Simon sr. en jr. slaan paal vlot BEZORGING Afscheidsavond Mr. A. de Roos met 'n musical Peuleyen 15 telefoon 2604 DE BONKELAAR EN ’T KETELHUIS ZIJN BIJNA KLAAR VOOR NIEUW SEIZOEN Benoemingen ICW reageert teleurgesteld op raadsbesluit Bedrijven zouden willen weggaan voor de erfpacht M I f MM f dp. K'W’awsr U' i I 'Ksi speeltuin! Maar dan komt de sluwe sters. ”Wat de burgemeester betreft: ge ook erg veel -- T T - - l_ 1 Ci l/ii nt r-> i maton n m nc hot t\xr o c* CCPl n XIO kunnen spelen en ravotten. Dicht bij huis zien we de buurtacties voor het groenhouden van de speelweide aan de Volkdansen in 't Ketelhuis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Bert v.d. Beid}. sters dan in de basisprincipes in van het boetseren, volksdansen, poppen maken enz. De clubleiding, die in een seizoen ook nog betrokken is bij een aantal nog over het eigen blad ’’Hutspot”. ”U moet gewoon eens over de jeugdwerk- i en meedoen. Niet alleen bezorgt u de kinderen een prettige middag, maar u steekt er zelf 1 van op”, aldus Inger van Gessel en Sjaak Feijen. ’t KETELHUIS Aan het seizoen 1977-1978 is ook voor ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan veel pijn had veroorzaakt in zijn fractie en achterban. Meer concessies zoude’h er niet gedaan kunnen worden voor het minimum dat nu was bereikt. PSP’er W. M. L. van Breemen zei in de raad nog niet graag op de stoel van CDA- wethouder P. F. J. van Schie te willen nu zijn eigen fractie de erfpacht- De 20-30+ soos in 't Ketelhuis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Bert v.d. Beid}. een einde gekomen. Met een soosa- vond en kinderactiviteiten werd een punt gezet achter een geslaagd seizoen. Op de soos-avond van de werkgroep 20-30+ zorgde discjockey Alberto voor de muzikale omlijsting. Voor de afslui tende kinderactiviteiten waren drie woensdagmiddagen uitgetrokken. Op deze middagen werd creatief gewerkt, werden er spelletjes gedaan en werden er films gedraaid. In ’t Ketelhuis gaat het nieuwe seizoen 1978-1979 op zater dag 2 september weer van start met een ’’open huis” van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten is er dan een demonstratie van de volksdansgroep, terwijl er ook in ’t Ketelhuis zelf activiteiten zullen wor den gehouden. Op die dag bestaat er te vens de mogelijkheid zich te laten in schrijven voor een aantal groepen en cursussen. lege van B. en W. in de ’’Nota Uitgifte van C sies werd met 10 tegen 9 stemmen aan genomen) als een roepende in de woe stijn te voelen. Aangekondigd is dan ook dat de Waddinxveense onderne- merskring de vervolgnota’s met alter natieve mogelijkheden kritisch tege moet ziet. In de CDA-motie heeft de raad namelijk uitgesproken dat die no- van delijk wordt omgebogen naar erfpacht. De SGP/Hervormde Kiesvereni- ging/GPV vindt dat bij uitgifte van gronden verkoop regel moet zijn en dat WADDINXVEENOp een vlotte manier hebben vorige week woensdagmiddag Si mon Versloot (64) en zijn kleinzoon Simon (7) officieel de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van het café-restaurant "De Unie" aan de Kerkweg-Oost. Zoals een week geleden het Weekblad voor Waddinxveen al kon berichten bouwt Rehorst Reno vatie en Restauratie B V aan de achterzijde van het horecabedrijf in het Brugcentrum een zaalaccommodatie voor 120 man. Dit aan ’De Unie vast te bouwen complex zal worden voorzien van een keuken, een buffet, een toiletgroep, een voorraadkelder en een eigen ingang. Na de verbouwing, die in december klaar moet zijn, beslaat "De Unie" in totaal 340 vierkante meter. Dat is nu nog 140 vierkante meter. In de ko mende maanden is er niet alleen sprake van een uitbreiding. Ook het bestaande café- restaurant zal onder handen worden genomen (met het bijtrekken van de kleine verga derzaal zal er een restaurant voor 50 man ontstaan). Eigenaar A. Versloot (36) en zijn vrouw laten tegelijkertijd hun woonhuis boven "De Unie" opnieuw indelen. Het ligt in de bedoeling in januari een "open huis te houden, zodat heel Waddinxveen zal kunnen kennis nemen van een vernieuwde "De Unie", het oudste café-restaurant dat we in onze gemeente kennen. gen van de Mr. A. de Roosschool zorg den dat hun ouders, familieleden en an deren getuige waren van een grandioze opvoering van de musical ,,’n Speel tuin, ’t Einde. WADDINXVEEN De Bonkelaar en ’t Ketelhuis van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen hebben nauwelijks tijd om uit te puffen van het afgelopen clubwerkseizoen, want er zijn al weer voorbe- i om op tijd klaar te zijn met het programma voor het nieuwe seizoen 1978-1979. Een binnenkort huis-aan-huis te verspreiden en gevarieerd pro- Siem Versloot (sr.) op de "bok" van de heimachine en Siem Versloot (jr.) met het touw in de hand zijn hier bezig met het slaan van de "eerstepaal" voor de uitbreiding van het café-restaurant "De Unie" aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Per 1 augustus heeft de christelijke scholengemeen schap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” de volgende leraren en le raressen benoemd: K. J. de Bruin, Weesp; G. C. van Drunen, Wad dinxveen; Mevr. M. Hakkesteegt, Waddinxveen; L. J. A. Links, Moor drecht; H. de Mos, Boskoop; H. C. Rietdijk, Uithoorn; J. H. van de Starre, Gouda; A. Verschoor, Ridderkerk; Mevr. R. J. Visser, Boskoop; W. Visser, Waddinxveen. wordt er een Fancy-Fair gehouden om geld binnen te krijgen. Uiteraard is er de actievoerders zetten door. Zelfs de ben Inger van Gessel (A. van Solmss- hippe ideëen van de Amerikaanse toe rist Blitse Bill worden afgewimpeld. Geen hotels voor de toeristen, maar een zakenman Caso Casco. Hij belooft de grond te kopen voor een speeltuin en laat iedereen z’n naam op een s. L r. pier zetten. Maar ondertussen koopt hij week (dinsdag, woensdag of donder de grond om er een grote parkeerga rage op te bouwen. Net op tijd kan er echter voor een zeer zorgden steeds voor een’’uitverkocht” actueel onderwerp aangeroerd. Door- r jeugd- en vrijetijdscentrum. De leerlin- dat er steeds meer gebouwd wordt, reidingen getroffen een van de Mr A de Roosschool zoro- komt er steeds minder ruimte om te piceizoen 107 programma-boekje laat zien welk een uitgebreid gramma zowel De Bonkelaar als ’t Ketelhuis van plan zijn het komende Wingerd. Er wordt dan ook een poging seizoen in de praktijk te brengen. De Bonkelaar is van plan de clubactivi- teiten uit te breiden, mits er meer vrij- (SGP/Hervormde Kiesvereniging) voorbehouden maakte) lieten PvdA, VVD en PSP eigen nota’s het licht zien. Bovendien kwamen er schriftelijke (voornamelijk negatieve) reacties van de Middenstandsvereniging Wad dinxveen, de plaatselijke centrale van de christelijke besturenbond CNV, de ondernemerskring ’’Industrieel Con tact Waddinxveen” en de Kamer van De foto hierboven en hieronder laten een beeld zien uit de musical ,,’n Speeltuin, 't Einde" van de zesde klassers van de openbare Mr. A. de Roosschool. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Feijen WADDINXVEEN Na de zeer suc cesvolle muziekavond van de leerlin gen van de openbare Klaas de Vries- school (Herman Heijermanslaan) twee weken geleden kwamen vorige week ook de zesde klassers van de openbare Mr. A. de Roosschool (Wingerd) op het podium van De Bonkelaar voor hun afscheidsavond. Beide scholen In deze speelse musical werd zorgden steeds voor een ’’uitverkocht WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 JULI 1978 WADDINXVEEN Het Waddinxveense bedrijfsleven, dat is verenigd in de ondernemerskring ’’Industrieel Contact Waddinxveense” (ICW), heeft zeer teleurgesteld gereageerd op het meerderheidsbesluit van de Waddinxveense gemeenteraad het gemeentelijk gronduitgifte-beleid op erfpachtleest te schoeien. Het betreft hier de gronden in de kernen en voor industrieterreinen. Voor de rest blijft de verkoop van grond in Waddinxveen regel. Het ICW constateert in een vorige week uitgegeven reactie dat de raad- smeerderheid (CDA en Progressieven) de argumenten tegen de erfpacht, zoals deze door de industriëlen, de midden standsvereniging Waddinxveen en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken, zijn aange dragen, naast zich heeft neergelegd. VERTREK NAAR ELDERS De ondernemerskring ’’Industieel Con- ta’s er zullen moeien komen wil de erf- ter ing. C. tact Waddinxveen”; ”De erfpacht is in pacht ook feitelijk van de grond ko- Waddinxveen een feit geworden. Wad- men. Er is nu alleen een principe- dinxveen loopt nu (met Gouda) voorop afspraak gemaakt. in de regio ten opzichte van omlig- mcifï? amf DISCUSSIES gende gemeenten. Dit houdt een ge- MOEIZAME DISCUSSIES vaar in voor de werkgelegenheid. On- Dat er nu dernemingen zijn niet bereid om op erf- dinxveen bestaat is het gevolg pachtgrond te gaan zitten. Dank zij de lange en r—-- omstandigheid "dat alleen een aantal in de plaats kwam van de door het col- Gronden” geformuleerde conclu- Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. In de raad werd aan de erfpacht-zaak twee avonden (donderdag 22 juni en maandag 26 juni) besteed. Men sprak maar liefst in drie termijnen, schorste geregeld en kwam met een motie, die gereeld werd bijgesteld, zelfs toen de christen-democratische fractievoorzit- van ’t Hoog had gezegd dat er bij het CDA nu de rek uit was. Dat bleek niet het geval te zijn want B. en W. kregen nog de kans drie woorden te schrappen. De Progressieven slaagden er daarentegen niet in aan de uiteinde- ook erfpacht in Wad- lijke motie, die met 10 tegen 9 stemmen ‘j van een werd aangenomen, nog een paar woor- moeizame discussie. Werd al den toe te voegen. in het uit 1974 stammende beleidspro- Voor dat de motie werd aangenomen i van dit college gezegd dat er maakte de progressieve fractievoorzit- beslist zou moeten worden hoe de ter M. Boere duidelijk dat het tweede gronduitgifte voortaan zou moeten ge- compromis (na de erfpachtnota van het beuren (verkoop of erfpacht) pas op 7 college was dat nu de CDA-motie) erg maart van dit jaar kwamen B. en W. 1 - - J- met hun ’’erfpachtnota” op de prop pen. In de verkiezingstijd maakten de politieke partijen er geen geheim van hoe zij hierover dachten. Het CDA zei dat bij het uitgeven van gronden verkoop regel zal zijn en dat erfpacht niet principieel wordt afgewe- zitten zen, zeker niet bij uitgifte van gronden nota, waaronder hij ook zijn handteke- in de kernen. De PvdA is er een grote ning had gezet, zo aan het afzwakken is voorstander van dat het huidige stelsel geweest. Noemde de pacifist-socialist gronduitgifte door verkoop gelei- de motie een afzwakking, de VVD zag er juist een versterking van de erfpacht nota van B. en W. in. ”Als Boere (Pro gressieven) hem aanvaardt is dat ver dacht”, vond mevrouw L. M. erfpacht slechts voor zeer uitzonder- Oosterbroek-Waagmeester (WD). lijke gevallen dient te worden overwo gen. De VVD, welke partij ale enige de nieuwe gemeenteraad een besluit had willen laten nemen over de methode van gronduitgifte, verzet zich eveneens tegen erfpacht. ’’Indien alle gronden aan de overheid zouden toebehoren, zou naar onze mening een concentratie van macht ontstaan bij die overheid, die niet in overeenstemming is met de dienende functie van die overheid”, al dus de liberalen. D’66 heeft zich tegen ongenuanceerde experimenten met erf pacht uitgesproken en vindt dat ver koop van gronden regel moet blijven, zij het dat in bijzondere gevallen en op speciaal verzoek erfpacht kan worden gehanteerd. REACTIES De politieke partijen zijn bij het kiezen van een nieuwe methode van gronduit gifte (als middel om een doeltreffend gemeentelijk beleid te voeren, met name op het gebied van de woning bouw, hetgeen gemakkelijker wordt als de gemeente, de benodigde gronden in handen heeft) niet over één nacht ijs gegaan. Naar aanleiding van de 14 pa gina’s tellende ’’erfpachtnota” van het college (waarbij wethouder H. Huizer in de regio ten opzichte van omlig- vaar in voor de werkgelegenheid. On- pachtgrond te gaan zitten. Dank zij de lange omstandigheid dat alleen een aantal i~ 1 grote gemeenten besloten heeft tot het gramma uitsluitend uitgeven op erfpacht was - het in kleinere gemeenten mogelijk ob jecten voor industrie en voor andere doeleinde te realiseren. Dit nu is voor Waddinxveen voorbij. Er gaan reeds stemmen op om naar elders te vertrek ken, alwaar het klimaat om te onderne men beter is.” Het ICW zegt zich door de krappe raadsmeerderheid (de CDA-motie die ondernomen door een kleine groep ac- tievoerders/sters om een speeltuin te krijgen en wel op het plaatselijk plein. Onder voortreffelijke leiding van Rik willigers gevonden kunnen worden - voor dit werk. Onder het motto’’Wordt burgemeester Smallenbroek vrijwilliger grote kinderinstuiven, beschikt verder tegenwerking van de dorpsagent. Maar bij het clubwerk in De Bonkelaar” heb- traat 14, tel. 4798) en Sjaak Feijen (De drempel heenstappen Bonkelaar, tel. 7272) vorige week een oproep verspreidt voor clubleiders/- kunt nooit weten aldus het twee tal van De Bonkelaar. stuk pa- De clubleider(ster) leidt eenmaal in de dag) samen met andere clubleiders/- sters een jongerenclub. Tevoren wordt een stokje er een programma gemaakt. Eenmaal gestoken worden. Caso was zijn per zes weken is er een gezamenlijke koffertje met plannen vergeten, zodat bespreking van de uitgevoerde pro- de plannen uitlekten. Na een gevecht gramma’s met alle mensen die aan het met Caso Casco konden de handteke- clubwerk deelnemen. Op deze bespre- ningen verscheurd worden. Caso zette kingen heeft men het over eventuele echter door en kocht de grond, maar problemen met kinderen en de moge- dan komen de ambtenaren van Joviale lijke oplossingen daarvoor en kunnen Zaken. Zij hadden net 1 uur eerder de nieuwe programmavoorstellen worden grond gekocht (met toestemming van gedaan. Na de pauze wordt er onder de minister van Joviale Zaken), zodat het genot van een drankje nog wat Caso Casco met gebogen hoofd kon doorgepraat over allerlei zaken die met vertrekken. Uiteraard was de grond ge- het clubwerk te maken hebben. kocht voor het bouwen van een speel- Elke zes weken wordt er in De Bonke- tuin, want wat is er minder joviaal dan laar ook nog een kadertraining gege- een speeltuin! ven. Een docent wijdt de clubleiders/-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3