Fietstocht vanuit Waddinxveen B. en W.Herdenking 4e mei moet sober blijven JEANS 45.- Antwoord op schriftelijke vragen ir. T. Drost Adverteren doet verkopen Eerste badminton- sportweek- tournooi voor de jeugd I I I I I A\ theo den boon IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllïl HAZERSWOUDE-DORP BENTHUIZEN 4157 2409 731 BQSKOOP Plas van Poot 1551 MOERKAPELLE WADDINXVEEN 3969 30 Rotte eren BLEISWIJK 11422 LOETE «Zoetermeer 2904 ^ZEVENHUIZEN RECHTE PIJP welverdiende PASSAGE 224 TEL. 5920 LUCKY STAR boetiek I i vc "5 WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 7 JUNI 1978 WADDINXVEEN Nu de zomer bij na begint en zes zomerse dagen (plm. 25 graden) achter de rug, kan het niet anders dan dat er nog meer mooie dagen zullen komen waarop het in Waddinxveen en omgeving goed fiet sen moet zijn. Alleen, met de kinderen of het hele gezin. De rijwielhandelaren in Waddinxveen weten er van mee te praten dat de belangstelling voor het toeristisch fietsen de laatste jaren sterk is gegroeid. Ook de inwoners van dit Gouwedorp maken graag een ontspan nende fietstocht en dat vanuit velerlei motieven. Op de fiets van de natuur genieten. Dat kan heel goed. Juist op de fiets ben je dicht bij de natuur en er valt in deze tijd heel wat te zien. Zo een fietstocht door het Hollands polderlandschap tussen Zoetermeer en Waddinxveen. Wij ge ven hier een beschrijving van zo’n on- c. Zangverenigingen waren verhinderd op 4 mei 1978 medewerking te verle nen. d. Zie inleiding. 4. Vraag: Acht het college de uit voering van de in het monument aange brachte woorden: ’’Voor hen die vielen, van hen die bleven” niet meer te verp lichten tot een verrijking van de her denking dan tot een verschraling hiervan? Antwoord: Neen, zie inleiding. (VERVOLG VAN DE VOORPAGINA) Het is voor de derde maal dat de ”Ca- roluskring” Waddinxveen in zijn pro gramma opneemt. Na Waddinxveen volgt Kampen, waar voor de eerste maal wordt geëxposeerd en wel ter ge legenheid van de ’’Kamper Ui”-dagen. Na een bezoek aan Katwijk, waar de kring tweejaarlijks exposeert gaan de beelden naar Papendrecht ter gelegen heid van muziekmanifestatie ’’Pauken slag”. Van de oorspronkelijke Haagse oprich ters van de vereniging exposeren Erna Postuma, Agnes Berck en Pim van Moorsel met betonnen en granieten be elden. Uit voorburg komen enkele vo- gelfiguren van Tosca van den Haak en kinderfiguren van de bekende beeld houwster Marian Gobius. De beelden van Mieke en Ernst Buter zijn uniek in die zin, dat deze door hen samen zijn gemaakt. Jan van Ipenburg uit Schoon- een aantal bronzen werken in; Jim Mulder uit Dordrecht maakte grote staalplastie- ken Deze gevarieerde expositie bestaat dus uit zowel naturalistische werken als ab stracte en object-trouwé-plastieken. geveer 35 kilometer lange fietstocht ROUTE Rijdend op het Noordeinde in Wad dinxveen gaan we in de richting Zeven huizen via de Piasweg. Bij wegwijzer 30 fietsen we rechtuit naar Zevenhuizen, onder de grote weg door. Bij wegwijzer 11422 blijven wij de weg rechtuit vol gen. Bij kruispunt en wegwijzer 2904 slaan wij rechtsaf en rijden verder door het dorp. Aan het einde van het dorp gaan wij over de brug en volgen meteen daarna naar links de weg naar de Rotte Meren. Aan het einde van het fietspad bij De Roerdomp gaan wij naar rechts over het Korenmolengat in de richting Bleiswijk. Aan het einde van de weg slaan wij bij de spoorlijn linksaf de brug over en blijven het fietspad langs de spoorbaan volgen. Aan het einde van het fietspad slaan wij rechtsaf de spoor baan over, onder de grote weg door. Bij wegwijzer 3969 fietsen wij rechtuit in vanuit onder meer Waddinxveen, ont leend aan het boekje ’’Fietsen in Rot terdam en omgeving”, dat verschenen is in de serie "Ontdek Nederland op de fiets!" Dit boekje met beschrijvingen van elf fietsrondritten, gedetailleerde routekaartjes en toeristische informa tie, kan door overmaking van f 6,60, onder vermelding van bestelcode R, op postgirorekening nr. 234567 worden aangevraagd bij de "Stichting Fiets”! in Rotterdam en omgeving", dat ver schenen is in de serie ’’Ontdek Neder land op de fiets!" Dit boekje met be schrijvingen van elf fietsrondritten, ge detailleerde routekaartjes en toeristi sche informatie, kan door overmaking van f 6,60, onder vermelding van be stelcode R, op postgirorekening nr. 234567 worden aangevraagd bij de Stichting Fiets in Amsterdam. de richting Benthuizen. Bij wegwijzer 4156 slaan wij linksaf en rijden over de Bleiswijkseweg naar Zoetermeer. Wij verlaten Zoetermeer langs de Schinkelweg en rijden vanaf wegwijzer 7847 langs de Bleiswijkseweg tot weg wijzer 4156. Hier slaan wij linksaf in de richting Benthuizen. Bij wegwijzer 4157 gaan wij naar rechts in de richting Hazerswoude. Bij wegwijzer 2409 slaan wij linksaf naar Hazerswoude. Bij weg wijzer 4236 in Hazerswoude-Dorp slaan wij rechtsaf naar De Loete en gaan hier bij de driesprong rechtsaf over de Roemer. Bij wegwijzer 480 aan de grote weg slaan wij linksaf en vlak daarna bij wegwijzer 731 naar Wad dinxveen over het Noordeinde. Veel fietsplezier wordt u toegewenst door het Weekblad voor Waddinxveen. WADDINXVEEN Zaterdag 3 juni waren ondanks het warme weer bijna alle 113 inschrijvers (11-12-13 jaar) om kwart over tien in de sporthal ”de Sniep” present voor hun eerste kenni smaking met het ’’echte” badminton. Allereerst werden de spelregels, die ie dereen op school had gekregen, nog even toegelicht via een korte demons tratie door Adrie Sip en Ronald Struys, resp. trainer en kampioen van de bad mintonvereniging ’’Florida”. Hierna begonnen op zes banen de wed strijden onder leiding van leden van ’’Florida”. Alle in totaal ruim 110 parti jen duurden 2 x 772 minuut. Twee ba nen waren beschikbaar voor vrij spe len, waarvan de hele dag druk gebruik werd gemaakt. De organisatie had, be halve voor shuttles en 24 zeer goede rackets voor de wedstrijden, ook ge zorgd voor zeer fraaie prijzen. In iedere groep als eerste prijs een wedstrijdrac- ket, vervolgens een sporttas, een T- shirt en als vierde prijs een paar tennis sokken. Of het daaraan lag, is niet te zeggen, maar de enorme inzet van de jeugd in de steeds warmer wordende zaal was verbazend. De gewoonte van de meesten om de shuttle steeds naar de tegenstander toe te slaan, zorgde voor lange slagenwisselingen en dan is zo’n kwartier erg lang en zwaar. Het bar-restaurant van de sporthal was zo vriendelijk de deelnemers tegen ’’sport- weekprijzen” aan een welverdiende verfrissing te helpen. Tegen vier uur ’s middags was men toe gekomen aan de wedstrijden om de derde en vierde plaats en daarna volg den de finales. Aangemoedigd door vrienden, vriendinnen, begeleiders en familie hier nog eenmaal alle energie in de strijd geworpen en in deze wedstrij den bleek, dat er veel talent onder de Waddinxveense jeugd schuit. De prij zen werden uitgereikt door de heer J. W. Stelling, onder toeziend oog van de sportweekvoorzitter de heer Van Ge- looven. De Florida-voorzitter dankte de jeugd voor huïi bijzonder plezierige en sportieve gedrag tijdens dit toernooi en hoopte dat ook volgende jaren dit toernooi gehouden zal kunnen worden. Daarna was er applaus voor het betrek kelijk kleine organisatie-comité, dat non-stop ruim zes uur in touw was ge weest en alles zonder enige wanklank liet verlopen. Prijswinnaars sportweektournooi Groep 1 - meisjes 11 jaar: 1. Louise Mulleman 2. Heleen Zandée 3. Miranda Duivenstein 4. Carla Vos Groep 11 - jongens 11 jaar: 1. Herman Segers 2. Jos Sluip 3. Camiel Brouwer 4. Michel van Deden Groep III - meisjes 12/13 jaar: 1. Nellie Appel 2. Marjan v.d. Hoorn 3. Arjon Boere 4. Petra de Mik Groep IV - jongens 12/13 jaar: 1. Jaco van Oudheusden 2. Hans Compeer 3. Gerrit Wiggers 4. Krijn Engels (jeugdleden van B .C. Florida waren bij dit tournooi van deelneming uitgesloten). waarom afgestapt is van de volgende onderdelen bij de herdenking: a. stille tocht; b. deelname van een muziekvereni- ging;c. deelname van een zangvereni ging; d. vlagceremonieel en ontsteking van het vuur. Antwoord: a. Zie inleiding. b. Muziekverenigingen waren verhin derd op 4 mei 1978 medewerking te verlenen. 1. Vraag: Is het de bedoeling van het college om de herdenking van de geval lenen in het vervolg op ongeveer de zelfde wijze te doen plaatsvinden als dit jaar? Antwoord: Ja, zie inleiding. 2. Vraag: Acht het college het juist om op een door velen als zinvol ervaren traditie terug te komen op deze wijze? Antwoord: Ja, zie inleiding. 3. Vraag: Wil het college motiveren hoven exposeert e'nkele reuzenvogels in kunststof; Dumont uit Rotterdam maakt enkele totempalen van schroot. Fred Tuijnman en Marcus Ravens- waay, respectievelijk uit Barendrecht en Gorinchem, zenden WADDINXVEEN Een plechtigheid met een sober karakter, waar van de vorm aan de inhoud ondergeschikt moet worden gemaakt. Zo willen Burgemeester en Wethouders dat in Waddinxveen jaarlijks op 4 mei de Dodenherdenking wordt gehouden. Het college schrijft dit in antwoord op de schriftelijke vragen, die gemeenteraadslid ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvreniging), vorige maand had gesteld. Voordat B. en W. de vier gestelde schriftelijke vragen gaat beantwoorden worden eerst in het algemeen enkele opmerkingen gemaakt over het karak ter van de viering van de herdenking van de vierde mei ieder jaar. Het college: ”In de jaren direct vol gend op het einde van de Tweede We reldoorlog is op de'vierde mei de her denking van de gevallenen een vooraf gaande gebeurtenis aan de bevrijding van ons land op de vijfde mei. Nu die laatste dag slechts per vijf jaar officieel wordt gevierd, is in de tussenliggende jaren de herdenking va de gevallenen niet meer direct gericht op de slachtof fers in de Tweede Wereldoorlog. Ons inziens terecht. Ook zij, die gevallen zijn - strijdend voor vrijheid en gerech tigheid - in landen over de gehele we reld, worden in deze herdenking be trokken. Zo is de vierde mei een dag geworden, waarop zinvol herdacht wordt wat de vrijheid ons waard zou moeten zijn en wat gerechtigheid voor ons zou moeten betekenen. De vierde mei is daarmede een dag waarop de herdenking vanuit een historisch per spectief ons moet laten inzien hoe dankbaar we mogen zijn om in vrijheid te kunnen leven en hoe wij aan elkaar verplicht zijn, dat ook in de toekomst voor ons en ons nageslacht te behou den.” ’’Daarbij gaat het primair om de gee stelijke inhoud van vrijheid en gerech tigheid. De vorm waarin dat geschiedt is noodzakelijkerwijs daaraan onderge schikt. Sterker, een beleving van een herdenking als de vierde mei wordt door accentuering van de vorm ge maakt tot symbool, tot uiterlijk ver toon. Ons college is zich ervan bewust, nu zovelen, die de oorlog 1940-1945 niet daadwerkelijk hebben meege maakt, aan de herdenking wensen mee te doen, juist die bewaking van het recht op vrijheid van denken, het zich in vrijheid kunnen uiten, als essentieel ervaren. Daarbij zijn wij van opvatting, dat de plechtigheid een sober karakter moet hebben, waar de vorm aan de in houd ondergeschikt moet worden ge maakt. Een stille tocht heeft daarbij een vormversterkend karakter; het in dividueel aanwezig zijn, een persoon lijk betrokken zijn bij deze herdenking. Wij geven de voorkeur aan het laatste.” ”Wij merken tevens op, dat de voorbe reiding van zulk een herdenking aan waarde wint, indien op lagere- en ver- volgscholen aan de oorzaak van deze herdenking aandacht wordt geschon ken en zijn stellig bereid dat, waar mo gelijk, te bevorderen. Daarbij is het mogelijk, dat de inhoud van deze her denking wordt gegrondvest op de le vensbeschouwelijke achtergronden van een ieder,” aldus B. en W. die de schriftelijke vragen als volgt beantwoord. 4236 480 7847 Beschreven route - Verkeerswegen Wegwijzer -Paddestoel 88

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15