IN BRUGCENTRUM WORDEN US AFGEBROKEN 4WINÏ I SB ’De Passage’ komt met Tlrolerweek I Op leegkomende plek bouwt Rehorst BV 6 winkeleenheden Burgemeester: Structuur gemeenschap moet anders! Tiroleravond, langlaufbaan en arreslede door Waddinxveen Souburgh op de film In de week van 16 tot en met 23 september TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT W ASSAGE ASSAGE I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 JULI 1978 Alle singles dom van de gemeente Waddinxveen. Makelaardij De Pater BV streeft naar een - door Rehorst BV te realiseren - winkelvoorziening in het hier en daar geschonden oudste winkelhart van ons dorp. Eerst zullen Waddinxveense mid- tree van Waddinxveen een fraaier aan zien te geven door met een nieuw- 1Youre the one that i want - John Travolte and Olivia Newton 2. Miss you - the Rolling Stones 3. Windsurfin’ - The Surfers 4. Whole Lotta Rosie - AC/DC 5. Dance across the floor - Jimmy Bo Horne 6. Copacabana - Barry Manilow 7. Too much too little too late - Johnny Mathis and Deniece Williams 8. Let’s all chant - Michael Zager Band 9. Oh darling - Theo Diepenbrock 10. Hold you back - States Quo Groensvoörde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 Aankoop grond met opstallen Wed. C. de Rooy (sigaren en sigaretten), gesteld te dingen naar één of meerdere niiddag zullen er in "de Pas- sage” oostenrijkerswelke lid zijn van een gezelschap dat in die septem- berweek in diverse winkelcentra aller lei evenementen bezoekt, op gaan tre- naar kandidaten van buiten onze ge- den zoals een blaaskapel, citerspelen, NIEUW BESTEMMINGSPLAN De nieuwe plannen passen in de plan nen voor het Brugcentrumgebied, zoals dit tegen het einde van dit jaar door het Waddinxveense gemeentebestuur zul len worden gepresenteerd. Op dit mo ment ligt bijvoorbeeld in het gemeente huis nog drie weken de vorige maand door de gemeenteraad vastgestelde tweede herziening van het bestemming splan Brugcentrum ter inzage. Nog niet precies bekend is wat er daar vlakbij de Gouwe allemaal nodig is om de functie van dit centrum, waar wonen, werken en winkelen moeten samengaan, te on dersteunen. de bekende 'Gluh- aanwezigen wordt een beker "Gluh- ten met het volgende resultaat: Aankoop grond met opstallen A. As- scheman (schoenhersteller) aan de Kerkweg-Oost 215, groot 89 vierkante meter. Aankoop grond met opstallen F. Knaapen (sportartikelen, speelgoed, centrum die het Raadhuisplein voor voetgangers met de Kerkweg-Oost verbindt. gemeentebestuur. Als begin 1980 het Brugcentrum een spiksplinternieuw gedeelte zal hebben gekregen betekent dat dat de hele pro cedure om zover te komen vier jaar heeft geduurd. De onderhandelingen met de eigenaren van de vier winkel- den. panden startten al in het voorjaar van C zullen worden gehouden met het ge meentebestuur en de middenstands- vereniging Waddinxveen. OPPERVLAKTE 1.375 M2 Het ligt in de bedoeling dat de be staande vier winkelpanden, die ge- zamnlijk een oppervlakte hebben van 1.375 vierkante meter, waarbij dan ge makshalve de open verbinding naar het Raadhuisplein is bijgeteld, begin vol gend jaar zullen worden afgebroken. De nieuwbouw, waarvoor een voor lopige schets is gemaakt, zou dan een jaar later gerealiseerd kunnen zijn. De onderhandelingen door makelaardij De Pater BV over de aankoop van dit Brugcentrum-deel zijn nog maar kort- de gemeente zijn vooral ook nodig om bijzonder. Een week lang zullen 80 krijgen. Ook zullen er in ruime mate wein' aangeboden; 22.00 uur Start posters worden opgehangen in win- van origineel Tirolerbal; 24.00 uur kels en etalages. Er worden speciale Sluiting. platen en bandjes geperst van het ge zelschap dat op zal treden en die zul len in die week alleen te koop worden aangeboden in de Passage. Verder komt er een modeshow van ski- en winteruitrusting door Verzijl-Sport. TIROLERAVOND Op zaterdag 16 september wordt in het Gereformeerd Verenigingsge bouw de Tiroleravond gehouden en die verloopt als volgt: 20.00 uur Muzi kale binnenkomen door de blaaska pel; 20.15 uur Modeshow van Verzijl- Sport; 20.45 uur Grootse muzikale show door alle medewerkers en jodel- duo met o.a. een wedstrijde jodelen, Weense walsen en volksdansen met alweer een hoofdprijs van een week volledig verzorgd naar Tirol. Alle WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek is er ten diep ste van overtuigd dat de structuur van onze gemeenschap gewijzigd moet wor den. Hij betogt dit in de opdracht die hij heeft neergeschreven in het boek ’’Help we zijn ontwikkeld” van Wouter van Dieren, Bas de Gaay Fortman en Henk Thomas, dat het gemeenteraad slid drs. W. C. Verbaan (Progressie- ven/PPR) bij zijn vertrek heeft aange boden gekregen. Met hem namen ook afscheid drs. W. G. de Meer (Progres- sieven/PvdA) en mevrouw C. Verweij- Scharleman (VVD). Zij kregen eve neens het boek ’’Help we zijn ontwik keld”. Letterlijk schreef onze eerste burger: ”Met dank voor de plezierige debatten over verschillende onderwerpen onze gemeenschap rakend en met u ten diepste overtuigd de structuur van onze gemeenschap te moeten wijzigen, wens ik u na uw eerste periode in de gemeen teraad veel succes toe!” Dat er nu al afscheid werd genomen van drie raadsleden komt omdat deze volksvertegenwoordigers niet aanwezig kunnen zijn in de voor woensdag 23 ge plande laatste vergadering van de oude raad. In die vergadering staat het af scheid op het programma van de raad sleden Z. van der Houwen (VVD), wet houder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging), W. M. L. van Bree- men (PSP) en P. van den Berg (CDA/ARP). In de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond was al duidelijk te merken dat de vakantietijd is aangebroken. Afwezig waren name lijk de wethouders H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging) en A. H. van Gent (Progressieven/PvdA), me vrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) en H. van Ek (Progressieven/PvdA). WADDINXVEEN De Zaan- dijker P. J. Eijer heeft dinsdag- J morgen in en om Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan ge- 1 filmd. Op het celluloid kwam niet alleen het verzorgingstehuis, 1 maar ook de mensen die er wo- f nen en het peroneel dat er werkt. De opnamen zullen worden ge- f bruikt voor de film die de be- j kende filmenthousiast Eijer in f Waddinxveen en omgeving aan het maken is. Eerder werd al ge- i draaid in de sporthal ”de Sniep” 1 tijdens een demonstratie van de 1 gymnastiekvereniging TOOS. De te maken film zal in heel Zuid- Holland worden vertoond op de filmavonden die de heer Eijer uit Zaandijk geregeld houdt. Hij brengt dan een scala van eigenge- 1 maakte rolprenten op het witte v doek. WADDINXVEENHet winkelcen trum "de Passage" staat in de week van zaterdag 16 tot en met zaterdag 23 september in het teken van Oosten- geleden afgerond. Besprekingen met rijk in het algemeen en Tirol in het de gemeente zijn vooral ook nodig om bijzonder. Een week lang zullen 80 het open gedeelte tussen de winkelpan- Oostenrijkse artiesten het winkelhart den geruild te krijgen. De looproute van Waddinxveen bevolken. Aan het naar het raadhuis daar is nu nog eigen- begin ervan - op zaterdagavond 16 september - wordt er zelfs een echte Tiroleravond gehouden in het Gere formeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. danskapel. Tevens monstratie van selijke middenstandsorgnisatie en het komt er een langlaufbaan ca. 80 me- wein gepresenteerd door charmante ter) met 6 ski-leraren en de Oosten- gastvrouwen en er zal in die week een rijkse skispringer Heini Mesner en etalage-wedstrijd worden gehouden een echte Oostenrijkse arreslede uit met als hoofdprijs een week volledig Tirol met een echte Oostenrijkse verzorgd naar Tirol. Vlaggen en koetsier die door ons centrum zal rij- vaandels zullen aan de Passage- winkeliers in bruikleen worden afge- Ook komt er op een middag een de- staan om een feestelijk aanzicht te Deze winkelpanden zullen begin volgend jaar worden afgebroken. Hoe mooi het nieuwe ook is dat er voor in de plaats komt is het toch jammer dat de best aardige geveltjes vooraan op de foto ook zullen moeten verdwijnen. U ziet van voor naar achter de panden van Wed. C. de Rooy, K. Sekeris, de open plek naar het Raadhuisplein, F. Knaapen en A. Asscheman. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). denstanders in de gelegenheid worden ARRESLEDE van de zes te bouwen winkeleenheden, mogelijk door verplaatsing van hun zaak uit een onrendabel gedeelte van Waddinxveen. Is er onvoldoende be langstelling dan zal worden omgekeken r--? meente. De uitvoering van de plannen houtsnijder, Hippacherduo, jvolks- gebeurt in nauw overleg met de plaat- dansgroep en een i' Oost 209, groot 335 vierkante meter. Aankoop grond met opstallen K. Se keris (groente en fruit), Kerkweg-Oost bouwplan te komen ter vervanging van 205, groot 250 vierkante meter, het huidige - naar hij noemt - afbraak- spulletje, zodat tegelijkertijd ook het kersverse Raadhuisplein zal kunnen Kerkweg-Oost 201, groot 356 vierkante lijk gedeelte van de Kerkweg-Oost na worden opgefrist. meter. 1 J" r'- Met de gemeente Waddinxveen zal worden getracht een grondruil tot BV, die eind september verhuist WADDINXVEEN Het oostelijke gedeelte van de onderaan de oprit kade Oost, de onderhandelingen afslui- naar de hefbrug gelegen Kerkweg-Oost zal met de grond gelijk worden gemaakt. Verdwijnen zullen dan de winkelpanden van A. Asccheman (schoenen), F. Knaapen (sportartikelen, speelgoed, huishoudelijke arti kelen), K. Sekeris (groente en fruit) en Wed. C. de Rooy (sigaren en si garetten). Op deze plek in het Brugcentrum zullen zes nieuwe winke leenheden met bovenwoningen worden neergezet. Voor dit project fungeert het Wad- 1976. De heer De Pater zei ons er huishoudelijke artikelen), Kerkweg- dinxveense bouwbedrijf Rehorst BV als steeds naar te hebben gestreefd het en- projectontwikkelaar en financierder en treedt makelaardij De Pater BV van de Brugweg op als onderhandelaar en be middelaar. Van de heer P. de Pater ver namen wij dinsdagmiddag dat er over de nieuwe bestemming van het ooste- de zomervakanties nog besprekingen Dezer dagen kon makelaardij De Pater BV, die eind september verhuist naar twee landhuizen in het woongebiedje stand te brengen over 345 vierkante op de hoek Kanaaldijk-Jan Dorrekens- meter grond, de open plek in het Brug- •®CïSooy

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7