Brief van A. Pit houdt de ver Zo is-ie voor brieven. J En zo voor 1 dieven. foto film sjaak noteboom Inhaalcampagne polio-prikken bouw van garages met tegen Zonnig festijn op schoolplein De Sav. Lohman Lompe GEB- brief ter sprake in de raad J. Hoogendoorn krijgt zijn bouwvergunning Verboden voor gehandicapten Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt er meer aan doen dan u denkt De Sperwer Benoeming Feestelijke laatste school dag Groen van Prinstererschool ’’Grondverkoop 204 woningen belangrijk moment” J a a 1 B ft L miiiiiiiiiiiiiiwuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiiii^ Adverteren doet verkopen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminn PRISMAKIJKERS te hebben tegen de vergroting van de in het niet vielen bij het feit dat er aan 300. 3 sQ n t 4S WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 JULI 1978 ML. Hogendoorn wil de twee garages aan de Mauritslaan 45 en 47 zo gaan verbouwen. 1 t van een aantal mensen enigszins wordt beperkt, 7x35 8x30 8x40 7x50 10x50 77,50 77,50 79,50 112,50 99,50 e u 1. w n n s. •L U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voormensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen, in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. ïl. organiseerd. Gelukkig was het een zon- ipelen ook op konden wor- 1UU èl.ö WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Strombeek. Afstand 128 kilometer. In concours 631 duiven. Ge lost om 8.30 uur met matige N.W. wind. Aankomst eerste duif 10.57.08 uur, laatste duif 11.25.58 uur. Snelheid eer ste duif 869,71 m per min., laatste duif 729,72 m per min. Uitslag: Troost-Tamerus 1 12 20 65 74 81 101 103 104 134 137; Gebr. Anders 2 5 22 28 31 37 39 58 96 97 117 131 133 149 151de Kok-Bijmans 3 11 5095 123 156; W. Breedijk 4 26 40 57 75 106; T. H. Twigt en Zn 6 24 29 62 125; van Gelooven-van Dijk 7 17 44 45 46 73 118 119 136 147; W. Metselaar 8; D. Boere 9 16 36 48 61 71 107 108 132 146; F. Rip 10 25 70 98; C. Toor en Zn 13 42 47 53 69 100 121 122 124; H. Metselaar 14 18 21 23 30 33 77 82 84 89 93 110 113 127; den Ouden-van Gent 15 49 52 64 112 128; D. Oskam 19 116 144; C. Hofman en Zn 2767 141 150; C. Smit 32 41 76 78 140; W. Slagboom 34 55 56 83 88 99 109; W. Heuvelman 35 80 86 120 130; A. Bonefaas 38 72 129 138 152 155; C. Bode 43 102; N. van Vliet 51 79 85 135 139 153; J. Jansen 54 68; J. van Erk 59 158; D. Heeren 60 63 66 115; J. Koren 87 105 114 145; F. Middelkoop 90 94 126 143; Mevr. Twigt 91 92; L. de Bruyn 111 142; P. Bonefaas 148 154; Verkade-de Wit 157. CHATEAUROUSE Uitslag van de wedvlucht Chateau rouse. Afstand 620 km. In concours 57 duiven. Gelost om 6.45 uur met kalme N.W. wind. Aankomst eerste duif 17.02.59 uur, laatste duif 17.58.44 uur. Snelheid eerste duif 1004,13 m per min., laatste duif 919,24 m per min. T. H. Twigt en Zn 1 11 13; H. Metse laar 2 6; C. Toor en Zn 3 10 14; de Kok- Bijmans 4 7 8; Troost-Tamerus 5; Gebr. Anders 9; C. Smit 12. ^SorijmC^ De politie adviseert... Oranjewijk ’75, zodat hij er een caravan en bedrijfswagen kan stallen. BRIEF Dat er over deze zaak nog uitvoerig in sing hebben genomen door deze te wei de gemeenteraad is gesproken nadat er geren, mede om - volgens ken met de brief die de heer A. Pit van de Prins Alexanderstraat 1 aan B. en WADDINXVEEN Met ingang van 21 augustus is tot hoofdleidster van de openbare mr. A. de Rooskleuterschool (Wingerd) in Waddinxveen benoemd mejuffrouw L. C. Joustra uit Leiden. Mejuffrouw Joustra is thans leidster aan de openbare kleuterschool te Bent huizen en volgt mejuffrouw W. F. Weg stapel op die is vetrokken naar de Noord Oost Polder. WADDINXVEEN In de gemeente raadsvergadering van vorige week heeft drs. W. C. Verbaan (Progressie- ven/PPR) nog een moment stilgestaan bij de ’’hamerstukken” tot grondxt koop aan de rooms-katholieke woning bouwvereniging St. Joseph, de christe lijke woningbouwvereniging Ons Begin en de Stichting Bevordering Eigen W ningbezit Groenswaard. Hij herinnerde eraan dat het hier gaat om de belan grijke start van de sociale woningbouw in Zuidkade 1St. Joseph, Ons Begin en de Stichting BEWG gaan tussen de Ka naaldijk en de Zuidkade in eerste in stantie 110 woningwetwoningen, 13 be schutte sfeer-woningen, 71 premie- koopwoningen en 10 ’’garantiehuizen” neerzetten. Met deze woningbouw wordt in augustus begonnen. Wethouder P. F. J. van Schie fende het schrijven dwang uit op de (CDA/KVP) betoogde dat de totstand- verbruikers om toch vooral maar over te gaan op een automatische afschrij ving van bank- of girorekening van de gas- en lichtrekeningen. WADDINXVEEN De gemeen schappelijke vertegenwoordigers in de algemene raad van het gemeenschap pelijk energiebedrijf Gouda en Omstre ken, burgemeester mr. A. G. Smallen- broek en VVD-raadslid F. H. de Ruij- ter, zullen in de GEB-vergadering van woensdag 30 augustus de felbekriti- seerde brief van GEB-directeur F. H. Plas bespreken. Het lijkt een nogal lompe brief te zijn aan de verbruikers dat voortaan binnen tien dagen de maandelijkse gas- en lichtrekening moet zijn betaald, omdat anders een kwitantie - verhoogd met f 15,in cassokosten - zal worden aangeboden. In de rondvraag van de vorige week woensdagavond gehouden gemeente raadsvergadering had de heer W. M. L. van Breemen (PSP) gezegd dat inhoud en toon van dit schrijven veel te wensen overliet. Hij meende dat een betere, fatsoenlijke en praktische brief wel op zijn plaats was geweest. Burgemeester mr. Smallenbroek zei de opvatting van het vragenstellende raadslid te delen en wees er op dat deze zaak ongetwijfeld aan de orde komt op de eerstvolgende algemene raad van het GEB Gouda en Omstreken. De woorden van de raadsvoorzitter werden onderstreept door ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvereniging). Ook hij was door de GEB-brief onangenaam getroffen geweest. Volgens hem oe- al 5 bestoond Passage 47, Waddinxveen, tel. 2477 WADDINXVEEN Ter afsluiting van het schooljaar werd er door het personeel en de schoolcommissie van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindengaarde) een spelletjesmiddag voor de leerlingen ge organiseerd. Gelukkig was het een zon nige dag, zodat diverse spelen ook op het schoolplein gedaan konden wor den. Met behulp van een aantal vrijwilligers werd er in de middagpauze hard ge werkt om de diverse stands e.d. op te bouwen. Parasols en de door de leerlin gen zelf gemaakte slingers gaven het geheel een feestelijk tintje. Om 1 uur kwamen de leerlingen verkleed op school en onder het luiden van de feest- klok werd met veel enthousiasme aan de spelletjes begonnen. Er waren maar liefst 30 spelen, waaron der zaklopen, pijlwerpen, waterschep pen, aardappelrace, enz. In het heetst van de strijd bracht een ijsje een aange name verkoeling. Bij elk der spelen konden de leerlingen een aantal punten verdienen. Als winnaars kwamen uit de bus: Klas la: Tessa Schram en Joost Lancester, Klas lb: Isabella v.d. Vlier en Alexander van Schooneveld, Klas 2a: Bianca v.d. Sman en Wouter Borst, Klas 2b: Liesbeth van Vliet en Ronald v.d. Akker, Klas 3: Angela Septello en Robert Kaufman, Klas 4: Nettie Lugt- hart en Gert Wim v.d. Linden, Klas 5: Angelique Pol en Remko Vuuren. Als beloning ontvingen ze een leuke at tentie. Bij de grondverkoop voor de door de Stichting Bevordering Eigen Woning- bezit Groenswaard neer te zetten pre- miekoopwoningen gaf de heer W. M. L. van Breemen (PSP) als zijn mening nog altijd voorstander te zijn van een terugkoopverplichting door de ge meente. Na vijf jaar zijn de premie- verkoopwoningen namelijk gewone vrije sectorhuizen geworden, omdat dan het anti-speculatiebeding niet meer van kracht is. Dit beding voorziet er in dat als het huis niet zelf wordt bewoond of wordt verkocht er in het eerste jaar een boete van f 100.000,- betaald moet worden en in de daarop volgende vier jaar telkens 20.000,- minder. koming van de premiekoopwoningen zorgt voor een stuk doorstroming. Bo vendien zijn er normen gesteld om voor een dergelijke woning in aanmerking te komen (inwoner van Waddinxveen, economisch gebonden, inkomensgren zen). Omdat er sprake is geweest van een aantal vervelende zaken, zo zei wethouder Van Schie, is de boeteclau sule weer hoger uitgevallen dan tot voor kort het geval was. Hij voegde er nog aan toe dat de door de gemeente gekozen vorm van anti- speculatiebeding de instemming heeft van nagenoeg de gehele gemeenteraad. WADDINXVEEN De laatste dins dag van het schooljaar was de laatste schooldag voor de zesdeklassers van de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan). Daarom kreeg die dag een feestelijk verloop, ’s Middags tegen zes uur aten de kinderen in een gezellige sfeer in hun eigen vetrouwde lokaal. Iedereen, ook de meesters en juffrouw, liet het zich goed smaken. Vooral de door moe ders gebakken pannekoeken gingen in grote hoeveelheden naar binnen. s Avonds werd de afscheidsavond ge houden. Zoals gebruikelijk werd deze avond door de kinderen zelf verzorgd, daarbij geholpen en geïnspireerd door een paar zeer actieve en vindingrijke moeders. Het resultaat was er dan ook naar. In een vlot gebracht afwisselend programma konden de ouders en leer krachten genieten van de acteerpresta ties van de kinderen. Het programma bestond maar liefst uit achttien onder delen en dat terwijl de voorbereiding stijd vrij kort was geweest. Je kon genieten van het A B C en van de ridders, maar ook van ’’the old guys and dolls”. Je kon lachen om een one man show en om de tien artikelen voor leerkrachten. In een quiz streden moe ders, vaders en leerlingen om de hoog ste eer. In een sprookje dat ze moesten naspelen, lieten de meesters en juf- frouws van de school zien dat ze zich ook op het toneel thuisvoelden. In zijn afscheidswoord wees de heer J. Dijk huizen, het hoofd der school, zijn leer lingen erop hoe belangrijk het was ge weest dat ze hun schooljaren aan een christelijke school hadden doorge bracht. Als herinnering voor later over handigde hij aan iedereen een exemp laar van het Nieuwe Testament in mo derne vertaling, met prachtige foto’s. WADDINXVEEN Volgende week woensdag 26 juli wordt er in het Groene Kruisgebouw aan de Stationss traat een inentingszitting gehouden voor de mensen die vier weken geleden het sabin-vaccin (suikerklontje) of een herhalingsinjectie tegen polio hebben ontvangen en toen het advies kregen zich volledig te laten inenten. Dat kan nu over een week tussen half vijf en vijf uur ’s middags. Kan men dan niet dan wordt er nog een inentingszit ting in het Groene Kruisgebouw gehou den op woensdag 16 augustus, eve neens tussen half vijf en vijf uur. Zij die aan d inhaalcampagne deelnemen wor den verzocht het inentingsbewijs mee te nemen. WADDINXVEEN De heer J. Hoogendoorn van de Amalia van vraagde bouwvergunning aan de heer Solmsstraat 31 mag zijn twee garages aan de Mauritslaan 45 en 46 veran- Hogendoorn af te geven. Daarentegen deren en met 50 centimeter verhogen. De gemeenteraad heeft dat vo- betoogde CDA-fractievoorzittering. C. rige week woensdagavond met 9 tegen 6 stemmmen besloten. Tegen het van ’t Hoog dat het vergroten van de afgeven van een bouwvergunning hiervoor stemden in de raadzaal de garages wordt toegestaan door het gel- Progressieven drs. W. C. Verbaan, M. Boere en drs. W. G. de Meer, de dende bestemmingsplan Oranjewijk x r t7 j rr>A’„„D re T „»n CpM. 75 en dat het individueel bekijken van PSP er W. M. L. van Breemen en de CDA ers P. F. J. van Schie (wet houder) en W. L. M. Kruijk. Aanvankelijk hadden Burgemeester en weigerd een bouwvergunning te verle- precies boven zijn vensterbank uit- wel hij toegaf dat het uitzicht lemmerd. Volgens hem zou worden vond hij toch niet dat de subjectieve ei- beeld zouden aantasten Maar tegen vergeten dat er in de flat achter deze gen norm moest voorgaan boven de ob- deze zienswijze ging de Waddinxvener garages ook nog mensen wonen. jectieve norm van het bestemmingsp- in beroep met het succesvolle gevolg De heer Pit: ”Ik dacht dat de bouw van lan. dat hij alsnog de gevraagde bouwver- de garages en de flat toendertijd op el- Ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kies- gunning tegemoet kan zien. Een pikant kaar waren afgesteld. Want waar blij- vereniging) zei dat er eerder van een punt uit de raadsdiscussie is dat twee ven we als er binnenkort weer een eige- verfraaiing sprake was dan van een ver- partijgenoten van de heer Hogendoorn, naar een caravan koopt die niet in zijn slechtering. Volgens hem wordt door die tijdens de laatste gemeenteraads- garage past? Op grond waarvan moet elk bouwplan wel uitzicht vermindert, verkiezing voor de CHU kandidaat die dan geweigerd worden en zitten wij Maar in het onderhavige geval gebeurt stond op de CDA-lijst, hem niet wilden over een paar jaar tegen een blinde dat niet op ontoelaatbare wijze. Ook de toestaan de garages zo te verbouwen, muur aan te kijken”. heer F. H. de Ruijter (VVD) vond dat overeenkomstig het bestemmingsplan CDA-raadslid W. L. M. Kruijk sprak de bezwaren van de heer Pit een beetje van een precedent als zou worden be- in het niet vielen bij het feit dat er aan sloten de heer Hogendoorn alsnog een de Mauritslaan te lage garageboxen bouwvergunning te verlenen. Het col- staan. lege zou volgens hem een juiste beslis- ALGE^jEEN BELANG geren, mede om - volgens de heer Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) ook nog was geschorst had alles te ma- Kruijk - rechtsongelijkheid te voorko- wees er nog op het algemeen belang ken met de brief die de heer A. Pit van men. De heer W. M. L. van Breemen van welstandseisen. Hij meende dat het 2. 7.1_L__ 1 1 (PSP) betrok de brief van de heer Pit bij willen verhogen van garages niet zou W. had gestuurd. Vlak voor de raads- zijn oordeelsvorming en zei het een on- mogen uitgroeien tot een ’’dakkapel- vergadering schreef hij grote bezwaren zinnige zaak te vinden dat er destijds lenzaak”, daarmee aangevend welke een bestemmingsplan is vastgesteld dat moeilijkheden er wel niet kunnen ont- nota bene toestaat de betrokken gara- staan als iedereen op eigen wijze en ges met 50 centimeter te verhogen, zo- naar inzichten alles en nog wat zou wil- dat de hoogte hiervan niet langer meer len vergroten. De heer Van Schie gaf is afgestemd op de daarachter staande toe dat het bestemmingsplan het toe- fa flat aan de Prins Alexanderstraat. In de laat dat de garages aan de Mauritslaan raad formuleerde hij ernstige bezwaren worden vergroot, maar bepleitte toch tegen het afgeven van een bouwvergun- geen goedkeuring te hechten aan het ning, waarover de raadscommissie voor advies van de raadscommissie voor de de bezwaar- en beroepschriften een po- bezwaar- en beroepschriften om de sitief advies had uitgebracht. heer Hogendoorn alsnog een bouwver gunning te geven. Hij had daarvoor een AARZELING aantal welstandsoverwegingen. Maar De heer M. Boere (Progressieven) de raad liet hem in meerderheid praten, meende dat de brief van de Wad- Negen raadsleden vonden het wel te- dinxveners de bestaande bezwaren ver- recht dat de gevraagde bouwvergun- sterkte. Ook hij aarzelde om die ge- ning zou worden verleend. ’75 en dat het individueel bekijken van dit soort zaken altijd moeilijkheden op roept. Hij meende niet dat de raad als - - een soort alternatieve welstandscom- Wethouders de heer Hogendoorn ge- twee garages, omdat de goothoogte dan missie zou moten gaan fungeren. Hoe- 1 .1. - - -7... F/A O n Iz lilt 1 l* A zint U A t-T H t n nen, omdat de verandering en vergro- steekt, waardoor het uitzicht wordt be ting van zijn twee garages het straat- 1 beeld zouden aantasten. Maar tegen vergeten dat er in de flat achter deze

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15