Afscheid van F. van Kempen Onjuist parkeren belemmerde bij de Bethelkerk ’n goed uitzicht donderdag 3, vrijdag4 en zaterdag S augustus. Frans Gaan winkels voortaan op maandag hele dag dicht? Middenstanders over nieuwe winkelsluitingswet B. en W. beantwoorden vragen van W. M. L. van Breemen PSP Verboden voor gehandicapten Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt er meer aan doen dan u denkt Grondaan kopen in Kromme Esse 278,-. van Qamp "Ril Trans van Camp: drie restantendagen B1J F mgfrivole zomerprijsjes 1 ^terd m hmdel dan snel! o. w.d- Extra subsidie Rijnlands Orkest I»» I eXGvoor^aaren voor hem. B fa» pw-w I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1978 mogelijk uniforme openings- en sluitingstijden. van de pensioengerechtigde leeftijd. werd het uitzicht niet. ,ed- Frans van Camp, kleiweg 2-6, gouda, telefoon 12350. moeten worden is het dicht doen van de winkels op zaterdagmiddag om vier uur, in plaats van vijf uur zoals nu het geval is. 52 UUR OPEN dat bij de deelnemende winkeliers ver krijgbaar was, kenbaar kon maken welke halve dag voor de middenstand de beste was om te sluiten. Bij ruim veertig winkeliers zijn 2000 den van 5.00 tot 17.00 uur op zaterdag en van 5.00 tot 18.00 uur op andere in de 1 WADDINXVEEN In de kantine van het Waddinxveense raadhuis werd maandagmorgen afscheid genomen van de heer P. van Kempen. De heer Van Kempen verliet 1 augustus de dienst wegens het bereiken er 1864 ingeleverd. Voor de maandag morgen waren 804 consumenten, dat is 42%; voor maandagmiddag 122 consu menten, 6%; voor dinsdagmorgen 26 consumenten, 1%; voor dinsdagmiddag 49 consumenten, 3%; voor woensdag middag 459 consumenten, 24%. Blanco kalenderwekén waren 419 formulieren of 22%. CONSUMENT Het zal duidelijk zijn dat zowel de win keliers als de consument gebaat zijn met uniforme openings- en sluitingstij den. Misschien is het wel aardig om te zien welke verlangens de consument er wat dit betreft op nahoudt. Zo heeft de ondernemersvereniging Boskoop over de nieuwe winkelsluitingswet een enquete gehouden, waarin de Bos- functioneren. Ook de brandweer zou niet gehinderd zijn geweest. 5. Is de burgemeester bereid te bevor deren dat de politie regelmatig controle houdt op deze plaats om de verkeers- en brandveiligheid te bevorderen? Antwoord: De burgemeester is bereid de aandacht van de rijkspolitie te vra gen en heeft dit inmiddels gedaan. Ook U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voor mensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen, in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. WADDINXVEEN De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de Boskopers G. Boer en G. J. Kleiweg tot de aankoop van percelen grond en wa ter aan de Kromme Esse, groot totaal ongeveer 690 vierkante meter. De grond wordt door de gemeente aange kocht tegen de prijs van een rijksdaai- der per vierkante meter. Hervormde kerk te Waddinxveen is be naderd, teneinde de kerkbezoekers te attenderen op een zo veilig mogelijk parkeren. (Eerder meldde het Week blad voor Waddinxveen al dat kerkgan gers in de Hervormde Kerkbode het verzoek hebben gekregen volgens de wettelijke regels te parkeren, terwijl ook de begintijden van twee van de vier kerkdiensten in de Bethelkerk (waar wegens de restauratie van de Brugkerk ook wijk Oost van de Centrale Her vormde Gemeente kerkt) met een kwartier zijn vervroegd; redactie). schriftelijke vragen is als volgt: 1. Vraag: Is het college op de hoogte van voornoemd verkeersongeval? Antwoord: Ja. WADDINXVEEN Het heeft een maand geduurd, maar dezer dagen heeft het college van Burgemeester en Wethouders dan toch de vijf schriftelijke vragen beantwoord, die PSP-gemeenteraadslid W. M. L. van Breemen op 26 juni had gesteld over de zondagse verkeersproble men rond de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. ter plaatse belemmerd. 3. Vraag: Zijn er, mede op verzoek van enkele buurtbewoners, door de poli tieagenten, die na het verkeersongeval aanwezig waren, processen-verbaal op gemaakt tegen automobilisten, die hun auto daar ter plaatse foutief geparkeerd hadden? Zo ja, hoeveel? Antwoord: Er zijn processen-verbaal opgemaakt contra de bestuurders van de verkeerd geparkeerde auto’s. Het aantal verdachten is zeven. Processen- verbaal werden niet op verzoek van buurtbewoners opgemaakt. 4. Vraag: Is deze situatie met dubbel en tot op de hoek van de straat gepar keerde auto’s niet gevaarlijk bij brand e.d., omdat brandweerauto’s dan niet kunnen passeren? Antwoord: Er waren geen auto’s dub bel geparkeerd. Wel werd aan beide zij den van de weg geparkeerd, hetgeen niet verboden is. De bus kon normaal De scheidende functionaris was aanwe zig met zijn vrouw eh kinderen, Van mejuffrouw Zijlstra kreeg zijn vrouw een fraai boeket bloemen aangeboden. Daarna voerde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek het woord. Hij noemde de heer Van Kempen een voorbeeld voor vele ambtenaren. Het was. een harde werker die nooit zijn plichten heeft verzuimd. De heer Van Kempen trad op 1 januari 1961 in dienst van de gemeente Wad dinxveen. Na het doorlopen van ver schillende functies werd hij tenslotte opzichter D en in feite chef van de oude en nieuwe algemene begraafp laats. De heren W. J. Dekkers, adjunct- directeur van Openbare Werken en C. de Wild, hoofd van de plantsoenen dienst, zetten hun waarderende woor den kracht bij door fraaie geschenken aan te bieden. De heer De Jong voerde naméns de ambtenarenbond ABVA het woord. De b,/vr. scheidende heer Van Kempen is name- de president-kerkvoogd van de Ned.’ Hjk a> 4^ Jaar van het NVV. Alle -■ sprekers en collegae wensten de heer Van Kempen en zijn vrouw nog veel goede jaren in goede gezondheid toe. De heer Van Kempen bedankte zowel het gemeentebestuur als alle collega’s voor de zeer prettige samenwerking in zijn ambtsperiode. ”Het werken bij de gemeente Waddinxveen is mij altijd een genoegen geweest, hoewel niet ver huld mag worden dat er ook wel eens moeilijkheden waren. De moeilijkhe den werden echter altijd tot genoegen van beide partijen opgelost”, besloot de heer Van Kempen. Mevrouw: Baltrik voor bodemprijsjes^Sportieve velourssweater 95,- Pardon 45-1 Geratti neerd badstofjasje 179 - Pardon 88 - Chic tweedelig pakje 445 -. Neen Pierre Cardin Second Life. De sporheve, modieuze rokken en pantalons neemt u nu mee voor 48 Voor ’n bijpassend jack, blouse of jumper willen we niet meer dan de hal Luiïa'spagnoli’s kreaties gaan voor uiterst smalle prijsjes weg. ’n Japon van 420, is van u voor 198,-1 En dat schitterende 2-delige pakje (in uni) was toch duv, Zeker, maar nu 158,-1 Pure Italiaanse Mode (eigenlijk bedoeld voor de zomer 1979) voor 0»k heerWÏ- Meneer: McGregor. Deze sportieve mode.van mvo Ted I anidus nu onder handbereik Blazers en leer Ke» ter kompleten™ .an -oor ’n fluisterprijsje: 128,-. Middenstandsvoorzitter C. de Bas zei publiek bestemde ingang van die win- ons dinsdagmorgen dat hij met zijn be- ders heeft gevraagd het eens te worden over de suggestie om de winkels op maandag de gehele dag te sluiten en als dat niet lukt in ieder geval allemaal op de gemeente is gewaarmerkt. De win- maandagmorgen. kels mogen dan geopend zijn van Ook wordt gevonden dat men het eens maandag tot en met vrijdag tussen 5.00 moet worden over een uniforme slui tingstijd tussen de middag van half één tot half twee voor die zaken die een lunchpauze houden. Een derde punt In de gemeenteraadsvergadering van 12 juli had de pacifist-socialist er al zijn misnoegen over uitgesproken dat de beantwoording van zijn vragen zo lang op zich liet wachten. Omdat burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek toen zei dat het concept hiervoor al op zijn bu reau klaar lag heeft de gemeente de schijn op zich geladen de beantwoor ding van de schriftelijke vragen bewust te hebben vertraagd, zeker als we zien dat pas gisteren (dinsdag 1 augustus) de bewuste stukken zijn verspreid met nota bene als datum 26 juli. ONJUIST PARKEREN In antwoord op de schriftelijke vragen van de heer Van Breemen zeggen B. en W. dat het verkeersongeval op zondag morgen 11 juni om kwart over elf op de hoek van de Bilderdijklaan en de Jan Luykenstraat inderdaad mede het ge volg is van het onjuist parkeren ter W. M. L. VAN BREEMEN plaatse, waardoor het uitzicht werd be- (PSP) lemmerd. Volgens het raadslid in een toelichting 2. Vraag: Kunnen hoofd- - rondom de Bethelkerk auto’s op trot- den meegedeeld? toirs, naast elkaar, op de straathoeken Antwoord: De oorzaak van de aanrij- etc., ondanks het feit dat er elders (bij- ding is een overtreding van artikel 42 NS-station van het Reglement Verkeersregels en par- Verkeerstekens (geen voorrang verle- - vaak veel nen). Mede door het onjuist parkeren WADDINXVEEN De gemeente is gevraagd de Rijnlandse Orkestvereni ging een aanvullende subsidie te vers- De volledige beantwoording van de vijf trekken van 1.450, WADDINXVEEN De middenstandsvereniging Waddinxveen gaat waarin Nieuwjaarsdag, Tweede Paas- op een in september te beleggen ledenvergadering praten over de op 1 dag, Hemelvaartsdag, Tweede Pink- november 1978 in werking tredende nieuwe winkelsluitingswet. Het be- sterdag, Eerste en Tweede Kerstdag en stuur van de georganiseerde middenstand - een afdeling van het Konin- de dag waarop de verjaardag van de klijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) - heeft intussen de aan- Koningin wordt gevierd, op een werk- gesloten leden schriftelijk suggesties gedaan om te komen tot zoveel agva en- De met pensioen gegane heer F. van Kempen neemt hier een cadeau in ontvangst van plantsoenen-chef C. de Wild. Zijn vrouiw kijkt toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). i een toelichting z. Vraag: Kunnen hoofd- en nevenoor- op zijn vragen staan er iedere zondag zaken van het ongeval aan de raad wor- i J •-■••• .- toirs, naast elkaar, op de straathoeken voorbeeld bij het TT Waddinxveen-Noord) voldoende keerruimte is. Ook wordt er te hard gereden. De indruk zou verder nog zijn ontstaan dat de Wad dinxveense rijkspolitie onvoldoende optreedt tegen deze verkeersovertre dingen. B. en W. delen het vragenstel lende raadslid mee dat na het door hem aangehaalde ongeval zeven processen- verbaal zijn uitgedeeld. VOLLEDIGE BEANTWOORDING wkei een bij de gemeente tot 15 oktober stuur de Waddinxveense" middenstan- verkrijgbare gewaarmerkte aankondi ging is aangebracht waarop de toege- stane openingstijden zijn aangegeven, van buitenaf goed te lezen zijn en door kels mogen dan geopend zijn liiaaiiitciu tut vu mvi rnjuag tuoovii j.\jxj - en 18.00 uur en op zaterdag tussen 5.00 koopse consument via een formulier, en 17.00 uur. Voorts op de koopavond van 18.00 tot 21.00 uur, die op donder dag of vrijdag, vast te stellen door de waarover overeenstemming bereikt zou gemeenteraad, mag worden gehouden. Eit deze openingstijden zal de winke- - - - lier een keuze moeten maken, want zij formulieren uitgereikt en hiervan zijn mogen m totaal met meer dan 52 uur per week open zijn en dat zal in de aan kondiging dan ook duidelijk worden aangegeven. In de nieuwe winkelsluitingswet 1976 is Het maximum van 52 uur zal niet gel- geregeid dat vanaf 1 november aan staande een winkel slechts geopend mag zijn, wanneer bij iedere voor het werkdagen PM

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3