WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Vrijdagavond kampioens- TOOS roept sporters op De Gouwe wint Marco Kleiweg Bronzen plak WADDINXVEEN - Bij de zaterdag in de sporthal ”de Sniep” gehouden Nederland se Kampioenschappen prestatieproeven turnen in de sectie topsport werd de bron zen medaille veroverd door de Waddinx veense turnvedette Marco Kleiweg. Marco Kleiweg, die de gymnastiekvereniging TOOS vertegenwoordigde, behaalde met een eindtotaal van 117.50 punten de schitterende derde plaats. Behalve Marco eigen tournooi In clubhuis van acht tot negen uur I Open tournooi met 27 teams groot succes DE SPERWER Schaak mee met WSE ItXtUllv Vdll Dt JL1 411 Zaalsporten ook bij multi-sportvereniging? TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 MEI 1978 j an i- P P ;r s- le jr Het veteranentoernooi van WSE om de Wes van der Zijden-bokaal in Wad- ---ge Alle singles ƒ4.95 glllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllg HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WADDINXVEEN Vrijdag 19 mei tussen 20.00 en 22.00 uur wordt door het bestuur van de christelijke sportvereniging Be Fair, afdeling voetbal, gerecipieerd ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de 3e klasse KNVB van het eerste elftal en de hieraan verbonden pro motie naar de 2e klasse. De receptie wordt gehouden in het clubgebouw van de dit jaar 25 jaar bestaande club. Het jaarlijks streekvoetbaltoernooi van Be Fair op Tweede Pinksterdag is ver rassend gewonnen door Zwammerdam. De groenwitten speelden in de finale tegen Bodegraven met 0-0 gelijk, maar namen daarna de strafschoppen duide- tegen Schoonhoven. De eerste serie van trainer Piet van Mullem was het strafschoppen eindigde onbeslist, maar toernooi zwak begonnen door van het m de ^tweede was Floreant de geluk- zaterdagteam van Bergambacht te ver- O A ft O M w Damclub Excelsior 'P De eindstand in poule A was: 1. Zwam- Gouderak3;5. WDS 1. r van Zwijnenburg, TOOS ti lls lit 3-6 punten 3-4 punten 3-2 punten 3-0 punten 19.45 uur Koudekerk A - De Gouwe A jongens 19 mei in Hillegom 21.00 u. H.Z.V. I - De Gouwe IV heren D. Heerlen W. Heuvelman W. Slagboom D. Boete P. Boncfaas H. Metselaar J. Jansen Gebr. Anders Troost-Tamerus A. Bonefaas v. Gelooven- v. Dijk C. Smit F. Rip de Kok-Bijmans den Ouden- v. Gent H. Vink N.v. Vliet J. Koren C. Toor en Zn. W. Metselaar M. Groen W. Brccdijk A. Rietveld D. Oskam Verkadc-dc Wit C. Bode L. de Bruyn 19-46-81-99 29- 67 30- 59-60-96-109 31- 61-72-76 33- 39-45-105-113-114 34- 49-51-86-91-95 35- 100 55-106 57 66-73 70-84-98 79 85 le n G Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 gt •e- )e >r- if- ep it at at at at at ut at at at at at a- s- ;n e- Dt ;k ïn ’t ij- >9 li- lijk beter dan Blonk c.s. Zwammerdam schoot alle penalties er in en Bodegra ven miste ze allemaal. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Be Fair en Hazerswoudse Boys leverde een 3-1 overwinning op voor Be Fair. De ploeg WADDINXVEEN - Uitslag P.V. de Sper wer van de wedvlucht St. Ghislain. Af stand 188 km. In konkours 461 duiven. Gelost om 12.50 uur met kalme N. wind. Aankomst eerste duif 15.46.04 uur, laatste duif 16.15.50 uur. Snelheid eerste duif 1064.56 m. per min., laatste duif 909.16 m. per min. I- 3-10-27-28" 2 4- 24-82-107 5- 21-56-69 6 7- 38-42-62-64-83- 97-102-108 8- 44-54-89-90-92 9- 52-53-87-88-111 II- 15-71-77-112 12- 50 13- 22-23-25-36-37-65- 68-78-93 14- 47-80-101 T.H. Twigt en Zn. 16-20-26-4143A8-63 17- 94-103-115 18- 32-40-58-74-75- 104-110 2. Donk I 3. D.S.Z. II 4. Boskoop I 3-0 punten 8. I 9. Met de vlam Uitslagen waterpolo: De Gouwe A - B.Z. en P.C.A. jongens 2-6 - 31 0-10 3-4 1-2 1-2 3- 1 4- 0 4-0 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub --- (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging W ad dinxveen (schieten) Tafelténnisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen ning op de rekstok voerde hij bijna per fect uit en hij kreeg daarvoor de hoogste waardering; namelijk 6.05 punten. Toch kon Arco het niet voor elkaar krijgen om in de prijzen te vallen. Met een eind totaal van 100.70 punten behaalde hij een achtste plaats. Het spectaculaire tuinwerk werd zater dag verricht door de vijf turners uit klas se vier. De Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS was in deze klasse het best vertegenwoordigd en wel door Mar co Kleiweg, Jan Nieswaag en Peter Ver heul. Willy Franssen van P.S.V. uit Eind hoven en Lucien Moerkamp van Pro Patria uit Zoetermeer lieten zich door de drie TOOS-jongens niet van de wijs brengen en zij turnden met zeer veel accuratesse op de tien tumtoestellen. Over het algemeen waren Willy en Lu cien wat beter doordat zij hun oefeningen wat netter afwerkten. Zij behaalden dan ook respectievelijk de eerste en de twee de plaats. Bijzondere afsprong Niet onvermeld mag worden gelaten de bijzondere afsprong van de rekstok van Peter Verheul. Hij maakte een zolendraai met salto voorover wat in de tumwereld als een moeilijk onderdeel van de rek stok wordt beschouwd. Helaas viel Peter door een misser van het rek voor hij zijn acrobatische afsprong kon maken zodat zijn rekoefening laag gewaardeerd werd namelijk 2.80 punten. Marco Kleiweg be landde op de eervolle derde plaats met 117,50 punten. Aan het eind van de middag werd door 1. e2 - e4, e7 - e5 2. f2-f4,e5xf4 3. Pgl-f3, Lf8-e7 4. Lfl - c4, Pg8 - f6 5. Pbl-c3, Pf6xe4 6. Lc4 x f7 schaak Op direct 6. Pc3 x e4 volgt 6 d7 - d5 6Ke8 x f7 7. Pc3 x e4, d7 - d5 (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). zo werd de omzetting van de voormalige gymnastiekvereniging in de m.s.v. TOOS - met een totaal aantal leden van 1500 - een feit.” ’’Maar de multisportvereniging kan meer dan de twee genoemde afdelingen bevatten en zo achtte het algemeen bestuur van TOOS thans de tijd rijp om tegemoet te komen aan de vele verzoeken die binnenkwamen voor beoefening van andere takken van sport. In de achter ons liggende weken is verkend voor wel ke takken van sport er in onze gemeente belangstelling bestaat. Daarbij is gebleken dat de oprichting van afdelingen voor het beoefenen van handbal en badminton in een behoefte zou voorzien, terwijl ook voor schermen enige belangstelling blijkt te bestaan. Ook vond reeds overleg plaats met de initiatiefnemers voor het oprich ten van een micro-korfbalvereniging in Waddinxveen. Zij hebben geen bezwaar, dat TOOS ook eventuele korfbal-enthou- siastelingen betrekt in haar ledenwerf- aktie.” ’’Vanaf deze plaats richt het algemeen bestuur dus de oproep aan de beoefe naren van bovengenoemde takken van sport, jong of oud, recreatieve- of wed strijdsporter: Hebt u belangstelling? Aan meldingsformulieren kunt u afhalen bij: J.J. Kok, Peuleyen 168 Waddinxveen. Ook indien u wensen voor een niet ge- 1. Rivers of Babylon - Boney M 2. Substitute - Clout 3. Night Fever - Bee Gees 4. Ca plane pour moi - Plastic Bertrand 5. Come back my love - Darts 6. Only a fool - Mighty Sparrow and Byron De Gouwe IV - O.Z.V. Ill heren A.Z.C.A. - De Gouwe A meisjes Alkemade A - De Gouwe A meisjes D.S.Z. II - De Gouwe I dames Donk I - De Gouwe I dames De Gouwe I - Boskoop dames De Gouwe I - D.Z.V. I heren De Gouwe I - D.S.Z. I heren DeGouwel-Zwemlust/HommclI hcrcn4-3 Programma waterpolo 19 mei in Woerden 20.15 uur Woerden Hl - Dc Gouwe V I heren 1 19 mei in Koudekerk WADDINXVEEN - Science fiction l en schaken hebben voor vele niet- schakers kennelijk iets gemeen. Mis- schien is dat het tasten in het onbe kende, het voorzien van iets dat nog gecreëerd moet worden, feit is dat in science fïctionverhalen de hoofd persoon vaak als ”de grote denker” i wordt aangeduid, die zijn onderda nen als pionnen verschuift en de te- i genstander probeert mat te zetten. Het slot van de partij is onverander- lijk als volgt: Het meesterbrein maakt een boosaardige opmerking en laat die vergezeld gaan van een triomfantelijk uitgevoerde zet, waar- bij hij zijn tegenstander stralend in f het gelaat ziet. Daarop geeft de held l een vernietigend antwoord en plaatst f met een klap een stuk bij de koning van zijn op slag verblekende oppo- 1 nent. Mat!! 1 Ter besluit van dit aardige verhaaltje f een partij tussen Wood (met wit) tegen Stokes (met zwart), gespeeld f 1 te Birmingham. ebew *11 I in de tweede was F' .2. ookige. De heer F. N. Hart, die in'de le- liezen, maar herstelde zich later door denvergadering van 26 mei kandidaat is met 1-0 van ’’buur” Waddinxveen te voor de voorzitterszetel bij WSE, reikte winnen. na afloop de prijzen uit. noemde tak van (zaal)sport heeft, kunt u een formulier invullen. Wanneer er voldoende belangstelling is, kan ook daarvoor een afdeling worden opgericht. U ontvangt t.z.t. nadere informatie.” ”Het is duidelijk, dat de ’’nieuwe” af delingen - wanneer althans tot oprich ting ervan kan worden overgegaan een eigen bestuur en leiding moeten heb ben. Van belang is daarom dat u eventueel bij uw aanmelding tevens kenbaar maakt, dat u aktief mee zou kunnen en willen werken om de zaak van de grond te krij gen. De kans om uw favoriete sport in Waddinxveen in verenigingsverband te kunnen, beoefenen wordt hierdoor ook voor u groter!” ”De organisatievorm ’’multisportvereni ging” biedt voor een nieuwe afdeling het voordeel, dat direct met de feitelijke sport beoefening kan worden gestart. Verschei dene bestuurlijke en organisatorische za ken, zoals sportaccomodatie, ledenadmi nistratie, kontributie-inning, klubblad e.d. worden immers door het Algemeen Be stuur voor de gehele vereniging verzorgd. Laat het vooral niet bij de goede voorne mens blijven, maar haal een formulier en vul het in. Gaarne binnenkort tot ziens op een oefenavond van een nieuwe afde ling van de m.s.v. TOOS!” Algemeen bestuur m.s.v. TOOS Door dit resultaat kwam de Gouwe definitief in het bezit van Roskam’s wisselbcker. De heren speelden tegen de hoofdklassers Zwemlust/Den Hommel uit Utrecht en D.Z.V. I uit Delft. Tegen het Delftse team behaalde de Gouwe een overtuigende zege (4-0). D.S.Z. uit Den Haag bood meer tegen stand dan D.Z.V.doch verloor eveneens met 4-0. De finale de Gouwe I-Zwemlust/Den Hommel werd een spannende wedstrijd met zeer goed waterpolo. De Gouwe was iets sterker en wist dit door doel punten van Hans de Gruil en Dirk Russ- ner tot uitdrukking te brengen. De eindstand was: 1 De Gouwe I 2 Zwemlust/Den Hommel 3 D.S.Z. I 4 D.Z.V. I YY ZYYY* dinxveen is voor de tweede keer g“ WADDINXVEEN Zaterdag voor Pink- steren is het derde open tournooi van WSE gehouden op het sportcomplex in de Oranjewijk. Onder stralend zomer weer streden 27 teams om de eer en, de prijzen. Er was voor ieder team een beker beschikbaar, ’s Morgens kwamen de E- en de D-groep aan bod. De eindstanden waren: E-groep 1. F.C. Tikkie Trug 2. W.S.E. E-2, 3. W.S.E. E-5, 4. W.S.E. E4. D-groep 1. de Voltreffers, 2. De Door douwers, 3. S.V.O.D. (hetgeen betekent Samenspel Voor Ons Doel), 4. De Tref fers, 5. De Kometen/Verzijl Sport 6. F.C. Oranje-Blauw en 7. de Topscoorders. De C- en de B-groepwedstrijden werden ’s middags gespeeld onder de deskundige leiding van K.N.V.B.-scheidsrechters Mon ster, Kaptein, Hart, Rehorst, Schoonder- woerd. Versluis en Disseldorp. Eindstand C-groep (welke tot stand kwam na 2 se ries strafschoppen, zodat het tournooi wat uitliep): 1. Waldolala, 2. Zwart-Wit ’78, 3. W.S.E./Verzijl Sport, 4. Schele Henkie, 5. ex equo: de 11 van 6 Miljoen, speeltuinvereniging De Overkant, Jong Oranje (dat voor de 3de maal in succes sie deelnam), de 11 van 6 Miljoen (2) en Legoland. Voor iedere deelnemer was weer een vaantje beschikbaar en het exportbedrijf Bonnimex BV zorgde voor 450 sinaas appelen. Bijzonder op vielen dit jaar verschillende leiders door hun erg posi tieve instelling bij de begeleiding van hun aelftallen, hetgeen zeer gewaardeerd wordt wethouder A.H. van Gent van sportzaken door de toumooileiding. j- j- ---=*-Tot siot gaa( de dank van W.S.E. nog uit naar Makelaardij de Pater, door wiens financiële injectie dit tournooi mogelijk werd en aan Verzijl Sport van de Passa ge, die W.S.E. 3 gloednieuwe leren ballen schonk. Uit de reacties van leiders en spelers put het W.S.E.-jeugdbestuur weer moed voor de organisatie van het 4de open tournooi volgend jaar. Aan het damestournooi namen deel: het pas gepromoveerde Donk I (eerste klasse), D.S.Z. II (hoofdklasse) en Bos koop. De Gouwe dames wonnen verassend Donk I (2-1) en van D.S.Z. II (2-1). De eindstand was: 1. De Gouwe 13-6 punten 3-4 punten 3-2 punten 7. Every I’s a winner - Hot Chocolate Lady Mccorey - BZN Met de e!_..i in de pijp - Henk Wijngaard 10. Baker Street - Gerry Rafferty WADDINXVEEN - Eind vorig jaar is de gymnastiekvereniging TOOS omgezet in een multi-sportvereniging met dezelfde naam en in eerste instantie twee afdelin gen: gymnastiek en basketbal. Na het realiseren van de interne organisatie en verdere regelingen is nu besloten te trach ten de aktiviteiten van de m.s.v. TOOS uit te breiden naar andere takken van sport (voorlopig alleen zaalsporten, die nog niet door een zustervereniging wor den beoefend). In dit verband heeft het algemeen bestuur van de multi-sportvereniging TOOS dezer dagen een persbericht uitgegeven waarin de plannen van het bestuur nader wor den toegelicht. Ten behoeve van onze lezers hierbij de tekst van dit persbe richt: ”Het zal intussen bij het sportminnend publiek in Waddinxveen bekend zijn, dat de vanouds bekende gymnastiekver eniging TOOS zich het afgelopen jaar heeft ’’omgeturnd” in een multisport vereniging” met dezelfde naam. Waarom een multisportvereniging? Wel, toen bij een aantal leden de behoefte bleek te bestaan om ook eens een balspelletje te doen, ontstond een recreatieve basketbal- groep. Dit groepje kreeg serieuze plannen en'speelde al vrij snel mee in de basket- ball-competitie onder de naam TOOS. Het werd nodig de vereniging bestuurlijk aan te passen aan het bestaan van de twee afdelingen: gymnastiek en basketball en 8.Pf3 - e5 schaak, Kf7 - e6 Een lelijke fout, zwart moest Kf7 - g8 spelen. 9.Ddl - g4 schaak, Ke6 x e5 10. d2 - d4 schaak, Ke5 x d4 diagram 11. c2 - c3 schaak (zie diagram), Kd4 - c4 Nu is het uit. De laatste kans was Kd4 x e5 12. Dg4 - e2 mat. werd TOOS-gymnastiek ook vertegen woordigd door Peter Verheul, Jan Nies waag en Arco Zwijnenburg. Peter en Jan turnden in dezelfde leeftijds klasse als Marco en zij werden respectievelijk vierde en vijfde terwijl Arco de achtste plaats be haalde in zijn leeftijdsklasse. Precies om 11.00 uur begon zaterdag ochtend de Nederlands Kampioenschap pen prestatieproeven turnen voor jongens in de sectie topsport van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. In to taal 38 turners van 15 verschillende gym nastiekverenigingen uit het gehele land namen aan dit tumspektakel deel. Zij hadden zich bij de voorwedstrijden bij de beste tien weten te plaatsen, wat een vereiste was om aan het Nederlands kam pioenschap te mogen deelnemen. De deelnemers waren verdeeld in vier leef tijdsklassen en voor elke klasse gelden aparte regels voor de oefeningen en jury beoordelingen. Twaalf deskundige juryleden hadden de zware taak op zich genomen om de oefe ningen die de jongens uitvoerden zo eer lijk mogelijk te waarderen. In klasse ze ven namen 10 turners deel in de leeftijd tot en met 11 jaar. Erg sterk was André Goedgebure van de gymnastiekvereni ging Volharding uit Goes. Hij behaalde voor zijn brug oefening 5.05 punten wat zeer hoog was daar er in zijn leeftijds klasse maar maximaal 5,5 punten per on derdeel behaald kon worden. André werd ook eerste met een totaal van 55,95 punten. Twaalf jongens van 12 en 13 jaar turnden in klasse zes. Zeer serieus werkten de jongens aan de verplichte oefenstof op de zes vaste tum-toestel- len. De eerste plaats werd behaald door Branc Grootes van Olympia uit Harderwijk. In klasse vijf streden elf turners in leef tijd varieërend van 14 en 15 jaar om de eerste plaats. In deze klasse turnde Arco Zwijnenburg voor de gymnastiekvereni ging TOOS mee. Hij draaide zijn oefenin gen vrij goed. Vooral de verplichte oefe- WADDINXVEEN - In een zeer sterk bezet Pinksterwaterpolotournooi in het openlucht zwembad ”de Sniep” hebben op Tweede Pinksterdag zowel de dames als de heren van De Gouwe een eerste plaats behaald. de medaille aan de winnaars uitgereikt. Het publiek, dat de tribune voor een derde vulde, kon zaterdag in ”de Sniep” naar een stukje turnen kijken van top klasse bij zeer gevarieerde leeftijden. Hoe wel het dun gezaaid is met turners van niveau en denkend aan de mistroostige resultaten bij het Nederlands kampioen schap heren turnen in Leiden kon men in Waddinxveen zien dat er wel degelijk ta lentvolle turners bij de jeugd aanwezig is. Een goede begeleiding en een uitgekiende trainingsprogram voor de jonge turners kan men zeker in de toekomst een Ne derlandse heren tumploeg verwachten van een respectabele internationaal niveau. Uitslagen Klasse 5 8e plaats Arco 100.70 punten. na afloop de prijzen uit. Leen Bezemer, de voormalige doel man van de eersteklasser Gouda, wordt merdam 6; 2. Be Fair 5; 3. Wad- de nieuwe trainer van de voetbalclub dinxveen 4; 4. Bergambacht 4; 5. Nieu- WSE. De Gouwenaar volgt Rob van werkerk 1Poule B: 1. Bodegraven 7; 2. Wilgen op, die naar het Haagse WIK Hazerswoudse Boys 5; 3. Rohda 4; 4. vertrekt. Bezem trainde in het afge lopen seizoen de zaterdageditie van Gouda en behaalde kort geleden zijn C-diploma. Aanvankelijk wilde Leen nog blijven voetballen in Gouda 3, maar nu hij in dienst treedt van WSE is dit niet meer mogelijk. Eerder was WSE met speler Leo Wesseling rond gekomen voor de training voor het ko mend seizoen, maar daarna zag men toch van deze mogelijkheid af.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17