Positieve en Kerk en PSP in Waddinxveen Lezers schrijven LIJST 1 - Anne van Gent Jonge ogen vragen ook om leuke brillen. Mr.Opticien J.Grit Lezers schrijven Wat gebeurt er rond Brugweg? slechte plezier- fietstocht (PSP) WADDINXVEEN Waddinxveen is een fijn dorp. Er zijn veel fijne dingen in ons dorp, die fijn moeten blijven. We moeten er voor zorgen dat die positieve dingen behouden blijven. Er zijn in Waddinxveen helaas ook een aantal minder fijne, slechte dingen, die veran deren of verdwijnen moeten. Om een indruk te krijgen van de vele positieve en slechte punten heeft de PSP Wad dinxveen voor alle Waddinxveners de Positieve en Slechte Plezierfietstocht ontworpen. Het is een fietstocht met veel afwisseling. U kunt ’m rijden wan neer u wilt: voor of na 21 mei; bij het morgenrood of op een onchristelijk laat tijdstip. Wij als PSP zouden zeggen: stap op en veel plezier met de Postief en Slechte Plezierfietstocht door Wad dinxveen! EEN GOEDE RAAD, EEN PVDA RAAD E 1 Waarom CDA sterker wil worden I Onze gemeenteraadsleden staan voor u klaar; met hen kunt u spreken; van hen kunt u horen wat wij willen. Ook op de markt op 19 en 26 mei. 31 I mei Hou ze in de gaten! is Kinderen zijn hinderen. Waarschuwen is niet genoeg. - Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.DA Kinderen hebben in het algemeen goede ogen. Toch is het raadzaam - bijvoorbeeld wanneer de leer prestaties opeens teruglopen - het gezichtsvermogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundig en met professionele apparatuur. Mocht er dan een bril nodig zijn, dan kan uw kind uit sterke, sportieve en moderne monturen kiezen. Tot kijk dus. Gedipl. Optometrist O.V. BRIUniXIINF Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestem 21, Tel: 01803 49 75. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 MEI 1978 id- kunnen krijgen. We vertrouwen er echter wellicht helemaal te verdwijnen? Ge lukkig liggen de zaken anders! de iet er Lal Dr. Faber is vice-voorzitter van het lan delijk CDA en hoofdredacteur van het Friesch Dagblad. tec- ;een i. Er huis Niet 350 i 12 ede een igte eki- ing- m3 op- :fab de )UW van :lin- tar- nen De uit en de vil :e- ge- het log Het dat idi- erk eer het d is en- der alle P- zij en en ’t ge nu ap ta an cal en [et de le en i Uit het gemeenteprogramma van de PSP begrijp ik dat dit ”kerk-uit-de- wijk-plan” slechts de voorhoede en spits is van een massale PSP-aanval op de geluidshinder. De brommers, blaf- aan zes of zeven zetels. Waarom een zo groot mogelijke vertegenwoordiging? De christen-democraten zeggen daar zelf over: ’’Niet omdat wij pretenderen ’’beter” te zijn dan een andere partij, maar omdat wij willen proberen de boodschap vanuit het Evangelie te ver talen in praktische zaken die betrek king hebben op onze plaatselijke ge meenschap”. Het CDA probeert met wijkcontactavonden, verkiezings bijeenkomsten, gerichte brieven, ad vertenties en geluidswagenpropaganda de Waddinxveners- ervan te overtuigen hoe belangrijk het is op het CDA te stemmen. Vanavond (woensdag) wordt zoals Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. Diverse partijen hebben in verschil lende wijken de kiezers in de gelegen heid gesteld over hun wijkbelangen van gedachten te wisselen. Maar geen der partijen heeft zich de moeite gege ven om eens te praten met de bewoners van de Brugweg-Bloemendaalseweg- Middelburgseweg, ondanks de grote problemen die daar zijn. Jaren is er be loofd dat er een noodrijwielpad zou ko men op een te dempen sloot langs de Brugweg. En verder over de polder- kade langs de Zwarteweg. Nog niets daarvan. Evenmin is de verkeerssituatie op de dezelfde weg terug naar de Brugweg aangepakt. Want dan kan, door eens goed met Reeuwijk te onder handelen, een korte verbindingsweg met de Heqegouwerweg via Padland worden aangelegd. Dan is men dat zware verkeer op de Brugweg kwijt. Nu is de situatie hopeloos, vooral tijdens de schooluren. Er worden grote sommen geld besteed aan plannen, maar er gebeurt niets. Waar blijft de rioolwaterzuiveringsin stallatie, de opruiming van de stink sloot achter de Brugweg, de riolering? Waarom worden boer en tuinder aan de Winterdijk en in de polder Bloe mendaal steeds tegengewerkt. Men be roept zich op grote woorden als weten schappelijk, natuurhistorisch onder- zoekingsgebied, enz. Maar nimmer zie je die mensen in de polder om dat alles eens te bewonderen. Het heeft voor ons geen enkele zin om naar de stem bus te gaan, want welke partij heeft zich van ons iets aangetrokken? Niemand! peieren?). Êen rooie haan zien die lieve S. C. J. VAN TOL, niet demping van de karakteristieke sloot aangekondigd in de hal van de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde een verkiezingsavond gehouden waar CDA-lijsttrekker P. F. J. van Schie de hoofdlijnen van het christen democratische verkiezingsprogramma 1. We beginnen langs de Gouwe op de Henegouwerweg richting Wad dinxveen: In de Gouwe varen geregeld benzineschepen. Is dat even schrikken! Die schepen zullen gaan ontploffen! Wel erg gevaarlijk hoor. 2. Direct nadat we in de bebouwde kom van Waddinxveen zijn, slaan we rechtsaf de Zeeheldenbuurt in. Ts- jonge, dat buurtje is leuk opgeknapt, ook een leuk woonerf, zeg! Dat is een leuk voorbeeld voor andere buurten als die straks aan de beurt zijn. 3. Hierna gaan we de hefbrug over en vlak daarna stappen we van onze fiets We 8 en lopen we het trappetje af naar de Nesse. Daar ligt een prachtig stukje groen, waarin u kunt liggen kijken naar de mooie Gouwe. Alleen zal dat liggen kijken binnenkort afgelopen zijn, want dat mooie stukje groen wordt opgeof ferd aan enkele peperdure bungalows. Wat zegt u? Ja ’t is inderdaad een schande dat dat gaat gebeuren. 4. We stappen maar weer op en rijden op het verlengde van de Nesse, de Noordkade. Hè, wat ruikt het hier heerlijk! We fietsen net langs Air Pro ducts. Komt die lekkere lucht daar van daan? Nou nee, Air Products fabriceert gevaarlijke gassen en werkt met een verouderde hinderwetvergunning. Je minee! Gauw omkeren. 5. We fietsen gauw terug over de Nesse en onder het tunneltje door naar de Zuidkade-hoek Stationsstraat. Hier WADDINXVEEN Dat de kerk door voor de PSP-idealen inzetten, pijn de plaatselijke afdeling van de PSP let- doen. Van die velen, die juist vanuit terlijk naar de rand van de samenleving hun Ud-zijn van de kerk kwamen tot verwezen wordt - getuige een zinsnede een keuze voor de PSP noem ik Lank- uit het vorige week door het Week- horst, de ethicus De Graaf van de blad voor Waddinxveen geciteerde PSP Theologische faculteit van Utrecht, de gemeenteprogram - zal velen, die aan Amsterdamse kerkelijke hoogleraar de wieg van deze partij stonden en/of Strijd en mijn oud-leermeester (eve- zich met alle gaven van hoofd en hart neens kerkelijk hoogleraar) Rasker uit Leiden. Is hun inbreng in de PSP vergeefs ge weest en heeft generatie na hernieuwde analyse van de verhouding tussen geloof en samen leving de waarheid van Karl Marx’ stel ling herontdekt, dat godsdienst opium van het volk is? En moet daarom de kerk uit het hart van de wijk naar de rand van de samenleving? Om later inspelen op de goedkoopste sentimen- ten om leden(stemmers) te winnen? Zijn de motieven die tot dit program mapunt geleid hebben wel helemaal zuiver? De in het openbaar geuite voor oordelen van de plaatselijke lijsttrekker zingscampagne op der PSP ten aanzien van kerk en geloof nemen mijn wantrouwen niet weg, al zondags vanaf negen uur belet uit te slapen. Ondanks mijn begrip voor dit de jongere PSP- standpunt blijft er bij mij toch wat wan trouwen ten aanzien van dit ”kerk-uit- de-wijk-plan” wegens geluidshinder. Is dit nu echt een programmapunt van een principiële voorhoedepartij? Lijkt het niet op wat in radio en TV-land ’’Vertrossing” genoemd wordt; n.l. het mende ruimte voor de uitbreiding van het plantsoen kunnen gebruiken? Ja, natuurlijk! 7. We lopen gelijk even door de Sta tionsstraat naar het NS station. Intiem stationnetje! Wat zie ik nou? Kunnen we niet rechtstreeks met de trein naar Den Haag en Rotterdam? Dat moet gauw veranderen! 8. Even de spoorbaan oversteken en een blik werpen op de Petteplas. Wat is het hier idyllisch! Hier moeten ze met hun poten vanaf blijven. 9. We gaan weer over de spoorbaan, rechtsaf de Stationsstraat in, dan link saf door de Kanaalstraat, en zo komen we op de kruising Kerkweg-Juliana van Stolberglaan. Het gaat hier wel op Wallstreet lijken met het uitzicht op die kolossale banken van de Amro en de Rabo. Straks willen de Middenstands- bank en ABN ook zo’n gebouw in het centrum. Nee, dat mag niet gebeuren 10. Wé gaan de Kerkweg op, en stap pen even af bij het Postkantoor. Wat een rotingang! Geen invalide komt hier behoorlijk binnen. 11. We rijden nog even de Kerkweg af en stoppen bij de Muziekschool in het Notarishuis. Een leuk gebouw, maar wel vervallen. O, gaat die school verhuizen naar het oude raadhuis? Dan blijft dat notarishuis toch wel behouden voor ge- meenschapsdoeleinden? Geen gesloop! jaan<’ achterzijde van het station, rijden over de Puttelaan en Eikenlaan naar het zwembad in de Sniep. Prachtig zwem bad, maar wel erg prijzig! Wat zegt u? Ja, dat dachten wij ook wel, dat van wege de hoge toegangsprijzen relatief weinig gebruik gemaakt wordt van het zwembad. 13. We fietsen weer terug door de Es- doornlaan linksaf de Kerkweg op, en we kijken naar rechts. Wat is potverdo rie hier gebeurd? Het lijkt wel een mij nenveld. Inderdaad, hier heeft een slachting plaatsgevonden van prachtige bomen. Die moesten wijken voor bun galows. Nou zeg, dit wordt al te gek! Eerst bij de Nesse, en nou hier. Wordt Waddinxveen straks helemaal volge stopt met bungalows? 14. We rijden tenslotte de Kerkweg af, de Dorpstraat in, rechtsaf over staat het nieuwe gemeentehuis. Wat ^G^e'^a<^e’ be ?P' ^irjKs k°" een kolossaal luxieus gebouw! Moet m dat nou? Is het soms een cadeautje van Soestdijk? Welnee, moeten we allemaal zelf betalen. 6. We fietsen door de Stationsstraat x - linksaf, de Jan Dorrekenskade op, en toch moeten veranderen We fietsen de komen in het Warnaarplantsoen. Het is bebouwde kom uit. Dag Waddinxveen. hier echt leuk. Het zou nog leuker zijn 9^5 een jaaH^ee" 5,b0! meenteraadsverkiezingen op als er bij het Warnaarplantsoen een slechte dingen verbeterd. - kinderboerderij kwam. Wacht even, Afgesproken zou je die tennisbanen niet kunnen op- PSP WADDINXVEEN, doeken (we stikken toch al van de ten- p/a Mevr. Kuipers-Rietberg- nisbanen in ons dorp) en de vrijko- plantsoen 71, tel. 4854 WADDINXVEEN Het CDA, met nu vijf raadszetels, is er in haar verkie- uit in de nieuwe Waddinxveense gemeenteraad een zo groot mogelijke vertegenwoordiging te wïi'ik het "bêste*bïijvën hopen? Dekt óp krijgen. Sommigen denken daarbij zelfs fende honden, rumoerige nachtelijke dit punt deze vlag de oorspronkelijke w- feesten, autogedruis en stereolawaai PSP-lading nog wel? zullen hoop ik nog aan bod ko- nt o c'rrirxT men. Eerst moet dat vermaledijde J. VAN BEK SI EEN, kerkklokkengebeier gestopt, dat ons ’s Peuleyen 110 aan de zuidkant van deze weg. De bewo ners van de Brugweg maakten er in ”De Unie" geen geheim van een verkeersvei lige opgeknapte weg mét sloot te willen en het vrachtverkeer van en naar Reeuwijk- Dorp te willen verwijzen naar een moge- ’’Samen verantwoordelijk” zal toelich- lijk ten noorden van de Brugweg nieuw ten, terwijl de aanwezigen ruimschoots aan te leggen uitvalsweg. Het is jammer de gelegenheid zullen krijgen opmer- dat de heer Van Tol in "De Unie" niet kingen te maken of kritiek te spuien. aanwezig is geweest, want dan had hij op Hierna zal CDA-Tweede Kamerlid dr. al zijn vragen een persoonlijk antwoord S. Faber spreken over de landelijke po- kunnen krijgen. We vertrouwen er echter litieke ontwikkeling en eveneens zijn op dat hij en alle andere Waddinxveners visie geven op het gemeentelijk beleid. van hun democratisch recht ten volle ge bruik zullen maken door over twee weken te gaan stemmen). men we nog een legbatterij van kippen tegen. Zielig hè die mishandeling van die lieve kippetjes! (Eet u al scharrelki- beestjes nooit van hun leven. Dat zou Middelburgseweg 10 Naschrift redactieDe heer S. C. J. van Tol vergist zich. Tenminste één aan de ge- woensdag 31 mei deelnemende politieke partijen is de woonwijken ingegaan voor gesprekken met Waddinxveners en het houden van wijkcontactbijeenkomsten. Die partij is het Christen-Democratisch Appèl CDA Op de laatst gehouden wijkcontactbijeen- komst, waaraan aankondiging is gedaan in het Weekblad voor Waddinxveen en in folders, is uitvoerig door de aanwezigen gevraagd naar het oordeel over en de zienswijze van de christen-democraten op de Brugweg-problematiek. Op die op don derdagavond 27 april in café-restaurant "De Unie" gehouden bijeenkomst is bijna niets anders ter sprake gekomen dan de diverse mogelijkheden om het verkeer op de Brugweg veiliger te maken en de al of

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 21