voor meer mensen Verbonden met RAADHUIS MOET BIJENKORF WORDEN PvdAMeer kansen Brugfestijn ’78 kan gaan beginnen Partij v.d. Arbeid W. Verbaan (PPR Burgemeester mr. A.G. Smallenbroek: Grepen uit het program ’’Eerlijk delen, juist nu! Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. Het Weekblad feliciteert Hulp bij niet- gewenste zwangerschap Sport- fietsen Verboden voor gehandicapten Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt er meer aan doen dan u denkt Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII _r _Z2 C***************************************************** *****************************************************51 WADDINXVEEN Volgende week ook worden bevorderd door een flink (Kerkweg- Brugcentrum f t f j kansen biedt. ’’Daarom stellen wij het verkleinen van onrechtvaardige ver- i een dat de veilige voordichtbij-huis- ontdekkingsreizen met 10 versnellingen v.a. f 339,— WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 26, tel. 2009 middelen die de Hermandad ter be- om daaraan gevolg te geven. De Waddinxveense Reddings brigade zal in samenwerking met de Brug-gastvrouwen kunnen tegenko men. Kortom: Brugfestijn ’78 wordt een gebeuren dat zijn weerga in Wad- dinxveen niet zal kennen. Gelukkig dat er een Weekblad voor Waddinxveen is om u, dank zij de door de heren Gijs bestuur van het winkelcentrum Brug verstrekte informaties, daarover als eerste de Waddinxveners te informe ren. Wij houden u dan ook op de worden bereid door een aantal leden van de Turkse gemeenschap in Wad- dinxveen) en talrijke voor kinderen ding mers staan: 5887, 7132 en (01728) 8333. w Ook voor inlichtingen kunt u deze gevolgd. Het diploma werd hem kort- i zich dat de hulpverlening onder strikte geheimhouding plaatsvindt. WADDINXVEEN De Waddinxve- ner A. Snoek heeft met succes de ver volgcursus ’’Kleurentelevisietechniek” nummers draaien. Het spreekt voor geleden uitgereikt. 1- 1; kunstzinnige dingen, veel muziek, lek- voorstelling van hebben, is het zover. Dan houdt het winkel- kere hapjes (zoals Turkse gerechten die centrum Brug het Brugfestijn ’78. Dat is de naam die de winkeliers in het Brugcentrum hebben gegeven aan een I 1 I* - J J’i 1 inTén van de oudste delèn van Wad- suikerspin, ballonnenwedstrijd en ga zo dinxveen op touw heeft gezet op vrij- Drs. Willem Verbaan I Progressieven lichtvaardig. De PvdA is niet heilig, en ook de verscheidenheid in denken is in een grote afdeling als de PvdA nu een maal groter dan in een kleine afdeling. Vier jaar gemeenteraadswerk heeft mij echter geleerd dat de enige mogelijk heid om aan de behoudende krachten tegenspel te bieden een sterke PvdA- fractie is. De problemen waar de ko mende raad voor komt te staan zijn m.i. groot. Op ruimtelijk gebied zijn hervor mingen noodzakelijk. De financiële armslag wordt meer beperkt. Het wel zijnswerk moet vorm gegeven worden. Alleen met een sterke PvdA-fractie kunnen de te nemen beslissingen in de goede richting worden gestuurd. Ik zal daarom mijn stem op lijst 1 (PvdA) uitbrengen.” Wethouder A. H. van Gent der veroorzaken moet de mogelijkheid geboden worden zich in woonwijken te vestigen. De positie van de bestaande winkelstand moet veiliggesteld worden, juist met het oog op debelangen van de consument.” Milieu. ”Het Groene Hart moet groen blijven. Bij woningbouw moet aan dacht gegeven worden aan de directe omgeving, veilig spelen en wandelen. Uitbreiding van het Gouwebos moet krachtig bevorderd worden. De Bloe- mendaalse polder en ’t Weegje mogen op geen enkele wijze verder aangetast worden. De gemeente moet het ge bruik van kringlooppapier bevorderen, dat van schadelijke onkruidbestrijding smiddelen beperken en het houden van inzamelacties voor ongebruikte genee smiddelen stimuleren. Serieuze studie moet gemaakt worden van energiebe sparing.” li kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken. v<xir mensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen, in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. zijn, juist bij een teruglopende econo mische groei wordt het duidelijk dat er in Waddinxveen groepen zijn die achtergesteld zijn: ongeschoolden, gastarbeiders, vrouwen en jongeren. Daarom: eerlijk delen, juist nu de koek kleiner wordt! Wees solidair”, aldus de PvdA. Enkele grepen uit hetsocialis- tische programma zijn: burger en de gemeente is groot. De zorgen voor deeltijd arbeid voor man- Waddinxvener moet meer zeggenschap nen en vrouwen. De gemeente kan uit krijgen. Daarvoor zijn er mogelijkhe- breiding van bedrijvigheid stimuleren, den, nu al! Die moeten meer bekend vooral in de dienstensector.” worden en benut. De gemeente moet meer informatie geven en er moet een Huisvesting en ruimtelijke ordening. ”De sociaal raadsman (of liever nog: sociaal oudere woonbuurten moeten verbeterd r' i zelf meebeslissen. Er moeten goede en betaalbare woningen voor de lage inko mensgroepen komen, ook voor jonge ren. Nieuwbouw moet in laagbouw. De gemeente moet zorgen voor een gede gen onderzoek naar de woonbehoeften van de eigen inwoners. De grondspecu- latie moet tegengegaan worden. De gronduitgifte moet omgebogen worden in de richting van erfpacht. Er moet een plan komen voor verkeersdoors- troming in de bebouwde kom. Kleine Bejaardenbeleid. ”Als ze dat willen, dan ambachtelijke bedrijven die geen hin- nationaal (ontwikkelingslanden), maar ook plaatselijk, in Waddinxveen. Wij mogen dan een welvarende gemeente dat wj||en onderwijs krijgen in hun ei- gen cuituur ,\an de éénwording van kleuter- en lager onderwijs moet verder gewerkt worden (schoolgebou wen en speel-leerplannen). De ge meente moet onderwijsvernieuwing steunen en initiatieven vooe onderwijs voor volwassenen steunen, bijvoor grepen uit hetsocialis- beeld moedermavo;> Zeggenschap ”De afstand tussen de Werkgelegenheid. ”De gemeente kan Waddinxvener moet meer zeggenschap nen en vrouwen. De gemeente kan uit krijgen. Daarvoor zijn er mogelijkhe- breiding van bedrijvigheid stimuleren, den, nu al! Die moeten meer bekend vooral in de dienstensector.” ...2t meer informatie geven en er moet een Huisvesting en ruimtelijke ordening. ”De sociaal raadsman (of liever nog: sociaal oudere woonbuurten moeten verbeterd raadsvrouw) komen, waar u terecht worden. De bewoners moeten daarin kunt met klachten en wensen”. Sport en recreatie. ”Er is veel goeds ge beurd in de afgelopen jaren. Niet voor niets was onze lijsttrekker ’’Anne van Gent wethouder voor onderwijs, cul tuur, sport en recreatie. We moeten er voor zorgen dat ook de zo-maar-voor- de-lol-sporters (in groepjes) in sportzaal terecht kunnen en jeugd trapveldjes heeft en speelplaatsen.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MEI 1978 WADDINXVEEN Het progressieve gemeenteraadslid drs. W. C. Verbaan stemt tijdens de volgende week woensdag te houden gemeente raadsverkiezingen op de Partij van de Arbeid. Zoals bekend neemt zijn partij (de PPR) niet aan de verkiezingen deel, nadat de afdeling Wad- dinxveen van de PvdA begin vorig jaar het besluit nam weer zelfstandig naar raadszetels te dingen. Na overleg besloten de PPR-leden het er niet op te gaan wagen met een eigen lijst en een eigen programma (zoals D’66 en de PSP dat doen) deel te nemen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen Maandagavond gaf drs. Verbaan de volgende verklaring van zijn stemge drag uit: ”Mij is gevraagd een stemad vies voor de gemeenteraadsverkiezin gen te geven. Ik heb daar enige moeite mee. In stemadviezen proef ik een ze kere onderschatting van de kiezers. Zelf ga ik liever uit van de mondigheid van de kiezer. Het hierondergestelde wil ik daarom liever een verklaring van mijn eigen stemgedrag noemen. Overi gens doe ik dat geheel op persoonlijke titel. De progressieve samenwerking heeft voor sommigen geleid tot verwij dering. De gezamenlijke lijst van vier jaar terug is nu uiteengevallen tot drie lijsten. Voor mij persoonlijk heeft de samenwerking met de PvdA-collega’s echter geleid tot verbondenheid met de PvdA. Ik zal daar ook consequenties uit trekken voor wat betreft mijn lid maatschap. Zo’n stap neemt men niet een demonstratie in de Gouwe verzor gen. Voor de schooljeugd is er doél- schieten om een door burgemeester e„,.o.jmr. A. G. Smallenbroek uit te reiken weten te trekken van duizenden Wad- van de boerenkapel en het fanfarecorps bokaal. Onder de lat zal een zeer be- hoogte. kende Nederlandse doelman gaan jn ’78 wordt een cafe- verzameling activiteiten waar de Wad- staan om te proberen de schoten van de «4^*4^«A»«4^«4k«Jk i van dinxveners op dit moment nog geen lieverdjes te houden. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag heeft Prins Bernhard het nieuwe raadhuis van Waddinxveen officieel geopend. Hij deed dat tij dens de bijzondere vergadering van de gemeenteraad middels de ont hulling van een gedenkplaat. De prins, ereburger van Waddinxveen, was ’s morgens om elf uur al in onze gemeente aangekomen. Hij maakte toen kennis met het college van Burgemeester en Wethouders en wan delde bij die gelegenheid rond in het raadhuis, dat huisvesting biedt aan ruim 80 ambtenaren en met alle bijkomende werken 10 miljoen gulden heeft gekost. In zijn toespraak ging burgemeester geen lege doch inhoudelijke doelen. Zp mr. A.G. Smallenbroek zeer uitvoerig zal in dit nieuwe gemeentehuis het in op de rol van de gemeentelijke over- werk voor een rechtvaardige samenle- heid, waarbij hij een stuk geschiedenis ving gecontinueerd moeten worden, van de huisvesting van het gemeentelijk Verbetering van onze plaatselijke sa- apparaat niet onbesproken liet. Uit zijn menleving vindt niet plaats door het toespraak lichten we de volgende pas- bouwen van een nieuw gemeentehuis, sage: maar kan plaatsvinden door met dit ge- ”Een nieuw gemeentehuis symboliseert bouw te werken. Dit, ons, nieuwe ge- de in vrijheid en zelfstandigheid geno- bouw geeft de mogelijkheid om de wis men beslissing van de gemeenteraad als selwerking tussen bestuurders en be- hoogste orgaan van de gemeente. Die vrijheid, die zelfstandigheid zijn vervol gens niet meer dan symbolen, indien die beide begrippen verder geen in houd hebben. Ze zijn niet meer dan WADDINXVEEN - ’’Gelukkig kunnen wij u niet maken. Dat kan geen enkele partij en geen enkele overheid. Wel kunnen we door goede voorzieningen te treffen meer kansen voor meer mensen scheppen”, aldus de Partij van de Arbeid in het kortgeleden verschenen definitieve gemeenteprogram 1978-1982 ’’Eerlijk delen, juist nu!” Het voorlopige programma was begin dit jaar al be- schikbaar In het gemeenteprogram zegt de Partij moeten bejaarden zo lang mogelijk sa- van de Arbeid te streven naar een men in hun eigen omgeving kunnen samenleving, die alle inwoners gelijke wonen. Daarom: huishoudelijke hulp, kansen biedt. ’’Daarom stellen wij het zo nodig aanpassing van hun woning, makkelijk bereikbare geestelijke en li- schillen zo centraal. Nationaal en inter- chamelijke hulp.” Onderwijs. ”De kinderen van onze bui tenlandse werknemers moeten als ze WADDINXVEEN In Waddinxveen bestaat sinds 15 mei een werkgroep voor hulp aan moeder en kind bij niet- gewenste zwangerschap. De werkgroep staat in direct kontakt met het bureau van de ’’Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind ’’Laat Leven" te Leiden. Deze vereniging die opge richt is in maart 1971, stelt zich ten doel, dat het leven van de nog niet ge boren mens wordt geëerbiedigd vanaf het moment van de bevruchting. Zij tracht dit doel te bereiken door: a) Een zo goed mogelijke begeleiding bij ongewenste zwangerschappen; b) Ver spreiding van haar overtuiging inzake de bescherming van de ongeboren mens. De werkgroep wil de meisjes en vrou wen die door zwangerschap in een moeilijke situatie zijn geraakt op aller lei manieren proberen te helpen. Daar voor zullen in de plaatselijke bladen ie- BurgemeesterMr. A. G. Smallenbroek dere week volgende telefoonnum- mprc «taan* SXX7 7 1 47 H11775OX4T4 dracht voor de toekomst. Natuurlijk, tehuis moet worden tot een bijemkorf, Een korf, waarin ook de ander de kans krijgt aan die gemeenschappelijke ver- gemeenschappelijke - niet de optelsom antwoordelijkheid z’n steentje bij te van alle individuën - vorm te geven, dragen.” Er zullen ook occasions-shows worden gehouden door de autobedrijven Van Zo zullen er modeshows worden ge- Leeuwen BV en M. v.d. Velde. Brugfe- houden met dameskleding, herenkle- Stijn ’78 zal ook aandacht vragen voor - jen sportkleding. Keurslagers staan het belangrijke werk van de Gouwe- reeks festiviteiten die dit koopcentrum aantrekkelijk zaken, zoals poppenkast, er een compleet varken aan het spit te bloem en het Rode Kruis. Twee dagen 2— 2-1— ".'_2 -j-.—u grillen. De plaatselijke rijkspolitie geeft lang zal het publiek drie charmante v,...„,ww.. 1.2 ..IJ- maar door. acte de presence met informatie over dag 2 en zaterdag 3 juni. In het gehele De gezelligheid in het Brugcentrum zal de taak van het politie-apparaat en de Brugcentrum (Kerkweg- ook worden bevorderd door een flink mid del— die d~ - Oost/Zuidkade/Nesse) zal het twee da- stukzang en muziek. Zo komt vrijdaga- schikking staan gen lang gonzen van de drukte en ge- J zelligheid. Eigenlijk drie dagen als u weet dat er vanaf donderdag 1 juni een lunapark zal worden ingericht aan de Anita Meyer. Maar zij niet alleen zal Nesse het publiek in drommen naar het ge in de eerste dagen van juni zal het bied rondom de hefbrug trekken. Er Brugcentrum ongetwijfeld de aandacht staan ook optredens op^het^programma dinxveners. Dat gebeurt middels een Concordia. Brugfestiji veertigtal marktkramen, een terras, demonstraties, het maken van vond op een bij het oude gemeentehuis en modehuis Verbakel BV te maken podium optreden de bekende zangeres Waddinxveense vrijwillige brandweer Kraaijesteijn en Adrie de Bruin van het het publiek in drommen naar het ge- stuurden te versterken, om algemene en gerichte voorlichting te verschaffen, om mensen, die daarvoor belangstel ling tonen bij het werk van hun ge meente te betrekken en anderen te sti- symbolen van een historie zonder op- muleren dat ook te doen. Een gemeen- vanuit een historisch perspectief mo- waar men in- en uitzwermt om aan dat gen vrijheid en zelfstandigheid tot.doe- len worden voor de toekomst, maar

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7