WEEKBLAD - SPORT r Bert Scheuneman (24) wint Waddinxveense aflevering van ”6 van Rijn en Gouwe” WADDINXVEEN Bert Scheuneman, de sympathieke 24-jarige coureur uit Veendam die pas een maand beroepswielrenner is, heeft maandagavond voor 5000 mensen de Waddinxveense aflevering van de ”6 van Rijn en Gouwe” op zijn naam gebracht. Even na negen uur kon burgemeester mr. A.G. Smallenbroek de Veendammer huldigen voor zijn op het 100 kilometer-parcours in Groenswaard 2 (Peuleijen, Beet-, hovenlaan, Groensvoorde, Wadde) geleverde prestatie en kon ronde miss Lizzy Witting (22) uit Bergen op Zoom de nodige kussen aan hem kwijt. Scheuneman koerste kortgeleden mee in de voorste gelederen van de ronde van Zwitserland, waar hij een etappe won, bracht het pun tenklassement in Olympia’s Tour van Nederland op zijn naam en werd zesde in de strijd om het Nederlands kampioenschap. IJ DIPLOMAZWEMMEN VOOR SCHOLIEREN Uitslag tweede maatviswed- strijd HSW I Vi A I i I J7/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 JULI 1978 Damclub Excelsior UITSLAG Simon Wondergem, Wilhelmina van boom, Alfred Gerits, Arja Boom, Boer, Yvonne Steffens, Karin Sekeris, I Dat kwartet dames zat vrijwel de ge hele koers van voren. Uitlooppogingen van o.a. Nel Streef en Betsie van Uken met o.a. Truus van der Plaat (derde bij het Nederlands kampioenschap), oud- wereldkampioqne Tineke Fopma en de streekvedetten Wil Buitelaar uit Alp- hen en NoordenseConnie Lelieveld. Mirjam Schouten, Eline de Man, Anita de Roode, Anette van Beuzekom, Jo- landa van Nuland, Wim Reijm, Carola van Rijen, Martin Bloem, Roy Rui- grok, Caspar Roefs, Anja van Beek, ■X AT'. - - VAARDIGHEID III (diploma E): 37 kandidaten, 1 niet opgekomen, 11 afge wezen en 25 geslaagd. Tenslotte zijn voor het ZWEMVAARDIGHEIDS- DIPLOMA IV, in de volksmond be kent als diploma F, alle 9 kandidaten geslaagd. Voor veel kandidaten voor de zwemvaardigheidsdiploma’s I, II en III waren de onderdelen plankspringen en balgooien te zwaar. De beoordelingscommissie, bestaande uit de vakleerkrachten mevrouw v.d. Langerijs gemakkelijk achter Velde en de heren Akkerhuis en Stolte en het badpersoneel Marjo Rietveld, Wim van Minnen, Wim Vermeij, Cock Rehorst en Willem Jan van Yperen hebben de volgende kinderen een dip- A: Conny Heemsberg, Paul Metselaar, Gerard Willemstein, Wilma Visser, Pa tricia van Roosmalen, Francien Rogge veen, Silvia van Vliet, Hans Visser, Dick Jan Thuis, Arjan Sonneveld, Ro bert Hammer, Monique van de Meu ten, Miranda Vroegop, Wijnand Per- reyn. B: Sonja van Delft, Magda Verschoor, Eddie Dekker, Peter Verschoor, Paul Kersbergen, Max Borger, Eelkje Wolf, Jeanet de Way, Linda Beumer, Bea 5Coralien de Vries, Yvonne van Leeuwen, Gonny Michiel- sen, Anneke Koetsier, Hetty van Gils, Silvia van Vliet, Mia Deurlo, Cotine Hoogendoorn, Jolanda Kivits, Jan- werden onmiddellijk de kop ingedrukt. Maar ook zelf slaagden Fopma, Buite laar, Van der Plaats en Lelieveld er niet in weg te geraken. Het peleton bleef compleet. Een mas sasprint moest de beslissing brengen. Ruim honderd meter voor de meet zoekt Truus van der Plaat de koppositie op en stond deze niet meer af. Sterke Truus won afgetekend voor Els van Leeuwen en Connie Lelieveld. WADDINXVEEN De tweede maat- viswedstrijd van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) werd afge lopen zaterdag gevist in de Amstel. De vangst was even als het weer niet best. De uitslag was als volgt: 1. W. v.d. Wal 261 cm; 2. M. Reichard 257 cm; 3. L. Verkade 201 cm; 4. C. v.d. Wal 196 cm; 5. M. Hoogerdijk 78 cm. Wegens de vakanties worden de com petities een aantal weken stop gezet. De eerstevolgende wedstrijd is die van de Ring Zevenhuizen. De leden die zich nog niet opgaven, hebben tot en met zaterdag 19 augustus de tijd dit te doen bij de wedstrijdcommissaris, tele foon 7119. den Haan, Marian Blonk, Carla van Biesen, Marjolein Smeenk, Bob Tei- jema, Tanja Groenenberg, Bep Vlok, Barbara van de Vendel, Krijn Engels, Paulina Buitenhuis, Margriet Versluis, Evelijn Aries, Paul Metselaar, Diana Pelgrin, Julia Siebrecht, Hennie de Vries, Carla Kok, Jacqueline Hertog, Mare Schavemaker, Peter Vermeij, Marco Degenhardt, Margo Noorder- meer, Lucilia Serafim da Cruz, Birgitta Schalke, Herman Burger, Anita Dek ker, Marjan van Dongen, Roy Ruigrok. Zwemvaardigheidsdiploma I: Diana Hendriks, Ingrid Sikking, Ron Bos, Wouter van Ek, Eveline Jobse, Mo nique Tuhuteru, Jeanet van Prooijen, Egbert Smeek, Anita Bruggeman, Eddy Rietveld, Jan Hidding, Paulien Over dam, Piet Overdam, Doreen Brans, Ronnie Scheurwater, Joost Evers, Jea net Mekenkamp, Marcel Westerhof, Boudewijn van Leeuwen, Jolanda Dul- lemeijer, Ron van de Plaats, Patrie van Niekerk, John Langdoen, Daphe de Ruiter, Michiei van der Stam, Marja van Leeuwen, Onno ’t Hart, Alice Kersbergen, Arnold Kooistra, Jolanda Dames: 1Truu$.j/an de Plaat, Geldermalsen, 2. Els vari Le<eu'A<eviCT_isse, 3. Connie Le lieveld, Noorden, 4. Bea Brey, Portu- gaal, 5. Marry- Havik, Edam, 6. Diny Wesdorp, Schiedam, 7. Betsie van Yken, Baarn, 8. Nel Streef, Nieuw Lek- kerland, 9. Wil Buitelaar, Alphen aan de Rijn, 10. Bertie Meyer, Bergen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsio. (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen De start en finish van de ”6 van Rijn en Gouwe" was halverwege Peuleyen. Hier komen de beroepswielrenners van de Wadde de Peuleyen oprijden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom De ”6 van Rijn en Gouwe”, de door de winnaar bij dit tweetal gezocht het gelijknamige dagblad uit Alphen moest worden, aan de Rijn gesponsorde zesdaagse die T door andere kranten de ”6 van Midden AANSLUITING Holland” en de ”6 van de Rijnstreek” Op het moment dat de sterke vluchters wordt genoemd, zijn zes criteria in aansluiting kregen met de staart van Gouda (zaterdag), Nieuwkoop (zon- het peleton, kwam er meer beweging in dag), Waddinxveen (maandag), Bos- de frontlinie van de hoofdmacht. Cor koop (dinsdag), Bodegraven (woens- Berkhouwer waagde een vertwijfelde dag) en Alphen aan den Rijn (donder- poging te ontsnappen. Maar meer dan dag), waarin manager Charles Ruys de tien meter kreeg de man uit Stolwijk Nederlandse professionals die niet aan niet. Hans Langerijs slaagde wel. Sa- de Tour de France meedoen werkgele- men met Martin Havik nam de winnaar genheid biedt. Tegen de vrij lage ver- van zaterdag in Gouda razendsnel goeding van honderd gulden zijn zo’n tweehonderd meter. Ook André Ge- 50 beroepswielrenners gecontracteerd, vers sprong weg. Enkele ronden lang AL IN BEGINFASE bleef^e Raleigh-rijder voor het peleton qj- j jq kandidaten, 3 niet opgekomen, Al in de beginfase van de Ronde van het echter zo goed met elkaar vinden, Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek verzorgde maandagavond even na half acht het startschot van de "Ronde van Waddinxveen” voor beroepswielrennerseen onderdeel van de ”6 vanRijn en Gouwe". (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Huibert Jan Salvini, Marjan van der Hoorn, Henriette Roetman, Rita La- mens, Marlien van der Linden, Jan de Bruin, Jacques Doornenbal, Susanne Zijlstra, Annemiek Groen, Boudewijn de Graaf, Erik Mekenkamp, Johnny van Beek, Herman Werkman, Mo nique Heijboer, Tannie van Rhijn, Arja Huisman, Astrid Tol, Peter de Vries, Daatje van Rooijen, Yvonne Broer, Diana Laros, Yvonne van Leeuwen, Conny Otterspeer, Jörgen van de Kaay, Trudie van Geloven, Anuschka van Veen, Jorien den Oudsten, Meerjan Kaptein, Mariette Kamminga, Adrienne Lagrouw, Philip Limvers, Pe tra Hidding, Cora van ’t Hoog, Edwin Valk, John Verver, Anja Prins, Marcia Kraanen, Karin Zalm, Frank Stelling, Bram den Ouden, Tineke van Vliet, Hans van Kampen, Anita Feenstra. Zwemvaardigheidsdiploma III: Paul Wennekes, Marian Verweij, Jolanda van Oort, Arjan van Duyn, Guus Meu- leman, Ronald Harmens, Erica Bes, Jo landa Hoogendoorn, Ronald Janse, Cor Goudriaan, Johan Boer, Gijs Dool, Eric van der Oest, Ton Baan, Carla van Hartman, José van de Velde, Annema- de Vange, Josien Broer, Anita Tol, Ma rie Voskuilen, Nicole Honkoop, Ingrid rion van Tilburg, Marcel Verheij, Marco Kraak, Carla Verhoef, Michhel Belvroy, Marian de Gelder, Frank Ver- Eddy Oomes, Raymond Kerseboom, gunst. Jolanda van der Sloot, Mare Okkerse, Zwemvaardigheidsdiploma IV: Tonny Simon Wondergem, Wilhelmina van de Groot, Arjan van Duyn, Anja Volk, Soest, Greet Vermulm, Piet Eikelen- Erica Bes, Carla van de Vange, Yvonne boom, Alfred Gerits, Arja Boom, Hoogendoorn, Rick van der Kolk, Be- Marja Oosterom, Corine Paul, Else Fa- rend Veldwijk, Marian de Gelder, ber, Rina Captein, Anneke van Es, Janny Scheurwater, Barlina van Vliet, A-UIFLOIVIA Peter de Vries, Marion Sol, Mette Snij- Op 30 juni is in zwembad ”de Sniep” ders, Peter de Pater, Michael Sip, Jo- het zwemlesseizoen afgesloten met dip han van der Meer, Jacqueline van der lomazwemmen voor het diploma A. De Louw, Patrick Wempe, Ronald Bult- beoordelingscommissie - Wim van huis. Minnen en Marjo Rietveld - hebben Zwemvaardigheidsdiploma II: Siebe helaas twee kandidaten moeten afwij- Verweij, Marloes Wekking, Esther van zen- Als toezichthouder van de KNZB Tol, Marqurite Peltzer, Erica Bes, Ge- was aanwezig de heer C. van der Bijl uit rard Noorlander, Francisca Overdam, Alphen a.d. Rijn. De volgende kinde- Wilma Happel, Sjaak de Graaf, Piet ren hebben het felbegeerde diploma van Eijk, Tonny Steenwinkel, Dennis behaald: Andrea den Otter, Ilse Welle- van de Haagen, Jan van Es, Wilco Hoo- rnan, Judith Muit, Monique de Vries, gendoorn, Leo van de Berge, Petera Vroegop, Merel Visse, Wouter de van Eijk, Erik van Niekerk, Marjolein Vries, Michelle van Stijn, Eveline Wi- Hunsche, Natalie Bergwerf, Katinka cherts, Jolanda ’t Hart, Marco Los, Ri- Akkerhuis, Cor Goudriaan, Johan chard Vergeer, Fiona Hol, Dorry Boer. Yvonne Steffens. Karin Sekeris Kwaak. UITSLAG De talentvolle neo-prof Scheuneman Uitslag 3e etappe Waddinxveen, beroep- voelde zich sterk en wilde zichtbaar re- srenners: vanche nemen op zichzelf. Zijn zwakke 1Bert Scheuneman, 2. Adrie van Hou- prestatie in Nieuwkoop van zondag zat welingen, 3. Martin Havik, 4. Hans hem bepaald niet lekker. Langerijs, 5. Kees Priem, 6. Ad Gevers, Noordermeer, Naarmate het verschil groeide zette 7. Leo van Vliet, 8. Piet van Katwijk, 9. ook Adrie van Houwelingen zijn schou- Theo Smit, 10. Johan van de Meer. ders eronder. De samenwerking klopte toen als een bus, het kopwerk werd DAMES j<m- door de koplopers perfect overgeno- Voorafgaande aan de beroepsrenners Willem Wits,’ Eveline van Leeuwen men. Voor het peleton was er dan ook reden de dames hun rondjes op het geen kruit meer tegen gewassen. Hal- druk bezochte Waddinxveense par- verwege de koers was het duidelijk dat cours. Een redelijk sterk rennersveld WADDINXVEEN In het gémeente lijk zwembad ”de Sniep” is van 22 tot 29 juni jl. voor leerlingen van basis scholen en voortgezet onderwijs de mo gelijkheid geweest een of meerdere diploma’s te behalen. De resultaten van het onder slechte weersomstandighe den gehouden diplomazwemmen zijn: DIPLOMA A: 18 kandidaten, 3 niet opgekomen, 1 afgewezen en 14 ge slaagd. DIPLOMA B: 61 kandidaten, 3 niet opgekomen, 3 afgewezen en 55 ge slaagd. ZWEMVAARDIGHEID I (di- lopma C): 83 kandidaten, 2 niet opge komen, 17 afgewezen en 64 geslaagd. ZWEMVAARDIGHEID II (diploma uitrijden. Langerijs en Havik konden 40 afgewezen en 67 geslaagd. ZWEM- ~~l“-“~J-J~“, - Waddinxveen toonde Bert Scheune- dat Gevers genoodzaakt was zijn - dap- man zich uiterst aktief. Vooral als er pere - poging te staken. om premies gespurt moest worden was Kort voor de finish lukte het Gevers’ hij - met de eveneens sterk rijdende ploegmakker Cees Priem wel buiten Leo van Vliet - in de voorste gelederen bereik van de meute te blijven. Het le- te vinden. Voorlopig controleerde Jet verde hem een verdienstelijke vijfde Star Jeans de koers echter dusdanig, plaats op. De sprint tussen Scheune- dat een ontsnappingspoging bij voor- man en Van Houwelingen werd een baat tot mislukking was gedoemd. succes voor de gisteravond opvallend Een klein gaatje in de zeventiende goed rijdende Bode-kopman. Martin ronde was voor Scheuneman tenslotte Havik liet in de strijd om de derde toch voldoende om aan de haal te gaan, plaats Als een schicht ’’vloog” hij weg uit het zich. peleton, onmiddelijk gevolgd door Het deerde hem nauwelijks. De vierde Adrie van Houwelingen, die als bewa- plaats was voor Langerijs voldoende ker van oranje-truidrager Herman Pon- om de leiding in het klassement over te steen in het wiel van Scheuneman nemen. De spanning is na drie dagen iorna'iiitöèrêikr sprong. duidelijk toegenomen. Het aantal kans- - Bert Scheuneman trok zich niets aan hebbers op de eindzege in de ”6 van van zijn medevluchter, die aanvanke- Rijn en Gouwe” is groter geworden. lijk - begrijpelijk natuurlijk - geen kop- Dat belooft veel voor de komende drie werk verrichtte. Keihard zwoegend dagen in Boskoop, Bodegraven en trok de Bode-coureur Van Houwelin- Alphen. gen mee. De voorsprong groeide dan ook snel uit tot ruim veertig seconden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11