10 mensen kregen koninklijk schouderklopje G.T.Kroon :Ridder den BergGoud M. van Geridderden op één foto A.vanNoort :Goud Bé Foto s: Sjaak Noteboom Is J Ju j u f I 1 L 1 21 r I’ F I wis f L I in ’li WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 M. D. D. L. van Leeuwen hem en zijn vrouw een gastvrij onthaal Tot ridder werd eveneens benoemd de heer G. T. Kroon, hoofdcommies *r j. - bij het ministerie van Economische Zaken in Den Haag. Koninklijk goud voor de heer M. van den Berg, commissaris van machinefabriek J. van den Berg Zn. B V. De heer Van den Berg en zijn Be Fair-collega en vriend C. Boonstoppelnoemde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek "een sieraad voor de gemeenschap". leven heeft de heer Van den Berg zich ook verdienstelijk gemaakt als lid van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk (1949-1965), zat hij in het comité ter voorbereiding van de bouw van de Ontmoetingskerk aan de Groens- WADDINXVEEN' De heer A. van N.^prt (7Ö) van het Noordeinde 5a is on derscheiden met de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De koninklijk onder- A. van Noort H. Huizer voorde en deed hij voorbereidend werk voor de restauratie van de gerefor meerde Kruiskerk aan de Passage in 1972. Tot voor enkele jaren was de heer Van de Berg lid van de commissie van beheer van zijn kerk. C. Boonstoppel G. T. Króón binnen de groep ’’Waarheid en Een heid”. Wekelijks rijdt de Waddinxve- ner belangeloos bejaarden en zieken -- naar de kerk. Tenslotte zij nog vermeld afehangers-^a 4 opleggerévtjegt jaar- dat de heer Van Noort gedurende 20 >ijks ongeveer 1,4 miljoen kilometers af jaar ouderling van de Gereformeerde Koninklijk goud voor de heer A. van Noort, commissaris van het transport bedrijf Avan Noort Zn. B V. WADINXVEEN Op de trappen in het nieuwe raadhuis poseerden vrijdagmorgen rond burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de negen Waddinxveners die in hun eigen woonplaats hun welverdiende koninklijke onderscheiding in ontvangst hadden genomen. Op de eerste staan van links naar rechts de heer L. W. Oorschot (zilver), mejuffrouw M. Tijmes (goud), burgemeester mr. Smallenbroek, mevrouw J. M. Roubos-van der Neut (goud) en de heer M. van den Berg (goud). Op de achterste rij staan van links naar rechts de heer M. D. D. L. van Leeuwen (goud), de heer A. van Noort (goud), de heer J. de Beer (zilver), de heer C. Boonstoppel (goud) en de heer H. Huizer (ridder). WADDINXVEEN/DEN HAAG Waddinxvener, die met stukken onder Minister drs. G. M. V. van Aardenne zijn arm naar een vermeende bespre- (Economische Zaken) heeft vorige king met staatssecretaris drs. Th. M. week vrijdagmorgen op zijn ministerie Hazekamp was gegaan. ”Ik was met in Den Haag de Waddinxvener G. T. een geweldige smoes naar binnen ge- Kroon (52) van Peuleyen 176 benoemd loodst”, vertelt ons de heer Kroon. tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De verdiensten van deze De kersverrse ridder in de Orde van hoofdcommies bij het directoraat- Oranje-Nassau was in Waddinxveen generaal voor handel, ambachten en ouderling van de Gereformeerde Ker- diensten, waar de gedecoreerde in het ken. Voorts maakt hij deel uit van het bijzonder de belangen van de horeca, dagelijks bestuur van het provinciaal vervoer en overige diensten behandelt, centrum voor gereformeerd jeugd- en gaven daartoe alle aanleiding. jongerenwerk en zit hij ook in het lan- De heer Kroon is nu zes jaar bij het delijk centrum voor gereformeerd ministerie van Economische Zaken jeugd- en jongerenwerk. De heer werkzaam. Daarvoor ’’diende" hij elf Kroon is ook nog lid van de gemeente- jaar bij Rijkswaterstaat. De koninklijke lijke commissie voor kunst, cultuur, re- onderscheiding werd door de bewind- creatie en jeugd. sman uitgereikt aan een totaal verraste WADDINXVEEN De heer M. van den Berg (64) van de Noordkade 197 heeft de gouden ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Tot in 1973 was deze koninklijk onderscheiden Wad dinxvener directeur van J. van den Berg en Zonen Waddinxveen BV, van welk bedrijf hij nu commissaris is. De zaak werd opgericht in 1898 in Rotter dam door de heer M. van den Berg, va der van de man die vrijdagmorgen een ’’lintje” kreeg. Gestart werd 80 jaar ge leden met 6 personeelsleden. De be drijfsuitoefening vond gedurende de eerste jaren ook in de Maasstad plaats. In November 1916 werd de ’’molen- bouw” overgeplaatst naar Wad dinxveen. Aan de Henegouwerweg maakt het bedrijf machines voor vee voederfabrieken en chemische indus trieën, terwijl voorts transportappara- tuur wordt vervaardigd. Tot vorige week was de heer Van den Berg voorzitter van de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair. Hij hanteerde de voorzittersha mer sinds 1963. Daarvoor was hij secre taris van het voetbalbestuur. Hij be hoorde in 1953 tot één van de oprich ters van Be Fair, tot welke sportvereni ging ook de afdelingen tennis en volley bal behoren. Bekend zijn ook de werk zaamheden die de heer Van den Berg voor het Sportweekcomité pleegde te doen. Hij is een goed bestuurder, die de problemen scherp ziet en goed weet j aan te pakken. De koninklijk onder scheiden Waddinxvener heeft een brede visie. Behalve in het bedrijfs- en in het sport- De heer A. van zijn cijfers die zeker aanjpreken. Naast •transporten van machines en bouwrfta- terialen worden per jaar ongeveer 560- particuliere verhuizingen uitgevoerd en - daarnaast nog diverse kantoorverhui- scheiden Waddinxvener richtte op 14 zingen (laatstelijk -nog de ge-meentese- maart 1931 samen met zijn broer H. eretarie en een aantal gemeentelijke - van Noort een transportbedijf op, dat diensten^ tot op de dag van vandaag een zeer be- In 1949 was de heer Van Noort mede langrijke plaats op vervoersgebied in oprichter van het Protestants Christe- Waddinxveen inneemt. C’ - Dit "grote, bloeiende bedrijf met een t„. vrachtwagenpark van in totaal ^Oftcm vervulde. Sinds 1950 is-hij laadvermogen, is in 1972 omgezet in een BV. De heer Van Noort is sindsdien commissaris) en is ondanks -zijn gever - detdeleeftijd- nog steeds actief in het bedrijf werkzaam. Door het 28 man tel- 3-em- lijk Beroepsvervoer (PCB), waarvan hij tot ongeveer 1970 een bestuursfunctie j voorzitter van de Combinatie Suikerbieten Tran sport. Tijdens de Tweede Wereldoor log stond het huis van de heer Van Noort wijd open voor onderduikers. Veel ondervoede kinderen hebben bij lende personeel 1-6 chauffeur: balieurs en 4 man-administratief perso- gevonden en konden daar flink aanster- neel- wordt hij zeer gewaardeerd om ken. Vele jaren werkte de heer Van zijn vakmanschap en prettige wijze van Noort ook in het evangelisatiewerk van optreden gedurende de 47" jaar dat hij de Gereformeerde Kerk en is hij actief onafgebroken aan de onderneming is ver-bonden. Het totale wagenpark van Van Noort en Zn. BV bestaat uit +6 vrachtwagens. ■s fi - - lp’ ‘M-.’1' j i in Br 4 I T

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7