Wij wensen u een prettige vakantie! Braderie Dorpstraat wordt weer happening op 25 en 26 augustus J. Dool 25 jaar bij C. P. Broer Bungalows hoek Beethovenlaan/ Mozartlaan n Zo was het vorig jaar in de Dorpstraat GEB brief maakt de gemoederen los Wij helpen u graag op weg Nieuwe keuken ”de Rietgors” (LBO) in Gouda WADDINXVEEN/GOUDA F 4 I LI I I I o.a.: VERSE BATTERIJEN VERREKIJKER STATIEF VOLDOENDE FILMS FLITSLAMPJES U.V.-FILTER STOFKWASTJE I I I MAAR.... IS UW FOTO- OF FILMUITRUSTING AL COMPLEET. f -4’ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 JULI 1978 Een beeld van de grandioze Dorpstraat-braderie van 1977. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). ten. 9 i X In een overvolle bedrijfskantine werd de jubilaris, die vergezeld was van zijn wijze acte de presence geven met hun artikelen, aanbiedingen en wat dies meer zij. paalklimmen. Op het gebied van het paalklimmen zouden er namelijk nog geen records zijn gevestigd. De be doeling is om er een officiële weds trijd van te maken, zodat het record geregistreerd kan worden. De paal waarin moet worden geklommen zal maximaal 18 meter hoog zijn, is tien centimeter dik en krijgt een omhulsel. Er zal worden gezorgd voor een na uwkeurige electronische tijdwaarne ming voor de twee leeftijdsgroepen die aan het paalklimmen zullen kunnen meedoen. De paal zal een plaats krij gen bij de feesttent op het plein bij café Sport. Als het weer nu ook nog wil meewer ken wordt het over ruim zes weken in het gebied van het winkelcentrum Dorpstraat weer een happening van jawelste. worden aangesloten. Ophoging van het bouwterrein gebeurt niet. De aanwe zige schoeiing wordt eigendom van de WADD1NXVEEN/GOUDA De ook in Waddinxveen bezorgde brief van het Gemeenschappelijk Energie Bedrijf Gouda en omstreken dat de maande lijkse gas- en lichtrekening voortaan binnen tien dagen moet zijn betaald, omdat anders een kwitantie - verhoogd met f 15,incassokosten - zal worden aangeboden heeft de gemoederen be hoorlijk losgemaakt. Binnen het GEB wordt intussen het schrijven van deze ongelukkige, door directeur F. H. Plas ondertekende, brief betreurd. Wel wordt gezegd dat de maandelijkse afre keningen van nu - in plaats van de tot voor kort gebruikelijke tweemaande lijkse - onvermijdelijk aanleiding zijn tot een strakkere betalingsregeling. Het is echter niet de bedoeling met een kwi tantie aan te komen dragen indien bin nen tien dagen geen overschrijving heeft plaatsgevonden, doch indien er niet binnen tien dagen het verschul digde bedrag is overgemaakt. GEB-directeur Plas heeft deze dagen duidelijk gemaakt dat de nieuwe inning als volgt is geregeld. Hij geeft een voor beeld: De rekening voor het verbruik van mei (eenvastgesteld, geschat be drag) gaat tussen 5 en 10 juni weg bij het GEB. Als deze wordt gezonden op 7 juni, komt zij de 8e bij de verbruiker aan. Dat betekent, dat men op 18 juni betaald moet hebben. Tussen 23 en 25 juni wordt bij het GEB gecontroleerd, wie nog niet heeft overgemaakt. Hier van wordt een lijst opgemaakt, die na enkele dagen opnieuw wordt gecontro leerd. Pas daarna worden de kwitan- tie’s met brief (verhoogd met f 15) aangeboden. zodanige manier dat pers zunen natuurlijk op hun eigen - -t zich betrokken wil voelen bij deze nieuwe presentatie aan het winkelend publiek uit Waddinxveen en daarbui- Nieuw j$ de door jan Spoel opgezette ten- organisatie voor het wereldrecord het hoofdgebouw aan de Winterdijk 14 te C van deze scholengemeenschap wordt op het ogenblik hard gewerkt aan verbouwing van twee lokalen, namelijk een lokaal voor algemene technieken en een moderne keuken. De bedoeling is dat zowel de meisjes als de jongens De hiervan gebruik kunnen maken. rooms-katholieke scholengemeenschap Men streeft er naar dat in de toekomst LBO ”de Rietgors” aan de Winterdijk de lessen zoveel mogelijk gezamenlijk in Gouda (op welke school ook Wad- worden gegeven in het gebouw aan Panda-winkeltje in Waddinxveen WADDINXVEEN Misschien weet u het nog niet, maar ook in Wad dinxveen is een Panda-winkeltje opgericht. In dit winkeltje, dat wordt be heerd door mevrouw T. Smallenbroek, Peuleyen 64, tel. 5056, zijn een he leboel Wereld Natuur Fonds-artikelen te koop zoals T-shirts, posters, stic kers, pyama’s, tassen, handdoeken enz. Het Panda-winkeltje is alleen op afspraak open. Het internationale Wereld Natuur Fonds - officieel heet het World Wildlife Fund (W.W.F.) - is een stichting die is opgezet om zo- veel mogelijk natuurgebieden met alle flora en fauna die daarin hoort, te behouden. Dit wordt gedaan door geldelijke hulp aan landen, instellingen en verenigingen die op dit gebied werkzaam zijn. Het W.W.F. is geldver- zamelaar en geldgever, geen uitvoerder van natuurbeschermingsprojek- ten. i Dat wil niet zeggen, dat de tienduizenden in Nederland bij het Fonds aan gesloten, niet actief betrokken zouden kinnen zijn bij practisch natuurbe- i houd. Integendeel. Veel volwassenen (donateurs van de stichting) doen prachtig werk en duizenden jongeren zijn als Wildlife Rangers actief. Maar heel belangrijk toch is het bijeenbrengen van geld, waarmee spe- i ciaal opgeleide deskundigen uit alle landen die W.W.F.-projekten voor natuurbehoud kunnen realiseren. En zo’n Panda-winkeltje is één van de methoden om aan geld te komen. worden, terwijl de hoogte van de gara-' ges en de bergplaatsen maximaal 3 me- plaatse zal voor doorgaand autoverkeer ter bedraagt met een oppervlakte van worden afgesloten, zo is na inspraak maximaal 40 vierkante meter. Behalve van de bevolking vorige maand door de de bouw van drie bungalows en een gemeenteraad vastgelegd in het be- speelterrein zal er op de hoek Beetho- stemmingsplan Groenswaard 1 en 2. venlaan/Mozartlaan ook nog een nieuw De gemeente zorgt ervoor dat voordat politiebureau verschijnen. Met de met de bouw kan worden begonnen er bouw van dit complex denkt men nog een bouwstraat aanwezig is, evenals de altijd in de eerste helft van 1979 te kun- riolering waarop de woningen kunnen nen beginnen. dinxveense gemeenteraad zullen de daarvoor benodigde grondverkopen aan de orde komen. Het betreft hier een drietal kavels van ongeveer 480 vierkante meter elk, die per stuk een grondprijs van f 200.000, - moeten gaan opbrengen. Voordat de kopers, gemeente een bouwvergunning kan af- De te bouwen huizen betreffen eenge- geven is nog de afwikkeling van een zinswoningen met bijgebouwen als ga- planologische procedure nodig voor de rages en bergplaatsen en bij één woning bouw van deze drie bungalows op dit een praktijk- of kantoorruimte van groene longetje in Groenswaard 1. maximaal 100 vierkante meter. De wo- De bouw van de huizen is zo gepland ningen mogen maximaal 6 meter hoog dat aan de voorzijde voldoende speel ruimte overblijft. De Mozartlaan ter WA DDINXVEEN Het winkelcen trum Dorpstraat - u weet wel van ejfe naar de Dorpstraat, middelpunt z0 komt GoudaTïn “deTechnische'akieling van gezelligheid" - staat weer aan de ,jt vooravond van een spectaculaire bra- de derie op vrijdag 25 en zaterdag 26 au gustus. De bedoeling van de organisa- jockevverkiezing en zal er vooral voor toren - --„....EJ.X.,' Berg, Wim Rip en Jan Visser - is om gramma worden opgezet. het kraamgebeuren een nog grootsere Qp braderie van het winkelcentrum opzet te geven dan in 1977 het geval Dorpstraat zullen ook weer oude am- was- bochten te zien zijn. De muziek is de Het zal duidelijk zijn dat het enthou- ZOals gebruikelijk weer in handen van dinxveense leerlingen zitten) zal in het Winterdijk 14. Door deze primeur siasme van een jaar geleden is overge- de discotheek Dandelion Alle winke- schooljaar 1978-1979 worden uitge- tracht het katoliek beroepsonderwijs in slagen op een breid met een nieuw kooklokaal. De 25 Gouda en omstreken een zodanige beel het winkelcentrum Dorpstraat jaar oude keuken van de voormalige brede algemene vorming te geven om huishoudschool ’’Christus Koning” vol- de leerlingen in staat te stellen de snelle deed niet meer aan de eisen die het hui- veranderingen in de maatschappij te dige lager huishoud- en nijverheidson- begrijpen, te volgen en zich erbij aan te derwijs stelt. passen. Tevens zullen de avondcursus- Omdat dit onderwijs is gefuseerd met sen ’’Koken voor Heren”, alsmede de het technisch onderwijs gaf de afdeling kooklessen van de Volksuniversiteit Bouwzaken van het Ministerie van On- Gouda in de nieuwe keuken worden derwijs en Wetenschappen toestem- gegeven. In september wordt deze offi- ming een nieuwe keuken te bouwen in cieel geopend. WADDINXVEEN Vorige week donderdag heeft bakkerijgrondstof- fenfabriek C. P. Broer BV aan de Passage in intieme kring het 25-jarig zakenjubileum gevierd van de heer J. Dool. De heer Dool verwisselde een kwart eeuw geleden de brood- en banketbak kerij voor de spijsfabriek om in plaats vrouw en een zoon, onder dankuitingen van de verwerking van bakkerijgrond- toegesproken door directie en perso- stoffen nu de fabricage ervan te leren neel. Cadeaus en bloemen werden kennen. Aanvankelijk begon hij in de overhandigd en in een gezellige sfeer afdeling spijsproduktie maar sedert een menig hoogtepunt uit de geschiedenis tiental jaren voert hij de samenstelling nog eens uitgebreid uit de doeken en dosering uit. gedaan. WADDINXVEEN Op de hoek Mozartlaan/Beethovenlaan worden op het ogenblik grondwerkzaamheden verricht voor de op die plek te bouwen drie bungalows. In een volgende vergadering van de Wad- Ml sjaak noteboom PASSAGE TELEFOON 2477 Op het plein bij café Sport aan de Kerkstraat zal een forse tent worden neergezet met de nodige attracties. t er een heus dorpsfeest met onder meer het Waddinxveens/Gouds dans- en showorkers The Permedo’s, is er weer een junior disc- Wielaard,'Hans van de je jeugd een aantrekkelijk kinderpro- het kraamgebeuren een nog grootsere Qp braderie van het winkelcentrum r

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13