WD:Pn ramma kan samen met CDA en PvdA DE ZORGEN VAN WILLEM VERBAAN Waddinxveense sportspetters In Waddinxveen zijn zo’n 24 vrije sectorhuizen te koop Geen bungalow aan Noordeinde Betrekkelijk unieke situatie in onze gemeente fes WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 JULI 1978 Dit zijn de split-levelwoningen die achter de Burgemeester Trooststraat f 345.000,Bouwer ervan is Rehorst sing met de Wadde, bouwt J. Noordam WADDINXVEEN pen van meerdere kanten. De geschiede- worden gebouwd. i i dat de groep mensen waaruit raadsleden kleiner wordt. "Het goed functioneren van de democratie is daarmee in eevaar. tingsverkeer. Dogmatiek is het meest gevaarlijke bij het beleidsmaken". "In alle partijen treft men mensén die een voorhoede in denken vormen. Vaak zitter de heer F. H. de Ruijter, Amalia van Solmsstraat 32. Wij zullen u dan zo snel mogelijk van onze reacties op de Bert Scheuneman, de 24-jarige Veen dammer die vorige week maandaga vond in Groenswaard 2 de Wad dinxveense aflevering van ”6 van Rijn en Gouwe” op zijn naam bracht, heeft in het algemeen eindklassement van de beroepsrenners de derde plaats (49 punten) weten te veroveren. Eerste werd Hans Langerijs (58 punten). De ”6 van Rijn en Gouwe” werd steeds over 100 kilometer verreden van 8 tot en met 13 juli in Gouda, Nieuwkoop, Waddinxveen, Boskoop, Bodegraven en Alphen aan den Rijn. MEVROUW L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER (VVD) Bij het polsstokverspringen in Lin- schoten heeft de Waddinxvener Bert Koetsier zich in de prijzen gesprongen. Met een afstand van 14.16 meter werd hij derde in de A-klasse. en B. en W. zijn niet van zins dit plan voor dit doel te wijzigen omdat op de plek waar de woning zou moeten ko men niet mag worden gebouwd omdat 1 er de bestemming heeft ’’pri mair waterkering en secundair groen voorziening”. dinxveense gemeenteraad vorige week ingestemd met de visie van het college van Burgemeester en Wethouders dat aan de Gouwenaar H. van Egmond 1 ver leend voor het neerzetten van een bun galow tussen het Noordeinde en de Weidezoom. Het bestemmingsplan gen in een gemeenteraad. Ik wil ruimte voor een standpunt van een zeker raadslid gegeven op een zeker tijdstip, maar wijs wel op de beperktheid. Heus, over bijvoorbeeld erf- en overheidsingrijpen verandert aan mijn linkse broeders kan ik voorbeelden WADDINXVEEN In Waddinxveen doet zich de betrekkelijk unieke situatie voor dat er zo’n 24 vrije sectorwoningen-in-aanbouw te koop staan. Het gaat hier om 4 geschakelde moderne herenhuizen op de hoek Dorpstraat-Kerkweg Oost, 4 landhuizen in het woongebiedie op de hoek Kanaaldijk-Jan Dorrekenskade Oost, 12 splitlevelwoningen in! Een blik op de op hoek Kanaaldijk-Jan Dorrekenskade Oost neergezette landhuizen, zoals de tekenaar dat voorzag op het moment dat met de bouw van deze woningen nog moest worden begonnen. WADDINXVEENDrs. Willem Ver- nier gestemd als in Boskoop. De waarde baan I ProgressieventPPR} heeft in de I gemeenteraadsvergadering van -vorige I week woensdagavond met een zeer boeiende toespraak een punt achter zijn I vier j-J J I I gezel, o j vlogen”, zei hij, eraan toevoegend in vier I PPR-lid verduidelijkte dat hij zich PPM ninilMto rnnrlcnori/vrln zxxmzvz I verkiesbaar had kunnen stellen met een drukke baan en een veelvragend gezin. Om een goed raadslid te zijn wordt er een fors beslag gelegd op je tijd”, vond drs. Verbaan, die in de verkiezingstijd slimheid valt te rekenen. Dit betekent betoogde zich verbonden te zijn gaan voelen met de PvdA en daarom als PPR- het plan Zuidkade 1 achter de Burgemeester Trooststraat, 3 luxe bunga lows aan het Noordeinde en 1 halfvrijstaande bungalow aan de Piasweg. De woonhuizen op de hoek ƒ355.000,tot 450.000, Dorpstraat-Kerkweg Oost vormen een .KIr,UIIIZVN- onderdeel van de 36 woningen, die zul- LANDHUIZEN len worden gebouwd op het voormalige De in aanbouw zijnde 4 landhuizen op terrein van de B-fabriek van Eminent, de hoek Kanaaldijk-Jan Dorrekens- Deze huizen bevatten een leuke entree, kade Oost behoren tot de in totaal 22 mooie grote woonkamer met aparte woningen die Rehörst BV dit en vorig WADDINXVEEN Zonder een eethoek, open haard, veel schoonmet- jaar daar heeft laten neerzetten. Make- woord aan te besteden heeft de Wad- selwerk, open keuken met uitgebreide laardij De Pater BV, die eind septem- J 1 v inrichting. Op de eerste verdieping vin- ber naar twee van deze huizen verhuist, den we 3 slaapkamers, badkamer met probeert de laatste vier te slijten voor ligbad, aparte douche, apart toilet, en- prijzen die liggen tussen de tresolenvide. ƒ470.000,tot 610.000,Hetgaat geen bouwvergunning zal worden Is er sprake van een tweede verdieping hier om twee kleine en twee grote wo- dan is daar een dakkamer en dakterras, riingen. terwijl er ook nog typen zijn met een De bouw van de 17 split-levelwoningen ruime overloop en grote zolderruimte in Zuidkade 1 achter de Burgemeester Groenswaard 3 verzet zich daar tegen met veel mogelijkheden. De gescha- Trooststraat is nog maar net begonnen, kelde moderne herenhuizen op het Voor een 12-tal van deze huizen met voormalige Eminentterrein is een pro- een inpandige garage, een woonopper- ject van Exploitatie Vastgoed Holland vlakte van 55 vierkante meter, twee ter- BV in Gouda waarvoor makelaardij De rassen, 4 slaapkamers, badkamer en op de grond Pater BV bemiddelt. De nog te koop goede plaatsen mooi schoonmetsel- staande 4 huizen variëren in prijs van werk wordt nog een koper gezocht. De koopsom varieert van 325.000,—tot BV uit Koudekerk aan den Rijn drie 3-t5.GGG,v..™ io IULvU luxe bungalows met grote onderbouw BV. Als bemiddelaar fungeert ook hier en garage. De verkoop van deze al ver weer makelaardij De Pater BV. gevorderde huizenbouw is in handen van het bouwbedrijf. Rest ons nog te NOORDEINDE vertellen dat er aan de Piasweg drie Aan het Noordeinde, vlakbij de krui- bungalows worden neergezet, waarvan j de bewoners van 1 vrijstaande en 1 halfvrijstaande bungalow al bekend zijn. Naar een bewoner voor de over blijvende halfvrijstaande bungalow wordt door makelaardij De Pater BV nog gezocht. WADDINXVEEN Het moet mogelijk zijn dat CDA, PvdA en VVD een gezamenlijk beleidsprogramma voor het nieuwe college van Burge meester en Wethouders, dat op dinsdag 5 september aantreedt, opstel len. Een vergelijking van de gemeenteprogramma’s van deze drie parti jen geeft dat aan, zo heeft VVD-lijsttrekster Lous Oosterbroek- Waagmeester in een brief aan de met elkaar in gesprek zijnde christen democraten en socialisten duidelijk gemaakt. In de liberale visie is voor een wethouder van de SGP/Hervormde Kiesvereniging/GPV geen plaats meer in het viermanscollege (inclusief burgemeester mr. Bert Smallenbroek). Lous Oosterbroek-Waagmeester heeft beieidsprogrmma mogelijk moet zijn”, haar brief geschreven vlak voor haar "Door de vakantie van de fractievoor- vertrek naar een Zuidfranse camping /.itter (van 6-7-78 t/m 30-7-78^-zouden en in reactie op de CDA/PvdA-brief wij het op prijs stellen dat de door u te van 29 juni jl. Op die CDA/PvdA-brief verstrekken informaties worden gezon- is - zoals we hebben bericht - ook ge- den aan het vakantieadres van de voor- reageerd door Dick Uitbeijerse van de zitter en aan de plaatsvervangend voor- SGP/HKV/GPV. Hij wil dat zijn groe- J - pering van nu af aan met de christen democraten en socialisten aan de on derhandelingstafel meepraat over het hoogte stellen”, nieuwe beleidsprogramma van het col lege en de vorming van dat nieuwe col lege. De SGP/HKV/GPV-brief van 7 juli jl. is nog niet beantwoord. In ver band met de vakanties liggen de be sprekingen tot begin augustus stil. ONONTBEERLIJK De liberale fractievoorzitster in de Waddinxveense gemeenteraad heeft het CDA en de PvdA alvast maar laten weten dat haar partij zeer geïnteres seerd is in de resultaten van het tweege sprek, dat op woensdag 28 juni echt is begonnen. Ze kondigt aan nadere be sprekingen met de andere in de ge meenteraad gekozen partijen onont beerlijk te achten. De letterlijke tekst van de VVD-brief aan het CDA en de PvdA luidt als volgt: ”Wij hebben kennis genomen van uw brief van 29 juni jl. Uiteraard zijn wij zeer geiinteresseerd in de resultaten van uw gezamenlijk overleg en achten het van groot belang hiervan op de hoogte gebracht te worden”. ’’Nadere besprekingen over een derde aan het college deelnemende fractie vinden wij onontbeerlijk en wij zijn on zerzijds van mening dat gezien de uitge brachte gemeenteprogramma’s van uw partijen en de onze, een gezamenlijk van de sociale strijd in ons land gedu- wil ervoor pleiten alert te zijn voor ver- rende de laatste honderd jaar, alsook starring en zuinig om te springen met van de evolutie in het denken zowel in voorhoededenkers. De raad waar ik deel het socialistische als het liberalistische vanuit mocht maken heeft een moeilijke kamp, komt tot verrassende conclusies, tijd gehad. Veel moest van de grond bepaald wordt door datgene Daarmee ben ik gekomen bij datgene worden getild. Ik ben er van overtuigd dat naar mijn oordeel het meest bepa- dat de nieuwe raad het nog moeilijker lend is voor de inrichting van deze wel- krijgt. Ik wens de nieuwe leden daarom vaartsstaat: de verandering in waarden veel sterkte en wijsheid. Bewaar uw ge en normen van mensen". voel voor humor, alleen dan houdt u het "De waarden van mensen bepalen de vol”, aldus de laatste woorden in de wilsvorming en daarmee vaak de menin- raad van drs. W. C. Verbaan. jaar geduurd hebbend raadswerk zorgen. De marges worden smaller. Wie pacht buiten spel. Als men terug moet - het- broeders kan ik voorbeelden geven. - wordt meer dan bij de groei de vraag klemmend in Overigens treft men het statische denken 'torn njet alleen in de raad aan, ook in het terug te zoeken in de richting waarin be- contact met de achterban komt men het tegen. Ik geloof heel sterk in een sterke inbreng van de achterban. Zonder last of ruggespraak vertaal ik alleen in zeer enge zin. Maar ook dat contact dient en de inhoud van het plaatselijk bestuur laten is op langere termijn gedacht daarmee in gevaar "Ik ga nog even door met het spuien van het negatieve beeld t en 'Die tijd is acheraf bezien omge- dat ontkent plaatst zich beleidsmatig wel. Tot troost: ook jaar tijd toch veel geleerd te hebben. Het geen op zich al moeilijk is - PPR-lid verduidelijkte dat hij zich voor p— jJ~-T een nieuwe raadsperiode onmogelijk welke richting. De verleiding is groot leid het best stuurbaar is. Vaak zal dit inhouden dat men het zoekt in de rich ting waarin op de minste tegenstand en dat men zwakkeren treft: een derde punt open te zijn. En op basis van twee rich- van zorg". -n-L~'-- lid plaatselijk socialistisch te zijn gaan Een vierde punt van zorg betreft voor hemmen. Zijn eerste zorg is dan ook drs. Verbaan het statistische denken. dat de groep mensen waaruit raadsleden "Denken vanuit een beeld dat gegroeid kunnen worden aangetrokken steeds is op goede of minder goed gronden. En i als niet meer wordt gezien dat het beeld worden ze afgestraft en krijgen ze klap- de democratie is daarmee in gevaar, zelf aan voortdurende verandering on- pen van meerdere kanten. De geschiede- Nu reeds is het aandeel overheidsdiena- derhevig is. Wie enigszins studie maakt nis leert vaak hoe juist ze het zagen. Ik ren angstvallig groot". Maar de heer Verbaan had nog een tweede zorg: "Bij de jongste gemeente raadsverkiezingen hebben wij weer kun nen zien dat )jet oordeel van de kiezer meer l ..v.„w, dat in Haagse kringen gebeurt - de vriendelijke lach van Jan, de kuif van fans, en de scherpzinnigheid van Bas - dan de inzet, het gesjouw en het stand punt van de leden van de raad zelf. In 1 eenhuizen wordt bijna op dezelfde ma- a A o E O ^-~.o o» y zCo o

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9