SOCIALE WONINGBOUW KAN NU IN ZUIDKADE 1 VAN START Raad weer bijeen KOOPWONINGEN 190.000,- (’’garantiewoningen”) Peuleyen 15, telefoon 2604 Raad verkoopt bouwgrond voor 204 woningen: 112 woningwetwoningen, 11 beschuttesfeer-woningen, 71 premiekoopwoningen en 10 ’’garantiehuizen’ KLACHTEN BEZORGING SOCIALE WONINGBOUW St. Joseph56 woningwetwoningen (twee typen) (plus 4 beschutte sfeer-woningen). Ontwerp: Roggeveen BV. Huur: rond 458,- per maand. Ons Begin: 56 woningwetwoningen (twee typen) (plus 7 beschutte sfeer-woningen). Ontwerp: Stuurman BV. Huur: Rond f 458,- per maand. Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard: 71 premiekoopwoningen en 10 (lypepi-z„i, beke„d heer, de stich. ’’garantie woningen Ontwerp Roggeveen BV. Prijzen: 135.000,- (type A), f 97.500,- (type B en moet worden betaald indien hel huis t-j ƒ111.500,- (typeD). ,_J TV F"" 9 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 'f. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin "•.MN lil II de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit <3> "De in de noord-zuid-richting doorsneden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 JULI 1978 ST. JOSEPH St. Joseph gaat in Zuidkade 1 56 wo ningwetwoningen met 14 garages bou wen en 4 beschutte sfeer-woningen. De huizen worden neergezet in twee types.- Het gaat om een complex van 47 re spectievelijk 13 woningen. Volgens de beschikbare grond- en bouwkosten van het plan zullen de huren van de wo ningwetwoningen gemiddeld rond f 458,per maand bedragen. De grondprijzen bedragen voor een gro tere woning f 13.250,voor een kleinere woning ƒ10.500,en voor een garage ƒ1.650,(alle bedragen zijn exclusief btw). Voordat met deze sociale woningbouw kan worden be gonnen zijn nog de nodige goedkeurin gen nodig van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. WADDINXVEEN In augustus wordt in Zuidkade 1 begonnen met de bouw van 112 woningwetwoningen met 26 vrijstaande garages, 11 be schutte sfeer-woningen, 71 premiekoopwoningen met 23 vrijstaande ga rages en 10 vrije sectorwoningen met gemeentelijke garantie. De grond- verkopen voor deze huizen komen aan de orde in de volgende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergadering. Deze in totaal 204 woningen zullen worden neergezet door de rooms-katholieke wo ningbouwvereniging St. Joseph, de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin en d j-~-- t?:- Groenswaard. bouwen 204 woningen (123 woning- het verplaatsen van de zogenaamde A- twoningen en 81 premiekoopwonin- fabriek van Eminent. Hierdoor werd wordt door een doorgaande weg. z het ook mogelijk om via de Schielands- traat, toegang tot de Eminentfabriek, een verbinding te krijgen met het cen trum rond de brug en de omgeving van het nieuwe raadhuis. wa r - - De Schielandstraat en de door te trek- grijkste voetgangersroutes, is ook kade 1, bekend door de zandophoging ken Rijnlandstraat vormen de twee i-ui- 1 voor toch vooral het noordelijke deel het eerst uitgewerkt, zowel in stedebouw- kundige als in architectonische zin. De keuze voor de gesloten vekaveling en de opeenvolgende stedebouwkundige ruimten vragen om een nauwe samen werking tussen stedebouwkundige, ar chitecten, landschapsarchitect en de gemeentelijke diensten. Aan dit ont werpproces is deelgenomen door de ar chitectenbureaus Roggeveen, Stuur man, Treffers en Polgar, de landschap sarchitect Brinkman, het stedebouw- kundig adviesbureau Stad en Land- schap en de dienst Openbare Werken. VRIJE SECTOR In Zuidkade 1 is overigens al de nodige vrije sector-woningbouw op gang geko men. Op de hoek Kanaaldijk/Jan Dorrekenskade-Oost heeft Rehorst BV 22 landhuizen neergezet in twee typen, terwijl ditzelfde Waddinxveense bouw bedrijf ten noorden van de Burgemee ster Trooststraat kortgeleden begonnen is met de bouw van 17 herenhuizen. In tussen zijn er door de gemeenteraad van Waddinxveen al twee kavels ver kocht voor de bouw van evenzoveel bungalows. Deze huizen komen in Zuidkade 1 op de "landtong” tussen de ringvaart en de Alphense Wetering in het noordwestelijk deel van het bestemmingsplan. WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt volgende week woensdaga vond 12 juli in het raadhuis om half acht in openbare vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 fe bruari 1978. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van vuilcon tainers. 4. Voorstel tot het verlenen van bouw- en grondvoorschotten aan de R.K. Woningbouw vereniging ”St. Joseph”. 5. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in de sportzaal t.b.v. mini- volleybal. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor vervan- ging/aanvulling van meubilair en materiaal op de Ned. Herv. kleuterschool Morgenster”. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor het aan brengen van de naamsaandui- ding op de Mgr. Bekkers school en St. Paulusschool. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de vervan ging van meubilair op de Wil lem van Oranjeschool. 9. Voorstel tot aanbieding jaar rekening 1976 van de Samen werkingsschool voor Ha- vo/Atheneum. 10. Voorstel tot verkoop van grond aan de Chr. Woning bouwvereniging ”Ons Be gin”. 11. Voorstel ONS BEGIN Ons Begin gaat tussen de Kanaaldijk en de Zuidkade eveneens 56 woningwet woningen en 12 garages plus 7 be schutte sfeer-woningen neerzetten. De grond- en bouwprijzen, evenals de te verwachten huren, komen overeen met die van de huizen die door St. Joseph worden gebouwd. EIGEN WONINGBEZIT De Stichting Bevordering Eigen Wo ningbezit Groenswaard wil in Zuidkade 1 71 premiekoopwoningen en 23 vrij staande garages gaan bouwen plus 10 vrije sectorhuizen die met gemeente lijke garantie worden neergezet tegen een prijs van 190.000,per stuk. Voor de in vijf typen neer te zetten hui zen komen alleen door het college van Burgemeester en Wethouders in over leg met het stichtingsbestuur geselec- teerde gegadigden in aanmerking, waartoe alleen gerekend worden inge- X_L., zetenen en economisch gebondenen X die voldoen aan de te stellen inkomens grenzen. Op een daartoe aangelegde lijst staan intussen zo’n 340 namen van mensen, die kortgeleden een brief hebben gehad met het verzoek voor maandag 24 juli te willen reageren of zij voor één van de 81 in Zuidkade 1 te bouwen koop woningen in aanmerking te willen ko men. De prijzen voor de premiekoop- huizen bedragen f 135.000,- (type A), f97.500,- (type B en C) en 111.500, Centraal in de wijk, op de scheiding van de twee ontsluitingssystemen, is een plein ontworpen dat voor meerdere doeleinden gebruikt kan worden. Vanaf dit plein, samenkomst van de belan- een voetgangersroute ontworpen naar het hoofdtoegangen naar het noordelijk scholencomplex aan de Sniepweg. Een deel van de wijk. Het zuidelijke deel belangrijk gegeven is de aanwezigheid daarentegen is bereikbaar vanaf de van de Ringvaart en de Alphense We- Burgemeester Trooststraat, maar deze tering. De laatste is als het ware om het zuidelijke ontsluiting krijgt slechts via gehele plan doorgetrokken. Dit was no- een sluipweggetje een verbinding met dig in verband met de waterhuishou- het noordelijke ontsluitingssysteem, ding, maar daardoor ontstond ook de om zodoende te voorkomen dat de wijk mogelijkheid om bij veel woningen de tuinen aan het water te leggen, aantrek kelijk voor de tuin en de spelevarende jeugd. Tussen de Alphense Weteringen de Ringvaart ligt een smalle strook grond, die zich leent voor de bouw van vrijstaande woningen. ONTWERPPROCES In het zuidelijke deel moet rekening ge houden worden met een vrij te houden tracé voor het ondergronds zoetwater- kanaal tussen de Gouwe en de Vliet bij Voorburg. Hierdoor ontstaat een lang gerekte open ruimte ten behoeve van een groenvoorziening en parkeergele genheid. Hoewel de stedebouwkundige opzet in grote lijnen wel bekend is, is tot verkoop van grond aan de R.K. Wonong- bouwvereniging ”St. Jo seph”. 12. Voorstel tot verkoop van grond aan de Stichting Be vordering Eigen Woningbezit ’’Groenswaard”. 13. Voorstel tot het aanvaarden van een schenking van de Klaas de Vriesschool en Pin- kelotje. 14. Behandeling van het door de heer H. van Egmond te Gouda ingediende beroep schrift inzake onthouding van medewerking aan een be- stemmingsplanherziening. 15. Behandeling van het door de heer J. Hogendoorn te Wad dinxveen ingediende beroep schrift inzake weigering tot verlenen van een bouwver gunning. 16. Behandeling van het door de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen ingediende beroepschrift inzake afwij zing subsidie-aanvraag. 17. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de bedrijfsreke- ningen 1976 en i begrotingswijzigingen meentebedrijven. 18. Rondvraag. ting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard in Groenswaard 3 al 115 van deze premiekoopwoningen neerge zet. In het contract, dat bij de vekoop van de grond voor de te bouwen premie koopwoningen wordt opgemaakt, is va- stgelegd dat er vijf jaar lang een boete niet meer zelf wordt bewoond of wordt verkocht. In het eerste jaar is dat 100.000,-, het tweede jaar 80.000,-, het derde jaar ƒ60.000,-, het. vierde jaar 40.000,- en het vijfde jaar ƒ20.000,-. B. en W. zijn bevoegd de boete-clausule niet van toepassing te verklaren bij persoonlijke omstandig heden als overlijden en echtscheiding, uitwinning door hypotheekhouder(s) en overige door het college vast te stel len bijzondere gevallen. Met de grondverkoop van de in totaal te l wetwoninge: gen) is ruim 3,6 miljoen gulden ge moeid. De huizen worden neergezet in het gebied, dat wordt begrensd door de Kanaaldijk, Jan Dorrekenskade-Oost, Zuidkade en Burgemeester Troosts traat. In het bestemmingsplan Zuid- 1 -J- L 1 en de Eminent-transactie, komen teindelijk zo’n 550 huizen te staan 1650 mensen. Hierbij moet wel reke ning worden gehouden met het feit dat de 36 te bouwen geschakelde moderne herenhuizen op het voormalige Eminent-terrein bij de Dorpstraat één geheel vormen met de exploitatieopzet van Zuidkade 1 DORPSE WOONWIJK Het bouwen in dit bestemmingsplan betekent dat Waddinxveen aan zijn laatste uitbreiding toe is binnen het ge bied dat men traditioneel tot het dorp mag rekenen. Dicht bij het Brugcen- trum komt dan ook een woonwijk die naar zijn opzet iets van het karakter van dat dorpse meekrijgt: huizen langs de straat, langere aaneengesloten hui zenblokken rondom de tuinen, beslo ten pleinen etc. Om zo dicht bij de kern van het dorp te kunnen wonen was een zware stede bouwkundige ingreep nodig namelijk 17. Voorstel tot voorlopige vaststelling ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5