Hartje zomer PSP Waddinxveen komt en Frans van Camp heeft er de mode voor tegen heel hartelijke prijsjes met eigen erfpachtnota Wie wordt Schaak kampioen? De Sperwer J udokampioenschappen Sportschool Den Edel Gelegenheid tot polio-inenting WADDINXVEENS SCHAAKNIEUWS 1 Speciaal voor hèm... light-weights! /y X. „i Pluk de dag en geniet van het leven. Wees blij met fijne vrijetijdsmode. Leuk om te zien, plezierig om aan te hebben. Echte mode, dus helemaal van deze tijd, met een bijzonder karakter, perfekt van pasvorm en van prima kwaliteit. En dankzij de hartelijke prijsjes bij Frans van Camp heus wel betaalbaar. Speciaal voor haar... veel katoen erfpacht. In enkele tweetal artikelen laten we u meelezen uit deze weer - zoals we dat van de PSP gewend zijn - op kringlooppapier en in rode kaft gestoken nota over erfpacht. Deze week dus deel I. gnwn.rood en marine, QCUHD exclusieve mode x voor haar en voor hem. inentingen. Frans van Camp,kleiweg 2-6,gouda,tel. 12044. op naarm’n menden in de natuur Voor Vader ’n NIEUWE FIETS v.a. 259.50 kompl. WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstr. 26 - Tel. 2009 tionstraat wordt voor deze inentingen op woensdag 21 juni a.s. van 16.30 uur tot 17.00 uur een speciale zitting gehou den. Er zijn geen kosten aan verbon den. Wie inlichtingen wil kan terecht Kies naar hartelust uit onze bijzondere kollektie light-weights kostuums naar de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 JUNI 1978 werken tegenwoordig veel korter dan vroeger het geval was, zodat noodzaak van afbraak zich binnen enkele jaren het woonpeil kan deze ontwikke- gele band en hoger: 1. Wouter Borst; 2. Frits Visser; 3. Frank Wekking. Poule 8 - Meisjes 7 en 8 jaar: 1. Saskia van Veen; 2. Jolanda v.d. werden de prijzen uitgereikt: - Poule 1 - Jongens en meisjes 4,5 en 6 jaar kg. 1. Sandra van der Drift; 2. Wilma Scheurwater; 3. Esmeralda Bautz. Poule 22 - Jongens 12 en 13 jaar tot 48 kg.: 1. Daniël van Doorn; 2. Bart Bruining; 3. Matjo Jansen. Poule 3 - Jongens 7 en 8 jaar t/m 22 kg. 1. Hubert Welleman; 2. Guido Per- reijn; 3. Robert J. Aartsen. Poule 4 - Jongens 7 en 8 jaar t/m 25 kg. 1. Alexander v.d. I Driessen; 3. Jürgen van Wichen. stad of dorp Poule 5 - Jongens 7 en 8 jaar t/m 30 kg. 1. Michaël van ’t Wout; 2. Alex van Ke- Poule 25 - Meisjes boven 50kg.: 1. Yvonne Verwoerd; 2. Margrita v.d. Schans; 3. Henriëtte van Wijnen. t/m 22 kg. 1. Pim Wennekes; 2. Johan v.d. Wal; 3. Edwin v.d. Akker. Poule 2 - Jongens 4, 5 en 6 jaar boven 22 kg. 1. Ron de Bakker; 2. Cor Goudriaan; 3. Ronnie Minnes. Poule 23 - Jongens 13 jaar en ouder t/m 55 kg.: 1. Diëgo Frankel; 2. Jan Kersbergen; 3. Bert Borst. Poule 24 - Jongens 13 jaar en ouder boven Hoek; 2. Ronald 55 kg.: 1. John Verwoerd; 2. Henk van Luinen; 3. Bart L. Wijenberg. W. VAN BREEMEN (PSP) eigen erfpachtnota nid uv naai larven, vuui daar grond voor nodig is, tijdig en op een voor de gemeenschap zo min mo gelijk kostbare wijze wil volbrengen, dan zal zij moeten proberen bij de grondverwerving zoveel mogelijk de De PSP is van mening dat het huidige grondbeleid, dat nog gebaseerd is op de verkoop van grond, een aantal onwen selijke zaken in de hand werkt, zoals opdrijving van grondprijzen en de ge heime gemeentelijke planvoorberei ding. Speculatie in grond leidt tot ver hoging van grondprijzen. Om toch enigszins de speculatie tegen te gaan wordt de planvoorbereiding aan de op enbaarheid onttrokken. Verder leidt het versnipperde grondbezit tot vertra ging van de planuitvoering en daardoor tot renteverliezen. De baten van de waardevermeerdering van grond ko men terecht bij de (toevallige) eigena ren, terwijl de waardevermeerdering vaak het gevolg is van strukturele wijzi gingen of openbare voorzieningen, be taald uit gemeenschapsgelden. De PSP Waddinxveen zegt voorstander te zijn van een stelsel, waarbij de relatief schaarse grond in gemeenschapsban den blijft, waardoor uitwassen in grondprijs voorkomen kunnen worden. Hierdoor wordt het weer mogelijk om de planvoorbereiding in alle openbaar- WADDINXVEEN In de strijd om het kampioenschap van de Wad- dinxveense schaakvereniging sluipt van Vuuren langzaam maar zeker naar de kop van de ranglijst. Ook ditmaal ver loor Joosten, als schijnbaar onbereik baar voor van Vuuren, weer kostbare punten. Tegen Henk van Gils behaalde hij slechts remise, terwijl van Vuuren zijn partij tegen Philipse met licht voor deel afbrak. Op 15 juni a.s. wordt de laatste ronde gespeeld. Of Joosten dan wel van Vuuren zich kampioen mag noemen, zal op deze avond beslist wor den. Aan de overige borden werd ook nog vinnige strijd geleverd. Wim van Os handhaafde zich op de 4e plaats door een fraaie overwinning op Hamming. De broederstrijd tussen Wim en Jasper van Oort werd door laatstgenoemde op vlotte wijze afge rond. Hierdoor bereikte Jasper een va ste plaats in het basisteam voor het vol gend seizoen. Smitskamp en van Grie ken namen na een vinnig partijtje ge noegen met ieder de helft van het punt. De partij tussen Kardol en Versluis was er een van alles of niets. In de opening offerde Versluis gretig een pion en daarna zelfs nog een paard. De koning van Kardol werd vervolgens naar on veilige plaatsen gedirigeerd. Versluis jaagde op groot wild. Toen dit na de 25e zet niet lukte kwam de onvermijde lijke tegenaanval van Kardol. Versluis kon ondanks een goed gespeelde partij niet anders doen dan opgeven. Bloem begreep er tegen de Roodt niet veel van. Hij werd maar meteen mat gezet achter de paaltjes. Van Randwijk had niet veel moeite met Verstoep evenals van Haaren'tegen Verhuist. Ponsioen liet een lelijke steek vallen tegen Pieter Venema en Burger maakte geen fout tegen J. A. van Gils. Torenbeek deed goed werk tegen van Ree en won op verbluffende manier. Tenslotte won A. van Oort van Verhammen en Broer van v.d. Heyde. Mooi en modieus pakje met witte pantalon waarop een witte ajour-hes met aangeknipte mouw en steekzakjes. Grappig laatste mode-opvattingen, kolberts ook te combineren met andere pantalons, in bleu of beige, 468,-. Speciaal voor u geïmporteerd uit Frankrijk... de echte Mavest lichtgewicht kolberts, ongevoerd, 298,-. Perfekt hierbij passende pantalons van wol met linnen, heerlijk licht en koel om te dragen, 128,—. Onweerstaanbaar voor de sportieve man... jacksets van McGregor, in poplin of tinneroy, al vanaf 248,-. Zorg voor variatie en kies meteen uit onze grote serie overhemden en shirts,met korte of lange mouw,de meeste nu van 100% fijne katoen,al vanaf 45,— WADDINXVEEN In de vergadering van de volgende week woens dag te houden gemeenteraad komt aan de orde de wijze waarop in de toekomst in Waddinxveen grond uitgegeven moet worden. De keuze hierbij is óf de verkopen óf de grond in erfpacht uitgeven. In de nota ’’erfpacht”, die de PSP-afdeling Waddinxveen onlangs uitgegeven heeft, wordt gepleit om de grond, die in gemeenschapsbezit is, uit te geven in gevaar voor speculatie is vaak de belan grijkste reden geweest om de planvoor bereiding bij de ruimtelijke ordening van de gemeente niet openbaar te laten plaatsvinden. Dit is dan een belangrijke reden om speculatie tegen te gaan door over te gaan tot erfpacht bij de uitgifte van grond. 3. Het beter beheersen van het gebruik van de grond. Als eigenaar van de grond is het in prin cipe eenvoudig om bij uitgifte in erf- WADDINXVEEN Uitslag van de postduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht Noyon. Afstand 298 km. In concours 259 duiven. Gelost om 6.30 uur met matige W.N.W. wind. Aan komst eerste duif 10.37.11 uur, laatste duif 10.55.10 uur. Snelheid eerste duif 1202.59 m. per min., laatste duif 1122.30 m. per min. Uitslag: Troost- Tamerus 1 6 8 16 21 32 40 51 55; H. Metselaar 2 4 5 7 15 22 24 36 45 46 49 54 59 60 62; N. van Vliet 3 19 23 37 41D. Heeren 9 17 47 53; Gebr. Anders 10 29 38 44 64; J. Jansen 11 26 39 50; W. Met selaar 12 13 58 61; M. Groen 14 31; de Kok-Bijmans 18; T. H. Twigt en Zn. 20 27 35; van Gelooven-van Dijk 25 28 63; J. Koren 30 65; Verkade-de Wit 33; H. Vink 34 42 52; C. Toor en Zn. 43 57; C. Smit 48; den Ouden-van Gent 56. zich nog in particuliere handen be vindt, zal die grond bouwrijp gemaakt moeten worden. Doet de particuliere eigenaar dit niet, dan is dit een reden voor onteigening. De gemeente is dan echter financieel duurder uit en een paar jaar achter met de plannen. Een gemeente die in het verleden een ak- tieve grondpolitiek heeft gevoerd, zal meestal het moment, waarop met bouwrijp maken wordt begonnen, na uwkeurig in de hand hebben. Dit geeft een evenwichtige ontwikkeling en is financieel gunstig. LITGIFTEBELEID Verwerving en gereedmaken van de gronden door de gemeenten vormen geen doel op zichzelf. Zij zijn er uitein delijk op gericht dat op die gronden de bestemming worden aangebracht die het bestemmingsplan daarvoor aan wijst of toelaat. Voor zover die bestemmin gen worden verwezenlijkt door ande ren dan de gemeente, zal de gemeente het beschikkingsrecht over die gronden aan anderen moeten overdragen. Hier bij doet zich echter de vraag voor of het beschikkingsrecht van deze derden over de grond van een permanent dan wel tijdelijk karakter dient te zijn. Het pemanente beschikkingsrecht wordt verkregen indien de gemeente de grond aan de belanghebbenden verkoopt. Een tijdelijk karakter krijgt het be schikkingsrecht als de grond door de gemeente in erfpacht wordt uitgege ven. Argumenten voor het erfpachtstelsel zijn: 1 Waardevermeerdering van grond komt ten goede aan de gemeenschap. Deze waardevermeerdering kan ontstaan door: a. Strukturele ontwikkelingen en toe nemende schaarste. In bepaalde gebie den kan waardestijging van grond wor den waargenomen als gevolg van economische ontwikkelingen en/of toe nemende bevolkingsconcentratie. Tot een verdere schaarste aan grond wordt man; 3. Richard Minnes. Poule 16 - Jongens 11 jaar hoge banden: 1.Danny Liem; 2. Martin Schouten; 3. Jeroen Jungschlager. Poule 17 - Jongens 11 jaar t/m gele band: 1. Leendert Beider; 2. Erik J. Kulik; 3. Sander van Willigenburg. Poule 18 - Jongens 11 jaar t/m 40 kg. 1. Guido van Dijck; 2. Marcel Derk- sen; 3. Carl Hoogendoorn. Poule 19 - Meisjes 11 jaar hoge banden: 1. Jeanette van Stijn; 2. Mariëtte v.d. Schans; 3. Jeanette v.d. Drift. den hebben gemaakt. De poules zijn in- Poule 20 - Meisjes 11 jaar lage banden: 1. Marie L. Flipse; 2. Liesbeth van Pelt; band. Aan de onderstaande judoka’s 3. Anne Marie Koppen werden de prijzen uitgereikt: 2/ 48 Bouwrijpe grond zal tijdig ter be schikking moeten staan; de gemeente hebben; schadevergoeding worden gegeven. Bouwrijpe grond zal in voldoende Een wijziging echter die voordeel ople- mate ter beschikking moeten staan; es- ------ - sentiële complexen in een bestemming splan mogen niet in partikuliere han den zijn; Bouwrijpe grond zal tegen zo laag mogelijke kosten ter beschikking moe ten staan (de grondprijs werkt immers door in de totale kosten van de gebou wen). Aan de hierboven genoemde doelein den zal een gemeente slechts kunnen voldoen als zij een aankooppolitiek op zeer lange termijn voert. Als die grond kend in de verkoopprijs, il__ji l- j ningen nodig zijn, of waanneer de wer ken duurder uitvallen dan was voor zien, is het redelijk dat de waardestij ging van de grond door met gemeen schapsgelden uitgevoerde werken weer ten goede komt aan de gemeenschap. 2. Tegengaan van speculatie. Speculaties waarbij soms in enkele ogenblikken veel geld verdiend wordt door geringe inspanning en dat vaak leidt tot opdrijving van de grondprijs kan practisch geheel voorkomen wor den bij gronduitgifte in erfpacht. Het WADDINXVEEN In verband met constatering van polio in Gouda en Reeuwijk, is er ook in Waddinxveen gelegenheid tot inenting van ki.._ gen DTP hebben ontvangen (totaal vijf lage banden: 1. John Gelderblom; 2. Ronald van Ag gie; 3. Edwin Boss. Poule 13 - Jongens 9 en 10 jaar boven 30 wezen dat inenting boven de leeftijd kg. hoge banden: van 26 jaar niet nodig is 1. Kim den Draak; 2. Jan Bouma; 3. In het Groene Kruisgebouw aan de Sta- Robert Kampen. Poule 14 - Jongens 9 en 10 jaar t/m 27 kg.: 1. Wouter Barendsen; 2. Timo Haak man; 3. Jos Möhle. op het gemeentehuis bij de afdeling Poule 15 - Jongens 9 en 10 jaar boven 33 inentingen. kg. hoge banden: L Maarten Kampen; 2. Robert Kauf- rimpelkoord. Kompleet 279,-. Sukses-modellen van niemand minder dan Baltrik: fijn wijde velours sweaters in mode- tinten groen, rood, marine en wit, 95,-. Ook van Baltrik: badstof jasje met capuchon, heerlijk om aan te hebben en heel praktisch over uw bikini. De ideale dracht voor zomerse dagen... meerekkende stretch-corduroy pantalon van sterke katoen, 129,—. Als speciaal gemaakt voor op spijker- pantalons... Arrow blouses in fleurige streep dessins, met korte mouwtjes en twee borstzakjes, 59,90. -- Heel chic voor gekledere momenten... fijn katoenen pakje F t ft I X van Jobis,in subtiele tinten v WADDINXVEEN Zoals ieder jaar zijn er ook dit keer weer tijdens de Waddinxveense sportweek de judo- kampioenschappen gehouden van Sportschool den Edel. Dit gebeuren vond plaats op zaterdag 10 juni jl. in Sporthal Groenswaard. Om 14.00 uur werd er gestart door de kleinste judoka’s en om 18.00 uur werden de laatste prijzen uitgereikt. In totaal deden er 160 judoka’s mee en er zijn 75 prijzen uitgereikt. De belang stelling was enorm groot; dus de sfeer was erg goed. Er werd op 4 judomatten gewerkt en in een poulesysteem, zodat de meeste judoka’s 3 of meer wedstrij- pacht bepaalde voorschriften op te leg- gedeeld in ïeeftijd, gewicht en kleur gen aan de gebruiker, omtrent de be stemming en hieromtrent naleving af te dwingen. Met pame ontstaat de moge lijkheid om de bestemming voor handel en industrie te regelen; hierbij kan ge dacht worden aan bijvoorbeeld indus trieterreinen, waarbij de vestiging van bedrijven van een niet gewenste kwali teit voorkomen kan worden (milieu, werkgelegenheid). 4. De gemeente kan zonder erg hoge ko sten weer over de grond beschikken in ge val van afbraak of bestemmingswijzi gingen. Dit geeft tijdwinst en financiële bespa ring. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit argument in de naaste toekomst nog in betekenis zal toenemen. Enerzijds vol trekken wijzigingen in het stedebouw- kundige patroon van een I en wijzigingen in de bestemming, een maal aan de gronden gegeven, zich steeds sneller. Anderzijds is de te ver- ook bijgedragen door het overheidsbe- wachten levensduur van diverse bouw- leid dat (gelukkig) steeds meer gericht heid te laten plaatsvinden. is op het behoud van natuur en land- schap. Het is niet in te zien waarom de GRONDVERWERVING waardestijging van gronden die niet het Als de gemeente haar taken, voorzover gevolg zijn van de activiteiten van de huidige of toekomstige eigenaren te recht zou moeten komen bij die toeval lige eigenaren van die gronden in plaats van aan de gemeenschap. b. Betere gebruiksmogelijkheden van volgende doeleinden te verwezenlijken: grond kunnen ontstaan door bijvoor beeld een beschermingswijziging. Wan neer bestemmingswijziging de eigenaar het erfpachtstelsel. moet de grond bijtijds in eigendom schade berokkent, kan volgens de wet schadevergoeding worden vert voor de eigenaar, kan niet leiden tot bijbetaling van de eigenaar aan de gemeente. Erfpacht biedt de mogelijk heid om de waardestijging van de grond aan de gemeenschap ten goede te laten komen. c. Voorzieningen van de overheid. Aan leg van wegen, riolering, waterleiding, electra en straatverlichting hebben vaak tot gevolg dat de waarde van de grond stijgt. Als deze werken te voor zien zijn kunnen ze worden doorbere- maar wanneer in een latere periode andere voorzie- ken duurder uitvallen dan was voor- steren; 3. Sven Thijs. Poule 6 - Jongens 7 en 8 jaar lage banden boven 32 kg. 1. Eelco Derks; 2. John Voorthuis; 3. Marco Koopmans. kan aandienen. Een mogelijke stijging pOule 7 - Jongens 7 en 8 jaar t/m 31 kg. ling versnellen, aldus de PSP Wad dinxveen in de kort geleden verschenen nota over erfpacht en waarover de raad volgende week woensdag gaat debatteren. Volgende week: Argumenten tegen Haagen; 3. Margreet Galavazi. Poule 9 - Jongens 7 en 8 jaar t/m 29 kg. gele banden hoger: 1. Otto Kempkes; 2. Mark Eversteijn; 3. Henk van Ingen. Poule 10 - Jongens 9 en 10 jaar boven 34 kg. t/m gele band: 1. Niels Smit; 2. Marco van Vliet; 3. Gert J. Sirre. Poule 11 - Jongens 9 en 10 jaar t/m 33 kg. gele band en hoger: 1. Tonnie Steenwinkel; 2. Ritchard kinderen Wiggers; 3. Peter van Ingen. die nog niet de volledige serie inentin- Poule 12-Jongens 9 en 10 jaar t/m 33 kg. maal) en voor kinderen die helemaal nog niet zijn ingeënt. Zij dienen drie maal gevaccineerd te worden. Mis schien ten overvloede wordt er op ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13