Van den Berg Franse sfeer Praktijk op muziekschool Speeltent voor Marcel Oosterom Lezers schrijven Bezinning op Dodenherdenking Financiële positie van Waddinxveen zorgelijk is anders in de Passage Op verzoek van ir. T. Drost Drie mille voor verbouwing clubhuis Broekriem moet flink worden aangehaald Afscheid bij Sliedrecht BV van C. Tiele sr. IF Ih blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 'personeel- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- ah* z— 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 JUNI 1978 I I 1 WRIJFPUNTEN Wel waren er verschillen tussen de raadsfracties over de wijze waarop de ker/zager zijn beste krachten gaf. In de jaren vijftig werd hem het algemene toezicht over de machinale houtbewer king toevertrouwd, waar hij blijk gaf de onder zijn verantwoording geplaatste mensen op een bijzondere wijze te kun nen begeleiden en hun het vak te leren. Steeds stond hij er voor open om in sa menwerking werkwijzen en produktie- verbeteringen te onderzoeken en toe te passen. Janine Vis van het winkelcentrum ”de Passage” kon de 7-jarige Marcel Oosterom maandagmiddag deze speeltent overhandigen. Marcel nam er di rect een kijkje in. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN Maandagmiddag heeft de 7-jarige Marcel Oosterom van de Henegouwerweg 102 bij hem thuis van Janine Vis (winkelcentrum de Pas sage) een speeltent gekregen. De tent was de tweede prijs van de kortgeleden door Brabantia georganiseerde nationale teken- en kleurwedstrijd rond het thema "Natuur”. Op Brabantia reclame-afdeling zijn ongeveer 8.000 tekeningen binnengekomen. Dat betekent dat deze actie een enorm succes is geweest. De jury heeft de tekeningen en kleurplaten zorgvuldig geselecteerd volgens leeftijd, eigen inbreng en afwerking, zodat inderdaad de besten hebben gewonnen. Mar cel Oosterom had zijn kleurplaat gemaakt voor Moederdag, niet zo verwonder lijk natuurlijk als de actie vlak voor 14 mei wordt gehouden. WADDINXVEEN Morgenmiddag (donderdag 29 juni) zal in het wijkge- bouw Zuid aan de St. Victorstraat tus sen vier en half zes afscheid worden ge nomen van de chef machinale houtbe werking bij Sliedrecht Speelgoed BV, de heer C. Tiele sr. De heer Tiele zet een punt achter zijn arbeidszaam leven wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd op 4 augustus aan staande. De afscheidsreceptie voor de aan de Ringvaartsingel 6 wonende heer Tiele (64) wordt hem door het bedrijf directeur te sterk beïnvloedt. Hij eist aangeboden. We schreven 12 april 1939 toen de ge boren en getogen Waddinxvener als schildersleerling in dienst trad bij W. A. Sliedrecht Speelgoed en Trekwagenfa- briek. Met veel wilskracht en doorzet tingsvermogen heeft de heer Tiele zich in het vak bekwaamd en zich alerlei be werkingen eigen gemaakt. Door zijn grote mate van technisch inzicht en ge voel voor de machinale houtbewerking werd hij al spoedig overgeplaatst naar van de voetbalvelden met 25 procent te verhogen. Tien procent vond men ge noeg en voor velden die er minder goed bijliggen wilde men zelfs niet verder gaan dan vijf procent. Tevergeefs, want de andere fracties voelden er niets voor. Alleen wethouder A. H. van Gent (progressieven) steunde gedeeltelijk de ingediende motie. Eenzelfde lot onderging de poging van het CDA, dat het opnam voor de tenni sclubs, door de stijging van de huurprijs van de banen te beperken tot vijf pro cent inplaats van tien. Evenzo de po ging van de VVD om de gymnastiek vereniging TOOS te beschermen door de verhoging van de huurprijs voor de gymnastiekzalen te beperken tot vijf procent. Ook dat ging niet door, want de raad besliste dat het tien procent moet worden. o.i. een tè intensieve inzet en tè geper fectioneerde prestaties. Verscheidene malen deed hij de uitspraak: ”Ik werk hier nu nog louter en alleen voor brood op de plank". Een verminderd enthou siasme heeft negatieve uitwerking ge had op de leerlingen. Uit ervaring we ten we, dat de sfeer in de ensembles vaak om te huilen is. We menen dat angst voor de docent niet zou hoeven voor te komen. Het aantal leerlingen van het gemengd de houtloods, waar hij als houtopzoe- ensemble is teruggelopen, het strijker- sensemble is opgeheven en de heer Veenstra heeft zijn medewerking aan de Black and Whiteband stopgezet vanwege, volgens hem, te geringe inzet en prestaties. Deze groep mocht zelfs niet o.l.v. een andere leerkracht op de muziekschool verder gaan. Dientenge volge wordt om de lege plekken op te vullen a.s. vrijdag één derde deel van de programmapunten van het concert verzorgd door de Jorisband uit Bos- WADDINXVEEN Aan het begin van de vorige week woensdag ge houden gemeenteraadsvergadering kwam ir. T. Drost (SGP/HKV) nog eens terug op de schriftelijke vragen die hij gesteld had aan Burgemee ster en Wethouders naar aanleiding van de naar zijn mening te sobere Dodenherdenking op 4 mei van dit jaar. In de beantwoording van de WADDINXVEEN Een goed lopende verkoopactie, van door de padvindsters zelf met koud-emaille 'be werkte luciferdoosjes, bracht de Wad- dinxveense "Klimopgroep" f 3.000,- in de kas, welke geheel besteed wrden aan de, reeds uitgevoerde verbouwing van het nieuwe clubhuis in de Oranje- Graag zouden^ wj willen reageren, op wijk (voormalig hockeyveld). Dit resul- 1 'lz~ laat kon worden bereikt door, huis- aan-huis verkoop, de medewerking van veie middenstanders in Waddinxveen en niet te vergeten Saida B V. die ko steloos het materiaal beschikbaar stelde. We willen ouders van leerlingen en be langstellenden van de school bereiken, omdat o.i. door directie en bestuur niets gedaan wordt om de slechte situa tie op de school te verbeteren. Het be stuur heeft ons meegedeeld, dat het be leid en de leiding van de school gehee wordt overgelaten aan de directeur, zo lang alles goed verloopt. Aangezien zij nog geen verontrustende berichten ont vangen zeggen te hebben, laten zij het wat dat betreft bij het oude. Volgem ons een te passieve houding. We menen dat verscheidene leerlinger en ouders soortgelijke ervaringen ge had hebben met de school, maar deze als incidenten op zichzelf beschouw den. Als laatste zouden wij willen op merken, dat dit schrijven niet als wraa koefening op de school beschouwd moet worden, maar ais een kritische noot bij het muziekschoolconcert. Wi hopen uiteraard, als ieder ander, dat de goede sfeer van de school en vooral var de ensembles zal weerkeren. Ondanks alles wensen we de bezoeker van het concert een prettige avond toe en hopen dat de leerlingen na de vel< repetities piezier zullen hebben in he samen musiceren tijdens het concert. LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN VAN DE WADDINXVEENSE STREEKMUZIEKSCHOOL, Kees de Bruijn, Marike van Veen, Matty Ploemacher, Margot v.d. Vange, Wim de Vos, Karin de Rooy, Marina Hoos, Nanda Voskuilen, Guus van Weelden, Berta v.d. Kolk, Philip Paar, Willem Bloem, Els van Mourik, Marco Langbroek, Ineke Asscheman, Jan Knecht. WADDINXVEEN De financiële positie van Waddinxveen op korte en lange termijn is vorige week in de gemeenteraad langdurig besproken geweest. Konden we vanuit de raadsvoorstellen (voorjaarsnota, meerja renbegroting, meerjarig investeringsplan, belastingverhogingen) al op maken dat het met de gemeentekas niet rooskleurig is gesteld, naarmate de beraadslagingen vorderde en de zere plekken op tafel kwamen, werd waarop bezuinigd moet worden en in welke volgorde de gemeente de hoogst taken dient uit te voeren. Zo deed de VVD-fractie zijn ui terste best het Stationsplein hoog op de lijst te krijgen. Fractie-leidster me vrouw L. M. Oosterbroek- F p koop. (Ook "The Oldtimers" is over het artikel in dit Weekblad voor Wad- wegend door Boskopers bezet), dinxveen van 21 juni over het concert van de Waddinxveense streekmuziek- school op vrijdag a.s. Uit het pro gramma van het concert werd een stukje over het samen musiceren over genomen onder de titel: SAMEN AN DERS! De schrijver geeft een enthou siaste en theoretisch mooie kijk op het samenspel, een zeer belangrijk aspect van muziek maken. We vragen ons ech ter af of de praktijk op de muziek school is, zoals het stukje doet vermoe den. In een interview in de "Rijn en Gouwe" van woensdag 8 februari 1978 zegt de heer J. Veenstra, directeur van de streekmuziekschool, het volgende: "De inzet van de leerlingen laat veel te wensen over. Een gebrek aan interesse is te wijten aan een algemene vervlak king, aan de economisch verbeterde si tuatie, waardoor kinderen meer hob bies kunnen kiezen en aan de televi sie.” Deze uitspraak van de heer Veen stra willen we graag onderschrijven. Het is een vervelende algemene ten dens op de muziekscholen. Het is ech ter jammer dat dit de houding van de WADDINXVEEN Banketbakkerij en kokerij Van den Berg in het winkel centrum "de Passage" zorgt komend weekeinde voor een Franse sfeer in het hart van Waddinxveen. Voor de winkel gaat deze Waddinxveense zaak name lijk crêpes maken. Voor dit doel is kortgeleden een machine in Frankrijk ge kocht. Crêpes worden in het land van Marianne veel op straathoeken gebakken en... opgegeten of meegenomen. De crêpe-machine van Van den Berg maakt deze lekkernij volautomatisch en vult ze met Grand Marnier, suiker en jam. In een advertentie in dit Weekblad voor Waddinxveen staat een bon afgedrukt, waarmee komende vrijdag en za terdag gratis zo’n crêpe verkregen kan worden. Crêpes zijn in feite hele dunne flensjes. Enfin, u ziet en proeft het komend weekeinde allemaal wel zelf als ban ketbakkerij en kokerij Van den Berg in het winkelcentrum "de Passage" bezig is met het maken van deze lekkere crêpes. Met name dat er bij het college geen sprake is van een verminderde waarde- toekenning van de herdenking van 1 die vielen voor onze vrijheid; maar dat de argumentering voor de afschaffing van de symboliek rondom de Doden- lege niet tot in detail eens waren. Er is herdenking hem niet bevredigd had. Zo 1 J is het onder meer de bedoeling dat de zinning nodig om niet te vergeten. De stille tocht naar het monument, koor zang, het ontsteken van vlag hijsen komen te vervallen. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek antwoordde ir. F feit van het lang uitblijven van het ant- zorgvuldigheid waarmee het college tot confronteren. Op voorstel van W. drs. tuurlijk is het niet zo dat B. en W. de 4 en W. de suggestie over om zowel in de mei-herdenking willen laten devalue- commissie Algemeen Bestuurlijke Za- ren. Maar het mag niet zo zijn dat de ken als in de onderwijscommissie eens mensen, en vooral ook niet de school- te gaan overleggen over hoe het nu pre- jeugd, naar het monument komen om cies in het vervolg moet gaan bij de Do de symbolen rondom de herdenking en denherdenking in Waddinxveen. Uit- de eigenlijke intentie van het herden- gangspunt zal daarbij zijn op welke ken verloren gaat. De burgemeester zei wijze een blijvende bezinning onder de dat hij alleen al om het ontsteken van jeugd levendig gehouden moet worden, vuur er persoonlijk de grootste moeite schriftelijke vragen had het college laten weten dat zij van plan is dit so bere karakter in het vervolg te zullen handhaven. Ir. Drost zei dat de beantwoording van mee heeft deze plechtigheid bij te wo- zijn vragen - overigens later dan de nen. Vuur is immers het symbool van daarvoor gestelde termijn - hem op de vernietiging en dat is juist bij deze sommige punten had gerustgesteld, gelegenheid tegenstrijdig. OOK HET HEDEN hen In de discussie hierop lieten de woord voerders van alle fracties weten dat zij het met deze stellingname van het col- 1-r- zeker ten opzichte van de jeugd een be heer M. Boere (progressieven) vond vuur en het dat niet alleen het verleden, maar ook de werkelijkheid van het heden, aan dacht behoeft. Drost dat alleen al het Dagelijks vallen er immers slachtoffers J van linkse en rechtse dictaturen en woord een indicatie moest zijn van de daarmee mogen we de jeugd gerust zorgvuldigheid waarmee het college tot confronteren. Op voorstel van W. drs. deze meningsvorming is gekomen. Na- W. Verbaan (progressieven) namen B. - en W. de suggestie over om zowel in de het duidelijk dat de situatie méér dan zorgelijk is. De broekriem zal de eerste jaren flink aangehaald moeten worden. Drs. W. C. Verbaan (Progressieven) ting op de raadsvoorstellen en de be- peilde als eerste heel goed de mineur- antwoording van de raad op geen en- stemming. Bij de behandeling van de kele wijze de ernst van de situatie te voorjaarsnota 1978 over de huidige verbloemen. Integendeel, het werd al- financiële ruimte concludeerde hij lemaal nog somberder. Deels ook door nuchter dat de structurele beleid- zijn berekening wat de ombuigingsp- sruimte voor dit jaar nog maar acht- lannen van de regering Waddinxveen tienduizend gulden bedraagt. ”Het is zeer waarschijnlijk gaan kosten. Vol- mij een raadsel hoe we verder dit jaar gend jaar 260.000 gulden minder, het moeten doorkomen”, zo vroeg het pro- jaar daarop een half miljoen en voor gressieve raadslid zich af, dat later van- 1981 maar liefst een teruggang van uit alle fracties lof kreeg toegezwaaid driekwart miljoen. vanwege zijn beleidsvisie op de proble matiek. Nadat Verbaan zijn zijn conclusie in het kader had geplaatst van de komende ja ren werd hij nog somberder. "Het moet duidelijk zijn dat we niet op dezelfde wijze door kunnen gaan. De marges de raad weinig tegenspel en had, op wat moeten worden in de eerst komende ja- ren. Uit de debatten bleek dat men het marsroute welke het college heeft uit- vaak geheel oneens is over de manier had wel zo kunnen zijn bij de voorstel len om de gemeentelijke belastingen noodzakehjke fors te verhogen. Maar dat gebeurde heel duidelijk niet. Verdeeldheid was er alleen op enkele Raadsvoorzitter burgemeester mr. A. onderdelen, deels ingegeven door poli- G. Smallenbroek poogde als wethouder tieke motieven. Zo had de progressieve Waagmeester verdedigde haar inge- van financiën in zijn uitvoerige toelich- fractie moeite met het voorstel de huur diende amendement door het represen tatieve plein in het hart van de ge meente als een uiterst slecht visite kaartje te omschrijven. Dat valt alle maal best mee, vond de raad en ver wierp het voorstel. Daarmee wordt de reconstructie verplaatst naar minstens na 1980. En zo waren er nog wat wrijf punten (opknappen oude raadhuis, ver betering verkeerssituatie bij de Prins Willem-Alexandertunnel, suitbreidingen, kunstwerk bij het HA- VO/Atheneum) over hoe het nu alle maal de eerstkomende jaren moet. POLITIEKE MOTIEVEN Kennelijk onder de indruk van het des kundig betoog van zijn voorzitter, bood beschikbare belastinggelden besteed detailpunten na, weinig moeite met de zijn te krap en we zullen stappen terug gestjppeld voor de komende jaren. Dat moeten doen. Dat is nooit leuk en dat is triest. Wel zal daarbij kritisch tewerk gegaan moeten worden en de sociaal zwakkeren ontzien”, aldus drs. Verbaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11