Een part-time opleiding detail handel in Gouda De ’’Passage komt met eigen cadeaubon Zo is-ie voor brieven. En zo voor 1 dieven. Mizzelmeeen win h«ü Belangrijk voor partieel leerplichtige Waddinxveners Subsidie recreatiesport HAVENAAR CONTRA VAN GENT F Midden- Holland wil drie provincies MX E3 E E I&8I 2 ter gelegenheid van het ^WERELDKAMPIOENSCHAP "VOETBAL *****************************************************4 IN eHRGENTINIË MM 1 3 kd 2 o ƒ250.- ƒ1000.” 2e PRIJS: ƒ500.” 3e PRIJS: 4e-10e PRIJS:.^ 50.” 11el6e PRIJS: 25.” liiiiiiiiniiiiiiiiiv 1111 lHIII||llllll|||lllll|||llll|||lllll||||llll|||lllllll|ll wijnhandel; Spaarbank Rotterdam; J. Noteboom, foto-film. t beroepsopleiding 2 3 1 5 4 6 14 18 24 30 33 22 17 30 12 15 23 16 20 8 24 18 27 31 7 28 10 1 19 29 in JUNI 1978 INZENDEN UITERLIJK 2e PRIJS: 1e PRIJS: a 28 9 16 17 een echt beroep is. De Stichting Oplei ding en Vorming Detailhandel wil ten behoeve van funkties in de detailhandel Stort één, twee of drie gulden op gironummer 627.007 van Stichting Fondsen Promoties te Rotterdam en vermeld respectievelijk één, twee of drie namen. Desgewenst mag ook per briefkaart worden ingezonden. In dat geval dient voor elke naam op de adreszijde één gulden aan geldige postzegels extra te worden bijgeplakt. Briefkaarten zenden naar: Stichting Fondsen Promoties, Heemraadssingel 172, Rotterdam. Voor elke gulden hebt u één kans. Ook met één juiste naam kunt u reeds een prijs winnen. Prijstoekenning geschiedt ten overstaan van een notaris van het notariskan toor Kooyman, In 't Hout, Jongerius, Kooyman te Rotterdam. Alle winnaars krijgen bericht; hun prijzen worden toegezonden. De betreffende namen zul len bovendien in dit blad worden vermeld. Organisatie: Stichting Fondsen Promoties Heemraadssingel 172. Rotterdam J. HAVENAAR (SGP/HKV) niet dringen voor gemeentetrog Goedgekeurd door B. en W. van Rotterdam onder nr. AZ 829/6A d.d. 3.2.78 r n t. 25 17e-26 PRIJS: 10.— 15 20 LEEROVEREENKOMST Alle cursisten, partieel leerplichtig of niet, sluiten een zogenaamde leero vereenkomst. Door middel van deze welke getekend wordt door de ouders van de cursist (voor zover deze minderjarig is), de :ver en de Consulent van de Stichting Opleiding en Vorming Detail- 22 4oOrKO% De politie adviseert... HORIZONTAAL: 1 verliezer finale W.K. 1974; 6 kort muziekstuk 8 op het genoemde; 9 gymnastiek toestel; 11 verbrandingsrest; 13spin neweb; 14 muzieknoot; 15 oogholte 17 roem; 18 loterijbriefje; 19 plech tige verklaring; 20 kleefstof; 22 ont kennende uitdrukking; 24 voeg woord; 25 inhoudsmaat, 27 sym bool van nikkel; 28 land in Azië 30 tijdvak van 100 jaren;31 alleen zang; 33 winnaar finale W.K. 1974 VERTICAAL: 1 imitatie; 2 platte landsgemeente; 3 file; 4 karakter; 5 moedig; 7 plaaggeest; ernstig; 10 vierhandig dier; 12 ontvangka mer; 14 motief; 16 rekenkundig vraagstuk; 17 telwoord; 20 klaar; 21 aanmoedigingsroep; 23 ovaal; 25 met andere woorden (afk.); 26 hals doek; 28 zesde maand v.h. jaar; 29 taaie lekkernij; 32 boom. WELKE NAMEN VAN VOETBALLERS VORMEN DE LETTERS UIT 0E VAKJES: WADDINXVEEN/GOUDA Op de Technische School aan de Groen van Prinsterersingel in Gouda wordt sinds enkele jaren een part-time opleiding verzorgd volgens het leerlingenstelsel Detailhandel. Voor de Waddinxveenseleerlingen welke volgende maand het voortgezet onder wijs verlaten, alsmede voor de detaillist, die ondanks het feit dat hij zich er misschien ervan bewust is dat verkoper of verkoopster een wezenlijk vak is, zijn medewerkers geen gebruik laat maken van deze opleidings mogelijkheid, is wat meer informatie zinvol. De opleiding is ontstaan vanuit de we tenschap dat de geaardheid van de hui- ,'EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 JUNI 1978 deau ook nog waardevol vinden. En dat bij elkaar maakte de keus vaak wel erg moeilijk. De winkeliers van dit moderne en rijk gesorteerde koopcentrum in het hart van Waddinxveen hebben daar nu wat op gevonden. En het werkt heel simpel. U bepaalt alleen het bedrag dat u wilt besteden, gaat dan naar de Passage en ’koopt’ in één der winkels de speciale cadeaubon. De ontvanger van deze bon kan dan naar eigen genoegen in een van de winkels een voor hem passend geschenk uitzoeken. In de veelzijdige Passage kan hij of zij te kust en te keur terecht. En dat nu is het grote verschil met andere systemen van cadeaubonnen, waar men aangewezen is op alleen de zaak waar de bon gekocht wordt. 12 18 band aangegaan met de Stichting vor mingswerk voor werkende jeugd voor Gouda en omstreken, die de tweede schooldag voor haar rekening neemt, waarbij men tracht de programma’s zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Naast de typische op het beroep ge richte vakken zoals verkoopkunde, winkeladministratie, reclame en branche-gerichte vakken, speelt het vormingselement een belangrijke rol. Daar deze jongeren een groot deel van de dag omgaan met zeer veel verschil lende soorten mensen, zijn onderwer pen als persoons- en maatschappijvor- ming onontbeerlijk. De onderwezen theorie, opgedaan op school, moet een ondersteuning vor men voor het praktijkgedeelte van de w'o ccn aizonuernjKe provincie vpiviumg. x-vaio up ovnv>v>i u.. .aaav.- wor het open middengebied. Voorts cent de opleiding voor het grootste ge- L" jdeelte verzorgt, zo wordt het praktijk- oplossing kan worden gedeelte door het bedrijf waar de leer- _.i van de ling werkzaam is verzorgd. Middels een dit gebied praktijkwerkboek kan de ’’leermee- ri_: jj_1 gen en resultaten van de cursist volgen en vastleggen. Want wie kan beter dan de werkgever of chef zelf de belan- Gemakshalve noemen we nog even alle deelnemende winkeliers waar de bon besteed kan worden: J. Mulder, herenmode; K. Smit, lichtpaviljoen; J. den Haag, juwelier, Janine Vis, huishoudelijke artikelen; Jacob Vis, ijzerhandel- houthandel; A. v.d. Berg, banketbakker; Jamin; v.d. Linde, tectiel; Veldwijk, WADDINXVEENWinkelcentrum "Passage” heeft een welkome verras- boekhandel; Monique, damesmode; Bibelot, Bistro; Pijpenla, coffeeshop; sing voor het winkelend publiek: de "Passage-cadeaubon”. We hebben alle- Mieke, parfumerie-schoonheidssalon; Kooyman, woninginrichting; van der maal weleens met het probleem gezeten wat te geven aan een jarige, jubilaris Wal, Speelgoed en huishoudelijke artikelen; Arti-Fleur, bloemsierkunst; Van of zomaar aan iemand als blijk van waardering. Het moest dan allereerst Meerten, schoenen; Van Loon, poelier; Grit, opticien; Verlaan, slijterij- passend zijn voor de portemonnee en daarnaast moest de ontvanger het ca- wijnhandel; Spaarbank Rotterdam; J. Noteboom, foto-film. WADDINXVEEN Het begint in de Waddinxveense raadszaal gewoonte te worden, dat wanneer er geld op tafel moet komen voor sportdoeleinden wet houder A. H. van Gent (Progressieven) en raadslid J. Havenaar (SGP/HKV) het prompt met elkaar aan de stok krij gen. Zo ook weer vorige week woens dag toen er in gesproken werd over het voorstel van B. en W. een bedrag van 1.200,als subsidie ter beschikking te stellen van de recreatiesportliefheb- bers in Waddinxveen. Nadat eerst par tijgenoot ir. T. Drost zijn afkeuring had kenbaar gemaakt, nam de heer Have naar de draad over door fel van leer te trekken tegen sportbeoefenaars welke voor twaalf gulden de man - een bedrag voor een zak patat en een frikandel en nog wat - staan te dringen voor de ’’overheidstrog”. En dat laatste schoot wethouder Van Gent duidelijk in het verkeerde keelgat, temeer omdat de SGP/HKV-fractie het nodig vond twee man in het veld te brengen als woord voerder. Prompt volgde daarop een woordenwisseling waarin men elkaar ondemocratie verweet. Ixaai aanitiuing v<ui uv upmn iwug van raadslid Havenaar dat hij meer waarde ring had voor de vrijwilligers van thera- pi .club De Zonnebloem, die zich ge heel belangeloos en zonder één cent subsidie inzetten voor hun medemen sen, zei wethouder Van Gent dat hij hoopte dat De Zonnebloem nu einde lijk ook eens zouden afstappen van het principe geen subsidie te willen aanvra gen bij de gemeente. ”Dan kunnen mis schien activiteiten ontplooid worden welke wegens geldgebrek achterwege moeten blijven”, aldus de heer Van Bent. Ook de VVD-fractie toonde zich - zij het op andere gronden dan de SG P/HKV tegenstander van subsidie aan deze recreatiesporters. CDA, Progres sieven en PSP zorgden er echter voor dat de honderd recreatiesporters in Waddinxveen dit jaar kunnen rekenen op twaalf gulden elk. WADDINXVEEN/GOUDA Het In- t$rge meentelijk Overlegorgaan Jidden-Holland, waaraan ook Wad- fflnxveen deelneemt, zegt in een reaktie op de plannen van de minister van bin nenlandse zaken H. Wiegel, het te be treuren dat deze de provincie Zuid- Boliand niet in drie maar in twee nieuwe provincies wil verdelen. Bin nenlandse Zaken beargumenteert de opdeling met de stelling, dat de ruimte- Wke ontwikkelingen in het middenge bied in belangrijke mate afhankelijk zijn van de besluiten, die ten aanzien de ontwikkeling en herinrichting van de vier grote steden (Amsterdam, ■jouerdam, Den Haag, Utrecht) wor- •n genomen. Het overlegorgaan ont kent de bestaande relatie tussen het ge- B:'-' van Midden-Holland en de ont- ■kkeling van de vier grote steden niet. Juist omdat die ontwikkelingen in het °Pen gebied van Midden-Holland te zet een verlengstuk dreigen te wor- ■n- hebben de gemeenten van ■laden-Holland, met name bij monde ■n hot Inter-gemeentelijk Orgaan, :WeQ’ met kracht gepleit voor de vor- Jijog van een afzonderlijke provincie opleiding. Zoals op school de vakdo- W°r het open middengebied. Voorts cent de opleiding voor het grootste ge- 8teli het Overlegorgaan dat alleen dit deelte verzorgt, zo wordt het praktijk- ^“gstuk tot een sdbracht, als zowel de belangen :Bden als de belangen van o °P verantwoorde wijze behartigd ster” of praktijkbegeleider de vorderin- wfrden. --J- grijke elementen van de typische eigen bedrijfssituatie aangeven en overbren- dige samenleving maakt, dat onderwijs, gen °P de leerling? Enkele belangrijke beroepsopleiding en algemene vor- onderwerpen die tijdens deze praktij- ming, thans belangrijker is dan ooit, kopleiding aan de orde komen zijn bij- Immers, wil men participeren in een Uo„» ia'Ja''r,aaniêidïng'"vZn'de opmerking van dynamische samenleving dan is het ver- eist dat men steeds open staat voor nieuwe ontwikkelingen, nieuwe eisen in 1972 de Stichting Opleiding en Vor- del die de leerling regelmatig in het be- onderwerpen die tijdens deze praktij- voorbeeld benadering klant, goederen beheer, artikelkennis, presentatie etc. Als schakel tussen school en bedrijfsle ven fungeert de consulent van dé Stich- en denkbeelden. Vanuit deze visie werd ting Opleiding en Vorming Detailhan- i._ ..o Z I ming Detailhandel opgericht op initia- drijf bezoekt. tief van werkgevers- en werknemersor ganisaties en in overleg met het Hoofd bedrijfschap Detailhandel (H.B.D.). De hoofdzaak van het in leven roepen van een dergelijk soort opleiding kwam tevens voort uit het feit dat het steeds leerovereenkomst, groter aantal jongeren, werkzaam in de detailhandel, verstoken bleef van een adequate opvang en begeleiding, daar werkge men niet inzag, en vaak nu nog niet in- ziet, dat’’verkoper of verkoopster zijn” handel, verplichten betrokkenen zich, -i-r,. om zich in te zetten voor een goed ver loop van de opleiding en ervoor te zor- gen dat alle kanten benut worden om op basis van voornoemde uitgangspun- de opleiding af te sluiten met het beha len een scala van opleidingsmogelijk- ‘en van een door het Rijk goedgekeurd heden aanbieden. en vastgesteld diploma. Uit het voorgaande blijkt duidelijk dat LEERLINGSTELSEL enerzijds de cursist door middel van het Eén van de aktiviteiten van de Stichting volgen van deze opleiding in de gele- Opleiding en Vorming Detailhandle is genheid gesteld wordt daadwerkelijk te het voorzien in een primaire opleiding participeren, terwijl de moderne onder- volgens het leerlingstelsel. Deze oplei- nemer middels een stukje diepte- ding, die bestaat uit een theorie-en een investering goed opgeleid personeel praktijkgedeelte, wordt, voor wat de binnen zijn vestiging weet te krijgen theorie aan gaat onder andere onder- waardoor de continuïteit van zijn on- wezen op de Technische School, Groen derneming gewaarborgd blijft. Daar van Prinsterersingel 49 te Gouda. Zij naast bestaat de mogelijkheid gebruik die in de detailhandel werkzaam zijn en te maken van speciaal voor de onder- de opleiding willen volgen krijgen ge- nemer in het leven geroepen subsidies, durende één dag in de week onderwijs Een ieder die geïnteresseerd is in deze van een, uit de detailhandel afkom- part-time opleidingsmogelijkheid kan zich stige, vakdocent. Hij hanteert als basis wenden tot de Technische School aan de voor een leerplan, een door de Minister Groen van Prinsterersingel 49 te Gouda van Onderwijs en Wetenschappen alsmede tot de Stichting O. V.D. die over goedgekeurd Totaalprogramma. Voor verdere opleidingen eveneens kan informe- partieel leerplichtigen heeft de Techni- ren en eventueel door kan verwijzen naar sche^ School een samenwerkingsver- de betreffende rayonconsulent de heer C. L. ASchoenmakers, Speelhuisplein 6a, telefoon 076-811499.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15