Concert van het i Big Band van 19 man in De Bonkelaar Rijnlands Orkest Boerenkapel op VTVO-feest I L '1 Ruim 3 mille voor Sonnevanck <1 Bejaarden zagen dia’s 1 r V Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllillllllllllll II A IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW^ W/ I w IH lm christen democratisch [Fw*; langstelling voor de jazzconcerten in n, Zp'' Waddinxveen/Sjaak Noteboom AY.VAY.V.V/ZAV.Y.V.VAVAW.’.V.VAYZ.VZAVAVAY/.Y.T.V.V.V.VAV.’.W.V.V.V.V 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MEI 1978 van 1 overnamen. Een winkeltje van 22 vier avond geworden. De heer Erwich ver toonde dermate schitterende dia’s, ver gezeld van een passend klankbeeld, o.a. van Dordrecht met orgelspel van Arie Keizer, van het nieuwe Rotter dam”, de Hoge Veluwe en een serie over de KLM, waar men spitfires zag vliegen, zodat iedereen intens genoot. Ook de door hem gehouden quiz kreeg veel bijval. Woensdag 7 juni zal er een film over Suriname vertoond worden. de afgelopen jaren ook een aantal ma len verbouwd. De laatste winkelwijzi- 1t van broodboetiek en een i de afdeling vlees en vleeswaren. Bij van de Rotterdamse Muziekschool en het Rotterdamse conservatorium en nisten, ondesteund door een bassist, gi tarist, pianist en drummer, vormen een gezelschap die onder leiding van T van C J--1 kale verrassingen geen muziek te willen schrijven die men met het hoofd in de handen moest aanhoren; desondanks is er geen groep in de muziekgeschiedenis bekend, die meer uiteenlopend schreef dan hun be ginselverklaring zou doen vermoeden. Dit geldt met name voor Honegger, die een groot aantal stijlelementen tot een zeer persoonlijke schrijfwijze weet te transformeren. Het Concerto da Ca mera werd geschreven in 1948 en grijpt terug op concerterende vormen uit de Barok. Dat de Symfonieën van Beethoven zo beroemd zijn geworden, ligt aan het feit dat hij stoutmoedige vernieuwingen wist aan te brengen in een genre, dat vóór hem door Mozart en Haydn al op een geniale wijze was uitgediept. Bij Beethoven zijn het vooral de instru mentatie, de verrassende harmonische wendingen maar vooral ritmische vondsten die aanspreken; het begin van het laatste deel is wat men in de 20e eeuw met een groot woord de kiemcelt- PAUL VAN SCHIE, 45 jaar (LIJSTTREKKER LIJST 2) wethouder Evangelie ons richtsnoer. Opkomen voor zwakken. Uit gaan van gelijkwaardigheid alle mensen Ruimte voor particulier initiatief WADDINXVEEN De collecte die in Waddinxveen is gehouden voor Sonnevanck-Zonnegloren heeft ƒ3.178,22 opgebracht. De organisato ren danken alle collectanten en gevers hiervoor. WADDINXVEEN Woensdagavond 17 mei verzorgde de heer W. M. Er wich uit Gouda een avond voor de be jaarden in het Anne Frank-centrum. Herman en Gil Evans. De vier trompet- langstelling voor de jazzconcerten in Voor de aanwezigen - helaas een veel te tisten, vijf trombonisten en vijf saxofo- De Bonkelaar heeft de werkgroep Jazz klein aantal - is dit een onvergetelijke Dit is de 19-mans Big Band die komende zaterdagavond om negen uur optreedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum "De Bonkelaar”. WADDINXVEEN Zaterdagavond Hans Dulfer en Dick Vennik voor een negen uur treedt in het jeugd- en vrije- aantal sfeervolle jazzavonden in De tijdscentrum De Bonkelaar op de 19 Bonkelaar zorgden. mans Big Band van Rob van der Lin- De Big Band Rob van der Linden be den. Dit is het laatste concert dat de staat uit leerlingen en oud-leerlingen werkgroep Jazz dit seizoen organiseert. De werkgroep ziet het optreden van deze Big Band (toegang zeven gulden, telt 19 man. Het programma van deze CJP’ers vier gulden) als uitsmijter van Big Band is zeer gevarieerd: van het be- het einde van een succesvol verlopen kende swingende werk van Duke El- seizoen waarin bekende artiesten als lington en Count Basie tot de meer mo- Herman Schoonderwalt, Piet Noordijk, derne Bigbandjazz van o.a. Woody De boerenkapel "De Notenkrakers" van het fanfarecorps Concordia zette zaterdag het 30-jarig bestaan van VIVO- supermarkt Van der Sluijs luister bij. In het midden tussen de muzikanten staan de heer en mevrouw Van der heorie noemt Ook de onverwachte Sluijs die samen met hun zoon de zaak in het winkelcentrum Groensvoorde drijven. (Foto: Weekblad voor harmoniek van het begin van de symfo nie en de ritmische verwerking van het fugato in het tweede deel zijn maar en kele details van een werk dat van begin tot eind blijft aanspreken. der Sluijs zat toen al (sinds oktober 1970) in het winkelcentrum Gr .’.lc voorde. Intussen is de 400 vierkante in de afgelopen weken heel wat meter grote plek in dit koopcentrum in i nemen nadat bekend was geworden dat de zaak 30 jaar bestond. Het was namelijk ging betekende de komst van een vonden voor de winkel zelf. De boeren- 20 mei 1948 toen het echtpaar Van der broodboetiek en een verbouwing van kapel trad op op de laatste dag van de Sluijs in de Dorpstraat de kruideniers- ~'j feestweek, die VIVO-Van der Sluijs zaak van Pot (daarvoor C. Bikker) VIVO-Van der Sluijs kan men ook te- vierde met talrijke aanbiedingen en ca- overnamen. Een winkeltje van 22 vier- recht voor kaas, groente en fruit. WADDINXVEEN Vrijdagavond 26 ëeen muziek te willen schrijven mei concerteert om kwart over acht in de Ontmoetingskerk aan de Groens voorde de Rijnlandse Orkestvereni ging. Op het programma staan Pelléas en Melisande (Sibelius), Petite Symp honic (Gounod), Concerto da Camara (Honegger) en le Symphonic (Beetho- I ven). De solisten zijn Gijs Reijns (alt- I hobo) en Jolie de Wit (fluit). De Rijn- I landse Orkestvereniging wordt gediri- I geerd door Bastiaan Blomhert. Het I concert in de Ontmoetingskerk is toe- I gankelijk tegen betaling van zes gulden. I Kinderen, CJP-’ers en houders van een I bejaardenpaspoort zijn drie en een I halve gulden kwijt. I Over het concertprogramma van de I Rijnlandse Orkestvereniging vertellen I wij u het volgende: Het gegeven Pelléas I en Melisande is voor een groot aantal I componisten rond de eeuwwisseling I stof tot inspiratie geweest; zowel de I meer behoudende als ook de meest I vooruitstrevenden hebben zich met dit I dankbare onderwerp bezig gehouden. I Sibelius heeft in zijn toneelmuziek een I zeer persoonlijke visie op Maeterlinc- I k’s drama gegeven die alleen daarom al I van begin tot eind boeiend is. Opval- I lend is het schitterende gebruik van I donkere toonkleuren in een klein en- I semble. I De Petite Symphonic is een werk, dat I ondanks het feit dat het laat in de 19e I eeuw is geschreven, direct voortkomt I uit de 18e-eeuwse blaastraditie: immers I de combinatie van acht blaasinstru- I menten was standaard en een groot I aantal oorspronkelijke werken en be- I werkingen zijn ervoor geschreven. I Gounod voegde aan het ensemble één I fluit toe. De Petite Symphonie spreekt I geheel voor zichzelf. I (S^hur Honegger sloot zich in 1920 aan I bij de door Jean Cocteau opgerichte Groupe des Six”, die als motto had deaus. Afhankelijk van wat men be- een VIVO- Parkerbalpen, een kaasplankje, een portemonnee met tasje of een kinder- de grond gelijk gemaakt. De heer Van beurde met optredens van de boeren- balpen aangeboden. kapel ”De Notenkrakers” van het Vanzelfsprekend hebben de heer A. Waddinxveense fanfarecorps Concor- van der Sluijs, zijn echtgenote en hun dia. De muzikanten maakten steeds zoon i 2. r een rondgang in het winkelcentrum felicitaties in ontvangst kunnen ’’Groensvoorde”, speelden in de super markt zelf en hadden hun stekkie ge- doen besluiten de activiteiten uit te breiden. Met ingang van het nieuwe Rob seizoen zal éénmaal per maand een der Linden een jazzavond vol muzi- jazzconcert georganiseerd worden. De i en uitspattingen werkgroep Jazz en De Bonkelaar brengt. De werkgroep Jazz meent dan hopen hiermee tegemoet te komen aan ook met dit optreden het seizoen met een toch wel duidelijk aanwezige be- een wat feestelijk tintje te kunnen be- langstelling voor moderne jazz in de sluiten. regio. Het voortdurend toenemen van de be- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim WADDINXVEENVorige week za- deaus. Afhankelijk van wat men be- kante meter, dat na een aantal verbou terdag eindigden de festiviteiten rond steedde kregen de klanten gratis een wingen 40 vierkante meter zou worden, het 30-jarig bestaan van VIVO- Parkerbalpen, een kaasplankje, een Een paar jaar geleden is dit pand met supermarkt Van der Sluijs. Dat ge- - - Bn loieiï j i v «Bib

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3