Waddinxveense leraar wil de pater - makelaardij b.v. waddinxveen JOIlewa C. de Bas (54) leidt plaatselijke middenstand TORBAS balpen uit school weren A. L. M. Boer: ’’Onvoorstelbare balpentroep huis kopen? huis verkopen? Muziekavond Streekmuziekschool Vakkundige reparaties van Radio - TV etc. Heemskerk BV v. d. Linde Lewa Zonwering Ds. W. Verboom bedankt ook voor beroep Ede verboom makelaardij b.v. m Opvolger van G. van Ringelenstein Onafhankelijk Nieuwsblad Uw Televisiedokter Hou ze in de gaten! Kinderen zijn kinderen.Waarschuwen is niet genoeg. onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen y U 1 Sj'" 7. Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 VOOR TELEFOON 01828-2218 van schrijven van hun leerlingen. Dat zou conclusie gekomen, dat deze meisjes en door een goede vulpen op school als heer De Bas om nu al een extra mid- 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN, KANTOOR ORANJELAAN 9, TEL. (01828)4788 NA 18.00 UUR TEL. (01820) 11032. ven en het schrijfonderwijs in het land de laatste jaren steeds meer klachten Vrijdag 30 juni, Ontmoetingskerk, 19.30 uur Ook "Doe het zelf zonnescher men en -horren. Showroom: Henegouwerweg 35a Tel. 01828-4415 b.g.g. 3054 Postbus 23 Dorpstraat 33, Waddinxveen VOOR ZONWERING HORREN en ROLGORDIJNEN naar Waddinxveen: Dorpstraat 38 tel. 2373 Boskoop: Zijde 3, tel. 01727-2544 De zonweringspecialist Vraag vrijblijvend offerte. ra lUdNBMj 34e JAARGANG - Nr. 1570 Uw adres voor de juiste zonwering op de juiste plaats. Zonneschermen - Rolgordijnen - Jaloezieën - Reepgordijnen - Muggenhorren en -deuren - Palastores en Rolluiken. Zuidkade 6 Waddinxveen k Achter Verbakel stig beïnvloeden. Vandaar ook dat de heer Boer wil bereiken dat ”we het er met z’n allen over eens kunnen wor den” de balpen op school voorgoed door de vulpen te laten vervangen, op dat het volgens hem stiefmoederlijk be deelde schrijfonderwijs weer de aan dacht krijgt, die het verdient. De Waddinxveense onderwijzer signa- WOENSDAG 28 JUNI 1978 denstandsvergadering te beleggen, op- dat de leden de kans kregen zo spoedig standsorganisatie maakt hij ook deel uit mogelijk een nieuwe voorzitter te kie- voor de sector detailhandel van het be- stuur van de Kamer van Koophandel Waddinxveen aan de orde zijn (kernen- c_ en Fabrieken voor Gouda en omstre- 'beleid, uitbreidingsplannen) heer Van Ringelenstein sprak zijn ken. Het is het verzoek geweest van de zen gezien de belangrijke zaken die in en de daarmee gepaard gaande verantwoor delijkheden. zeer vele scholen binnen met alle ge- zelfs volgen van dien. BALPENTROEP De heer Boer: ”Als u eens wist met welke balpentroep onze leerlingen op school komen, dan zou u versteld staan: balpennen als timmermansge reedschap (hamer, spijker, bout-en- moeren), als knotsen of heipalen (30 cm. lang en 2 cm. dik), 10 kleurenbal- pennen en allerlei goedkope en slecht- schrijvende reclamebalpennen. Enkele leerlingen brengen wel eens een vulpen mee. maar ook deze zijn van allerlei kwaliteit, goede en slechte. Dat door dit alles de schrijfresultaten niet be paald fraai zijn, is een voor de hand lig gende zaak". Wil men de meisjes en jongens tot een goed handschrift brengen dan staat het voor de leraar 3e klas van de wijk- school St. Jozef vast dat de balpen uit de school moet worden geweerd. In zijn artikel in de "Babbeibode” somt de heer Boer dan ook tien kernachtige bezwaren tegen dit schrijfapparaat en spreekt daarmee een vernietigend oor deel uit over de veelgebruikte balpen. Wat de onderwijskracht, die strijdt voor een beter handschrift op school, precies wil bereiken is dat op de kleu terschool vele en veelsoortige oefenin gen worden gedaan om de motoriek van de vingers en de hand te leren be heersen en de schrijfgevoeligheid eigen te maken, dat in de eerste helft van het eerste leerjaar van de basisschool een fijnschrijvende viltstift wordt gebruikt, waarbij vooral gelet dient te worden op de bewegingen en natuurlijke schrijf houding en dat voor de rest van de ba sisschoolperiode gebruik wordt ge maakt van een goede vulpen met pa- troonvullingen. WADDINXVEEN De hervormde predikant ds. W. Verboom heeft deze week bedankt voor het beroep dat de hervomde gemeente Ede op hem .had uitgebracht. Dat betekent dat de Wad dinxveense dominee van de Centrale Hervormde Gemeente dit en vorig jaar al ”nee” heeft gezegd tegen twaalf op hem uitgebrachte beroepen. Daarmee heeft hij velen verwonderd, omdat er onder deze beroepen - volgens ingewij den - vele zeer mooie waren. Kortgele den bedankte ds. Verboom nog voor beroepen uit Utrecht en IJsselmuiden. Zie elders in dit Weekblad voor Wad dinxveen: "Bedankt voor het bedan ken”. door hem geroemd. De oud-voorzitter zei er op te hopen en te vertrouwen dat de samenwerking in de middenstand sorganisatie ook in de toekomst zo zal blijven. "Het is vaak een moeilijke zaak en het is daarbij niet eenvoudig om lei- heid te dragen in een vereniging als deze”. OPVOLGER Zijn opvolger, de heer C. de Bas, eige naar van Willem de Bas en Zn. aan de Jan Dorrekenskade-Oost, maakt al acht jaar deel uit van het bestuur van de middenstandsvereniging Wad dinxveen. Zijn taak was het de ruimte lijke ordeningszaken voor te bereiden en te begeleiden. Voor de midden- I Van de heer G. van Ringelenstein heeft de middenstandsvereniging Waddinxveen hartelijk afscheid genomen als voorzitter. Tegenover hem werden lovende woorden geuit. Als blijk van waardering kreeg hij twee grote reprodukties aangeboden van oude Waddinxveense plekjes: de brug en de molens langs dit vaarwater. bemiddeling bij koop en verkoop taxaties hypotheken assurantiën julianastraat 6 - waddinxveen - 01828-2309 - na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 ikihbm W ADDINXVEEN Dinsdagavond is tijdens een in Party Home aan de Passage gehouden extra ledenvergadering van de afdeling Wad- dinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (de mid- denstandsvereniging Waddinxveen) de heer C. de Bas (54) benoemd tot l| voorzitter. In de afgelopen weken nam hij deze functie al waar, nadat de heer G. van Ringelenstein (46) te kennen had gegeven een punt te willen g zetten achter dit voorzitterschap. De heer Van Ringelenstein, die deel steeds in hem stelden. Naast kritiek was blijft uitmaken van het middenstands- er steeds instemming met het gevoerde bestuur zoals dat al bijna twintig jaar beleid. Het sterke gevoel van verbon- het geval is (eerste bestuurslid, toen se- denheid onderging hij telkens opnieuw cretaris en daarna tien jaar voorzitter), als een grote bijzonderheid, ’’omdat wij legde tegenover de leden een korte ver- ook in tal van situaties regelrechte con- klaring af over zijn plotseling vertrek, currenten zijn”. Ook de collegialiteit Hij maakte de ongeveer 50 aanwezige binnen het middenstandsbestuur werd middenstanders duidelijk dat het te J r'~ veel hooi op zijn vork zijn gezondheid m de wegging zitten. MET EENVOUDIG De afgetreden middenstandsvoorzitter ^erzekerde zijn gehoor dat het neerleg- ding te geven en de verantwoordelijk en van deze functie voor hem geen en- J J- 'oudige beslissing is geweest. ”Ik heb dit werk voor uw vereniging altijd graag "edaan en zou het nog graag blijven oen, maar een aantal signalen hebben imdelijk gemaakt dat er iets moest ge- 'euren. En toen bleef er geen andere jeg over dan te bedanken voor het 'oorzitterschap van de middenstands- ereniging Waddinxveen. Bij het ma- •en van deze keuze hebben persoon- ijke gevoelens en verantwoordelijkhe- en een niet onbelangrijke rol ge- ^et Z‘J miJ vergund bij een zo’n terke persoonlijke beslissing verdere ■lieg achterwege te laten”. >e F - - uit voor het vertrouwen dat allen mee, maar ook deze zijn van allerlei gc--- de schrijfresultaten niet be- gende zaak". en tuurlijk kon niet worden bereikt dat alle kinderen netjes en duidelijk zou den schrijven. "Wat in 2’/2 jaar is aangeleerd en aan- dig worden veranderd. Bovendien zijn de andere vakken positief worden beïn- t zou het ordelijk denken van het kind bevor deren en bovendien het karakter gun- WADDINXVEEN In het nieuwe schooljaar geen balpennen meer op school, maar goede vulpennen met patroonvullingen. Naar dat doel wordt gestreefd door de heer A. L. M. Boer, leraar 3e klas van de St. Jo zefschool. Deze onderwijskracht van de wijkschool aan de Kanaalweg wil dat (goedkope) balpennen niet langer meer in handen van kinderen komen, die nog moeten leren schrijven en zich nog een handschrift ei gen moeten maken. Zonder dat ze wisten waarvoor heeft de onder andere het karakter en de moto- heer Boer bijna vijf maanden lang aan riek van het kind en de gehanteerde leert dat de ervaringen met het schrij- 15 leerlingen uit zijn klas een vulpen ter schrijfmethode”, aldus de heer Boer, beschikking gesteld. De resultaten van die zijn ervaringen en visie weergeeft in deze proefgroep bekijkend is hij tot de het dezer dagen verschenen juni- komen over het slechte en onduidelijke conclusie gekomen, dat deze meisjes en nummer van het door de St. Jozef- schrijven van hun leerlingen. Dat zou jongens over het algemeen beter, netter school en Klein Duimpje uitgegeven komen omdat de balpen een niet meer duidelijker zijn gaan schrijven. Na- schoolblad "Babbeibode”. weg te branden plaats op school heeft vnnniirrr anic ingenomen, een plek waar zeer lang tijd GROTE VOORLI1GANG je stalen kroontjespen en de losse inkt Hij ziet de vervanging van de balpen in de inktpotjes heer en meester waren. 2De uit Amerika overgewaaide balpen gewend, kan in vijf maanden niet volle- een grote vooruitgang, waardoor ook drong in de loop van de zestiger jaren j j i r» ij i ..„ui „r zppt v#*l r hinnpn mpf o I lp op- er, behalve het gebruik van een goede vloed. Net en ordelijk schrift vulpen, meer factoren, die het resultaat van het schrijven beïnvloeden, zoals

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 1