WERK GOUWETUNNEL IN BEELD E um l| WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 JULI 1978 west- zien dat er gewerkt wordt in verschil lende bouwputten en dat het scheep vaartverkeer zich door een ’’nauwere sleuf’ een weg moet varen. Maar on danks het grootscheepse karakter van het karwei hebben zowel scheepvaart- als wegverkeer nauwelijks enige last hiervan. WADDINXVEEN Omstreeks 1981 zal het verkeer tussen Utrecht en Gouda vlotter en veiliger zijn weg kunnen vinden dan nu het geval is. Tussen het klaverblad Oudenrijn en de Gouwe is Rijkswaterstaat name lijk bezig met een aantal grote werken, waardoor dit deel van Rijksweg 12 er heel anders uit zal komen te zien. De weg krijgt tweemaal vier rijs troken en behalve diverse andere kunstwerken komt er bij Wad- dinxveen een tunnel onder de Gouwe. Met de voorbereidingen voor de aanleg van de huidige rijksweg 12 werd al in 1927 begonnen. In de volgende jaren - met een onderbreking tijdens de oorlog - is er steeds aan doorgewerkt tot in 1962 de verbinding werd voltooid. De 137 kilometer lange weg tussen Voor burg en de Duitse grens kreeg bij de aanleg tweemaal twee rijstroken en is een zeer belangrijke oeververbinding in ons land. Voor het tegenwoordige verkeer is de capaciteit van rijksweg 12 op verschil lende plaatsen te klein geworden. Er zijn diverse knelpunten ontstaan en verkeersopstoppingen, met niet alleen vertragingen maar ook gevaarlijke si tuaties komen meer en meer voor. Op het ongeveer 23 kilometer lange ge deelte tussen Gouda en Oudenrijn wor den nu op werkdagen verkeersintensi teiten gemeten van 55.000 auto’s per et maal. Een bekend knelpunt is de brug over de Gouwe. Het is een beweegbare brug die vaak open moet voor de scheep vaart en daarom niet meer past in een zo druk gedeelte van ons autosnelwe gennet. Bovendien komen pal ten we- i. uit Den Haag en Rotterdam samen, terwijl ten oosten ervan het verkeer uit Gouda en Waddinxveen moet invoe gen. Ook het wegvak tussen Bodegra ven en Oudenrijn vormt een knelpunt. In de komende jaren zal rijksweg 12 daarom tussen Utrecht en Gouda wor den verbreed. Om er voor te zorgen dat de Gouwe- tunnel er komt wordt al een paar jaar aan de beide oevers van de Gouwe bij de Gouwbrug gewerkt. Deze week ging onze fotograaf Sjaak Noteboom er een kijkje nemen om te zien hoe ver het werk als is gevorderd. Duidelijk is te' TfiTF» j| w t; J W J

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11