Komende vrijdag vliegerwedstrijd in ”de Sniep” Reparatie PSP-raadslid afwezig bij opening van raadhuis Wisseling in bestuur prot. chr. scholen SGP/HKV/GPV: H. Huizer opmerkelijk en markant Televisie Radio Afspeelapp. Provincie waar schuwt voor botulisme D ’66 tijdens werkbezoek aan Waddinxveen Middenstand grootste werk gever van niet-pendelaars i w 9 Hou ze in de gaten! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 MEI 1978 N aan alle merken SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. van dinxveen. De middenstanders bena drukten hun bezwaren tegen de erf pacht, zoals het Waddinxveense ge- Kinderen zijn kinderen. Waarschuwen is niet genoeg. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 SGP/Hervormde Kiesvereniging-wet- houder H. Huizer. WADDINXVEEN PSP- gemeenteraadslid W. M. L. van Bree- men heeft aangekondigd geen behoefte te hebben om morgen (donderdag 18 mei) de opening van het nieuwe raad- -huis door prins Bernhard bij te wonen, dinxveen te zijn geweest vertrokken de manier waarop dat namelijk ge- democraten naar de Reeuwijkse Plas sen om zich nader te oriënteren over het recreatieschap met die naam, van met werkgelegenheidsprobleem voor de Waddinxveners, in het bijzonder voor onze schoolverlaters in de komende ja- ren. Volgens ook D’66 zou een verlich- Een foto van het gesprek dat een delegatie van D '66 had met het Waddinxveense gemeentebestuur. Rechts zitten wethouder H. Huizer, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en gemeentesecretaris J. Meuleman. Van D '66 zijn aanwezig de statenleden mr. T. Smit en P. van Baarsel, Tweede Kamerlid mr. E. Wessel-Tuinstra en de kandidaat- gemeenteraadsleden H. P. Barth en V. C. S. Krauwer. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). vincie zijn Waterloo vond. Maar dat ge beurt nu wel in andere bewoordingen, welke aan wat is geweest in niets herinne ren. Over de pas koninklijk onderscheiden Brugweg-bewoner, de man die in septem ber een punt zet achter zijn politieke loop- tieke carrière begonnen in 1957 toen hij WADDINXVEEN Vrijdag 19 mei komende vrijdag dus wordt op de terreinen van de voetbalvereniging "Waddinxveen in het sportpark "de Sniep" de al door het Weekblad voor Waddinxveen aangekondigde (politieke) vliegerwedstrijd gehouden. De organisatie van dit om zeven uur 's avonds be ginnend nostalgisch spektakel is in handen van de dit jaar weer aan de gemeen teraadsverkiezingen deelnemende Democraten '66. Voor de vliegerwedstrijd is een jury samengesteld en zijn reglementen opge steld. In de jury hebben zitting Theo den Boon (plaatselijk kunstenaar), H. van Gelooven voorzitter Sportweekcomité), J. Baas (plaatselijk ondernemer) en B. J. van der Sluis café 'Sport"). In het reglement staat dat proefvliegen vrijdag is toegestaan tot 19.00 uur, de aanvang van de wedstrijd. De jury gaat rond half acht met de beoordeling van de in de lucht hangende exemplaren beginnen. Er is een prijs voor elk van de volgende vier categorieën ongeacht de leeftijd van de deelnemers): a. de meest politieke vlieger, b. de grootste vlieger, c. de meest artistieke vlieger en c. de kleinste vlieger. Voorwaarde is natuurlijk wel dat de vlieger de lucht in moet kunnen gaan, tenzij de jury van mening is dat door weersomstandigheden dit niet mogelijk is. Ook in dat geval vindt de be oordeling van de vliegers plaats en worden de prijzen uitgereikt. Iedere deelnemer aan de vliegerwedstrijd krijgt een originele attentie, waar de hele zomer van genoten kan worden. De jury zal een aantal vliegers uitzoeken, die bovendien gedurende een week tentoongesteld zullen worden in de galerie van Theo den Boon aan de Dorpstraat. De prijsuitreiking zal vrijdagavond 19 mei om ongeveer acht uur in dezelfde galerie worden gehouden. Voor inlichtin gen kan men terecht bij Theo den Boon. WADDINXVEEN Kortgeleden heeft de Vereniging voor Protestants- Christelijk Onderwijs in Waddinxveen haar jaarlijkse ledenvergadering gehou den in de gemeenschapsruimte van de De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. In het jaarveslag memo reerde de voorzitter mr. J. Douwes spe ciaal het feit dat de Stichting Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs op 1 ja nuari 1978 is gefuseerd met de netge- noemde vereniging. Hierdoor zijn naast de vier prot. chr. basisscholen t.w. de Groen van Prinste- rerschool (Tollenslaan 163), De Sav. Lohmanschool (Lindengaarde 17a), Kon. Julianaschool (Peter Zuidlaan 1) en Willem van Oranjeschool (Oranje- laan 3) ook de volgende kleuterscholen gaan resulteren onder de vereniging nl: Kruimeltje (Souburghlaan), Hummeltje (J.W. Frisoweg), Duiventil (Starin- glaan), Woelwater (Peter Zuidlaan) en De Kleine Basis (Heggewinde). Periodiek aftredend waren dit jaar me vrouw W. Borst-Hagen en de heer R. Ebens. Tevens was er een tussentijdse vacature ontstaan door het vertrek van mevrouw J. E. van Doorn-Visser. De heer Ebens stelde zich herkiesbaar en werd herbenoemd. In de andere twee vacatures werden benoemd mevr. S. G. de Jong-van Halsema en de heer A. G. Visser. Wegens uitbreiding van het be stuur vanwege de fusie werd tevens mevr. A. Galavazi-Hennipman in het bestuur benoemd. In het huishoudelijk reglement zal een wijziging worden aangebracht, nl. dat indien man en vrouw beiden lid zijn van de vereniging de contributie slechts en kelvoudig verschuldigd is. gen van de schoolbegeleidingsdienst ji j j tt.ii 1 r» t. 1- haal over de opzet en werkwijze van meentebestuur die wil gaan invoeren, deze dienst op de scholen. Ook naar voren werd gebracht dat er -- intensiever overleg zou moeten zijn tus- sen de middenstandsvereniging en het gemeentebestuur. Die samenspraak wordt in het belang gevonden van zo wel de middenstand als de consument. De democraten stelden vast dat de Waddinxveense middenstand gezamen lijk vermoedelijk de grootste werkge ver is van de niet-pendelende plaatse lijke beroepsbevolkking. D’66 heeft de middenstandsvereniging Waddinxveen geadviseerd om zich met spoed te laten bijstaan door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK), om zoals eerder gebruike lijk was de middenstandsargumen- ten in bruikbare cijfers te vertalen. Na de hele vrijdagmorgen in Wad- WADDINXVEEN Fractievoorzitter D. Uitbeijerse van de SGP/Hervormde Kiesvereniging zei in de gemeenteraads vergadering van woensdag 29 juni 1977 het volgende: "Het is mij een behoefte nogmaals namens de fractie der SGP/- Hervormde Kiesvereniging en met volle dige instemming van de daarachter staande besturen onze bezorgdheid en te leurstelling uit te spreken over het stemge drag van wethouder Huizer in deze raad in de nacht van 15 op 16 juni j.l. Door zijn stemmen in deze vergadering, dat lijn recht in tegenspraak was met het door hem aanvankelijk ingenomen standpunt én met de houding van onze fractie in deze zaak, is min of meer een vertrouwenscrisis ontstaan en heeft wethouder Huizer aan geloofwaardigheid ingeboet. Deze zaken zijn dan ook betrokken bij het lang en in tensief beraad over dit gebeuren. Toch wa ren wij unaniem van mening het onzer zijds mogelijk te moeten maken dat wet houder Huizer zijn zittingsperiode af kan heeft in een circulaire aan alle gemeen- democraten voor dat het vergunnin- en worden, (waarop D’66 reageerde een centraal vergunningenbureau te wil- vogels niet te voederen, om te voorko- men dat op bepaalde plaatsen concen- soonlijke benadering en contact. Vanaf traties van watervogels ontstaan. Waar september DV zal de inmiddels 65-jarige die zich concentreren is namelijk de heer Huizer weer "gewoon" burger zijn, kans op het optreden of op uitbreiding Een woord van hartelijke dank voor zijn van botulisme groter dan elders. werk en inzet wordt hier ongetwijfeld na mens veel Waddinxveners neer geschre ven". De SGP/HKV/GPV is vast van plan zon der de heer Huizer de vier zetels van nu in de Waddinxveense gemeenteraad te be houden. Of er werkelijk in het verleden sprake is geweest van een Huizer-effect zal over twee weken moeten blijken. Intus sen is de SGP/Hervormde Kiesvereniging natuurlijk wel uitgebreid met het GPV en heeft de RPF in Waddinxveen de inwoners het dringende advies gedaan om te stem men op de lijst van de drie gezamenlijke rechtse partijen. De RPF heeft na oveleg met de SGP, de Hervormde Kiesvereni ging en het GPV besloten niet met een ei gen lijst aan de gemeenteraadsverkiezin gen deel te nemen. Wel zal worden meege daan aan het maandelijkse fractieberaad. P/HKV/GPV wordt definitief afscheid ge- het botulisme ook deze zomer weer de nomen van i een jaar geleden in de debatten over de zijn gevallen van botulisme geconsta- Waddinxveense visie op het voorontwerp- teerd in 96 van de 151 Zuidhollandse streekplan Zuid-Holland Oost van de pro- gemeenten (waaronder Waddinxveen). In 1977 kwamen in Zuid-Holland de tures in de bedrijven maar moeilijk ver vuld kunnen worden en dat de uitgifte van gronden in erfpacht een de Nieuwkoopse plassen. Overi- bedrijfsleven-vijandige maatregel is. MIDDENSTANDERS D’66 sprak ook nog met een delegatie en ’t Weegje mogelijk zou zijn als het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) in de exploitatielasten zou bijdragen en het gemeentebestuur van Waddinxveen niet zo terughoudend was met het op entrekken van de gemeentelijke portemonnee. NIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! meeste meldingen van botulisme bin nen uit Rotterdam en uit het gebied van gens is botulisme in 1977 in Zuid- Holland in veel mindere mate voorge daan, wordt nu gezegd: "Hij is zijn poli- komen dan het jaar daarvóór. j De provincie vraagt de gemeenten, re- lid van onze gemeenteraad werd voor de creatieschappen en waterschappen on- Hervormde Kiesvereniging. Na, 13 jaar der meer dode watervogels onmiddel- het raadslidmaatschap met veel verve te lijk te verwijderen en geeft aanwijzin- hebben vervuld, werd hij in 1970 tot wet- gen voor de destructie van de kadavers. houder gekozen. In deze functie heeft hij De gebieden waar botulisme wordt ge- veel voor onze gemeente betekend en voor constateerd moeten dagelijks worden diverse inwoners persoonlijk veel goeds geïnspecteerd. Alle gevallen van botuli- gedaan. Hij heeft in lief en leed menigeen sme moeten worden gemeld bij de Pro- een woord toegevoegd en een bezoek ge- vinciale Waterstaat van Zuid-Holland. bracht. Hij was een opmerkelijk politicus Het publiek wordt geadviseerd water en is een markante persoon in ons dorp. Zijn grote kracht lag steeds in zijn per- beurt staat hem niet aan. De heer Van Breemen zegt in een brief aan het col lege van B. en W., over welk schrijven hij ook sprak in de gisteravond gehou- nvin uviium vrvzrv tv uxjwiu/x >wu um iu ...w J r o alle financiële consequenties vandien. ^en gemeenteraadsvergadering, dat hij In het gemeentehuis van R»c„,.ijk nipt maar waI ...««w.. ww.. wc rd m et b u rg e in e e st e r JKokd i e o ok heeft gemerkt dat het opening- rein rond de tuinbouwveiling aan de voorzitter van het recreatieschap is, ge- - over het jat een investe ring van 32 miljoen gulden voor de ont- - j- j wikkeling van de Reeuwijkse Plassen officiële genodigden In zijn brief schrijft het pacifistisch- socialistisch raadslid verder nog: ’’Noch de ambtenaren, noch de inwo ners van Waddinxveen worden op die dag bij de opening van het gemeente huis betrokken. Integendeel, de komst van prins Bemhard brengt zoveel vei ligheidsmaatregelen en protocollen met zich mee dat ruimte voor infor mele, feestelijke gebeurtenissen op die dag niet aanwezig is. De inwoners van Waddinxveen mogen op vrijdag en za terdag twee uur het nieuwe gemeente huis bezichtigen. Deze vier uur voor de inwoners staan in geen verhouding tot de zeven uur die uitgetrokken zijn op 18 mei voor het ’’officiële gedeelte”. Van feestelijkheden voor de ambtena ren is, zover mij bekend, helemaal geen sprake”. ”Mag ik u tenslotte nog wijzen op een aspekt dat tekenend is voor de hele op zet van het programma. De directeuren van het architectenbureau en van het bouwbedijf zijn tegelijk met de erebur gers uitgenodigd en mogen zelfs aanzit ten aan de bijna twee uur durende lunch in De Gouwe Dis. Diegenen die het gemeentehuis gebouwd hebben, na melijk de arbeiders, worden bij de offi ciële openingsdag niet betrokken”, al dus de heer Van Breemen in zijn brief. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Zuidhollands provinciaal bestuur maken. Dit vanwege het algemeen belang, ten, recreatieschappen en waterschap- genbeleid soepeler de continuïteit en om verschillendeprakti- pen in deze provincie richtlijnen gege- 1- sche redenen". ven voor de bestrijding van botulisme In de eigen verkiezingskrant van de SG- bij watervogels. Verwacht wordt dat len), dat het maken van een bedrijfster- wethouder H. Huizer (65), die kop zal opsteken. De afgelopen jaren Bredeweg dringend nodig is voor onder sproken meer bedrijven, die in de kern van Waddinxveen niet meer uit de voeten kunnen, dat vele Waddinxveense vaca- WADDINXVEEN Vorige week vrijdag heeft een delegatie van D’66 van de mid_denstandsvereniging Wad- Na de pauze hield de heer J. Kersber- uU° Tweede^^^nferH^mr3E1.^/essel-Tubistra^'^^alen^ede^^van ügeëëëërt. Middan-Hotade» Rljis.reek Baarsel en mr. T. Smit en de kandidaat-gemeenteraadsleden H. P. Barth (lijsttrekker) en V. C. S. Krauwer, werd rond half tien in het raad huis ontvangen door het college van Burgemeester en Wethouders. Met burgemeester mr. A. G. Smallen broek, wethouder H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging) en ge meentesecretaris J. Meuleman bespra ken de democraten onder meer de ting van het werkgelegenheidvraagstuk vrees voor een toenemende druk op de gevonden kunnen worden in een snelle woongelegenheid in Waddinxveen ontwikkeling van het bedrijfsterrein bij door gebrek aan voldoende maatrege- de tuinbouwveiling aan de Bredeweg. len van de overheid en het dreigende Bij het gesprek met het gemeentebe stuur was geen pers aanwezig. Dit met instemming van de democraten, opdat burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zo uitvoerig mogelijk op de Wad dinxveense ontwikkeling zou kunnen ingaan. Na de bespreking in het raadhuis werd er van gedachten gewisseld met het In dustrieel Contact Waddinxveen, de Waddinxveense ondernemerskring. De 43 verenigde ondernemers hielden de sneller moet welk schap ook Waddinxveen lid is In het gemeentehuis van Reeuwijk met ^verwondering, maar wel met sprogramma ’’bijna de gehele dag in beslag genomen wordt door de ont vangst van prins Bemhard en andere ^T.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9