Kantoren in de Kanaalstraat? 1 Kom in de tent Voor 4e maal Zo is-ie voor brieven. En zo voor dieven. B rugcentrum blijft een buurtwinkelcentrum Dit zijn de drie kernen Bungalows voor drie Waddinxveners OPKNAPPEN TORENKLOK BRUGKERK KOST 8 MILLE Hervormde evangelisatie-actie AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN J. A. van Vliet bouwt bungalow Rondom hefbrug versterking -woonfunctie centrum Bi ■ifl verbetering kern Dorpstraat verbetering kern Brug ■IW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 AUGUSTUSJ978 langs de ringvaart in het De woning komt te staan op de ”land- kopers. teit van het overige winkelbestand, de gens voor de toekomst. Daarbij zal in door /en ee- en WADDINXVEEN De Waddinxve- WADDINXVEEN De gemeente raad gaat f 8.125,- uittrekken om het kantorenonderzoek op korte termijn ant woord kunnen geven. houd, reparatie en bediening van he uurwerk, alsmede het onderhoud vai het wijzerbord en de wijzers zijn en blij ven ten laste van de burgerlijke ge meente. De Centrale Hervormde Ge meente staat wel gratis het gebruik a van de lokaliteit, thans voor het uur werk gebezigd en de klok of bel tei dienste van het slagwerk. n e te hebben voor personeel en bezoekers voor spanning genoeg, terwijl het verder nog zo is dat kantoren tussen winkels dode elementen betekenen. Over de ge wenste hoeveelheid kantoren en de meest De politie adviseert... van de spoorlijn vooraf. De snelle groei van Waddinxveen be vorderde de groei van Verbakel BV aan de Zuidkade, die daardoor geen aanlei ding vond deze vestiging naar de Pas sage te verplaatsen. In de afgelopen ja- ren werd het Brugcentrum-gebied ver sterkt door de bouw van het jeugd- en jongerencentrum ”De Bonkelaar” en de bouw van het nieuwe raadhuis aan het Raadhuisplein (de vroegere Ver- C lengde Stationsstraat). NIEUW PLAN Wat er in het Brugcentrum in de ko mende jaren allemaal moet gaan ge- 1 van dit jaar in een nieuyv bestemmingsplan te kunnen laten zien. Eén ding staat al wel vast, en dat is dat de woonfunctie in dit gebied moet worden versterkt. De nadruk zou daarbij rondom de hefbrug kunnen liggen op de bouw van kleine Jan woningen in meerlaagse bouw. Rijnlandstraat De te bouwen huizen betreffen eenge zinswoningen met bijgebouwen als ga rages en bergplaatsen. De woningen mogen maximaal 6 meter hoog worden, terwijl de hoogte van de garages en de bergplaatsen maximaal 3 meter be draagt met een oppervlakte van maxi maal 40 vierkante meter. Behalve de bouw van drie bungalows en een speelterrein zal er op de hoek Beethovenlaan/Mozartlaan ook nog een nieuw politiebureau verschijnen. Met de bouw van dit complex denkt men nog altijd in de eerste helft van f 1979 te kunnen beginnen. ling van de vorige jaren heeft het evan- gelisatieteam deze actie met veel ent- De avonden zijn bestemd voor de jon- housiasme voorbereid. van de bevolking door de gemeente raad vastgelegd in het bestemmingsp lan Groenswaard 1 en 2. De gemeente heeft ervoor gezorgd dat voordat met de bouw kan worden begonnen een bouwstraat aanwezig is, evenals de rio lering waarop de woningen kunnen worden aangesloten. Ophoging van het bouwterrein gebeurt niet. De aan we - WADDINXVEEN De gemeente overweegt voor de in de Kanaals traat staande 10 a 15 huizen een kantoorbestemming toe te staan. In het kader van de discussies rond de gemeentelijke ’’Nota Kernenbeleid” is onderschreven dat verwacht moet worden dat de woningen ter weerszij den van de Kanaalstraat in de toekomst een nog grotere verkeersover last ondervinden dan nu al het geval is. uitbreidingen en verbouwingen van be staande winkels. OP ÉÉN NA OUDSTE KERN WADDINXVEEN Het Brugcentrum, de laatste weken in het nieuws vanwege de bouw van zes nieuwe winkeleenheden onderaan de oprit van de hefbrug aan de Kerkweg-Oost, blijft wat het altijd is geweest: een buurtwinkelcentrum. Volgens de gemeente is in het verleden te veel ge suggereerd dat dit gebied rond het nieuwe raadhuis onderdeel van het centrum zou worden. Deze zomer hebben de gemeenteraadsleden er bij de behandeling van de gemeentelijke ’’Nota Kernenbeleid” geen mis verstand over laten bestaan dat er in Waddinxveen meer één centrum is en komt: de Passage. Niettemin zijn er vele redenen aan te geven om voor het Brugcentrum na te gaan welke vernieuwing en sanering- THALIA Do. en Vr. 3.30 en 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Ma. 3.30 uur, Di. en Wo. 3.30 en 8 uur: SA- TURDAYNIGHT FEVER. 12 jr. Do. t/m Wo. 1.30 uur: WINNE- TOU IN DE DODENVALLE1. a.l. Vr. en Za. 11.30 uur, Ma. 8 uur: THE POSEIDON ADVEN TURE. 12 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 en 7 uur: STUNT ROCK. a.l. Vr. en Za. 11.30 uur en Zo. 9.15 uur: ADAM EVA EN TOEN WASERSEX! 16 jr. SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, Za. en Zo. 9.15 uur, Ma. en Wo. 8.15 uur: DE AUTO ISZIJN WAPEN. 16jr. Vr. 4 en 8.15 uur, Zo., Di. en Wo. 4 uur: DIE KNOTSGEKKE KE RELS IN HUN VLIEGENDE KRATTEN, a.l. Do. 4 uur, Za. en Zo. 7 uur, Ma. 4 uur, Di. 8.15 uur: 20.000 MIJLEN ONDERZEE. 12 jr. Do. en Vr. 2 uur, Za. 3 uur, Z. t/m Wo. 2 uur: PINKELTJE, a.l. STERKERE WOONFUNCTIE Onderzocht dient te worden in hoe verre hier versterking van de woon- De openstelling voor het regionaal ver keer van de huidige Gouwebrug in rijk sweg A 12 zal na het gereedkomen van de nieuwe Kanaaldijk verkeersaantrek- kend werken. De huizenbouw in Zuid kade 1 en na 1980 in de Zuidplaspolder gesch.kte plaatsen zal ,het gemeentelijke zal daarboven nog een zwaardere ver- x keerslast betekenen. In de Waddinxveense kernen (Passage, Brugcentrum, Dorpstraat) zijn al aller lei kantoorvestigingen aanwezig. De gemeente onderscheidt drie catego rieën: publiekgerichte kantoren in spe cifieke kantoorgebouwen (gemeente huis, bankgebouwen, postkantoor), pu bliekgerichte kantoren in woonhuizen of winkels (banken, makelaars, politie bureau) en kantoorgebouwen van niet- publiekgerichte bedrijven (advies- en organisatiebureau Ydo BV, tot voor kort Van den Bosch Groensvoorzienin- gen BV en makelaarskantoor Rijnland WADDINXVEEN J. Lodder, J. F. BV). Hoeke en P. de Vries. Dat zijn de Wad dinxveners die de drie stukken grond van ongeveer 480 vierkante meter gaan kopen op de hoek Mozartlaan/Beetho- venlaan om er een bungalow neer te WADDINXVEEN Voor het vierde achtereenvolgende jaar houdt de evangelisatiecommissie van de Centrale Hervormde Gemeente een zomer-tentevangelisatieactie. Dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 augustus zal het dan ook opnieuw uitnodigend tot jong en oud klin ken: Kom in de tent. De tent staat weer op het grasveld bij de hoek Mozartlaan/Beethovenlaan. In deze zomer door de gemeenteraad vastgestelde ’’Nota Kernenbeleid"gaat het om drie kernen, die onder handen genomen moeten worden, omdat het gemeentelijk beleid in de tijd van nieuwbouwontwikkelingen in de polders ten noorden van de Kerkweg meer gericht was op het maken van winkelvoorzieningen dichtbij de mensen. Tegemoetko mend aan de wensen van de nieuwe bewoners is namelijk op drie plaatsen Oranjegalerij, Luifelbaan, Groensvoorde) een winkelareaal van ongveer 5.000 vierkante meter tot stand gekomen met meer betekenis dan alleen "buurtwinkel centrum". In de stormachtige ontwikkeling van Waddinxveen welke in de jaren zestig plaatsvond is onvoldoende aan dacht besteed aan het feit dat een dergelijke groei ook de bouw van een kern vereist. Vandaar dat nu alle aandacht wordt gericht op de Passage, die is aangewezen als centrale kern van Waddinxveen en de verbeteringsgebieden rond de Dorpstraat en de hefbrug over de Gouwe. In de oudste kern Dorpstraat is op dit moment ongeveer 3.000 vierkante meter winkelruimte, in de Passage ongeveer 5.800 vierkante meter in het Brugcentrum totaal ongeveer 6.800 vier kante meter. De bouw van de huizen is zo gepland dat aan de voorzijde voldoende speel ruimte overblijft. De Mozartlaan ter plaatse zal voor doorgaand autoverkeer ner J. A. van Vliet gaat een perceel worden afgesloten, zo is na inspraak papier-, hout-en meubelindustrie en de grOnd kopen langs de ringvaart in het A~ u—--1-*- bedrijvigheid welke steeds bij een ri- bestemmingsplan Zuidkade 1 om daar vierovergang aanwezig is. een bungalow neer te zetten. Met deze De toename van de industrieën de ge-_ grondaankoop is 195.000,- gemoeid, richtheid naar Gouda zorgde ervoor De woning komt te staan op de ”land- dat het centrum rondom de hefbrug tong” tussen de ringvaart in het westen steeds een of meer stappen voor bleef en de Alphener Wetering in het oosten, op de kern Dorpstraat. Nieuwe ontwik- Op deze plek kunnen in totaal 12 hui- 1 11 1 1 1 1 t 1 1 w. 1 1 oosteïijke dan de westelijke kern voor, de gemeenteraad al grond voor dit doel zige schoeiing wordt eigendom van dc Ook de sanering van oude woningen aan een (zoals de Nesse) ging aan die ten westen waarvan er één een tandartsenpraktijk gaat voortzetten (Mevrouw M. Y. Boere-Oei). onder het linnen dak gelui en ouderen. Dinsdagavond 15 au gustus is er een openluchtzangavond onder leiding van Hennie Brinkhorst. Woensdagavond worden dia’s ver toond. Uiteraard is op beide avonden een verteld bijbelverhaal, en uiteraard gelegenheid voor het drinken van een wordt er bij de gitaar gezongen, ’s Mid- goede kop koffie. Donderdagavond 17 dags van 14.00 tot 16.00 uur kunnen de augustus vindt de afsluiting plaats met kinderen laten zien hoe behendig ze een feestelijke kinderoptocht vol ver zijn in een tienkamp of mogen ze pro- rassingem Dank zij de grote belangstel- beren een prijs te veroveren in een songfestival. ONDERZOEK Het is de gemeente bekend dat er een toe nemende weerstand is tegen het omzetten zetten. De grondprijs per kavel be- van woonhuizen in (goedkope) kantoor- draagt f 200.000,-. De drie grondver- ruimten. Bovendien zorgt de behoefte om kopen komen aan de orde in de mor- nabij kantoren goede parkeergelegenheid genmiddag (donderdag) te houden ver- gadering van de raadscommissie voor de financiën en in de op woensdag 23 augustus te houden gemeenteraadsver gadering. functie kan plaatsvinden. De aanwe zige winkels zouden bij verplaatsing naar de hoofdkern Passage, waar de smogelijkheden er voorde komende ja- winkel-, kantoor- en onmoetingsfunctie ren gewenst en mogelijk zijn. Het ge- zal worden versterkt en de bedrijven- bied rondom de hefbrug over de functie zal worden verminderd, aldaar Gouwe ligt namelijk gunstig ten op- een welkome versterking betekenen, zichte van het nieuwe woongebied De aanwezige bedrijven zouden op de Zuidkade 1, waar geen winkelgalerij lange duur verplaatst dienen te worden wordt gebouwd. Aanwezig is er ook het naar een industrieterrein. nieuwe gemeentehuis, terwijl natuurlijk Voor een goed uitgewerkte visie op het evenmin voorbijgegaan kan worden Brugcentrum is er nog verder onder aan de aan Zuidkade gevestigde zoek, rapportage, overleg en inspraak grootste winkel op het gebied van con- nodig. Van wethouder P. F. J. van fectie in Waddinxveen (Verbakel BV). Schie (CDA) weten we dat de winke- Voor de ontwikkeling van het Brugcen- liers in het Brugcentrum gevraagd zul- trum is verder nog van belang de kwali- len worden naar hun wensen en verlan- teit van het overige winkelbestand, de 5: mogelijkheid tot uitplaatsing van be- het bijzonder worden gelet op gedachte beuren verwacht de gemeente eind staande bedrijven, de versterking van de woonfunctie en de mogelijkheid tot bekijken van het Brugcentrum betrekt o C f5."". van de Kerkweg-Oost, omsloten door kern Brugcentrum, de Oranjelaan en de Gouwe. Oranjelaan, C steeds een of meer stappen voor bleef kelingen deden zich altijd eerder in de zen worden neergezet. Eerder verkocht Ook de sanering van oude woningen paar andere Waddinxveners, Overdag zijn er voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar weer vele dingen te doen, ’s Mor gens van 10.00 tot 12.00 uur is er onder andere knutselen naar aanleiding van wordt er bij de gitaar gezongen, ’s Mid- goede kop koffie. Donderdagavond 17 feestelijke kinderoptocht vol staande bedrijven, de versterking kleinschalige kantoorvestiging. Bij het de gemeente ook het gebied noordelijk De huidige sanerings- en reconstructie- omsloten door Oranjelaan, Gouwe, Dorrekenskade-Oost, Rijnlandstraat Door de afbraak van 700 Wad en Beukenhof, ontwikkelde zich als de dinxveense woningen sinds 1945, welke op de Dorpstraat na oudste kern van nagenoeg alle in of nabij de kernen en Waddinxveen onder invloed van de be- de Kerkweg waren gelegen, alsmede drijvigheid langs de Gouwe in de sector door de vergrijzing van de bevolking is het aantal bewoners in de kernen zeer -sterk afgenomen. Bij het ontwerpen van de nieuwe plannen verdient het element wonen dan ook duidelijke aan dacht, omdat deze functie onontbeer lijk is voor de leefbaarheid. Voorwaarde voor de nieuwbouw van woningen in de kernen is dat een aantal huidige bedrijfsterreinen door de ge meente of derden worden verworven tot een aaneensluitend geheel, waarop een verantwoorde verkaveling kan plaatsvinden gecombineerd met een doelmatige ontsluiting. Voorwaarde voor renovatie van bestaande wonin gen en winkelpanden is dat duidelijk heid bestaat over toekomstige ontwik kelingen en interesse bij de eigenaren wordt gewekt. Het uiteindelijk te realiseren aantal wo ningen is afhankelijk van de hoeveel heid te verplaatsen bedrijfsoppervlak, van de benodigde reservering voor kan toren, winkels en voorzieningen ten al gemene nutte, van de daarbij beno digde verkeers- en parkeerruimte en bovendien van de financiële mogelijk heden. Niettemin moet het mogelijk zijn om buiten de 36 woningen op het terrein van de B-fabriek van het Eminent-concern nabij de Dorpstraat, een 200-tal woningen in de drie kernen torenuurwerk, luidklok en wijzerplaat te realiseren. En dan hebben we het van de in restauratie zijnde hervormde hier niet alleen over het Brugcentrum, Brugkerk aan de Kerkweg-Oost op te maar ook over het Dorpstraat-gebied knappen. Zoals eerder bericht blijft de en de Passage, die al een woonimpuls klok eigendom van de gemeente Wad- heeft gekregen door de bouw van 98 dinxveen. Bij contract is namelijk in flats. 1883 bepaald dat alle kosten van onder-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7