STRAKS ZUN 5 ZOONS VAN Zo is-ie voor brieven. Politie pakt bij-verkoop pompstations hard aan En zo voor dieven. DS. J. R. CUPERUS DOMINEE BEZORGING Experiment schoolzwemmen le klassers Expositie in Het Catharina Gasthuis Gouda Peuleyen 15 telefoon 2604 6687 TON HUISVUIL IN 1979 Leerkrachten Waarschuwingen enprocessen-verbaal als er wordt verkocht na sluitingstijd Jongste (29) waarschijnlijk volgend voorjaar beroepbaar Weekmarkt in trek bij kooplieden Avond voor de vrijwilligers wijkwerk Zuid Nieuwe functie voor H.Stemmer |||l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 JULI 1978 III III •- Emeritus-predikant ds. J. R. Cuperus. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Adjudant M. A. Ruissen van de plaatselijke rijk spolitie heeft vier Waddinxveense pompstationhouders er in een brief op gewezen dat er na de winkelsluitingstijd van 18.00 uur geen bij- artikelen meer aan het publiek verkocht mogen worden. Enige winke liers hebben namelijk hierover op het bureau aan de Kerkweg-Oost ge klaagd. In een reactie hierop heeft de Waddinxveense politiechef de pompstationhouders er weer eens op gewezen dat artikel 2 van de Win kelsluitingswet het verbiedt de winkel open te hebben op zondagen en op werkdagen voor 05.00 uur en 18.00 uur. bloemen, tijdschriften, limonades, snacks, chips, bier en nog veel meer WADDINXVEENDe Waddinxveense emeritus-predikant ds. J. R. Cupe rus (77) van de leplaan 2 zal straks naar het zich laat aanzien vijf zoons heb ben die allemaal in het spoor van hun vader dominee zijn geworden. Dat feit heeft in kerkelijk Nederland nu al de aandacht getrokken. Ds. Cuperus sr. is met emeritaat gegaan in 1966, nadat hij vanaf 1957 de Centrale Hervormde Gemeente had gediend. Zijn gezin bestaat behalve uit vijf zoons ook nog uit vier dochters. Van de vijf broers zijn er nu al drie dominee: Ds. R. C. Cuperus (47). Hij is, na eerst legerpredikant geweest te zijn, nu ziekenhuispredikant in Bennekom. Dr. W. S. Cuperus (43). Hij is legerpredikant in Ede. Drs. D. J. Cuperus (41). Hij is "gewoon’’ predikant in Nieuwerkerk aan den IJssel. En dan hebben we verder nog: K. R. Cuperus (44Hij heeft als kandidaat vorige week een beroep aange nomen naar het Friese Rinsumageestwaar hij als hervormd predikant in het najaar zal worden bevestigd en zijn intrede doen. A. Cuperus (29). Hij begint in september met zijn doctoraal studie theolo gie, doet zijn colloquium in februari en zal waarschijnlijk volgend voorjaar beroepbaar worden. Voor de jongste zoon Cuperus is het nog een vraag of hij een gemeente gaat dienen of bijzonder pastoraal werk leger, ziekenhuis) zal gaan doen. Voorlopig heeft hij per 1 augustus een parttime baan als gods dienstleraar in Culemborg. Ds. J. R. Cuperus is binnen de Gereformeerde Bond in de Nederlands Her vormde Kerk een bekende predikant. Zijn zoons zijn niet allemaal ’’bon ders’’, maar wel hervormd. Volgens het dagblad ’’Trouw’’, dat afgelopen maandag aandacht schonk aan het feit dat er straks vijf broers Cuperus zijn, kennen de Gereformeerde Kerken sinds vorig jaar de vijf predikanten-broers Dondorp. ven kwam ook op de deurmat terecht 1 B In de mini-mart van Mobil zijn niet al- ?r scholen te kampen met een dalend leerlingenaantal. De vier pompstationshouders hebben van hem te horen gekregen dat de ;n BV aan de Juliana van Stolberglaan, het Texaco-station van M. v.d. Graaf aan de Sniepweg en het Shell-station aan de Henegouwerweg. ”Er klaagden bij ons enige winkeliers over sommige pompstations. Maar aan de Chopinlaan liep net gewoon de spuigaten uit. We hebben dat zelf vastgesteld en zijn toen bekeuringen gaan uitdelen”, vertelt ons adjudant Ruissen. È- t- e t e e e e A WADDINXVEEN/GOUDA Tot en met 7 augustus zullen in Het Catharina Gasthuis aan de Oosthaven 10 te Gouda te zien zijn de aankopen in het kader van de B.K.R. Gouda. Tevens is er een selectie gemaakt uit de schilde rijen van de Amsterdamse kunstenaar Elie Neuburger 1891-1972. Deze collec tie werd in oktober 1975 door mevrouw A. J. Neuburger-Tromp aan de Stede- lijk Musea van Gouda geschonken. teerde overtreding van de Winkelslui- 1 novem ber aanstaande strenger wordt. Het ar tikelenassortiment dat een pompsta- tionhouder dan naast benzine en i nauw- bliek na sluitingstijd van allerlei waar, afscheiding van de verkoopruimte te smeermiddelen mag verkopen is In de mini-mart van Mobil zijn niet al- r’""" leen sigaretten en ijs te koop, maar ook het publiek te voorkomen. Het schrij- dergebracht. Tijdens de openingstijden UI aam-. AM 4« am 1 Z »m am a «4 a<-> r a n Izti’nm z-»z-»U Op H a» o tarar'kt van het Shell-station van Boonstoppel PUBLIEK NIET BLIJ Het zal duidelijk zijn dat het Wad- dinxveense publiek weinig gelukkig is met de actie van de Waddinxveense rijkspolitie tegen de pompstationhou- ders. Het werd bijzonder gemakkelijk gevonden dat men buiten sluitingstijd van de winkels nog voor veel zaken te recht kon bij de benzinestations. Ten slotte is iedereen wel eens wat vergeten of krijgt men onverwacht bezoek. De middenstanders daarentegen wijzen er op dat het publiek zes dagen in de week en op donderdagavond alle mogelijkhe den heeft genoeg in huis te halen, ter wijl koel- en vrieskasten er juist zijn om niet voor verrassingen te staan bij on verwacht bezoek. De politie-actie blijkt vooral te zijn ge richt tegen het Mobil-Servicebedrijf Jonkheid aan de Chopinlaan. Het is in heel Waddinxveen bekend dat dit pompstation veel meer aan de man brengt dan benzine en smeermiddelen alleen. De politie is er dan ook her haalde malen op bezoek geweest om waarschuwingen uit te delen en tot 4oObKO% De politie adviseert... De heer Jonkheid van het Mobil- servicebedrijf aan de Chopinlaan be treurt het dat de rijkspolitie op grond van enkele klagende winkeliers tot ac tie is overgegaan. ’’Natuurlijk vind ik het jammer dat de bloemenman op het Koningin Wilhelminaplein om zes uur moet stoppen, terwijl ik kan doorver kopen. Maar ja: neem nu de sigaretten. Als de winkels dicht zijn kun je die bijna nergens anders meer krijgen dan bij de pompstations. Laat ik u nog wel vertellen dat ik die verkoop van bij- artikelen hard nodig heb. Met benzine en smeermiddelen alleen kan ik het niet meer verdienen”. van de winkels zullen voortaan alleen zaken verkocht mogen worden die te maken hebben met het rijden op de weg en die dat rijden kunnen veraangenamen. WADDINXVEEN De gemeente gaat in het nieuwe schooljaar in het overdekte zwembad ”de Sniep” experi menteren met het geven van schoolz wemmen voor de leerlingen van klas 1. Dit door de adviescommissie ’’zwe monderwijs op de lagere school” voor bereide experiment geldt voor de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindengaarde) en de openbare Jan Ligthartschool (Kerks traat). In het nieuwe schooljaar hebben de leerlingen van klas vier van deze scholen geen schoolzwemmen meer. Erg is dat niet, want alle toekomstige WADDINXVEEN Dat de Wad dinxveense weekmarkt bijzonder in trek is bewijst de door de gemeente aangelegde wachtlijst met namen van kooplieden, die de wens te kennen heb ben gegeven voor een plaats op deze vrijdagse markt in de Willem de Zwij- gerlaan in aanmerking te willen komen. Maar er zijn ’’slechts” zo’n 80 kramen beschikbaar, dus dringen is het wel. Laatst besloot de gemeentelijke markt- commissie wel om J. P. Hoogendoorn van de Middelburgseweg 8 (verkoop van drop, chocolaterie en suikerwer ken) een vaste standplaats te geven, evenals A. C. M. Geers van de Dotter- weide 40 (verkoop van overhemden). Voor een vaste standplaats zijn laatste- lijk nog op de wachtlijst gezet? H. W. de Wit, Ruigenburg 193, Gouda, voor de verkoop van aarde werk en keramiek; A. van Brakel, Bommelskoussedijk 90, Klaaswaal, voor de verkoop van dierenbenodigdheden P. van Zanten, Eikenlaan 58, Wad dinxveen, voor de verkoop van patates frites en ijs; Arie Versteeg B.V. te Wijk en Aal burg voor de verkoop van vlees- en vleeswaren; A. Pin, Oostersingel 7A, Culemborg voor de verkoop van poelierswaren. WADDINXVEEN Donderdaga- vierde-klassers hebben al een diploma, vond 24 augustus om acht uur wordt er in het wijkgebouw Zuid aan de St. Vic- torstraat een vergadering gehouden met alle vrijwilligers(sters). Op die avond zal het nieuwe programma voor 1978/1979 worden besproken. Vooralsnog zullen de taken, zoals die binnen de gemeentelijke commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid zijn ver deeld, zo blijven omdat de onder voor zitterschap van wethouder A. H. van Gent (Progressieven) staande commis sie van mening is dat deze in het afge lopen seizoen goed bleken te functioneren. waddinxveen Met ingang van i oktober aanstaande zal de heer H. Stemmer uit Waddinxveen als alge meen secretaris in dienst treden van de Stichting Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personeelsver- v°er (^NOP) ‘n Den Haag. Per de- net de KNAC, waar hij de functie ver- 'ulde van secretaris externe zaken, be- ....j,~e nndigen. De heer Stemmer zal het be- zesde. Zoals bekend hebben beide ■tuur van de KNAC nog wel a’s advi seur ter zijde blijven staan. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Waddinxveen is voor de huisvuilverwerking in 1979 f 432.916,kwijt. Dat blijkt uit de be groting voor volgend jaar van het ge meenschappelijk vuilverwerkingsbe- drijf Midden Holland en Rijnstreek, waarvan onze gemeente één van de 25 deelnemende gemeenten vormt. Het huishoudboekje voor 1979 zal wor den besproken op vrijdagmiddag 25 au gustus als de algemene raad van het vuilverwerkingsbedrijf in het raadhuis van Alphen aan den Rijn vergadert. Zoals bekend gaat het Waddinxveense huisvuil eerst naar het overlaadstation in de Goudse wijk Bloemendaal om vervolgens door de NV Afvalverwer king Rijnmond (AVR) te worden ver werkt. Verwacht wordt dat de Wad- dinxveners in 1979 welgeteld 6687 ton huisvuil zullen produceren. Adjudant M. A. Ruissen. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft op grond van de lager-onderwijswet pogingen in het o.werk gesteld om de openbare Jan Ligt- effde datum zal hij het dienstverband hartschool (Kerkstraat) de vijfde leer- net de KNAC, waar hij de functie ver- kracht te laten behouden en de Theo 'ulde van secretaris externe zaken, be- Thijssenschool (Kerkweg-Oost) de waar men om verlegen kan zitten bij onverwacht bezoek in het weekeinde of op momenten dat men constateert dat men iets is vergeten te kopen, terwijl de plaatselijke rijkspolitie de zaak scherp winkels al dicht zijn. in de gaten houdt en onmiddellijk jpipIETDTNG proces-verbaal opmaakt bij geconsta- Adjudant Ruissen heeft zijn brief niet tingswet, welke overigens per 1 alleen gestuurd aan het Mobil- - tweemaal toe proces-verbaal op te ma- servicebedrijf Jonkheid aan de Chopin- ken wegens het verkopen aan het pu- laan, dat intussen heeft toegezegd een zullen maken om moeilijkheden met keurig omschreven en in groepen on- U miiUIiaL- t a U a m-i a m Lint CAAT-I, 1 - ■7

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7