J f 11.892,09 voor Rode Kruis Geef Wel goede informatie Antilopers liepen in Zierikzee Pietertje en het douchen bij WSE Ook de huren en tarieven worden aangepast Gemeentelijke belastingen gaan in 1979 verder omhoog i J t f OPENBARE COMMISSIE- VERGADERING TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT k Hf fry/ r f f z Vfi Alle singles der van de begroting 1978-1979 en vol- - zij het tijdelijk - WIELAARD VOOR DE FIETS 1. Rivers of Babylon - Boney M. 2. Lady Mccorey- BZN 3. You’re the one that i want - John Travolta and on John 4. Eagle - Abba 5. If you can’t give me love - Suzie Quatro 6. Met de vlam in de pijp - Henk Wijgaard 7. Golden years of rock ’n roll - Long tall Ernie and the Shakers 8. Ca plane pour moi - Plastic Bertrand 9. Miss you - The Rolling Stones 10. A woman in love - André van Duin de fietsclub rijdt weer! RACEFIETSEN voor jongens in zilver, blauw en goud o.a. Motobecane. sterk gestegen tarieven en in het licht van die meerdere ruimte te verlagen. Een correctie die op zich, naar 1 nodig voor niet uit te stellen investerin- Gent (Progressieven) bezwaar tegen de voorgestelde inhaal van huren van de sportvelden, waarvan hij van oordeel is, dat een verhoging van 5% meer in ver houding is met de draagkracht van de leden van de voetbalverenigingen. Het voorstel van het college houdt in dat het de bedoeling is ingaande 1979 de volgende tarieven en belastingen te verhogen. Secretarieleges en leges bur gerlijke stand met 5%. De zwembadta- rieven eveneens met 5%. Marktgelden met 5%. Begrafenisrechten en reinigi- gingsrechten met 14%. Het gebruik van de gymnastieklokalen, sportzaal en sporthal gaat met 10% omhoog. De huur van de sportvelden ondergaat een stijging van 25% en de.huur van tennis banen 10%. De bezitters van een hond gaan volgend jaar vijf gulden meer be talen (nu 50,voor de tweede hond komt dat op f 75,(nu f 63,—) en elke volgende hond ƒ75,meer dan de vorige. De toeristenbelasting gaat 5% omhoog en zo ook de on roerend goedbelastingen. De precario rechten blijven op het nu geldende ta rief en de los- en ladingsrechten gaan van ƒ0,13 naar ƒ0,14 per m3. Ten slotte de rioolrechten welke een stij ging van 3% te zien geven. om 20.15 uur vergadert de commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd in het raadhuis over de volgende agenda: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Bespreking uitbreiding ontvangst mogelijkheden CAI-inrichting. 4. Voorstel tot aanwijzing van één of meer beelden uit de collectie van de "Caroluskring”, die eventueel voor aankoop door de gemeente in aan merking komen. 5. Wat verder ter tafel komt. 6. Rondvraag. belangrijke mate wordt verhoogd. In de afweging van de vier genoemde projec ten en het realiseren van die extra ruimte hebben B. en W. tevens laten meespelen, dat voor het lopende en het komende jaar meer ruimte aanwezig moet zijn voor het doen van zeer nood- raad bij de behandeling van de begro- zakelijke, gedeeltelijk onrendabele in vesteringen. Genoemd worden dan de - „“'tie van het kleuter- en basison- 1979 anders is dan dat voor de jaren derwijs in bijvoorbeeld de Klaas de Inzake het artikel in het Weekblad voor Waddinxveen over de Brugweg, werd in een naschrift van de redaktie zou ik een vergissing be- ambtenaar op het terrein van het sociaal-culturele werk. Verdere uitbrei ding van personeel staat ter discussie ongeveer 500.000,De voorjaar- binnen het college, doch de verwaching is gerechtvaardigd, dat aan een zekere echter voor de gewoene dienst niet het- uitbreiding op verschillende terreinen van overheidszorg niet valt te ontko men. Hierbij komt nog dat de commis sie openbare werken behandeld heeft het bedrag voor éénmalige de voorzieningen ten aanzien van het WADDINXVEEN Vier Wad- dinxveense jeugd-atleten zochten het op 10 juni ver van huis om hun krach ten te meten met andere C/D junioren uit Zeeland en Zuid-Hoiland en wel in het Zeeuwse Zierikzee. Het organiserende Deltasport bleek te beschikken over een voortreffelijke ac commodatie, speciaal voor het ver springen en hoogspringen. En ook de overige omstandigheden waren gunstig voor het leveren van goede prestaties. Die bleven dan ook niet uit; in het bij zonder niet bij de Antilopers, waarbij Ton de Groot en Fred Langendam en kele persoonlijke records verbeterden op nummers van de vijfkamp voor de jongens D. Met 9.40 m. voor kogelsto ten werd Fred zelfs derde op dit num mer. In dezelfde categorie won Piet van Gelooven zijn serie 80 m. in 11,6 sec. en sprong 1.40 m. hoog, meer op durf dan techniek omdat dit nümmer in Wad dinxveen, bij gebrek aan een springkus sen, nog niet geoefend kan worden. Piet kwam daarmee tot de 9e plaats bij de ruim 40 jongens D. Peter de Groot had het moeilijk in de sportieve strijd met een aantal wel erg uit de kluiten gewassen tegenstanders in de zeskamp voor jongens C. Maar hij werkte er zich kranig doorheen, ook in het voor hem nieuwe nummer 100 m. horden, zodat hij toch nog ruim boven de 2000 punten eindigde. Het was laat op de dag toen de Anti lopers zonder prijzen, moe maar heel voldaan over de goede atletiekmiddag terugkeerden naar Waddinxveen. Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 ,4^^ Wethouder A. H. VAN GENT (Progressieven) bezwaar tegen inhaal huren van sportvelden WADDINXVEENTijdens de Sportweek Waddinxveen werd er ook een viswedstrijd gehouden, waarvan wij de deelnemers na afloop op de foto hebben gezet. De uitslag bij de individuelen was: le B. van As 150 pt; 2 e C. van der Wal 131 pt; 3. mevrouw Broer 115 pt; 4. C. Broer 99 pt; 5. J. Steenwinkel 92 pt; 6. R. Waardenburg 85 pt; 7. J. Vermey 84 pt; 8e W. Holthuizen 84 pt; 9e M. Hoogerdijk 77pnt; 10e C. Verkade 67pt; 1 le J. Scheele 60pt; 12e A. G. Dullaard 59pt; 13e C. Stalker 51 pt; 14e mevrouw Steenwinkel 51 pnt; 15e Van Leeuwen 50pt; 16e A. Weck jr. 49 pt; 17e W. v.d. Wal 48 pt. Bij het bedrijfsvissen was de uitslag als volgt: De firma Broer met als deelnemers C. Broer, G. Weck jr., P. Hofman jr., mevrouw Broer en P. Hofman sr. werd met haar korps eerste. Tweede werd het korps van de firma J. Vermey met als deelnemers J. Verwey, B. van Hoven sr., G. C. M. Steenbergen, C. Vlieg en B. van Hoven jr. Als derde eindigde het korps van "Decoratie” met als deelnemers D. Heeren jr., L. Verkade, D. Verkade, W. v.d. Wal en D. van Noort. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). men zich nog feite doen zij dat nu ook, zij het dat men nu vooruitloopt op het totaal van de begrotingsbehandeling. Toch blijkt de relatie niet doorbroken, doordat te- genover de verwachte inkomsten de naar hun zeggen, het dekkingsbedrag, uitgaven van een aantal projecten is ge- nodig voor niet uit te stellen investerin- steld, waarvan de goedkeuring door ge- gen, niet mag aantasten. deputeerde staten stellig zal worden be oordeeld in het licht van de begroting EVENWICHTIG 1978. Nu die begroting geen ruimte Burgemeester en wethouders menen biedt en het meerjarenperspectief som- dat hun voorstel evenwichtig van aard bér is, is aanvullende dekking en struc- zijn. Tegen enkele onderdelen zijn in het college verschillen. Zo is wethou- WADDINXVEEN Er is in onze ge meente weer stevig in de beurs getast voor de jaarlijkse collecte van het Rode Kruis. De opbrengst bedroeg 11.892,09. WADDINXVEEN Maandag 19 juni WENSENPAKKET Burgemeester en wethouders hebben zich beraden hoe nu reeds in dit gebrek aan financiële ruimte kan worden voor- biedingsbrief 1979 zal worden gedaan, zien Bij de behandeling van de begro- Op voorhand nu reeds dekking aanwij- ting 1977 en 1978 hebben zij ingevoerd zen lijkt het college op zijn minst prema- het systeem om na de vaststelling van tuur. Mocht echter, zowel uit de begro- het zogenaamde wensenpakket een af- ting 1979 als uit deze operatie meer gewogen dekkingsplan aan de raad ruimte te komen dan op dit moment voor te leggen. Een systeem waarin te verwachten is, dan zullen burgemee- steeds kan vinden In ster en wethouders niet aarzelen aan de raad voorstellen te doen om enkele vrij gesteld, als belastingen gaan hebben. Wij zouden een folder ge had hebben voor een vergadering in De Unie, dat is niet waar. Iedereen leest immers het Weekblad voor Wad dinxveen niet. Of de suggestie nu komt van de redac tie van uw weekblad of van de heer Ne ven, archivaris van de Hervormde Ge meente in een aankondiging over een stuk kerkgeschiedenis, weet ik niet, maar de informatie over de kerkhisto rie van hervormd Waddinxveen klopt ook niet. Van 1222 tot 1574 is een rooms-katholieke geschiedenis. Dat is ruim drie eeuwen. De toen zoge noemde Gereformeerde Gemeente ontstond pas in 1574. Als men geschie denis schrijft, moet het wel objectief zijn. S. C. J. VAN TOL, Middelburgseweg 10, Waddinxveen. WADDINXVEEN In de club bladen van de Waddinxveense sportverenigingen kan men soms heel behartenswaardige bijdragen aantreffen. Zo ook in het laatst verschenen clubblad van WSE. Een moeder van en der pupillen vraagt aandacht voor het volgende probleem: "Het gebeurde laatst na de training van de F-pupillen. Terwijl ik druk doende was mijn zoon van 6 jaar van zijn voetbaltenue te ontdoen, hoorde ik een jeugdleider zeggen: Zeg Pie ter, waarom ga jij niet onder de dou che?" Pieter heel benepen: "Dat mag ik niet van mijn moeder". De leider maakte hem duidelijk, dat nu niet de regels van zijn moeder, maar die van de voetbalclub nage leefd dienden te worden. Nadat de leider vertrokken was, keek ik Pie- tertjes kant eens uit. Met een vuur rood hoofd stond hij zijn tas in te pakken om zich daarna zo gauw mo gelijk uit de voeten te maken. Wat vond ik dat nou vervelend voor die Pieter. Had hij net zo fijn gevoetbald en nu was hij plotseling verstrikt ge raakt in een probleem. Want naar wie dient hij nu eigenlijk te luisteren: naar zijn moeder of naar de door hem zo zeer vereerde jeugdleider? Moeders van andere Pietertjes lossen de kwestie wat eenvoudiger op. Zij halen na de training snel de tassen uit de kleedkamer, Pietertje achter op de fiets of in de auto en weg we zen. Die Pietertjes weten goed naar wie zij te luisteren hebben. Toch ook niet zo leuk voor hen. Ik zou aan de jeugdleiders willen vra gen wat meer begrip te hebben voor de redenen, die de moeders van deze kleine jongens hebben om hun kinde ren nog niet aan dat douchen te laten deelnemen. De meeste pupillen moe ten van en naar de trainingen ge haald en gebracht worden. De tijden daarvan vallen dikwijls samen met de tijden, waarop thuis de aardappelen en de groenten moeten worden klaar gemaakt. Moeder heeft dus haast. Het zelf aan- en uitkleden en zeker het uitdoen van de voetbalschoenen is er meestal nog niet bij. Het bij elkaar houden van eigen voetbalshirt, kou sen en schoenen levert, mede gezien de meestal volle kleedkamer, proble men op. Begeleiding is dus noodza kelijk. Zo staan we dan, vaders, moe ders en soms zusje, met die kleine jongens in de kleedkamer om hen be hulpzaam te zijn. Van dat douchen op zich komt ook al weinig terecht. Het is vechten om een plaatsje. Ik heb er weinig jongens onder vandaan zien komen, die er echt gewassen uit zagen. Er is toch wel iets te zeggen voor de mening van vele moeders, dat dat wassen beter thuis kan gebeuren. Ik zou er een voorstander van zijn, dat de jeugdcommissie de keuze van het al of niet douchen van de pupillen aan I de ouders overlaat. Er zijn waar schijnlijk ook ouders, die helemaal geen bezwaren hebben. Laten zij op 3 dezelfde voet door gaan. Er zijn mis schien ook wel pupillen, die al zo zelfstandig zijn, dat zij alleen kunnen I komen, douchen en gaan. Laten zij I dat dan ook doen. De anderen komen 1 I vanzelf ook wel. Tegen dat ze een jaar of tien zijn, doen ze allemaal I mee I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 JUNI 1978 WADDINXVEEN Wanneer burgemeester en wethouders hun zin krijgen zullen volgend jaar in Waddinxveen de gemeentelijke belastin gen verhoogd worden. Ook de huren en tarieven zullen dan worden aan gepast. De gemeenteraad gaat volgende week woensdag zich beraden over de plannen van het college. B. en W. zeggen in hun argumentering looptijd - de structurele ruimte niet in aan de raad dat zij bij het opstellen van de voorjaarsnota en de meerjarenbe groting hebben geconstateerd, dat de ruimte in de gewone dienst voor het dekken van jaarlijks weerkerende la sten niet voldoende is voor de uit voering van het programma, zoals de ting 1978 heeft aangegeven. Tevens is vastgesteld dat het perspectief voor integral |mnijj daarna. In de voorjaarsnota bleek dat Vriesschool en het aantrekken van een S| de ruimte voor het doen van éénmalige uitgaven verhoogd met een bedrag uit 1977 soulaas biedt tot een bedrag van snota en de meerjarenbegroting geven zelfde vooruitzicht. Binnen het college van burgemeester en wethouders is geconstateerd, dat, ook al zou 1 afschrijving gebruikt worden voor reeds milieu, welke hoge kosten met zich zul- gende jaren konsekwent zijn en tevens gedane investeringen met een korte len brengen. ook passen bij het meerjarig investe- In de afweging tussen de verschillende ringsprogramma, dat voor 1979 uiterst objecten hebben B. en W. geconsta- sober is gehouden. teerd, dat - ondanks temporisering - de Hoewel de begroting 1979 niet sterk begroting 1979 een - zij het tijdelijk - van de meerjarenraming zal afwijken, is onevenwichtig beeld laat zien. Daarbij nog geen besluit genomen in het kader leeft de zorg, dat - hoewel 1980 en 1981 van de bezuinigingen, welke eerder een rooskleuriger beeld vertonen - de werden aangekondigd. Naar het zich op termijn aanwezige ruimte reeds laat aanzien zal deze operatie slechts in door structurele uitgaven in de tussen- beperkte mate ruimte scheppen, terwijl liggende periode, het effect op die gro- daarvan in het eerste jaar zeker geen tere ruimte ziet zal missen. ruimte van betekenis mag worden ver wacht, als het college in hun schrijven aan de raad. Zij zeggen dat'de resulta ten van het overleg met de commissie voor de financiën expliciet in de aan biedt en het meerjarenperspectief som- turele dekking voor 1979 geboden. Verwijzend naar de verschenen nota der H. Huizer (SGP/HKV) van mening ’’dekkingspercentages” van de ge- dat de onroerend goedbelasting niet meente, menen B. en W. dat de daarin verder dan met 3% moet worden ver- Dorpstr. 26 - Tel. 2009 door hen gedane voorstellen in het ka- hoogd en maakt wethouder A. H. van Vissen in sportweek Lr

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9