’’Mensen met een andere bestuursmentaliteit nodig Bij Bouma extra Groot kinderfeest aandacht voor Thijssenschool mondverzorging In het kader van onze ’’tanden- week” ontvangt u bij aankoop van een Butler TANDEN- BORSTEL van 2.95 voor f 2,- GM Peul eyen 15, telefoon 2604 KLACHTEN BEZORGING D’66 wil verplicht doorstromingsbeleid toumci Liberale longdrinkglazen I I LI k II W P r EEN BUTLER HOND IS EEN SCHONE HOND EEN SCHONE MOND IS EEN GEZONDE MOND 1 f gemeentepro- van hulpmiddelen op mondverzorging- i L s. *411 ■vfrl-VM- 7 Br 0QR£R BOVENDIEN GRATIS MONSTERS: FLOSS (tandzijde), RED COTE KLEURTABLETTEN, ELANEN TANDPASTA 74, ind na )t de milieugevolgen bij eventuele calami teiten. D’66 is verder nog voorstander van een meerjarenbegroting, grotere financiële controle op organisaties die door de gemeente worden gesteund, het maken van een welzijnsplan met brede inspraak van de bevolking, in begin van de jaren zeventig, dat de de mocraten zien. In hun gemeenteprogramma zeggen de democraten ook voorstander te zijn van een milieu-effect-rapportage aan B. en W. en de raadsleden. Op die ma nier kan men op de hoogte komen van gelijk dan kosten ze slechts 12,50. den en schoolverlaters moet plaatselijk voldoende werk voor handen zijn. Dat kan bereikt worden door een soepeler vergunningenbeleid, meer kantoren eri voldoende bedrijfsterrein. Het gemeen telijk beleid moet voorzien in de huis vesting van mensen die bij Wad- dinxveense bedrijven werken of gaan werken. Met de middenstand de grootste werkgever voor de niet- pendelende beroepsbevolking moet een beter contact komen. De winkel centra zullen goed en veilig bereikbaar moeten zijn. D’66 denkt aan veilige voetgangersroutes naar deze centra. Als voorbeeld wordt de Juliana van Stolberglaan naar het winkelcentrum ”de Passage” genoemd. Op tafel ligt overigens nog het verkeersplan uit het alsnog uitgevoerd willen gende week woensdag verkoopt de afdeling Waddinxveen van de VVD speciale longdrink-glazen. Aanstaande vrijdag zullen een aantal kandidaten van de VVD met een auto op de markt staan. Zaterdag gaat deze wagen de verschillende win kelcentra langs. Waddinxveners kunnen bij deze wagen informatie krijgen over de VVD in Waddinxveen en haar programma voor de komende verkiezingen. De glazen die worden verkocht bedragen f 2,50 per stuk. Koopt men er zes te- doen en u niet inhouden bij een lach bijvoorbeeld. Om over pijn maar hele maal niet te spreken. Gelukkig raken steeds meer mensen zich bewust van het belang van een betere mondverzor- ging en gelukkig komen ook steeds meer ouders er achter hoe belangrijk het is ook hun kinderen daarop te wij zen De voornaamste boosdoener is vaak plaque. Plaque is namelijk de vrijwel onzichtbare laag die zich vast zet vooral tussen de tanden en in de randen er rondomheen. Plaque is heel moeilijk te verwijderen en dit is te erger, aange zien juist plaque zeer schadelijke bacte riën bevat. Als u uw tanden echter heel ■goed verzorgt, kunt u deze boosdoener behoorlijk bestrijden. Zeker wanneer u daarbij beter rekening houdt met wat u eet en snoep of liever gezegd: niet snoept. FLOSSEN Wat is flossen? Flossen is een nieuwe manier van mondverzorging. In feite mag u flossen beschouwem als de noodzakelijke aanvulling op het borstel werk. Want wat gebeurt er bij borste len: u raakt slechts de voor- en achter kant van uw tanden. En de plaque, die er tussen blijft zitten kan daar z’n ver nietigende werking doen. Tanddeskun- digen hebben vastgesteld dat juist hier door vaak landziektes ontstaan. En daarom ook is er een probaat middel tegen ontwikkeld: een dun, zijde- draadje. Het is in de handel onder de naam ’’floss”, maar wordt ook wel ge woon tandzijde genoemd. Het is de be doeling dat u met zo’n draadje de ruimte tussen uw tanden ’’poetst”. But ler floss maakt dus de borstel nietover- bodig, maar dient er juist mee gecom bineerd te worden. Het is misschien even wennen, maar als u eenmaal merkt wat het doet, zult u het niet mak kelijk meer vergeten. Maar er zijn nog meer moderne mond- verzorgingsmiddelen, zoals Butler kleurtabletten. Naast floss zijn er nog veel meer handige hulpmiddelen om uw tanden beter te verzorgen. Zo zijn er bijvoorbeeld kleurtabletten waar mee u uw poetsresultaat zichtbaar kunt maken. Ze kleuren namelijk die plaat sen waar u niet goed geweest bent. Poetst u die beter, dan verdwijnt de kleur vanzelf. Een prima middeltje dus om zelf beter te leren poetsen en ook uw kinderen het poetsen te leren. Natuurlijk hoeft u zelf niet voor tan darts te gaan spelen, maar het kan be paald geen kwaad als u in uw mond be ter de weg weet. Een Butler velichte mondspiegel kan u daarbij verhelde rende diensten bewijzen. oDie burger moet meer dan tot nu toe het geval is worden betrokken bij het plaat- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MEI 1978 drogisterij parfumerie groensvoorde 10 waddinxveen WADDINXVEEN Volgens D’66 is in Waddinxveen niet zo zeer een nieuwe partij met mooie leuzen en aardige ideetjes nodig, maar een par tij die nieuwe mensen aan het roer brengt met een andere bestuursmen taliteit. De democraten schrijven dat in hun pas deze week verschenen programma voor de volgende week woensdag te houden gemeente raadsverkiezingen. Evenals in 1970 neemt D 66 opnieuw met een eigen kandidatenlijst en een eigen (vier gestencilde pagina’s tellend) pro gramma deel aan de raadsverkiezingen, na in de afgelopen vier jaar sa- iingen hadden een knipkaart, waarmee ze de 14 attracties af konden lopen en natuurlijk veel punten konden verdie nen bij o.a. het ringsteken, het zenuw- spel, een barbapappaspel, spijkerslaan enz. En natuurlijk waren er leuke te kenfilms en om kwart over elf ver scheen de ijscoman met kar op het uitsluitend en alleen voor de eigen aan- schoolplein en nadat de kinderen een was, economisch gebondenen en voor keurige ’’Engelse” rij hadden gevormd, de uitbreiding van de structurele werk- was er voor ieder een ijsje. gelegenheid. Gepleit wordt voor de Tussen de middag bleven alle kinderen aanleg van een bedrijfsterrein aan de over voor een groots pannekoekenfe- mengewerkt te hebben binnen de Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP). Aan deze combinatie binnen en buiten de raad komt dit najaar op voor stel van de socialisten een einde. D’66 is een partij die liever een goed plan of een oplossing voor een pro bleem bedenkt, dan dat zij zich bezig houdt met allerlei filosofieën, die toch niet haalbaar zijn; filosofieën die meestal leiden tot mooie leuzen zonder feite lijke betekenis. Vanuit dit gezichtspunt vindt D’66, dat voor haar een belan grijke taak is weggelegd in de gemeen teraad van Waddinxveen”, zo staat er in de inleiding van het gemeentepro- gram, dat als uitgangspunt stelt dat niet het gemeentebestuur centraal staat, maar de burger als mens, ongeacht zijn geloof of levensbeschouwing. ”D:“ WADDINXVEEN Drogisterij Bouma in het winkelcentrum Groens voorde staat donderdag 25 en vrijdag zó „i2. -.i gratis verzorgd door de heer Koorenge- je toepassingsmogelijkheden van het .._iButler-mondhygiëne-programma. Op deze twee dagen zullen deskundigen op voorlichting geven over het gebruik van hulpmiddelen op mondverzorging- handen van de heer Keus, hoofd der sgebied. Tevens zal er dan bij Bouma school, onder luid gejuich de prijzen een mondhygiëniste aanwezig zijn om kregen uitgereikt, ’s Avonds om zeven hij ou(j en jong een plaquecontrole te uur werden opnieuw de schooldeuren doen en natuurlijk een demonstratie te opengezet, nu voor de kinderen met de verzorgen over het verkrijgen van een ouders. gezonde mond. Grote trekpleister was natuurlijk een Twee dagen extra aandacht dus voor door de voorzitter van de oudercom- mondverzorging bij Bouma. Is dat dan missie ontworpen rad van avontuur, dat z0 belangrijk? Wis en waarachtig. Voor r- - 1 J 1 -'O' - in de handen van de gelukkige ouders deed overgaan. En iedereen kon mee dingen naar de superprijs: twee heer lijke ligstoelen. Het was waarop een ieder uitgeput, maar vol daan kon terugkijken. H. P. Barth (D’66). Bredeweg. De door de gemeenschap terne en externe democratisering van gesubsidieerde huizen moeten ten het onderwijs, onderwijs voor volwas goede komen en beschikbaar blijven senen, samenwerkingsonderwijs, meer voor de minst draagkrachtigen. D’66 is jeugdvoorzieningen in de woonwijken in dit verband voor een verplicht doors- (met name kinderdagverblijven, peu- tromingsbeleid. Ook zijn de democra- terspeelzalen, crèches en dergelijken), ten voor een extra huisvestingspo- een doorzichtig subsidiebeleid op het gramma ten behoeve van werkende gebied van de kunst en cultuur en trap- jongeren. veldjes voor de ’’spontane” sportbeoe- Voor de Waddinxveense werkzoeken- fening in de woonwijken. Zes liberale raadskandidaten van links naar rechts K. W. Th. van Soest, mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester, mevrouw C. Verweij- Scharleman, J. B. Borger, C. Olieman en F. H. de Ruijter) in de ban van de verkiezingen. WADDINXVEEN In de dagen voor de gemeenteraadsverkiezingen van vol- selijk bestuur”. OMBUDSMAN Over de besluitvorming in de raad geeft D’66, waarvan Hans Barth lijsttrekker is, als haar mening dat er een verschui ving van de besluitvorming naar de commissievergaderingen geconstateerd kan worden, welke veroorzaakt wordt door het vastleggen van standpunten tijdens, die comissievergaderingen. ’’Aangezien de samenstelling van de commissies geen afspiegeling is van de politieke samenstelling van de gemeen teraad, zullen wij initiatieven nemen om deze verschuiving van de besluit vorming ongedaan te maken”, aldus het democratische gemeentepro gramma. Daarin wordt nog gezegd dat er een ombudsman door de gemeente raad zou moeten worden aangewezen, die optreedt als vertrouwensman voor elke inwoner en die periodiek aan de raad verslag doet van zijn werkzaamhe den, dat het raadhuis één avond in de week voor de Waddinxveners open moet zijn en dat het publiek effectiever zou moeten meepraten in commissie- WADDINXVEEN Na het plotselin- vergaderingen. gen, verrassende bezoek van prins Be- D’66 vindt dat een gemeentepro- rnhard aan de openbare Theo Thijssen- gramma niet mag ontaarden in een lij- school aan de Kerkweg-Oost vorige vig geschrift, maar begrijpelijk moet week donderdag ter gelegenheid van de blijven voor iedere burger. Vandaar opening van het nieuwe raadhuis, was ook dat de democraten negen dagen het de daarop volgende dag opnieuw voor de verkiezingen met een punten- feest op deze school. Nu gold het de programma zijn gekomen. Daarin lezen jaarlijkse feestdag, georganiseerd in na we dat D’66 niets ziet in ongenuan- uwe samenwerking met de oudercom- ceerde experimenten met erfpacht (re- missie van de school, gel moet zijn dat de gronden worden verkocht: erfpacht alleen in bijzondere Om 9 uur startte het festijn. Alle leer- gevallen) en verhogingen van de ge meentelijke tarieven en belastingen, die de inflatiecorrectie te boven gaan. WONINGBOUW In het gemeenteprogramma van de de mocraten staat verder nog dat er in Waddinxveen gebouwd moet worden mondverzorging bij Bouma. Is dat dan met luid geratel maar liefst185 prijzen uze|f jn de eerste plaats, maar ook voor uW orrigevjng Niemand vindt het im mers leuk om tegen een slecht gebit aan te kijken of geconfronteerd te wor- een dag hen met slechte adem. Als u een goed ggbjt hebt, zult u zelf bovendien ge makkelijker uw mond durven open- stijn. Warm, opgerold en met basterd suiker werden ze door de moeders ge bracht. ’s Middags was er voor de kleintjes een poppenkastvoorstelling, 26 mei in het teken van het gebruik en vel uit Waddinxveen. Voor de "groten” had de school een puzzelspeurtocht door het dorp georganiseerd. Tegen tandheelkundig gebied in de winkel half vier was dan het grote moment aangebroken, waarop de kinderen uit /i, -«•

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9