4 Raad weer |8rT Een zonnebril is óók een bril. 1 I Mr.OpticienJ.Grit itiek Gedipl. Optometrist O.V. Spoedige bouw Bethelschool hangt aan een zijden draad bijeen OW «■fel Vox Jubilans zingt voor Sonneheerdt Peuleyen 15, telefoon 2604 _J PSP-vragen over achter stelling buiten kerkelijken KLACHTEN BEZORGING Gemeenteraad brengt alle betrokkenen rond de tafel DE GROENE LIJN ti issen stad en platteland i i I '1' tl IIIIIIH Gedipl. Contactlensspecia I ist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.D.A. Een zonnebril moet u niet alleen staan, hij moet u ook passen. Daarom verkopen wij u een zonnebril als een gewone bril. Compleet met bijbehorende service. Als u een goed zittende zonnebril hebt, gaat u die ook vaker gebruiken. En terecht. Ü5KL Denkt u maar eens aan de laagstaande zon in voor- en najaar. En aan de wintersport. Kortom, onze zonnebrillen bieden werkelijk comfort (o.a. zelfkleurende glazen!) en beschermen uw ogen écht. Tot kijk dus. Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerka/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestem 21, Tel: 01803 -49 75. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. ook maar enigszins tegemoet te komen. te lichten, om zodoende nog een gele- raagt er Ie ste gesprek tussen alle betrokkenen al snog naar een oplossing te zoeken. Een voorstel waarin de heer Uitbeijerse werd gesteunt door alle commissiele den, met uitzondering van de heer W. L. M. Kruijk (CDA), die vond dat er genoeg was gepraat. Toen het agenda punt Bethelschool de dag daarop in de staureerde orgel wordt gemaakt. Maandagavond was Vox Jubilans te be luisteren voor de EO-radio in een uit zending vanuit de Grote Kerk in Dor drecht, opgenomen op 30 mei jl. ter ge legenheid van een bezinningsbijeen komst op de betekenis van het prote stantisme van de gehouden Dordtse Sy node in 1578. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) geen kaart achter gehouden van ruimtelijke ordening en woning- n ian net: -5213 >n REACTIE SCHOOLBESTUUR In een reactie van het schoolbestuur op deze gang van zaken wordt gezegd dat het inderdaad juist is dat eerst van de feite lijke bezwaren van de bewoners kennis werd genomen middels een artikel in het Weekblad voor Waddinxveen enkele da gen voor de raadsvergadering. "Omdat in deze bezwaren een aantal onjuiste bewe ringen worden gedaan welke direct weer legt zouden kunnen worden, is maandaga vond 5 juni mondeling onze teleurstelling aan het gemeentebestuur overgebracht over de summiere informatie over de voor tgang van de besprekingen met de omwo nenden. Dit temeer omdat wij al eens eer der het voorstel hadden gedaan om zelf eens met de toekomstige buren te gaan overleggen. Dit werd ons echter ontraden. Tevens deelden wij het gemeentebestuur mee dat op deze zelfde maandagavond 5 juni alsnog op verzoek van de bewoners een gesprek zou plaats hebben. In dit in de wij- goede sfeer gehouden overleg vernamen wij tot onze verbijstering dat de bewoners bij afwijzing van hun bezwaarschriften tot aan de Kroon in hoger beroep zouden gaan. De ervaring leert dat de bouw van de school dan 213 jaar opgehouden zou gemeenteraad zijn ingediend. Spoedige start van de bouw begint voor het bestuur urgent te worden omdat zo wel haar kleuter- als basisschool Bethel al een groot aantal jaren is onderge bracht in een noodbehuizing aan de Bilderdijklaan of te gast is in een aantal lokalen van de De Savornin Lohman- school aan de Lindengaarde en in een nevenruimte van de Bethelkerk. Lieten de benodigde goedkeuringen van pro vinciale staten en onderwijsinspecties ook al wat langer op Zich wachten dan gebruikelijk, nu deze goedkeuringen binnen zijn en met de bouw van de Bet helschool begonnen zou kunnen wor den, dreigt een conflict tussen het ge- meentenbestuur en 21 omwonenden van de toekomstige school de bouw voor minstens nog een aantal jaren te vertragen. Naar de mening van het her vormd schoolbestuur zal een verder langdurig uitstel voor de school in op bouw zeer nadelige gevolgen hebben en de groei ernstig kunnen verstoren. ONPLEZIERIG Deze voor het schoolbestuur onple- WADDINXVEEN Burgemeester A. G. Smallenbroek gaat namens het ge meentebestuur op korte termijn praten met zijn ambtsgenoot Chr. van Hofwe gen van Gouda over de achterstelling van buitenkerkelijken in het Bleuland- ziekenhuis in Gouda. Het gemeentebe stuur van onze buurstad neemt deel in het bestuur van dit ziekenhuis. Dit kreeg PSP’er W. van Breemen te horen tijdens de rondvraag in de vorige week woensdag gehouden raadsvergadering waarin hij deze zaak aan de orde stelde, en waarover in het Weekblad voor Waddinxveen de afgelopen weken een aantal ingezonden brieven zijn versche nen van het Humanistisch Verbond. Van Breemen stelde gelijkertijd aan wethouder H. Huizer (SGP) de vraag waarom deze een brief van de voorzit ter van het Humanistisch Verbond aan hem geschreven in het najaar van 1977 nog steeds niet beantwoord had. De wethouder deelde mee dat de zaken in deze brief langdurig onderzoek behoe ven, maar dat beantwoording nuniet lang meer op zich zal laten wachten. WADD1NXVEEN/MAASSLUIS In de Hervormde Kerk (Grote Kerk), Kerkpfein 2 van Maassluis zal dinsdag 20 juni a.s. een samenzangavond (aanvang 20.00 uur) worden gehouden, waarvan het programma als grammofoonplaat in de verkoop komt. De opbrengst van deze LP komt ten goede aan de Vereni- EE ging Christelijk Blindentehuis Sonne heerdt in Ermelo. Sonneheerdt ver zorgt huisvesting, werk en vakopleiding voor visiueel gehandicapten. Zoals be kend is het prachtige kerkorgel in Maassluis onlangs geheel gerestau reerd. Aan deze zangavond verleent ook me dewerking de hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans uit Wad dinxveen onder leiding van Jan Bone- faas. Feike Asma, de organist van de Maassluise Hervormde Gemeente en vaste begeleider van Vox Jubilans, be- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 JUNI 1978 op hebben”. De heer Boelee doelde ■J-—-- daarmee onder meer op zijn weten- ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||im NEDERLAND KOMKOMMERLAND Het is volop komkommertijd, letterlijk wel te verstaan. De aanvoeren op de vei lingen bewegen zich al enige tijd op topniveau. Nederland neemt wat de produk- speelt het orgel. Het is de eerste keer tie van komkommers betreft een toppositie in op de Westeuropese markt en er zit dat van een zangavond met het gere- nog steeds groei in. De Nederlandse tuinders telen meer dan 600 hectare van dit staureerde orgel een plaatopname product onder glas. Onze enorme komkommerexport beweegt zich vooral in de richting van West-Duitsland. Nederland heeft in de maanden februari tot en met oktober een importaandeel in de Bondsrepubliek van tegen de 90%. Onze oo sterburen eten jaarlijks een half miljard van onze kostelijke komkommers (als je die achter elkaar zou leggen kun je er 4 keer de aarde mee rond). POSTBUS 16000: VLEESVRAAGBAAK De hoeksteen van onze hoofdmaaltijd wordt vrijwel dagelijks gevormd door het vleesgerecht. En als er één onderdeel van het menu is dat nooit verveelt, dan is dat toch wel vlees. Daarmee kunt u werkelijk alle kanten uit en uw slager staat voor u klaar met advies en informatie over de verschillende vleessoorten en hun bereidingswijze. Behalve de slager en zijn vakkennis staan nog anderen garant voor de kwaliteit van het vlees dat u. dagelijks, in diverse variaties op tafel brengt. Daar is om te beginnen de Veewet, die waakt over de gezondheid en be hoorlijke levensomstandigheden van het vee. Daarnaast is er de Vleeskeurings dienst, die het vlees aan een voortdurende controle onderwerpt en tenslotte de Warenwet, die dit voedingsmiddel begeleidt in het belang van de volksgezond heid en de te betrachten hygiëne. Wilt u eens meer weten over rundvlees, of varkensvlees of vleeswaren in het al gemeen, schrijf dan een briefkaart aan: Voorlichtingsbureau Vlees, postbus 16000, Den haag met daarop uw vraag. Dat bureau heeft ook talrijke recepten tips voor u. GRATIS GROENTEN- EN FRUITKALENDER Ideaal voor in de keuken: een groenten- en fruitkalender, waarop men in een oogopslag kan zien wanneer welke soorten groenten en fruit ruim aan de markt zijn. Een dergelijke kalender is gratis verkrijgbaar bij het Produktschap voor Groenten en Fruit in Den Haag. Er staat ook op hoeveel vitamines en voedings- zouten elk produkt bevat en achter elk produkt staat een verrassende recepten tip. Bij de bekende appel- en pererassen staan de smaakkenmerken vermeld. Groenten en fruit beschermen uw gezondheid door hun rijkdom aan vitamines en voedingszouten, zo luidt het motto op deze kalender. Dat beschermen kan men letterlijk nemen. Een goede voeding moet ons niet alleen de benodigde bouw- en brandstoffen leveren, doch ons tevens doorlopend de beschikking waarborgen over voldoende beschermende stoffen. De beschermende stoffen zorgen dat de verschillende processen in het lichaam goed verlopen en geven daardoor weerstand aan het lichaam. Zij regelen o.m. de stofwisseling, onder steunen het spijsverteringsproces en geven bescherming tegen infecties e.d. Zij bestaan vooral uit vitamines (vit. A, C, etc.) en voedingszouten (ijzer, kalk e.d.) en komen in gemakkelijk opneembare vorm in ruime mate voor in groenten en fruit. Zo leveren groenten en fruit, in de normale hoeveelheid gebruikt, de mens per dag bij voorbeeld 44% van de benodigde caroteen (vit. A) en ca. 52% van de benodigde vitamine C. Deze berschermende stoffen moeten ons op elk uur van de dag ter beschikking staan. Daarom is het gewenst om tenminste driemaal per dag, dus bij elke maaltijd, groenten en fruit te eten. Heeft u belangstelling voor de groenten- en fruitkalender, stuur dan een brief kaart aan: Produktschap voor Groenten- en Fruit, Bezuidenhoutseweg 153, Den Haag, vermeld daarop: ’’Groenten- en fruitkalender” en u krijgt hem gratis thuisgestuurd. WADDINXVEEN Binnen het bestuur van de hervormde school vereniging heerst grote onzekerheid over het tijdstip waarop nu einde lijk eens begonnen zal kunnen worden met de verbouw en uitbreiding van de 4-klassige kleuterschool aan de Wadde tot een 8-klassige geïnte greerde kleuter/basisschool. De verwarring hierover is ontstaan na de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering en de dag daarvoor gehouden vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en woningbouw, waar uitvoerig gesproken is over de bezwaar schriften welke tegen de bouw van de school door omwonenden bij de I vorige week toen in de vergaderingen de heer A. Boelee namens de bezwaar- van de commissie ruimtelijke ordening den dit gebrek aan voldoende inspraak en woningbouw en de gehouden ge- meenteraadsvergadering de bezwaar- van wethouder P. J. F. van Schie schriften van de omwonenden werden (CDA). ”Als politieke partijen praten behandeld. Kort gezegt houden deze r J- bezwaren in dat de bewoners een druk- grijpen dat wij daar geen hoge pet van ker verkeer in de Peuleyen vrezen door het halen en brengen van kinderen en - verloren zal gaan voor de aanleg van het speelterrein. Bezwaren die naar het gemeentebestuur, met daarbij het ver zoek de mogelijkheid te willen bezien om een gesprek tussen alle betrokke nen tot stand te brengen. Tot onze blijd- het gemeentebestuur nog een kaart schap hebben B. en W. daaraan gehoor J----- willen geven”, aldus het schoolbestuur, op niet mis te verstane wijze ter kennis lijkheden zou zien om de bezwaarden dat gematigd optismitisch is over de kans - - - - --•-i- om alsnog tot overeenstemming te komen, De bezwaarschriften komen nu op de omdat zij met het gemeentebestuur van over democratie en inspraak zult" u be- agenda van de gemeenteraadsvergade- mening blijft dat het huidige bouwplan ring van woensdag 21 juni. geen wijzigingen toelaat. dat naar hun mening er te veel groen schap dat het hervormd schoolbestuur i tot maandagavond geheel onkundig het speelterrein. Bezwaren die naar was gehouden van de bezwaren, die de hun mening best anders opgelost kun- Waddinxveners hebben tegen de voor- nen worden, met name wat betreft ook genomen uitbreiding van de school, door een wat andere situering van het Commissielid D. Uitbeijerse (SG- schoolplein. Zoals wij in het Weekblad P/HKV) bevestigde dit en kwam daarop voor Waddinxveen van veertien dagen met het verzoek van het schoolbestuur geleden al konden vertellen zijn burge- dit punt uit de agenda van de dag later meester en wethouders niet van plan te houden gemeenteraadsvergadering om ook maar op een enkel punt aan de te lichten, om zodoende nog een gele- bezwaren tegemoet te komen. En dat genheid de scheppen middels een laat- zit de Peuleyen- en Wadde-bewoners knap hoog, te meer ook daar er naar hun mening duidelijk onvoldoende overleg is geweest tussen alle betrokkenen. GEEN HOGE PET In de vergadering van de commissie WADDINXVEEN De gemeen teraad van Waddinxveen is bijeen geroepen voor een openbare ver gadering op woensdag 21 juni a.s., des middags om 4.00 uur in het raadhuis ter afhandeling van de volgende agenda: 1Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Groens- waard” I en II. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorjaarsnota begroting 1978 met bestemming financiële ruimte. 4. Meerjarenbegroting 1978-’81. 5. Meerjaren investeringsplan 1979-1981. 6. Nota dekkingspercentages. 7. Voorstel tot verhoging van een aantal belastingen, huren en tarieven. 8. Nota uitgifte van gronden. 9. Nota kernenbeleid met aan vullende notitie. 10. Onderzoek geloofsbrieven van benoemde raadsleden. 11. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan ’’Oranje- wijk ’75”. 12. Voorstel tot vaststelling van de 2e herziening van het bestem mingsplan Brugcentrum. 13. Voorstel tot aankoop van het pand Jan Dorrekenskade Oost 108. 14. Rondvraag. D. Uitbeijerse (SGP/HKV) laatste kans geven gemeenteraad in het kader van zigingsvoorstellen betreffende de be stemmingsplannen Groenswaard I en II aan de orde kwam bleek dezelfde poli tieke wil aanwezig om misschien al pra tende alsnog tot een minnelijke schik king te komen. Alleen de CDA-fractie worden. Daar wij tot de conclusie kwamen bleef zich verzetten. Het college van B. dat de bewoners open staan voor alsnog en W. zei weinig moeite te hebben met redelijk overleg met het college van burge- een uitstel van veertien dagen om nog meester en wethouders, brachten wij een eenmaal om de tafel te gaan zitten met dag later onze bevindingen ter kennis van het schoolbestuur en de bewoners van de Peuleyen en de Wadde. Wel zei wet houder P. F. J. van Schie (CDA) dat alsnog zierige situatie ontstond in feite begin bouw bracht vanaf de publieke tribune hieruit niet moet worden afgeleid dat achtergehouden zou hebben en moge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 23