85 Oostenrijkers maken van Passage stukje Tirol Ontdek het Wipptal vlak naast de Brenner-autoweg Olympisch ski kampioen komt Van 15-23 september muziek, dans, Glühwein, langlaufpiste, Tiroleravond, arresleden ASSAGE i I i I 1 i L. - - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 kers worden verloot. Op dinsdag 19 worden nisatiebureau voor Oostenrijk in Lisse, goed bereikbaar gebied is met schier Oostenrijkse tripjes in oktober tegen behoorlijk verlaagde prijzen. werk, het besturen van arresleden met echte Haflinger paarden en volksdan sen. men? Voor Waddinxveen en de Waddinxve- ners, maar ook voor de mensen uit de streek, hoeft het Wipptal na de Tiroler Dit is de Olympische ski-kampioen Heini Messner. Hij is vrijdag 15 sep tember in het winkelcentrum de Passage” present i I i I i i I i I voor demonstraties op een daar op te stellen 80 meter lange langlaufbaan. Dat gebeurt op de eerste dag van de dan te houden Tiroler Week. Heini Messner heeft een ski-school in Steinach, de centrale stad van het Wipptal in Tirol. De Oostenrijker zal in het hart van Waddinxveen met zes andere ski-leraren demonstraties verzor gen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Hajek, Innsbruck). reizen uitstek. avonds in het Haags Congresgebouw een landelijk start in aanwezigheid van den, mini-golfbanen, tennisbanen en er ii ZL gemeente Steinach graag toeristen ziet Waddinxveen reclame komen maken blijkt ook uit de totstandkoming van voor hun land in het algemeen en het Een mooi plekje bij een oude molen in het Gschnitzertal langs de Brenner-autoweg. Gaan Waddinxveners ook dit j^t nieuwe ’’Wipptal Center Tannen- Wipptal in Tirol in het bijzonder bevin- i I Gschnitzer en Obernberger Tribulaum er als het ware voor ’’gemaakt”. Het 1 met zijn vijf zijdalen is onget wijfeld het mooiste gedeelte van Tirol. Waarom zouden anders beroemde filmmensen als Omar Sharif, Michael Caine en Florinda Bolkan er zo van on der de indruk zijn gekomen toen ze er GLUHWEINMIDDAG Een houtsnijder uit Oostenrijk komt donderdag 21 september naar Wad dinxveen. In ”de Passage” is dan een echte Gluhweinmiddag. De Tiroler Week wordt op vrijdag 22 september besloten met opnieuw de komst van de arresleden om ritjes te kunnen maken met de Waddinxveense lieverdjes. En zo zal dan een einde komen aan de Ti- i ”de Passage”, welke week mogelijk is ge maakt door de initiatieven van de orga- financiêle bijdragen van de Passage- winkeliers. Wat overblijft is de speciale grammofoonplaat en musicassette ”Ti- rolerfestival in Holland”, die op dit mo ment in Innsbruck worden gemaakt door de ongeveer 85 Oostenrijkers die ook in het hart van ons dorp propa ganda komen maken voor hun land in het algemeen en het Wipptal in Tirol in het bijzonder. verlangen groter gemaakt om het alle maal zelf eens met eigen ogen te gaan die met hun promotiecampagne ook winkelcentra in Den Haag, Hoofddorp, Purmerend, Rotterdam, Roelofarends- veen, Rijnsburg, Utrecht, Geldermal- sen en Zoetermeer bezoeken, komen zelfs met speciale arrangementen voor die dagen zeker bevolkt zal worden door tienduizenden Waddinxveners en streekgenoten. ETALAGEWEDSTRIJD Oostenrijk onder de (jodelende) bezoe- ro[er Week in het winkelcentrum Op de dag van de opening, vrijdag 15 september komen er twee arresleden, r^en blaaskapel» compleet met Oostenrijkse koetsiers en nisatoren van buiten onze gemeente en langlaufbaan opgesteld Haflinger paarden, naar ”de Passage” - _i..i u-:_: om rjtjes 3oor het dorp met de Wad dinxveense jeugd te maken. In de open- stukje Tirol in Oostenrijk ontdekken? (Foto: Weekblad voor bruck). WADDINXVEEN Het programma voor de Tiroler Week in het win kelcentrum ”de Passage” van vrijdag 15 september tot zaterdag 23 sep tember staat nog niet helemaal vast, maar zeker is wel dat een groep van ongeveer 85 Oostenrijkers ruim een week lang het hart van Wad dinxveen zullen omtoveren in een onvervalst stukje Tirools Wipptal. Het Wipptal is een bijzonder mooie streek, goed bereikbaar en rustig, langs de Brenner-autoweg tussen Innsbruck en Brenner. De organisatoren van de Tiroler Week, reizen naar het vakantieland-bij- die ook wordt gehouden in negen an- uitstek. De Tiroler Week krijgt ’s dere gemeenten in het westen van ons land, en voor welke promotiecampagne rond de twee ton 200.000,-) op tafel vele prominente Nederlanders en Oo- wordt gebracht, weten wel wat er zoal stenrijkers. Op die avond zal ook de be- midden september dagelijks staat te ge- kende zangeres Olga Lowina een be- beuren op en rond het Passageplein. Er langrijke Oostenrijkse culturele onder zijn in totaal zes dagen dat het Oosten- scheiding krijgen. rijk en Tirol is wat de klok slaat in het Op zaterdag 16 september wordt in het Waddinxveense winkelcentrum, dat in Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een Tiroleravond ge houden met de danskapel en volksdan sen. Op deze avond zullen reizen naar Ook Waddinxveners kennen Oostenrijk in het algemeen en het Wipptal in Tirol in het bijzonder vaak alleen maar, omdat ze er door en langs rijden op weg naar hun vakantieadres in Italië. De Tiroler Week midden september in het winkelcentrum "de Passage” wil daar verandering in brengen. Een week lang zal dan vooral gewezen worden op het bijzonder mooie Wipptal, welk gebied is gelegen langs de Brenner-autoweg tussen Innsbruck en Brenner. Op de foto de Europabrug bij Innsbruck. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Landesfremdenverkehrsamtfür Tirol, Innsbruck). zeer gunstig te merken zijn. Een week lang zullen de rolprent Das vergessene tal” opna- ongeveer 85 Oostenrijkers in het hart van Waddinxveen en het toekomstig hoofdwinkelcentrum van onze ge meente jong en oud weten te boeien WADDINXVEEN Veel. Nederlanders - en Waddinxveners vormen hele jaar door. Het daarop geen uitzondering - kennen Oostenrijk in het algemeen en Tirol in het bijzonder alleen van de doortocht op weg naar hun vakantiebe stemming in Italië. Natuurlijk wordt er al rijdend op de Brenner- autoweg links en rechts de ogen uitgekeken, maar uitstappen is er niet bij, laat staan dat de ’’droomweg van de Alpen” wordt verlaten voor een langere tijd dan die paar uur die nodig is om van West-Duitsland in Italië te komen. september, treedt op staat er een 1 waarop Olympisch skikampioen Heini Messner met zes andere ski-leraren de- monstraties verzorgen en kan men zich lucht treedt dan ook op de danskapel. ook op een vernuftige manier in Oo- De volgende dag - woensdag 20 sep- stenrijkse klederdracht laten fotografe- tember - komt er een citerspeler en ren. De Passage-winkeliers beginnen houdt Verzijl Sport een modeshow van dan hun etalagewedstrijd met als prijs ski- en wintersportkleding. hele jaar door. Het ski-centrum Steinach ligt 25 kilometer van de Olympische stad Innsbruck en 14 ki lometer van Brenner. Er kan daar wor den gesport, gewandeld en bergen wor den beklommen. Maar niet alleen daar, ook in Matrei am Brenner, Navis, Gschnitz, Trins, Gries am Brenner, Obernberg, St. Jodok am Brenner en Schmirn komen de vakantiegangers Amster- aan hun trekken. dam en Aad D. G. van Harskamp, di- Voor het bergbeklimmen zijn de berg- recteur van het reclamebureau Alphad toppen Olperer, Habicht, Pflerscher- kijken. Want daar ligt het ook door Ne- BV in Alphen aan den Rijn. i graag bezochte Gezamenlijk hebben zij hun schouders gezet onder een tiendaagse promotie- Wipptal campagne voor Oostenrijk in het alge- - - meen en het Tiroolse Wipptal in het hoogte. Vakantiegangers kunnen in bijzonder. Van vrijdag 15 september tot -r i i zaterdag 23 september zal daar in het winkelcentrum ”de Passage” alles van En toch is het alleszins de moeite waard Toeristenverkeersbureau in om het gebied tussen Innsbruck en Brenner eens van wat dichterbij te be- 17 derlanders veel en g Wipptal, een attractief wintersport- en ontspanningsgebied met Steinach als belangrijkste plaats op 1050 meter 1 deze Tiroolse streek ’s winters vast re kenen op sneeuw, terwijl er ’s zomers een mild klimaat en een aantal uren zon kunnen aangetroffen. PRÓMOTIE-CAMPAGNE Vandaar dat de heer H. Eder^directeur met typische Oostenrijkse- en Tiroolse Week in ’de Passage’ nauwelijks meer ’n van het Tiroler Landesreisebüro in Inn- zaken, zoals muziek, volksdansen, kle- geheim te hebben en wordt wellicht het sbruck, er alles aan wil doen om nog derdrachten, wijn en lekkere hapjes. meer Hollanders van de Brenner- Midden september zal ”de Passage” o - - autoweg af te halen en ze middels de een stukje Oostenrijks Tirol zijn in het zien. Dat kan want de organisatoren, directe afrit anderhalve kilometer vóór Gouwedorp Waddinxveen. Steinach midden in het befaamde z-imv x/rD^’L’Tt'N'HAr Wipptal te ontvangen voor een kortere GEEN VERGETE* DAE of langere vakantieperiode het gehele In en voor hun winkels zullen de jaar door. En met hem ing. A. C. Koe- Passage-winkeliers laten zien dat het lewijn, directeur van het reis- en orga- Wipptal langs de Brenner-autoweg een Hedwig G. Gout van het Oostenrijks on uitputtelijke mogelijkheden het ge- WADDINXVEEN Al op de eerste de beste dag dat in het winkelcen trum ”de Passage” de Tiroler Week van start gaat - vrijdag 15 septem ber - staat daar bij de 80 meter lange langlaufbaan niemand minder dan Heini Messner, de Olympische ski-kampioen in Grenoble en Sapporo Hij heeft in het Oostenrijkse Steinach, het bekendste en belangrijkste ski-langlauf-sport-wandel-ontspanningscentrum van het Wipptal in Ti rol, een skischool met cursussen voor beginners, gevorderden en zelfs voor kleuters. Steinach, de hoofdstad van het Wipp- lijkte veel om op te noemen. tal, heeft zo’n 3.000 inwoners. Er zijn ,,.cc.!rn IKT Mimvir goede verblijfsmogelijkheden in hotels, MESSNER OOK IN MUZIEK gasthofen, pensions en bij kamerver- Heini Messner is niet alleen een ski- huurders, terwijl er volop ontspanning fenomeen. In ”de Passage” zal hij zich gezocht kan worden. Er zijn zwemba- ook van zijn muzikale zijde laten horen den, mini-golfbanen, tennisbanen en er Trouwens, in de groep van ongeveer 8: is een bijzonder mooi Kurpark. Dat de Oostenrijkers die midden september i voor hun land in het algemeen en het i T” 1 1 1 1Lw-.i- den zich veel mensen die niet alleen muziek kunnen maken, maar bijvoor blijkt ook uit de totstandkoming van Waddinxveen/Tiroler Fremdenverkehrswerbung, Inns- hof’, een ontmoetingscentrum met tal rijke mogelijkheden. Wat bergbeklim- mers, wandelaars, skiërs en langlaufers beeld ook_bedreven zijn in. houtsnij- er allemaal in het gebied langs de Brenner-autoweg tussen Innsbruck en Brenner kunnen ondernemen is eigen- 2,-' J

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11