Niet rooskleurig Koninklijk zilver voor schilder J. Molenaar (53) S SASKIA VAN LEEUWEN IN M DE PRIJZEN MET OPSTEL Veranderingen dienstregeling Westnederland Uitwisseling Waddinxveen-Neerlangbroek Bethelschool betrokken bij uniek onderwijsexperiment Tja, deze vraag heb ik mezelf al zo vaak gesteld. Ik zit nu nog op de mavo, maar wat ga ik doen als ik van deze school afkom? Iedereen weet dat het tegenwoordig ontzettend moeilijk is om een leuke baan, die naar je zin is, te vinden. Het is ook allemaal anders dan vroeger. Nu moet je veel meer studeren om iets te kunnen bereiken. Met bijvoorbeeld alleen de mavo kom je niet erg ver. Ja, er zijn heus wel genoeg baantjes, maar als je je afvraagt of je dat werk je hele leven zou moeten doen, is het toch beter om verder te studeren. De vraag wat voor beroep wil je, vind ik ook altijd erg moeilijk. Niet iedereen weet van zichzelf precies wat hij wil worden. Er komt veel meer aan te pas dan alleen maar „Ik wil dat beroep”. Ten eerste: de vakken die je voor dat beroep nodig hebt zul je goed moeten doen (en natuurlijk in je vakkenpakket moeten hebben). Ten tweede: er zijn bepaalde eisen waaraan je moet voldoen. Ten derde: probeer er achter te komen of er veel mensen worden gevraagd voor dat beroep. Er wordt tegenwoordig bij voorbeeld erg weinig naar kleuterleidsters gevraagd. Als je dat niet weet en je hebt de studie voor kleuterleidster achter de rug heb je een grote kans dat je zonder baan op de stoep komt te saan. Als ik de mavo en een andere studie achter de rug heb, lijkt het me wel moeilijk om te 4 solliciteren. We worden op school goed ingelicht: hoe moet ik me gedragen bij zo’n sollicitatiegesprek? Hoe stel ik mijn sollicitatiebrief op? Als er veel mensen gevraagd worden voor een bepaald beroep komen er natuurlijk ook veel om te reflecteren. Je zult dan wel een erg goede indruk moeten maken bij zo'n gesprek wil je de baan krijgen. Er wordt ook nog altijd naar papieren gevraagd, je met dus wel wat kunnen laten zien. Ik zie mijn toekomst bepaald niet rooskleurig tegemoet, omdat ik wel geleerd heb, hoe moeilijk het allemaal is om je op school voor honderd procent in te zetten voor je werk. Daarna nog eens gaan doorstuderen, waar je meestal niet veel zin in hebt. Dan gaan solliciteren en zorgen dat je wordt uitgekozen voor dat beroep. Je moet tegenwoordig veel leren om maar iets te bereiken. Nee! Over de vraag hoe zie ik mijn toekomst kan ik niet al te optimistisch zijn. Saskia van Leeuwen, klas 3a Prof. Kohnstamm-mavo, Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 JUNI 1978 x '.4 - - Buiten zijn dagelijkse werkzaamheden is hij - vanaf 1945 - lid van de Neder landse Christelijke Bond van werkne mers in de hout- en bouwnijverheid (Hout- en Bouwbond CNV). Sinds 1 ja- WADDINXVEEN Saskia van Leeuwen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MA VO aan de Mauritslaan is één van de tien winnaressen van de door de Sijthojfpers uitgeschreven opstelwedstrijd voor scholieren van 14 tot 18 jaar. De opstellen naar aanleiding van een onderwijsbijlage wer den vooral beoordeeld op originaliteit en taalgebruik. Dit is het bekroonde opstel van Saskia van Leeuwen: (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). dienst bij de heer W. Buitelaar, die ech ter in 1970 uit het bedrijf is getreden en deze bloeiende onderneming heeft overgedragen aan diens zoon A. C. Buitelaar. In 1974 is het bedrijf omge zet in een besloten vennootschap. De Waddinxveense jubilaris is een zeer plichtsgetrouw en vakkundig schilder. Ontmoetingsruimte van de Bethelkerk over Zuid-Holland, polders en kascul tuur. ’s Middags gingen ze op excursie naar het indrukwekkende gemaal tus sen Boskoop en Waddinxveen. Terug in de ontmoetingsruimte leidde mee ster Noorlander een spannende quiz tussen beide scholen. Hierna deden de kinderen zich te goed aan een heerlijke broodmaaltijd. WADDINXVEEN De nieuwe diens tregeling van de streekvervoermaat- schappij Westnederland, die vorige week is ingegaan, bevat een groot aan tal veranderingen. Op veel lijnen zijn de vertrek- en aankomsttijden aange past. De belangrijkste wijzigingen zijn: Lijn 2 (Waddinxveen-Rotterdam CS): De vertrektijden uit Rotterdam zijn ’s avonds 10 minuten later. De middagrit ten die eindigen bij de veiling in Bleis- wijk zullen voortaan doorrijden tot Bleiswijk Eendendreef. ’s Ochtends vroeg zullen twee ritten naar Rotter dam ook via Bleiswijk Oosthoekeind gaan, waardoor zes minuten eerder in Waddinxveen wordt gestart. Lijn 8 (Leiden-Gouda): Betere aanslui tingen in Boskoop en Gouda. Van maandag tot en met vrijdag zijn in de spitsuren de ritten van 7.38 uur en 8.38 uur van Gouda naar Boskoop van 16.05 en 17.05 uur Waddinxveen-Gouda op genomen. .x nuari 1948 is de heer Molenaar pen ningmeester van de afdeling Wad dinxveen van deze bond. De jubilaris was ook nog diaken (1963-1975) van de Centrale Hervormde Gemeente). Uit de vorige week in ”Neuf” gehou den toespraken blijkt wel dat de konin klijk onderscheiden Waddinxvener zich steeds heeft doen kennen als een zeer plichtsgetrouw en vakkundig schil der. Volgens zijn werkgever is er tussen hem en de heer Molenaar nimmer one nigheid geweest. In Neerlangbroek werd de Wad dinxveense schooljeugd hartelijk be groet. In de gemeenschapsruimte van de school zagen de kinderen een aantal dia’s van het dorp Langbroek en omge ving. Na de pauze begon een lessense rie over "Het Kasteel”. In de school stond de reizende tentoonstelling van de Nederlandse Kastelenstichting op gesteld. Tussen de middag at men geza menlijk op school, waarna ze op de fiets naar Wijk bij Duurstede gingen om daar het kasteel Duurstede te be zichtigen, de kanselarij van de bisschop van Utrecht, David van Bourgondië. Terug op school speelden de kinderen nog een slagbalcompetitie. Na een ver moeiende dag gingen de kinderen naar de gastadressen. ’s Avonds gingen de schoolleiders de slaapadressen langs om te kijken of het logeren geen pro blemen opleverde. De volgende dag werd de lessenserie over ”Het Kasteel” voortgezet, ’s Mid dags speelden de kinderen het douane- spel in de bossen achter kasteel San- denburg. ’s Avonds was een gezellig spel georganiseerd in de school. Om kwart voor tien ’was’ het bedtijd. Woensdag werden de lessen in Neer langbroek afgesloten. Elk kind had langzamerhand een heel boekwerk met fraaie geïllustreerde lesverwerkingen. NAAR WADDINXVEEN s Middags reisen de scholen per spoor naar Waddinxveen. Na een verblijf in de crèche van de hervormde Bethel kerk, waarbij de personeelsleden van de Bethelschool ook aanwezig waren, kregen de kinderen vrijaf tot donder dagmorgen. De meeste kinderen na men een frisse duik in het zwembad, ’s Avonds gingen de hoofden ook in Wad dinxveen de slaapplaatsen langs. Tevre den konden ze om elf uur vaststellen dat alle kinderen ’sliepen’. Donderdag morgen kregen de kinderen les in de WADDINXVEEN De hervormde basisschool Bethelschool - tijdelijk gevestigd in de De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde - is vo rige week betrokken geweest bij een uniek onderwijsexperiment. Voor zover bekend is het niet eerder voorgekomen dat twee scholen een week lang bij elkaar op bezoek zijn geweest voor het uitwisselen van ge dachten en het intensief kennisnemen van eikaars woonplaatsen. Waren de zesdeklassers van de Bethelschool de eerste helft van de week te gast in Neerlangbroek, de tweede helft van de week kwamen de leerlingen naar Waddinxveen. Het experiment is vooral van de zijde van de onder wijsinspectie met meer dan gewone belangstelling gevolgd en kan zeer geslaagd genoemd worden. Desgevraagd ontvingen we vanuit de scho len de volgende impressie: ’’Vorige week was voor de zesdeklas sers van de hervormde Bethelschool een ongewone schoolperiode. Maan dagmorgen half negen brachten ouders van schoolgaande kinderen en leden van de oudercommissie hen weg met de auto naar de School met de Bijbel in Neerlangbroek. De bevriende hoofden van beide scholen, de heren N. Noor lander en J. M. Matze, zagen een lang gekoesterde wens - een uitwisseling tus sen beide scholen - in vervulling gaan. Toen meester Noorlander enige jaren geleden hoofd werd van de Bethel school, spraken de beide schoolleiders af met eikaars zesdeklassers bij elkaar op bezoek te gaan zodra aan de Bethel school een zesde klas verbonden zou zijn. Men begon een paar jaar geleden nl. met de eerste en tweede klas en moest nog wat geduld hebben. Dit jaar was het eindelijk zo ver. Met toestem ming van besturen en inspecties bereid den de hoofden een programma voor van maandagmorgen tot en met vrij dagmiddag. De kinderen moesten bij elkaar thuis slapen. Leerlingen en schoolleiders van de Bethelschool en de School met de Bijbel in Neerlangbroek gezamenlijk op de foto op het plein van de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/W. Marchant). De-avond werd gevuld met een aantal diaseries over Suriname waarover mee ster Noorlander interessante verhalen vertelde. Vrijdagmorgen werden de kinderen door ouders weggebracht naar de kas van de firma Oosterom aan de Henegouwerweg. Daar hoorden en zagen de kinderen het nieuwste op het gebied van de kasplantenteelt. Van de tuinder ontvingen ze een zelf op te kweken plantje. De uitwisselingsweek werd afgesloten met een balspel in de sporthal tegenover de school. Om kwart over drie werd de Langbroekse jeugd op het perron van station-Noord uitgezwaaid. De week is boven verwachting ge slaagd. De kinderen maakten allerlei logeerplannen voor de zomervakantie. Dankzij de hulp van personeel, ouder- commissieleden en ouders van beide scholen kan teruggezien worden op een uniek fijne week”. WADDINXVEEN/BOSKOOP In café-restaurant-hotel ”Neuf” in Bos koop heeft de heer J. Molenaar (53) van de Kromme Esse 7 vrijdagmiddag uit handen van loco-burgemeester H. Huizer de zilveren ere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Op donderdag 1 juni was ht 40 jaar geleden dat de kon inklijk onderscheiden Waddinxvener als huisschilder in dienst trad van het schildersbedrijf Buitelaar BV uit de Ju- lianastraat 28. Aanvankelijk was de heer Molenaar in

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7