In de eerder genoemde tehuizen heeft mejuffrouw Tijmes zich doen kennen als een vrouw met bijzonder veel Baan’s Meubelen leerling-stoffeerder. Later werd hij machine-stikker. Sedert ongeveer 1955 is hij chef van de stof feerderij en heeft hij als zodanig leiding FEESTELIJKE BIJEENKOMST Waddinxveense eerste burger had van de bijeenkomst in de raadzaal van het nieuwe raadhuis een feestelijke bijeen komst gemaakt waar zo’n honderd den zijn”, mensen - familie, vrienden, bekenden en collega’s van de gedecoreerden wa ren er ook bij - getuige waren van het opspelden van de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden onderschei- pij een schouderklopje aan mensen, die dingen. Dat gebeurde in een genoe- r Nadat iedereen r” ’’lintje” had gekregen werd het glas ge- Koninklijk goud voor mejuffrouw M. Tijmes, oud-directrice van Huize Souburgh. "U hebt het de laatste jaren na een ernstig auto-ongeluk niet gemakkelijk gehad”zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. plichtsbetrachting, geestelijke moed en voor allen, die met haar en haar werk in doorzettingsvermogen. Een vróuw die aanraking kwamen. Haar totale dienst- zichzelf volkomen wist weg te cijferen tijd omvat 45 jaar. en een lichtend voorbeeld is geweest Het schouderklopje van onze jarige de koninklijke onderscheiding niet een 1 vorstin kwam ditmaal terecht bij: H. op zichzelf staande gebeurtenis is. Bij vanaf 1 juni 1965. Huizer (ridder), G. T. Kroon (ridder), hem speelden in dit kader ook begrip- Voordien werkte mejuffrouw Tijmes in mevrouw J. M. Roubos-van der Neut (goud), mejuffrouw M. Tijmes (goud), pen als vrijheid, democratie, onvrij heid, toekomst en verwording een be- i onze samenleving, lijk als leerling-verpleegster en later als met z’n vele internationale verweven- r --- x<=heden, moeten we iedere keer weer be- Öorschot (zilver), denken, dat in vele landen om ons heen verpleging van idioten en achterlijke Koninklijk goud voor de heer M. D. D. L. van Leeuwen, dijkgraaf van de polder Bloemendaal. M. Tijmes WADDINXVEEN De heer L. W. Oorschot (58) van de St. Victors- traat 26 heeft uit handen van burge meester mr. A. G. Smallenbroek de zil veren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau gekregen. De koninklijk onderscheiden Waddinxve ner was midden vorig jaar veertig jaar in dienst van de stoel- en meubelfa briek H. A. van Berkesteijn BV. Hij werd als jongste bediende te werk gesteld in de loonadministratie, welke werkzaamheden al spoedig zelfstandig door hem werden verricht. Sinds 1957 is de heer Oorschot werkzaam in de afdeling expeditie, van welke afde- Aanvankelijk was de heer De Beer bij l'n8 hij thans het hoofd is. Als zodanig L. W. Oorschot Na te hebben gesteld dat vrijheid naast middel ook doel is zei onze eerste bur ger: ’’Vandaag geven we als maatschap- - •- - -•-i ll - j - op hun terrein meewerken onze samen- glijke sfeer. Nadat iedereen zijn leving te verbeteren, die zich ingezet ’’lintje” had gekregen werd het glas ge- hebben op de verschillende terreinen heven, groepsfoto’s gemaakt en op gea- van het leven, meestal ten koste van nimeerde wijze met elkaar gesproken, veel vrije tijd, altijd met inzet van hun Wethouder H. Huizer sprak namens de hele persoon. We zeggen tegen u, dank gedecoreerden een dankwoord, waarin je wel. Ik zeg erbij: ga door, want uw hij zich dankbaar toonde jegens God taak is nimmer gereed. Juist vandaag is d^t allen hun onderscheiding in een vrij het zinvol te spreken over uw taakop- tand en in gezondheid in ontvangst had- vatting in relatie tot het begrip vrijheid, den mogen nemen. Want u hebt dit begrip inhoud gegeven Eerder op de morgen had burgemee- door recht te doen aan uw medemens, ster mr. Smallenbroek er in een korte Vrijheid is in de grond van het woord, toespraak op gewezen dat het feest van recht doen aan uw naasten”. dinxveen gepaard gegaan met een ware ’’lintjesregen”. In de raadzaal koninklijk Wad- van het vorig jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid genomen als directrice van het protestants-christelijke bejaardente huis Souburgh aan de Prins Bernhard- laan. Zij was in dgze functie werkzaam Ermelo en Scheveningen. Op 15 juli 1931 tot 4 april 1943 was zij, aanvanke- verpleegkundige, werkzaam in dienst van de ’’Vereniging tot opvoeding en de burgerrechtelijke vrijheden worden kinderen” te Ermelo, door welke vere- ingeperkt. Wanneer we ook in Wad- niging de verpleeginrichting dinxveen te maken hebben met vluch- ’s Heerenloo-Lozenoord in stand wordt telingen, die om politieke, dan wel ge- gehouden. had ze gekregen van de Kanselarij der loofsredenen hun land moeten verla- Nederlandse Orden in Den Haag. Daar ten, dan is een koninklijke onderschei- moeten ook de onderscheidingen - een kostbare zaak overigens - naar worden teruggestuurd bij overlijden van de ge ridderde, want de wét bepaalt dat de overheid de ’’lintjes” slechts in brui kleen afstaat. I ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 6