Aad Jansen bokst reis Bejaarden Elf huizen in beschutte sfeer nu overgedragen donderdag in sporthal ssslsgS Onderzoek naar plantengroei De Sperwer Verloting De Gouwebloem Tweede wedstrijd van ponyruiters Reigersburgh Uitslag verloting 11 *r Rotterdammer werd getraind door P. 1*-*--J Mevrouw N. van der Stel-Esveldt neemt van de voorzitter van de Woningbouwvereniging Waddinxveen, de heer Katwijk-Oegstgeest. gevechtsporten dat op donderdag 8 bokssport bijbrengt. Niet zonder resul- pioenschappen voetbal op de tv en een de veewagen geladen. Hierna gingen de komt Peter Hofstede aardig in de run- laatste vier wedstrijden werd hij in de de Het moment van vertrek van de bejaarden bij het Anne Frankcentrum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Het programma vrijdag is: 18.25 uur: opening door Bert Koetsier, 18.30 uur: 'i en prima afgewerkt. Ze hebben c.v. en een daarop aangesloten warmwater voorziening. Beneden een halletje met Ilse de Meer met Kebry, 2e Diego Frankel met Lady Mabel. De dagprijs, een transistor radio, voor de beste combinatie van deze dag ging naar: Klasse B2: Sandra Nieuwstraten met Lavina; Klasse L: Jeanet Benning met A.D. Juweel; Klasse M: Diego Frankel. De prijzen werden aan het eind van deze gezellige en zonnige dag door de bestuursleden mevrouw Schip per en de heer Aries uitgereikt. woonsters. ”Je wilde jarenlang graag een huis met een tuintje, maar het was financieel ge woonweg niet haalbaar. Je moet toch nog eten ook! Dit is voor ons echt een droom die werkelijkheid werd. En zo WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 JUNI 1978 WADDINXVEEN Een groep mede werkers van de Provinciale Planologi sche Dienst (PPD) van Zuid-Holland gaat in de maanden mei tot oktober in ongeveer honderd Zuidhollandse ge meenten onderzoek verrichten naar de plantengroei. Bij deze ’’vegetatie- kartering” zullen zij de samenstelling en variatie van de plantengroei be schrijven en de verspreiding van de ve getatie en plantensoorten in kaart bren gen. De kartering is noodzakelijk om dat van de plantengroei in grote delen van Zuid-Holland te weinig bekend is. De informatie, die uit deze vegetatie- kartering naar voren komt, gaat de pro vincie o.m. gebruiken bij de voorberei ding van streekplannen, het toetsen van bestemmingsplannen, het voorbereiden van ruilverkavelingen, landinrichting- splannen en recreatieplannen, en voorts ook bij het beheer van natuurge bieden, wegbermen, boezem- en pol- derkaden en gebieden waar beheerso vereenkomsten voor gelden. De uitvoering van het ’’veldwerk” voor de vegetatie-kartering gebeurt de ko mende maanden in de volgende gebie den: Goeree-Overflakkee, Hoeksche Waard, IJsselmonde, Eiland van Dor drecht en Merwelanden, Alblasser- waard/Vijfheerenlanden, smalle stro ken ten noorden van de Nieuwe Water weg en Vlaardingen-Rotterdam, het ge bied rond Pijnacker, het gebied tussen Rotterdam-Moordrecht-Boskoop- Bodegraven-Benthuizen-Zoetermeer, het noordelijk deel van de Krimpener- waard, het gebied ten zuiden van de Oude Rijn tussen Leiden en Alphen aan den Rijn, de Kagerplassen en om- vereniging in het plan Zuidkade 1 het midden. Boven twee behoorlijke en een zeer ruime slaapkamer en een dou cheruimte. Op zolder een afgetim merde, van een groot raam en een vaste taat want H. Everling werd welter- grote wielerwedstrijd in Waddinxveen 1 1 1. .11 1 n s J va riërend in de leeftijden van vijf tot ze ventig jaar. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag zijn de Waddinxveense be jaarden weer op reis geweest. Ze maak- Aad Jansen. Trainer P. Bot neemt te vens de amateur-bokser G. Sloot uit Rotterdam mee. Deze traint momen- teel voor Jong Oranje. Op het gala in digd door de Leon van Gelderschool. karate- evenement geworden, er een WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Corbeil. In concours 284 duiven. Afstand 411 km. Gelost om 6.45 uur met kalme oosten wind. Aankomst eerste duif 12.58.52 uur, laatste 13.51.35 uur. Snelheid eer ste duif 1099,38 m. per min., laatste duif 963,52 m. per min. T. H. Twigt en Zns 1 15 48; C. Smit 2 34 45 60; H. Metselaar 3 5 8 13 20 22 28 29 44 47; Troost-Tamerus 4 12 30 31 40 43 52 63 65; C. Toor en Zn 6 10 42 51de Kok-Bijmans 7 9 49 53 56 57 59 71H. Vink 11 62; N. van Vliet 14 18 24 33 46 58; J. Jansen 16 17 27 67; Gebr. Anders 19 25 32 35 36 41 54 55 66 69; van Gelooven-van Dijk 21 61; D. Heeren 23 26 50 68; C. Bode 37; W. Slagboom 38; Verkade-de Wit 39; W. Metselaar 64; den Ouden-van Gent 70. WADDINXVEEN Notaris J. in ’t Hol heeft op 25 mei de trekking gehou den van de Gouwebloem. De volgende prijzen zijn gevallen: le prijs Draagbare TV nr. 6932; 2e prijs Bureau nr. 0079; 3e prijs Sprei nr. 6753; 4e prijs Grote pop met kleren nr. 47015e prijs Pop penhuis nr. 6270. Verder alle loten eindigende met 4 heb ben een prijsje. Prijzen kunnen worden afgehaald 13 juni a.s. in de Paddestoel, Lijsterbesstraat ’s avonds tussen 7 en 9 uur. Mevrouw N. van der Stel-Esveldt neemt van de voorzitter van de Woningbouwvereniging Waddinxveen, de heer P. de Bruin, als eerste de symbolische sleutel in ontvangst van één der elf gebouwde huizen in de beschutte sfeer. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). nog geen ton”, zo zegt de heer De Bruin. ”De eigenaren mogen ze de eer ste tien jaar niet doorverkopen, of er moeten wel zeer dringende redenen aanwezig zijn. Maar in elk geval houdt - - de woningbouwvereniging daarbij alle gekregen hebben zegt éen van de be- vingers in de pap”. De Nationale Woningraad heeft deze beschutte sfeer-bouw (iedereen vindt het een onmogelijk woord, maar nie mand weet iets beters) begeleid. De huizen zijn enig, goed bewoonbaar denken we er allemaal over”. bij de nieuwelingen goed mee W. Smit en H. de Bruin, die binnenkort C- klasser hopen te worden. Enkele van deze boksers zullen het opnemen tegen zwemmertje, dat maandag WADDINXVEEN Op zondag 28 mei hield ponyruitervereniging ’’Rei gersburgh” haar tweede onderlinge dressuur- en springwedstrijd voor het clubkampioenschap 1977/1978. Uitsla gen: Dressuur B2 ring 1, jury mevr. Noordegraaf uit Reeuwijk - le Henny den Otter met Gold Star, 2e Brenda Minnes met Mini Boy, 3e Peter Frin- king met Pretty Boy, 4e Marianne Boer met Iwan, 5e Bart Ensing met Pretty Boy, 6e Karin Jeneson met Lavina. Dressuur B2 ring 2, jury de heer Kloo sterman uit Wageningen - le Henry van Heffen met Margareth, 2e Evelyn Aries met Prins Arthur, 3e Dominique Best met Pretty Boy, 4e Linda de Vries met Iwan, 5e Corina Peters met Mini Boy, 6e Use Hilgers met Pretty Boy. Dressuur L ring 3, jury de heer Grollé uit Den Haag: le Jeanet Benning met A.D. Juweel, 2e ex equo Tineke van Vliet met Djinn’s Boy, 2e ex equo Co lette Bavius met Iwan, 4e Ilse de Meer met Kebry, 5e Reinilde Hey met Iwan. Dressuur M ring 3, jury de heer Grollé uit Den Haag: le Gaby Vermeer niet Robir, 2e Inge Schipper, 3e Mariska van de Plasse met Punsy of Beechwood. Na de B2 dressuur nam de heer Kloo sterman de taak op zich om het sprin gen te beoordelen. Uitslagen springen B2: le Tineke van Vliet met Djinn’s Boy, 2e Karin Nieuwstraten met Capella Pe tra, 3e Annet Oskamp met Eland, 4e Sandra Nieuwstraten met Lavina, 5e Jacqueline Koster met Lavina, 6e Tim Luteyn met Mini Boy, 7e Margreet de Graaf met Eland, 9e Linda de Vries met Lavina, 10e Elisabeth de Clerq met Iwan, lie Brenda Minnes met Mini Boy, 12e Reinilde'Hey met Iwan, 13e Peter Frinking met Pretty Boy. Sprin gen L: le Tineke van Vliet met Polly, 2e xinucri- voiuaiiua ixvijwvm invi ixvm lzvvii, jC genieten Cora van de Valk met Shyla, 4e Wilma 1 3 Bloemkolk met Perle, 5e Annelies keer weer dat we er een stukje geluk bij Eterman met Achmed. Springen M: le o rWADDINXVEEN Vorige week geving, en het gebied ten noorden van donderdagmiddag heeft voorzitter P. Katwijk-Oegstgeest. de Bruin van de woningbouwvereni- - ging Waddinxveen aan elf overgeluk kige gezinnen een symbolische sleutel en een bloemenmand overhandigd. De families zijn bewoners van de eerste woningen in de zogenaamde beschutte sfeer, die aan het Papaverveld werden gebouwd. ’’Doodgewone huizen voor doodgewone mensen”, aldus architect L. Roggeveen. ”Het zijn premiekoop- woningen zoals alle andere in deze buurt en ze zijn ook gewoon met de rest meegebouwd. Het enige bijzondere is, dat de overheid deze mensen wat extra financiële steun geeft, waardoor ook voor hen de anders tè grote stap naar het eigen huis mogelijk wordt”. Om voor een beschutte sfeerwoning in aan merking te komen, mocht men in 1975 niet meer verdienen dan vierentwintig duizend gulden belastbaar. een zaalvoetbaltoernooi worden ge houden. Hieraan nemen verscheidene zaalvoetbalkampioenen uit Zuid- Holland deel. De organisatie berust bij BEDRIJFSVOETBAL Voor het eerst stond de inschrijving voor komende week voortduren zal, zaf op nooi ook °Pen voor dames. De belang- plaats De woningbouwvereniging Wad dinxveen, die opdrachtgever was vooi deze door aannemer F. Vink en Zn te Moordrecht gerealiseerde huizen, gaai toilet, een verspringende kamer met net als de christelijke woningbouw- het keukenblok erg goed ingepast in weer van dit soort woningen neerzet ten. Er komen er daar in totaal dertien. ”De sichtingskosten van deze wonin gen bedragen inclusief financieringen wastafel voorziene kamer. ”A.o ik alleen maar naar mijn kindert- Catharina Reijwein met Red Devil, 3e jes kijk, hoe die hier spelen en g van het buitenzijn, dan weet ik elke aan de kust was het een drukte van be lang. ’s Avonds werd er gedineerd in Avifauna. Zoals altijd was de reis weer ten op een zomerse dag ditmaal de reis perfect georganiseerd en g naar Hilversum en Zandvoort. Vooral reen van het programma. KNVB-selectie-Spartaan 2, 19 uur: Ver- zijl Sport-Waddinxveense selectie, 19.30 uur: Odijk Stars (Alphen)-Ned. Studententeam, 20 uur: optreden Con- Heyn-De Bron 1-0, Agrariërs-PTT 1-1. cordia, 20.20 uur: Odijk Stars-Verzijl Sport, 20.50 uur: Waddinxveense selectie-Ned. Studententeam, 21.20 üur: optreden Concordia, 21.40 uur: Waddinxveense selectie-Odijk Stars, 22.45 uur: prijsuitreiking door voorzit ter sportweekcomité H. van Gelooven. PRESTATIETOCHT In het kader van de Sportweek is in het zwembad de Sniep een gehouden, waarbij kon worden gez wommen over een afstand van 400 me ter en 800 meter. Vorig jaar waren er ruim 200 deelnemers. Ondanks het feit dat het Brugcentrum een pioen van Zuid-Holland bij de nieuwe- bedroeg het aantal deelnemers 260 lingen en G. Brence was binnen het r J J Theo Huizenaar, jaar C-klasser in het middengewicht. ventigjaar. bokst al vanaf zijn twaalfde jaar. Van de Van de jongens die langer dan twee jaar De openingstocht werd verricht door 140 wedstrijden won hij er 118. In 1962 bij de Goudse boksvereniging trainen J werd Jansen militair kampioen en een kc~t Peter Ilcfetede aardi 1.. dw jaar later won hij de nationale titel. De ning. Door zijn goede boksen in de Bot, die nu de’leden van de Goudse WADDINXVEEN Uitslag loterij v .V. Waddinxveen waarvan de trekking ien gezet. Hierna ging een ieder weer de kantine is verricht. genieten voetbalwedstrijd 1954; 4e prijs 1285; 5e prijs 3522; 6e wereldkampioenschap, prijs 3366; 7e prijs 1315; 8e prijs 1753; grote brade- 9e prijs 2286. REIGERSBURGH IN ZWOLLE Een twintigtal ruiters en amazones van 3 juni werd gehouden. Om 5.30 uur WADDINXVEEN Tijdens het gala Boksvereniging de beginselen van de rie had georganiseerd, de wereldkam- werden de pony’s door de kinderen in van gevechtsporten dat op donderdag 8 bokssport bijbrengt. Niet zonder resul- pioenschappen voetbal op de tv en een de veewagen geladen. Hierna gingen de juni in de sporthal De Sniep wordt ge- taat want H. Everling werd welter- grote wielerwedstrijd in Waddinxveen trouwe ouders met hun kroost richting houden zal de bekende Rotterdamse pioen van Zuid-Holland bij de nieuwe- bedroeg het aantal deelnemers 260 va- Zwolle. Na een voorspoedige reis wer- bokser Aad Jansen in de ring komen, lingen en G. Brence was binnen het riërend in de leeftijden van vijf tot ze- den de pony’s uitgeladen en klaar ge- Jansen, pupil van Theo Huizenaar, jaar C-klasser in het middengewicht. ventigjaar. maakt voor de wedstrijden. Om 9.00 - uur kwamen de eersten van de ca. 150 de voorzitter van de Waddinxveense deelnemende combinaties in de ringen Reddingsbrigade, die het evenement voorde dressuur-en springwedstrijden. had georganiseerd, de heer W. R. B. D. De Reigersburghers wonnen in totaal P. Delissen en de chef- elf prijzen. In de M-dressuur won Gaby B-klasse opgenomen. Verder draaien zweminstructeur, de heer W. van Min- Vermeer met Robir, na een keurig ge- --- - - nen. reden proef, de eerste prijs. Diego Er werden goede prestaties geleverd Frankel met Lady Mabel won de vijfde onder andere door een zeer jeugdig prijs. In de klasse L-dressuur won in j j een zwem- ring2 Jeanet Benning met A.D. Juweel diploma behaalde en nu vierhonderd de derde prijs. Colette Bavius met Iwan meter zwom. won in ring 4 de vierde prijs in de L- De grootste groep werd vertegenwoor- klasse. Dressuur klasse B: Brigitte Har- 'f 2/2dus met Anemoon won in ring 2 de Al met al is het een bijzonder succesvol vierde prijs. In ring 4 reed Henry van Heffen een keurige proef, welke be loond werd met de eerste prijs. Tenslotte moest Dominque Best met Pretty Boy als aller laatse van de deel nemers in de ring komen voor haar het jaarlijkse bedrijfsvoetbaltoer- dressuurproef. Een eervolle tweede was haar beloning in ring 3. Pa rallel aan de dressuur wedstrijden liep lende meisjes dat een extra speelavond het springconcours. Het vrij hoge en werd in de finale gespeeld. FC Over- kant toonde zich sterker dan De Pas- Verzijl Sport in samenwerking met het sage en TOOS-basketbal. /-X I.1x1J_C' sportweekcomite. programma vrijdag is: 18.25 uur: bedrijfsvoetbaltoernooi (heren) ge- 2..'. 12.22speeld. Albert Heyn won met 1-0 van dèmonstratiewedstrijd scheidsrechters Sporthuis De Bron. De verdere uitsla- Heyn-Agrariërs 1-1, De Bron-Agrariërs na de barrage, won Annelies Eterman 2-0, PTT-Albert Heyn 0-2£_Albert met Achmed de derde prijs. Cora van de Valk met Shyla won de zevende prijs. In de M-klasse won Diego Frankel met Lady Mabel de vijfde prijs. Aan het eind van deze zeer warme dag werd de terugreis om ca. 18.00 uur aan gevangen. Zonder oponthoud kwam de veewagen om ca. 19.50 uur op de ma nege aan en werden de brave pony’s uitgeladen en na verzorging in de stal- prestatietocht jl. zaterdag door notaris J. in ’t Hol in tevreden naar huis om eventueel nog te -1de kantine is verricht. genieten van J‘ j le prijs 0767; 2e prijs 2409; 3e prijs Nederland-Iran Waddinxveen treedt ook de sport school Den Edel met judo- en 1 genoot iede- wedstrijden op. Ook wordt kempo-demonstratie gegeven. ZAALVOETBAL In de Waddinxveense sportweek die de 12. ..„I.21, „1 vrijdagavond in de sporthal de Sniep stelling was zo groot van de voetbal- moest worden ingelast. Zaterdagavond moeilijke parcours was voor de B- ruiters en amazones van de Reigers burgh een te grote opgave. Geen van hen won een prijs. Het eveneens hoge Ook werden zaterdag de finales van het en moeilijke parcours voor de L-klasse leverde toch drie prijzen op. Saskia Best met Pretty Boy won in de kleine maat, na een moeilijke start, toch nog gen zijn: De Bron-PTT 4-2, Albert de vierde prijs. In de grote maat pony’s, PTT-Albert Heyn 0-2, Albert met Achmed de derde prijs. Cora om

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17