D’66 doet mee! U ook? ITU Progressieven probeerden tevergeefs koopavond op vrijdag te brengen om zes uur Markt gaat ’s zomers dicht om zeven uur en ’s winters GESLAAGDE OUDERAVOND VAN HA VO/ATHENEUM Fungus in De Bonkelaar Voorstel van H. van Ek werd met 6 tegen 13 stemmen verworpen i» 31 I mei k 31 4. w ilium 1 Wz ft ge- Wethouder A. H. van Gent men erd de er ool krijgen voor de lange vrijdag en de daarop volgende drukke zaterdag. Ook (j_ j i bracht hij in het midden, nadat CDA- fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog hierover had gerept. De heer W. M. L. van T gen$ dat B. en W. hadden verzuimd de verschoven zou worden naar de vrij dag. De response op de enquete-uitslag noemde ze te klein om er een oordeel aan te kunnen verbinden. De heer Van der Houwen had het over een summier onderzoek. Het liberale raadslid mee nde dat het handhaven van de koopa vond op donderdag in het belang is van zowel de consument als de winkelmeis jes. ken van ek, ge en stig der lio- en am es- al- ier re- ian de jke ro- fer- elk tap ve ers iin- /an 3rd lie ten tie aan /an nx- tel- ke- len are be- np- cen rar- het p”, ►ral tot g”. tuis aar en, de- de af- wn nds in ou- ren kt, WADDINXVEEN Gisteravond hebben de kandidaten van D’66 zich onder het motto ”D’66 doet mee! U ook?” laten fotograferen bij het aanplakbord op de hoek Juliana van Stolberglaan/Kerkweg-Oost. Wijzend naar de fotograaf (en dus naar onze lezers) staan van links naar rechts op de foto V. C. S. Krauwer, H. P. Barth (lijsttrekker), mevrouw C. E. Bokma- Breeuwer, mevrouw B. J. Evers-Jonker, mevrouw J. J. Koorengevel-van Eek, M. van Heijst, J. W. Koorengevel en me vrouw S. Barth-van den HondeL Op de foto ontbreekt mevrouw A. M. J. C. van Tilborgh. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom). gen po- na’s vel- een streven naar integratie van dit vak met andere vakken op de school, waarvoor projecten o.a. een goed middel blijken te zijn. Aansluitend luisterden de aan wezigen naar de op de band opgeno men reacties van leerlingen over de sa menwerkingsschool met betrekking tot het vak KGL en zaken die daarmee te maken hadden. In de pauze keek de helft van de ouders naar een dia-serie over een bezoek van brugklasleerlingen aan de Heilige Landstichting, terwijl de overigen na der kennis maakten met docenten en werkgroepleden. Tijdens de forumdi scussie met de ouders bleek dat aan een dergelijke ouderavond grote behoefte bestond en de ouders drongen aan op regelmatige herhaling. De werkgroep maakte het voornemen bekend om jaarlijks voor ouders van de eerste brugklasleerlingen een dergelijke avond te organiseren. Een aantal ou ders meenden dat de avond in waarde had gewonnen indien meer was gespro ken over de daadwerkelijke inhoud van de onderwerpen, die in de lessen KGL worden behandeld, vooral in de eerste drie leerjaren. Met deze terechte kri tiek en de wens meer over haar werk aan de ouders bekend te maken, werd deze ouderavond besloten. Voor ou ders en werkgroep een leerzame avond. WADDINXVEEN Zondagmidag 21 mei treedt in het jeugd- en vrijetijdscen trum ”de Bonkelaar” om half drie op de vijfmansformatie Fungus. Fungus be staat uit Fred Piek (gitaar/zang), Koos Pakvis (basgitaar/zang) en Rens van der Zalm (gitaar/fiddle/mandoline/twinhistle). Het repertoire bestaat uit Ameri kaanse, Engelse en Ierse folkmuziek. Om Fungus te kunnen horen moet men een toegangsprijs betalen van f 4,Kinderen zijn 1,50 kwijt. denier) op koopavond dicht zijn en ook dicht zouden blijven indien deze weer WADDINXVEEN De Wad- dinxveense weekmarkt gaat in de periode dat de zomertijd van kracht is dicht om zeven uur en in de rest van het jaar om zes uur. Dat besluit heeft de gisteravond vergaderende gemeenteraad na een uitgebreide discussie met twee schorsingen in meerderheid genomen, nadat de marktkooplie den het gemeentebestuur hadden gevraagd het hele jaar door de openingstijden van de weekmarkt te stellen op 12.00-18.00 uur. Te gen het compromis, dat de raad sleden in eerste instantie voorge schoteld hadden gekregen van de meerderheid van de gemeente lijke commissie voor marktzaken, stemden wethouder A. H. van Gent (Progressieven) en de heer W. M. L. van Breemen (PSP). De twee tegenstemmers bleven van mening dat elders werkende Waddinxveners het hele jaar door de mogelijkheid moet worden ge boden ook na werktijd de week markt te bezoeken. In de ge meenteraad bleken de fracties van het CDA en de SGP/Her- vormde Kiesvereniging (inclusief hun wethouders) bereid het slui- tingstijdstip van de weekmarkt voortaan het hele jaar door op zes uur te brengen, maar voor dit standpunt was geen meerderheid te behalen. VVD en Progressie ven voelden namelijk veel meer voor het compromis: ’s zomers zeven uur en ’s winters zes uur. Beide politieke partijen legden deze zienswijze dan ook vast in een voorstel, dat door mevrouw C. Verweij-Scharleman (VVD) werd ingediend en door de heer H. van Ek (Progressieven) als eer ste werd ondertekend. In de raadsdiscussie over het slui- tingstijdstip van de weekmarkt sprak CDA-fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog er zijn verbazing over uit dat het college van Bur gemeester en Wethouders over deze zaak verdeeld was gebleven. Die verdeeldheid had hem ook teleurgesteld. Hij bespeurde bin nen het college kennelijk te weinig bereidheid om tot een compromis te komen. Ing. Van ’t Hoog had die bereidheid wel en kondigde dan ook aan dat zijn fractie het aangedragen com promis zou steunen. Ook de SG- P/Hervormde Kiesvereniging zei bij monde van ir. T. Drost in te kunnen stemmen met dat com promis: markt open in de zomer tot zeven uur en in de winter tot zes uur. en gevoel), de fa sen van het leerproces bij dit vak en de werkvormen voor dit proces. Aan de hand van voorbeelden uit de praktijk lichtte zij haar betoog toe. Tenslotte WADDINXVEEN De Progressieven (PvdA/D’66/PPR) hebben in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering tevergeefs gepro beerd de koopavond, die sinds de zomer van vorig jaar elke donderda gavond wordt gehouden, weer terug te brengen naar de vrijdagavond. Het door de heer H. van Ek (Progressieven) ingediende voorstel daartoe kreeg alleen de steun van zijn eigen fractiegenoten (inclusief wethouder A. H. van Gent) en van de heer W. M. L. van Breemen (PSP) en werd dus met 6 tegen 13 stemmen verworpen. Op de progressieve wethouder na wa ren Burgemeester en Wethouders overigens van mening dat de koopa vond op donderdagavond zou moeten blijven, vooral gezien in het licht van de adviezen zoals die waren binnengeko men van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken en de middenstandsvereniging Wad- dinxveen. Uit een op verzoek van het Waddinxveense gemeentebestuur in het Weekblad voor Waddinxveen ge houden enquete onder de lezers was ge bleken dat van de 413 binnengekomen reacties er 393 waren ten gunste van de vrijdag en 20 ten gunste van de donder dag. B. en W. hebben echter deze enquete-uitslag in meerderheid links la ten liggen. BELANGEN CONSUMENT In de gemeenteraad hebben de pro gressieve afgevaardigden H. van Ek, M. Boere (fractievoorzitter) en wet houder A. H. van Gent er geen misver stand over willen laten bestaan, dat zij - gezien de overduidelijke uitslag van de enquete - de koopavond weer naar de vrijdag zouden willen brengen. ”Het staat voor mij vast dat de consument weer op vrijdagavond wil winkelen”, aldus de heer Boere, die op een inter ruptie van ing. C. van ’t Hoog (CDA) betoogde daarbij de belangen van de middenstand en het winkelpersoneel niet uit het oog te verliezen. ’’Maar aan de mening van de consument kennen we in dit geval een hogere prioriteit toe”. Wethouder Van Gent, die de re sponse op de enquete in het Weekblad WiTkëïsl^^ voor Waddinxveen met gering noemde, ber i978 volledig in werking zal treden, vertelde de raadslederen og dat hem in Qp grond van deze nieuwe wet kan al- voor de donderdag of de vrijdag als koopavond worden gekozen. H. van Ek(Progressieven). zienswijze van de vakbonden op deze zaak te vragen. Er lagen nu op tafel van de raadsleden een aantal tegenstrijdige adviezen met onduidelijke argumenten, meende de pacifistisch-socialistische afgevaardigde, die zei te twijfelen aan de door de middenstandsvereniging Waddinxveen getrokken conclusie. Volgens de heer Van Breemen had de plaatselijk georganiseerde middenstand het college van B. en W. geschreven de definitieve beslissing over de koopa vond in Waddinxveen uit te willen stel len tot dit najaar, omdat er dan ook het zomerseizoen als ervaringsfeit kan wor den ingebracht. Het uitstellen van die beslissing zou kunnen omdat de nieuwe voor Waddinxveen niet gering noemde, berÏ978 vöiiedigïn werking zal treden. een kortgeleden gehouden gesprek met een delegatie van het bestuur van de middenstandsvereniging Waddinxveen was gebleken dat er ook vanuit mid- denstandskring begrip was voor zijn standpunt. Ook wethouder H. Huizer (SGP/Her- vormde Kiesvereniging) maakte duide lijk dat de middenstanders door de Omdat de Progressieven zeiden niet te willen voorbijgaan aan de mening van de Waddinxveense consument ten tijde van de enquete van het Weekblad voor Waddinxveen hield ook nog de Goudsche/Rijnlandsche Courant een onderzoekje onder het winkelend pu bliek in het winkelcentrum de Passage met een overduidelijk resultaat ble ven in totaal zes raadsleden tevergeefs vasthouden aan de vrijdagavond als koopavond. De koopavond blijft nu dus in Waddinxveen op donderdaga vond, al heeft de gemeenteraad elk ge wenst moment het recht deze weer op de vrijdag te brengen indien later over duidelijk zou blijken dat de belangen van velen daarmee zouden zijn gediend. WADDINXVEEN Ruim honderd belangstellende ouders, vertegenwoor digers van besturen en commissies en een aantal docenten gaven vorige week donderdagavond gehoor aan de uitno diging van de Werkgroep Levensbe schouwelijke Vorming van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum voor een ouderavond in de school aan de Sniepweg. In zijn inleiding over taak en werkwijze van de werkgroep wees drs. D. Bloem (voorzitter) over de moeilijke taak van de werkgroep om namens alle ouders mee te praten en te denken over vorm en inhoud van de lessen kennis geeste- voowta vni DC Hjk leven <KGL) en andere toepassings- voum i Avur.K.s vormen te vinden voor levensbeschou- Mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard welijke vorming op een dergelijke sc- (CDA), de heer Z. van der Houwen jool voor de leerlingen, d.w.z. jonge (VVD) en ir. T. Drost (SGP/Hervormde mensen helpen zich geestelijk te vor- Kiesvereniging) maakten in de raad men op basis van de samenwerkings- enquete-uitslag wel degelijk aan het duidelijk dat zij de koopavond op don- grondslag van de school. denken waren geslagen, maar hij wees er op dat het steeds problematischer derdagavond wilden handhaven, on- Mevrouw H. M. Hollebrand-van Mun- danks het feit dat mevrouw ster, docente aan de school voor het begint te worden winkelpersoneel te Groenendijk-Bernard uit een aantal ge- vak KGL (algemeen/humanistische sprekken met Waddinxveense vrouwen richting), ging daarna uitgebreid in op was gebleken dat er in onze gemeente de leerdoelen (kennis de visie van de werknemersorgansaties grote ontevredenheid heerts over het functioneren van de koopavond. Dat ongenoegen zou vooral te maken heb- ben met het feit dat nogal wat dagwin- o Breemen^jPSP) signaleerde overi- kels (bakker, slager, groenteboer, krui- onderstreepte zij het "belang van het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 MEI 1978 «ta-rwte F A

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 23