r OPROEP TOT INENTEN MET I Klit [g^h za ave r r w maar de service gaat door Om nieuwe energie op te doen gaan de medewerkers van Grit Optiek ook dit jaar weer enkele weken met vakantie. Daarom zullen de verschillende Hogendoorn wil twee garages groter maken TEVERGEEFS Minder treinreizigers hefbrug vaker open Cijfers over 1977 van Goudse Kamer TE KOOP fp Kindervakantie- activiteiten in ’t Ketelhuis B. en W. weigeren bouwvergunning Nu elke maand gas en licht betalen WADDINXVENERS IN GOUDSE KAMER II II I makelaarskantoor rijnlancfc 1 wj1 1 1 J 300* Jt 4 X 4 7 7 5Ku UVHJSUu Vraagprijs 98.000,- k.k. 4- Handelsonderneming Hogen, 45 en 47 zo gaan verbouwen. Jonkers vertegenwoordiger NVV). Bestuursleden zijn verder de Waddinxve- WADDINXVEEN/GOUDA De Goudse Kamer van Koophandel en Fa- (CT 45 f 1,111 filialen om de beurt gesloten zijn. Maar de vakanties zijn zodanig geregeld, dat u voor uw 'bestellingen en reparaties altijd in een ander filiaal terecht kunt. Het filiaal van Grit Optiek aan de Kleiweg in Gouda en het filiaal in de Passage te Waddinxveen zijn gesloten van 9 juli t/m 31 juli. In die periode is het filiaal aan de Korte Tiendeweg 12 en in het Winkelcentrum Bloemendaal normaal geopend. Jf/Üj Het weigeren van de hiervoor beno digde bouwvergunning is eigenaar Jac. Hogendoorn in het verkeerde keelgat geschoten. Hij is dan ook bij de ge meenteraad gaan protesteren tegen de houding van het college van Burgemee ster en Wethouders in deze zaak. Intus sen heeft de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepsschriften zich al met de zaak bezig gehouden. Volgens het Waddinxveense gemeente bestuur is de door schilder Hogen doorn gewenste bouwactiviteit in strijd met de plaatselijké bouwverordening, die het heeft over het stellen van rede lijke eisen van welstand. Uit de door de Waddinxveense zakenman gemaakte al 3 b e sta on d band van 40 jaar werd bij Eminent BV P. verband van 25 jaar bij J.A. de Bruijn BV Waddinxveen J. van Leeuwen. WADDINXVEEN Niet alleen van middag (woensdag), maar ook vol gende week woensdag 5 juli worden er in ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan 94a tussen half twee en half vijf kindervakantie-activiteiten gehouden. Was ’t Ketelhuis vanmiddag een insec tenwereld, volgende week woensdag worden een aantal bijzondere spelsitua ties geschapen met grote verrassingen. Ter afsluiting van deze vakantie- activiteiten (en van het afgelopen win terseizoen) wordt er een film vertoond, ’t Ketelhuis gaat de komende weken ■dicht om in het nieuwe seizoen weer fris van start te kunnen gaan. Huis aan huis zal er dan een programmaboekje worden verspreid wat er in het winter seizoen 1978-1979 allemaal te doen is in ’t Ketelhuis en natuurlijk het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan het Beukenhof. WADDINXVEEN De gemeente wil niet toestaan dat handelsonder neming Hogendoorn van de Amalia van Solmsstraat 31 (verf, glas, be hang) twee garages aan de Mauritslaan gedeeltelijk gaat veranderen en vergroten. terzuiveringsinstallatie, over welke zaak het provinciaal bestuur tot voor kort dwars lag. Er is nu overeenstem ming bereikt met alle betrokkenen dat deze rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk-Dorp aan de oostkant van de Gouwe komt, tussen Waddinxveen en Boskoop in op Reeuwijks grondgebied. tekeningen blijkt namelijk dat hij de twee garages aan de Mauritslaan 45 en 47 zo wil vergroten dat ze in vergelij king met de naastliggende garages, zo wel op zichzelf bezien als in verband met de bestaande omgeving of de te verwachten ontwikkeling daarvan, het straatbeeld ter plekke verstoren. Met die zienswijze is de heer Hogen doorn het natuurlijk niet eens. Hij heeft de gemeenteraadsleden in zijn beroep schrift laten weten dat B. en W. zich beroepen op welstandseisen, maar dat de welstandscommissie - blijkens een brief van 5 augustus 1977 - juist een te gengesteld (voor de heer Hogendoorn gunstig) geluid laat horen. De Wad dinxveense zakenman meent dat op grond hiervan hem wel degelijk de tot nu toe geweigerde bouwvergunning kan worden verleend. MAKELAARS INJ KANAALSTRAAT 12 ONROERENDE WADDINXVEEN GOEDEREN IbdNBMj O1B2B-2O2B 6283 K ANTOREN TE LEIOEN-VOORSCHOTEN-LEIOERDORP WADDINXVEEN, Willem de Rijkelaan 70 Uitstekend onderhouden 3-KAMERFLAT (2e woonlaag) met uitzicht op plantsoen en sportvelden. Gelegen in de direkte nabijheid van winkels, scholen en bushalte. Ind.: en tree, hal, toilet, keuken met klein balkon, woonkamer 5.75 x 3.60, 2 slaapkamers, waarvan l met loggia, douche. Ruime berging in de onderbouw. Oplevering spoedig. I DOAAL F van huismeester mr. A. G. Smal- lenbroek aan de ongeveer duizend niet-ingeënte Waddinxveners, om zich alsnog tegen polio (kinderverlamming) te laten beschermen, is niet te vergeefs geweest. Precies 620 kinderen en volwassenen hebben zich vorige week woensdagmiddag bij het het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat gemeld voor vaccinatie of het innemen van het suikerklontje. De burgemeester had deze oproep ge- geen aanleiding geweest extra maatre- daan door middel van een huis-aan- gelen te nemen. Volgens dr. H. Bijkerk, huis verspreide brief, naar aanleiding hoofd van de afdeling Infectieziekten van een geconstateerd geval van polio van de Geneeskundige Hoofdinspectie bij een 4l-jarige man uit Waddinxveen. en inwoner van Waddinxveen, is het Overigens is niet de bevestiging te ver- nog steeds zo dat ouderen vrijwel geen krijgen of de symptomen van het ziek- risico lopen. tebeeld inderdaad ook als polio aange- Van de ruim zeshonderd gevaccineerde merkt kunnen worden. mensen bij de Waddinxveense inhaal- De man is vader van een groot gezin, campagne was dat voor ongeveer vier- waarvan veschillende kinderen de Ge- honderd de eerste keer. Omdat in de reformeerde School in Gouda bezoe- afgelopen weken reeds veel kinderen ken. Bij leerlingen van deze school door de verschillende huisartsen waren werden al eerder besmettingsverschijn- ingeënt, gaat men er op het gemeente- selen geconstateerd. Kinderen uit het huis vanuit dat nu slechts rond de hon- Waddinxveense gezin waren de laatste derd inwoners niet immuum voor polio weken wat grieperig. Ze zijn vermoede- zijn. En dat is een resultaat waar men lijk ook besmet geweest, maar hebben vooral van de zijde van het gemeente- dit met lichte verschijnselen doorstaan, bestuur bijzonder over tevreden is. De Het polio-geval in Waddinxveen trok telefoon in het raadhuis was vorige landelijk aandacht omdat voor het week woensdag overigens de gehele eerst een oudere hierbij was betrokken, dag overbelast door mensen die vragen Toch is dit geval voor het ministerie hadden of inlichtingen wensten. van Volksgezondheid en Milieuhygiëne WADDINXVEEN/GOUDA De gas- en lichtrekeningen van het Ge- maakt de Goudse Kamer in het 152 pa- meenschappelijk Energiebedrijf Gouda gina’s tellende boekwerkje er ook mel en Omstreken zullen niet langer meer ding van dat de christelijke huishoud- per twee maanden worden verstuurd, school ”de Rank” aan de Esdoornlaan maar per maand. De maandelijkse be- per l september 1977 271 leerlingen talingen worden deze zomer ingevoerd telde, waarvan 70 in de brugklas, 68 in op verzoek van veel verbruikers. de tweede klas en 75 in de derde klas. Zoals bekend geschiedt de berekening Voor het naaien bedroeg het aantal van de kosten van het energieverbruik cursisten 54 en voor het bloemschikken tot op heden nog door middel van zes 18. tweemaandelijkse voorschotbetalingen In het verslag van de werkzaamheden (termijnbetalingen), gevolgd door een van de Goudse Kamer in 1976 en 1977 jaarlijkse eindafrekening. Vanaf nu wordt gememoreerd dat er in de verga- worden het maandelijkse afrekeningen, deringen ook over Waddinxveense Vanzelfsprekend zullen de termijnbeta- kwesties is gesproken, zoals het gewen- lingen aan het nieuwe afrekensysteem ste bedrijfsterrein aan de Bredeweg, de worden aangepast. koopavond en de plaats van de rioolwa- WADDINXVEEN/GOUDA Er gingen vorig jaar in Waddinxveen minder mensen met de trein en de hefbrug ging in 1977 weer vaker open voor het scheepvaartverkeer over de Gouwe dan in de jaren ervoor. Dat blijkt allemaal uit de cijfers die staan in het dezer dagen verschenen economisch vademecum De magere jaren” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Van het station Waddinxveen vertrok- vorig jaar de hefbrug 14.926 maal is ken vorig jaar 253.482 reizigers. In 1976 open gegaan voor 30.420 vaartuigen. In waren dat er nog 261.035 en in 1975 1976 ging de brug 14.586 maal open welgeteld 277.775. Dat zijn er in drie voor 29.478 vaartuigen en dat was in jaar tijd een kleine 25.000 minder. Deze 1975 14.094 maal het geval voor 29.523 cijfers zijn voor het station vaartuigen. Het wegverkeer, dat ook Waddinxveen-Noord: 32.156 (1977), toeneemt, krijgt dus te maken met een 35.515 (1976) en 41.555 (1975). Van het hefbrug in het centrum van Wad- NS-station in noordelijk Waddinxveen dinxveen, die vaker per dag opengaat vertrokken in 1977 dus zo’n kwart min- om steeds meer vaartuigen door te la der reizigers dan in 1975. ten. ijL L-nou/- In het economisch vademecum van de HtlBKUti Goudse Kamer van Koophandel en Fa- De hefbrug-cijfers zien er voor het brieken staan ook de veilinggegevens scheepvaartverkeer een stuk rooskleu- opgenomen van de Coöperatieve riger uit. De Goudse Kamer meldt dat Tuiniersvereniging ’’Gouda en omstre ken”. Het veilingcomplex aan de Bre deweg zag de veilomzet in 1977 toene men tot 25.479.000,-. Hiervan betrok de export 17,2 miljoen, de groothandel 4,6 miljoen, de kleinhandel 3,4 miljoen en de industrie 59.000,-. In 1976 werd er f 25.205.000,- geveild en in 1975 ƒ21.376.000,-. ’’DERANK” Sprekende over het beroepsonderwijs mingen (VNO); J. G. Hooft man, adjunct- man Westnederland) voorzitter van de kaas- en kaarsenstad, omvat het gebied Westnederland (benoemd door het Konin- van Transport- missie economische ontwikkeling en zit (KNVTO), afdeling Th. Lammertse in de Kamercommissies de makelaardij en detailhandel en ambacht. van welke laatste commissie ook C. de Bas lid is. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 JUNI 1978 het Verbond van Nederlandse Onderne- en detailhandel. Zo is de heer J. G. Hooft- brieken, zetelend aan de Westhaven 52 in directeur van NV Verenigd Streekvervoer Kamercommissie verkeer, maakt G. Th. kaas- en kaarsenstad, omvat het gebied Westnederland (benoemd door het Konin- B. Mulleman deel uit van de Kamercom- van 22 gemeenten, waaronder dat van klijk Nederlands Verbond Waddinxveen. Voorzitter van het bestuur Ondernemingen (KNVTO), afdeling Th. Lammertse in de Kamercommissies is de Zoetermeerse makelaar T. Hopman. Zuid-Holland); P. Lips, employé van c. Eén van de ondervoorzitters is de in Wad- Inspectie Belastingen in Gouda (benoemd dinxveen bij J. van den Berg Zn. (mo- door het NVV), C. de Bas, eigenaar van lenbouw) werkzaam zijnde Boskoper J. P. Willem de Bas en Zn. (benoemd door het De Goudse Kamer reikt ook oorkonden van het Koninklijk Nederlands Ondernemersver- en penningen uit aan verdienstelijke werk hond KNOV) en Th. Lammertse, exployé nemers, die trouw aan het bedrijf waar ze van de Technische Handelsonderneming werken betonen. Wegens een dienstver- ners G. Th. B. Mulleman, directeur van de Fugo in Gouda (benoemd door het NVV). band van 40 jaar werd bij Eminent BV P stoel- en meubelfabriek H. A. van Berke- Deze vijf Waddinxveners hebben in het be- Boon onderscheiden en wegens een dienst- steijn B V benoemd door het Nederlands stuur van de Goudse Kamer zitting voor - Christelijk Werkgeversverbond (NCW) en de sectoren industrie, verkeer, bankwezen

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 10