NIET VERLOREN GAAN DE WINTERDIJK MAG B Dit had uw .o Avifauna Wat willen de ouders: Bijbel- of vormings onderwijs? SF;. Wi I polder. S3 WW ■43^8 «T* F -A-i tuinders in dit gebied de wens hebben i t. i- tuiniersbedrijven beter toegankelijk kunnen maken en zou er een einde kunnen komen aan het gesjouw in en uit de boot en op en af de kruiwagen. te willen inrichten om mee te kunnen blijven draaien, liggen aanvaardbare al ternatieven niet voor het opgrijpen. Het gaat hier om kwekers van groente en bomen die hun produkten nu op een niet zo florissante overschepingsplaats moeten overladen op vrachtauto’s. Met Foto’s Winterdijk: Sjaak Noteboom STATIONCARS Mazda 818 ’77; Allegro ’76; VW Passat ’74; Mini 1000’74; Ford 1600 L 5 drs. ’77, Granada ’76; Peugeot 204, 504 ’74-’76. Alphen aan den Rijn Tel. 01720-94461-72091 200 occasions ANWB gekeurd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 JULI 1978 Honderden meters lang kan,er op de Winterdijk naast gewandeld ook ge fietst worden. Maar het is en blijft een (unieke) wandelroute dwars door de teraad vastgestelde en nu een maand kelijke wandelroute van Waddinxveen naar Gouda waar ook nu nog gewan deld én gefietst kan worden temidden van een unieke polder. De route, die de Inruil motorrijwielen van recente datum. Inruil en financiering. Bovag garantiebewijs. Geopend: maandag t/m zaterdag 09.00-17.30 uur. Vrijdags tot 21.00 uur. //AWAWAVWAV o.a. VW Buggy ’77, Passat GLS 5-drs.’77; Triumph TR7’78; Honda Civic’76- ’77 autom; Accord 4-drs. ’78; Toyota Corolla 30 ’74 t/m ’77; Carina 1600 L Coupé ’76 en 4 drs.’77; Datsun 12OY’75-’77, Cherry'76, F II 120 A’76; Simca 1307 S ’76; Renault 14 TL’77, Safari’76, R 12 TS’74-’76, R 16TX’74- ’77; Dodge Coupé autom. ’74; Fiat 126-133-127 spec. 3-drs., 128 ’74-’77. Mirafioro 113 ’77Lada 1500 S'76; Saab 99 5-drs. combi autom. ’77; Skoda 110’75; Mazda 616’77 gasinst.; Ford 1600, 1600 2-drs. ’77, Consul 2000 ’74, Capri S2L’76; Mini 850 en 1100 spec.’76-’77; Citroën 2 CV 6 ’76-’77, GS Pallas’74, 1220 Club’76; Daf33’74, 66 ’74; Opel Rekord 4-drs.’76, 1900 ’77, Ascona 16S’75-’77, Kadett Coupé ’75, City ’75;AlfaSud TI ’77, Berlina 2000 ’74; Austin Allegro ’74-’76, Princess 1800’77; Vauxhall Viva autom. ’76, Magnum Coupé ’76, Chevette ’76; BMW 318,’75, 2002 ’73- ’74; Peugeot 204, 304 S, 504 ’74-’76, 504 autom. ’76. Zij die de Winterdijk uitlopen gaan zo de tunnel onder rijksweg A 12 in. Waddinxveense gemeentebestuur niet verloren gaan. Gelukkig maakt een groeiend aantal Wad- dinxveners meestal wandelend, soms ook fietsend, kennis met de unieke Winterdijk in een unieke mogen realiseren. GOUDA Daarom is het plezierig dat ook van hogerhand gestreefd wordt naar het be houd van de Winterdijk, de oorspron- LEERPLAN Ander onderwijsnieuws: De in septem ber ingestelde leerplancommissie heeft gewerkt tot eind april. Er waren vijf werkgroepen gevormd en er zijn een aantal plenaire vergaderingen geweest, waarbij ook de heer Kersbergen van de Schoolbegeleidingsdienst Midden Hol land en Rijnstreek en de inspecteur van het kleuter- en lageronderwijs een keer aanwezig waren. In de werkperiode is ook de naam gewijzigd in ’’gemeente lijke commissie schema schoolwerkp lan”. Het eindresultaat wordt op de ge meentesecretarie nu geïntegreerd met de leerstofafspraken, waarna het stuk zal worden toegezonden aan de inspec teur. Deze stelt zich op het standpunt, dat men na de inzending van dit stuk voor de schoolwerkplannen moet be ginnen met de aanpak van een bepaald vak en daar goed de tijd voor moeten nemen. MUZIEKCONSULENT De besprekingen over de aanstelling van één muziekconsulent voor de op enbare en bijzondere basisscholen zijn rond. Eén schoolbestuur heeft tegen de aanstelling van deze functionaris geen bezwaar, één bestuur kan zich hier mede niet verenigen en twee besturen willen in het uiterste geval wel mee doen, doch alleen indien aan andere besturen niet de mogelijkheid geboden wordt om via het getal wekelijkse lesu ren vakonderwijs ander vakonderwijs te geven. De gemeenteraad heeft zich zoals bekend uitgesproken voor de be steding van de gelden voor het muzie konderwijs. Indien de consulent niet mogelijk is, dan zal wellicht gedacht moeten worden aan de vorm van cur sussen muzikale vorming. KARAKTERISTIEK Voor Waddinxveen en zeer veel Waddinxveners is de Winterdijk met de ter weerszijden daarvan gelegen sloten een karakteristiek stukje landschap in de polder Bloemendaal. ”Wij willen dit graag behouden”, schreven Bur gemeester en Wethouders jaren gele den al aan de gemeenteraad. Hoewel het college er begrip voor heeft dat de tuinders in dit gebied de wens hebben hun bedrijven zo economisch mogelijk a^nslu^ (unieke) Bloemendaalsepolder. de Kromme Esse en de Bloemendaalse- weg, is al enige tijd onderbroken door de ontwikkeling van het Goudse woon gebied Bloemendaal en het industrie gebied Den Uitert. Verder is er dan nog de verdubbeling van rijksweg A 12 1 een nieuwe stimulans geeft aan de Winter dijk als wandelroute omdat deze onder WADDINXVEEN Voor de ouders van leerlingen op openbare scholen zullen er in het komend seizoen infor matiebijeenkomsten worden gehouden om ze een keus te laten maken over het bijbel- en vormingsonderwijs op deze vijf basisscholen in Waddinxveen. Over het bijbel- en vormingsonderwijs, dat is geregeld in een plaatselijke verorde ning, hebben kortgeleden vertegen woordigers van de openbare basisscho len, de protestantse kerken, het Huma nistisch Verbond, de voorzitter van de schoolraad drs. W. G. de Meer en on derwijswethouder A. H. van Gent (Pro- gressieven) met elkaar van gedachten gewisseld. Gesproken is daar over de mogelijk heid tot samenwerking en overleg tus sen de leerkrachten van protestants- en humanistische zijde onderling en tesa- men met de leerkrachten van de school. Hierbij kwam naar voren, dat een ieder het bijzonder op prijs zou stellen, indien de ouders in ieder geval zouden kiezen voor óf bijbelönderwijs óf vormingsonderwijs, waarna getracht zou kunnen worden een modus te vin den op grond waarvan de kinderen niet Li het gehele jaar in dezelfde twee blokken zouden behoeven te blijven, maar (t waardoor er in overleg met beide groe- - peringen een uitwisseling zou kunnen g plaatsvinden. Op deze avond zijn er nog geen aanwijzingen naar voren ge komen hoe dit gerealiseerd zou kunnen worden, maar de intentie is er. Het vo- renvermelde kan natuurlijk niet ge schieden zonder overleg met de ouders. Hiervoor zouden per school informa tiebijeenkomsten georganiseerd moe ten worden. idem dito. De Bloemendaalse polder, waarin de dinxveen - evenals ’t Weegje - gezien Gouda valt weer iets van de oorspron- als een landschappelijk gebied van bij- kelijke dijk te ontdekken van af de on- zondere waarde. De bodem in dit pol- derdoorgang jmder de Burgemeester Daar wordt de kronkelige weg weer vervolgd om de wandelaars tot in het ...„w Goudse Van Bergen IJzendoornpark te op korte afstand van elkaar liggende brengen. sloten. De ruimte wordt als het ware gestoffeerd met plukken elzen- en wil- h genbosjes. Bebouwing treft men aan langs de Gouwe (Henegouwerweg) en de Brugweg en de landschappelijk zeer fraaie Bloemendaalseweg. Maar de doorkijkjes” naar het poldergebied nemen in aantal helaas eerder af dan toe. Dat is een gevolg van de wettelijk toegestane uitbreidingen die de aan de randen van de Bloemendaalse polders sinds jaar en dag gevestige bedrijven De Waddinxveense gemeenteraad stak voor het eerst een duidelijke reddende vinger naar de Winterdijk uit in de zo mer van 1975 (30 juli). Er werd toen gauw een voorbereidingsbesluit geno men voor een gebiedje ter weerszijden van deze dijk. Met zo’n (te verlengen) besluit in de hand kunnen allerlei niet gewenste activiteiten en ontwikkelin gen worden tegengegaan omdat een voorbereidingsbesluit aangeeft dat er een bestemmingsplan in voorbereiding is: bijvoorbeeld het door de gemeen- «Aonn/I irnct nnctaM A on nil OOT1 m Q Q D rj lang op de gemeentesecretarie ter in zage liggende ’’Landelijk gebied-Oost”. Het gemeentelijk streven om de Win terdijk te laten zoals die is heeft zich in de laatste jaren in het openbaar afge speeld, omdat een aantal eigenaren van tuiniersbedrijven, gelegen ten oosten van de Winterdijk, met het plan waren gekomen om de eveneens ten oosten van de Winterdijk gelegen sloot over een afstand van ongeveer 400 meter te dempen. Op. die manier zouden ze hun De Winterdijk is een wandel- en (deels) een fietsroute. het aanvoeren van grond en mest is het (Den Haag-Utrecht), die echter i-. nieuwe stimii ans aeett aan ne Wi WADDINXVEEN De Winterdijk moet blijven. Deze oor spronkelijke wandelroute dwars door de Bloemendaalse polder, die een kilometer ten oosten van de hefbrug op de Brugweg begint en nog altijd in Gouda eindigt (al is er dan ’’over” de rijksweg A 12 een behoorlijk stuk weg), mag van het Lx w U 1 w 111 v 11LI Cl Cl 1 O L* Lx Lx 1LI Lx 1 V Cl Cl 1 111 LI L - Winterdijk ligt, wordt door Wad- de autosnelweg blijft doorgaan. In - zMin n i m 11 into i/nn /I n za za r*o va r- va als een landschappelijk gebied van bij- kelijke dijk te ontdekken van af de on dergebied bestaat grotendeels uit zeg- Jamessingel, (de vroegere Parallelweg), geveen en bosveen en 'vertoon! alle 'l“ 1 kenmerken van een zeer oude in gras leggende veenpolder met vele brede en hWV-- •i'

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9