WEEKBLAD - SPORT Voor C-diploma naar overdekte Waddinxveense sportspetters Louk Sanders dé favoriet op het tennistournooi van Midden-Holland Banen in Nieuwerkerk a/d IJssel zijn gratis toegankelijk Tournooi initiatief van Cor v. d. Bosch Strijd KNVB- beker verder Be Fair- volleybal traint weer Hengelconcours Ring Zevenhuizen Mijlpaal voor Boskoopse Sportschool Marchant V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 Damclub Excelsior 1 werkerk aan den IJssel. Het viswater is november een wedstrijd in Boskoop. 1 r hun inschrijving introkken, konden deze opengevallen plaatsen moeiteloos worden opgevuld. Dank zij het driftig rammelen met de geldbuidel van de sponsors Bar-restaurant De Peddelaer (Leimuiden), Cor van den Bosch Ten- wordt verricht door Peter Adelaar, Eu ropees judo-kampioen zwaargewicht. Adelaar behaalde dit jaar deze titel tij dens de Europese judokampioenschap- vaste keerpunten dient te geschieden op een wijze, zoals die voor de door de WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Het internatio naal tennistournooi van het komende weekeinde in Nieuwerkerk aan den IJs sel is organisatorisch gezien een Wad dinxveense aangelegenheid. In het be stuur van de organiserende Stichting Wedstrijdcomité Midden-Holland (Po stbus 145, Waddinxveen) zitten immers de Waddinxveners J. Tuinstra (voorzit ter), C. Hasselbach (secretaris), G. Ok- kerse (wedstrijdleider), C. van den Bo sch (promoting) en E. Brandts (hoofd scheidsrechter). De andere bestuursle den zijn Gouderakker J. Spee (pen ningmeester), Capellenaar C. van Oe- veren (parkaccommodatie) en Gouwe naar H. Salari (bondsgedelegeerde). Ook de basis van het nu voor de vierde maal te houden tennistournooi is een Waddinxveense. Onze plaatsgenoot Cor van den Bosch (tennisvloeren/- groenvoorzieningen) kan nauwelijks hebben vermoed dat het Midden- Holland-tournooi, waarvoor hij in 1975 het initiatief nam, zo’n grote vlucht zou nemen. Van een samen met enige goed willende steunpilaren in een handom draai georganiseerd tournooi met een bescheiden prijzengeld van 1.500,-, ontwikkelde het zich binnen vijf jaar tot een tennisevenement, waarvoor ook in het buitenland de belangstelling groot is. nen in het komend seizoen vooral jon gens van 10 tot 14 jaar nog terecht om zich in het volleybalspel te bekwamen. WADDINXVEEN In het maandag 11 september weer in gebruik zijnde overdekte zwembad in het sportpark de Sniep bestaat tot het voorjaar van 1979 de mogelijkheid opgeleid te worden voor het zwqemvaardigheidsdiploma I (C-diploma) van de KNZB. Hieraan i en ou der. Afhankelijk van het aantal aanmel dingen zullen de meisjes en jongens bij leeftijdsgenoten worden ingedeeld. De grootte van de groep zal ongeveer 15 1 De lesdagen en tijden zijn als volgt: Dinsdag en donderdag, dus tweemaal uur, en van 18.00-18.30 uur en van 18.30- 19.00 uur. De kosten van het zwemonderwijs be dragen ƒ31,- per 12 lessen van een half uur. Op 1 januari vindt een kleine ta riefsverhoging plaats. De dagen en tij den van het diploma-zwemmen zijn te vinden in de folder van het overdekte zwembad seizoen ’78-’79. Opgave kan vanaf heden geschieden aan de kassa van het zwembad of telefonisch nr. 2570. Het examenprogramma voor het dip loma zwemvaardigheid I (C-diploma) is voor het overdekte zwembad als volgt: 1. ZWEMSLAGEN a. te water gaan van de bassinrand (waar mogelijkvan een startblok) met startsprong, gevolgd door 25 meter bor- stcrawl. b. Starten in het water met de handen aan de stangen of aan de handgrepen van bassinrand of startblok, gevolgd door 25 meter zwemmen, samenge stelde rugslag of de rugcrawl. 2. AFSTANDZWEMMEN een groot Te water gaan van de bassinrand met startsprong, gevolgd door 200 m. zwemmen met zwemslag naar keuze De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsio. (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen De voetbalvereniging WSE heeft de pupillensportdagen weer achter de rug. Van een ouder kregen we daarvan de volgende impressie: Donderdag 17 augustus om 9 uur ston den 125 pupillen en een 30-tal jeugdlei ders op de drempel van de jaarlijks te rugkerende sportdagen. Na de koffie voor de jeugdleiders en enkele laatste instructies gingen de 125 pupillen in 8 groepen naar 8 verschillende bedrijven in het Waddinxveense, waaronder Boonstoppel, Edelman, British Ley- land, gemeentehuis, boerderij Boek horst. Deze bedrijven en instellingen hadden kosten noch moeite gespaard om hun jonge bezoekertjes gedurende ander half uur te vermaken, waarin zij ook bijzonder goed geslaagd zijn. Rond elf uur teruggekeerd op het WSE-complex maakten de pupillen zich gereed voor de eerste ronde van het WK- voetbaltournooi. Tot twee uur ’s mid dags werden op 4 (halve) velden weds trijden gespeeld tussen 18 teams, ge scheiden in D, E en F groep van 7 a 8 jongens per team. Om 14.00 uur, inmid dels had ieder team een vlag gemaakt van het nationale elftal en waren de meegebrachte lunchpakketten vero- berd werd een aanvang gemaakt met een 9-tal waterspelen. Mede dank zij het zonnige weer werd ook dit onderdeel erg plezierig beleefd met name het kussengevecht boven een zeer degelijk geïmproviseerd zwembad van 4 bij 4 meter behoorde tot een der favoriete spelen. Om ongeveer half vijf was het wassen en douchen geblazen voor het avondeten. De gillende stem metjes werden ’’gesnoerd” met patat, tomaten, komkommer, patat, soep en vla. Om half zeven, ondertussen werd de enorme troep opgeruimd door jeugdleiders en ouders, werd begonnen met de 2e ronde van het WK- voetbaltournooi waarna de finales in de D en E poule op het derde veld bij kun stlicht werden gespeeld. In de E poule bleek Zweden de sterkste en in de D- poule Nederland. Beide finales werden gefloten door Be Fairs steunpilaar Inge Rehorst, die overigens de gehele don derdag aanwezig was en zich met de WSE-jeugdleiders inzette voor een goed resultaat. Rond half elf lagen in het nieuwe jeugdhonk en ook nog in een gedeelte van het oude gedeelte van de Lansbre kers 125 pupillen in hun slaapzakken en op hun luchtbedden. Naast elkaar, ach ter elkaar, door elkaar en soms ook nog op elkaar voor een robbertje stoeien, tesamen een formidabel gezicht. Half twee was het toen de laatste paar ’’her rieschoppers” insliepen terwijl de lea ders... Zoals verwacht was het vrijdag weer vroeg dag: half zeven liepen de eerste luchtbedden meestal onvrijwillig al leeg. De jeugdleiders die tussen de pu pillen waren gaan liggen moesten het vooral ontgelden. Na het ontbijt, brood met hagelslag, jam, ham, kaas, worst en meik en thee vertrokken 2 bussen rich ting Leusden nabij Amersfoort om deze dag enkele bosspeien te spelen. Rond elf uur was dat het smokkel of douane- spel. Het totemveroveren, de F-groep bouwde ondertussen hutten in het bos van takken en bepleisterden ze met gras tot echte woonoorden, gespeeld door D en E afzonderlijk was een groot succes het ravotten en besluipen in het bos, iets echts. Uiteraard waren de keeltjes na deze twee spelen flink dor stig en de magen goed leeg. Zodoende liet men het donderdagavond al ge smeerde en belegde brood goed sma ken onder een stralend zonnedek. Het derde bosspel was een speurtocht die ongeveer anderhalf uur duurde en om 2 uur begon. De eerste groep was half vier terug op het beginpunt van de tocht, de laatste groep om ongeveer kwart over vier. Zichtbaar vervuild en vermoeid stapten ze rond half vijf in de bussen en na koppen geteld te hebben werd met de thuisreis aangevangen. Tijdens de terugreis dommelden nogal wat pupillen in een welverdiende slaap na een tweetal inspannende dagen. Terugge komen werden ze verwelkomd door een groot aantal ouders die hun kinde ren snel mee naar huis namen en waar schijnlijk snel naar bed brachten. Tijdens de officiële opening van het Jeugdhonk kwam nog een nasleep van de WSE-pupillensportdagen 1978. Ge durende de sportdagen waren enkele ouders aan het collecteren gegaan en werd een bedrag van bijna 500,- op- (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal moment toch weer enige buitenlanders dinxyeen), BP HobbybranderJRotter- (Gouda), BV Aannemingsbedrijf NBM (’s-Gravenhage) en Aristo Sport BV (Zoetermeer) en de niet aflatende ijver van wedstrijdleider Gerard Okkerse uit Waddinxveen konden uiteindelijk tien buitenlanders worden gecontracteerd. voorgeschreven door de KNZB. De af stand moet overigens worden afgelegd zonder onderbreking en zonder steun te zoeken aan bodem, wand of enig voorwerp. 3. ZWEMMEND REDDEN a. Te water gaan van de bassinrand met hurksprong, vervolgens duiken en twee bandjes of ringen, die op een on derlinge afstand van 2 m. onder het wa teroppervlak liggen, ophalen. b. Te water gaan van de bassinrand met hurksprong en vervolgens een per soon van ongeveer gelijke lichaams bouw in zwemkleding, in kopgroep ver voeren over een afstand van 10 meter. 4. SPRINGEN Het uitvoeren van: a. de rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt van het startblok. b. Een startsprong over een toversnoer gespannen 1 meter uit de kant, zonder dit aan te raken, van een startblok, ge volgd door 6 meter uitdrijven. NEDERLANDSE TENNISSTOP De Nederlandse tennisstop is eveneens goed vertegenwoordigd. Naast San ders, Thung en Fok geven ook Martin Koek, Theo Gorter en René Heffels acte de présence. Spectaculaire dub bels zijn o.a. nationaal kampioen Louk Sanders en Wouter Fok, Martin Koek en Rolf Thung, de Egyptische broers Nassers, de Nieuw Zeelanders Hibbert en Smith en het jonge Nederlandse duo René Heffels - Theo Gorter. Waddinxvener Jan Tuinstra, voorzitter van het organiserende wedstrijdcomité kunnen deelnemen achtjarigen Midden-Holland, kijkt reikhalzend uit A~~ naar het tournooi ’’Alles in kannen en kruiken”. Het totale prijzengeld van 5000 dollar heeft flink wat deelnemers - van niveau uit binnen- en buitenland kinderen zijn. gelokt. Voor de spelers is het ook zeer interessant om in één weekend aardige bedragen te kunnen winnen. Zo gaat de per week, van 17.30-18.00 winnaar met ƒ2000,- naar huis, nr. 2 1'v' 10 1 met 1.250,-. De toeschouwersaccom- tionale A-tournooi in het district Rot- modatie is dit jaar nog verder uitge- terdam biedt het Midden-Holland tour- breid. We kunnen zeker 2000 toeschou- nooi in ieder geval tennis van niveau, wers kwijt op het fraaie park van gast- Aangezien de entree gratis is rekenen heer Nieuwerkerk. Voorts zijn we er wij erop, dat tal van tennisliefhebbers een klein beetje trots op, dat ook dit hun weg naar Nieuwerkerk zullen vin- jaar de beste scheidsrechters weer zul- den. Een dergelijke vorm van passieve len verschijnen. Mochten de weersom- recreatie kan alleen maar leiden tot een standigheden onverhoopt roet in het verder gaande popularisering, groei en eten gooien, dan wordt uitgeweken verbetering van de tennissport in ons naar de Rotterdamse sporthal Om- land.” moord. Vóór het zover komt zal een qjraTIS r'---o o-i er met de modernste middelen alles aan doen Optimistische geluiden derhalve uit het voor een groot deel uit Waddinxveners bestaande wedstrijdcomité, dat hard op weg is de reputatie van het Internatio- Bondsgedelegeerde H. J. B. Salari, zelf nale Midden-Holland tournooi defini- lid van tennisvereniging Waddinxveen, tief te vestigen. Het tournooi begint zo- Behalve Brett Hibbert en Hisham Nas- bekijkt het tournooi weer vanuit een wel zaterdag als zondag om 10.00 uur ser zijn dat Hani Nasser uit Egypte, andere invalshoek: ”Als enige interna- en is gratis toegankelijk. Paul Smith uit Nieuw Zeeland, Ach- med uit Pakistan, de Amerikanen Don Scettrini en Craig Heinberg, de West- Duitser Andras Coth en de Engelsen Paul Bourdon en Bill Gowans. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Mu De organisatiekosten belopen dit jaar Sou Kan, de Boskoopse sportschool in de 25 mille. Het totale prijzengeld is van L. Marchant die onlangs officieel is inmiddels opgetrokken tot 5000 dollar, omgedoopt in S.B.S. (Stichting Binnen- Door de organisatoren wordt de groot- sport Boskoop) opent op vrijdag 25 au- ste charme van het tournooi gevonden gustus haar nieuwe zaal. De opening dat het gehele evenement in één wee- aj-i.,.,, c.._ keinde verspeeld wordt - uiterst aan trekkelijk voor spelers en publiek - en dat de entree van de banen in Nieuwer kerk aan den IJssel gratif is. Daarbij pen in Helsinki gehouden, komt dat het internationale A-tournooi de passieve recreatie dient. Gestart werd, zoals al opgemerkt, in 1975 met een invitatietournooi voor 12 Nederlandse topspelers, aangevuld met zelfs Zoetermeer. Jarenlang is geijverd (meestal schoolslag). Het nemen van de leen heren- enkelspelen afgewerkt. In dan ook begrijpelijk dat de opening r de finale versloeg Louk Sanders Fred feest gaat worden dat niet licht in de kandidaten gekozen zwemslag zijn Hemmes. Het totale prijzengeld be- vergetelheid zal raken. Adelaar zal zich om 19.00 uur van zijn taak kwijten waarna een receptie volgt. De dag daarop, zaterdag, wordt voor de leden een vijfkamp gehouden. De onderdelen geen regionale B- daarvan zijn: zwemmen, fietsen, doel- werden geinviteerd. schieten, gewichtheffen, hardlopen. het tournooi van Het doelschieten vormt hiervan het tennispark De Sniep te Waddinxvee hoogtepunt. Jos Sparla zal bij dit on naar het tennispark van de TC Nieu- derdeel het doel verdedigen. Sparla (woensdag) werkerk aan den IJssel aan de Europa- speelt in de hoofdklasse en staat be- d...- laan aldaar. Het totale prijzengeld werd kend als een penalty-specialist. J. H. verdubbeld en gebracht op ƒ3.000,-. Reinders, burgemeester van Boskoop, eindigde in een 0-1 zege van de Wad- Ongeveer 1000 toeschouwers zagen zal omstreeks 15.00 uur de prijzen ui- - treiken. In de nieuwe zaal, voorzien - van krachtsportcentrum, sauna, sola- De Zwervers deelden de punten (1-1). In 1977 werd het tournooi voor het rium, relaxruimte en bar zal benevens Ron Koppejanswas de Waddinxveense op de internationale agenda gep- het judo, taekwon-do en jiu-jitsu ook doelpuntmaker in deze bekerwedstrijd. 7222, _CJ_. T.::t badminton en tafeltennis gespeeld gaan In de afgelopen week werden weer de Nederlandse topspelers en zes buiten- worden. Daarnaast gaat de bekende nodige oefenwedstrijden gespeeld ter ..1- 2- Z..d,Lj mevrouw Heerma-van Voss beatballet voorbereiding van de begin september WADDINXVEEN Zaterdag wordt jeugdkampioen Andrew Jarret en de gaan onderwijzen en geeft Els van der 'van start gaande voetbalcompetitie. Be het jaarlijkse hengelconcours van de -j-..j Fair zorgde voor vijftien goals in twee T' In de nabije toekomst staan verschil- wedstrijden. Versloegen de Wad- wedstrijd wordt ditmaal georganiseerd gehaald waarvoor 2 stel reserveshirts voor de pupillen zullen worden ge kocht. Ouders allemaal heel hartelijk de Amstel. Er wordt uitsluitend op bedankt namens de pupillencommissie. Verder is grote dank van de ouders aan de WSE-jeugdleiders op zijn plaats voor het vele werk ook nu weer gedaan voor onze kinderen, ze hebben allen enorm genoten. Heel hartelijk bedankt WSE, maatvis gevist. De leden van de Hen- gelsportvereniging Waddinxveen, die het station verwacht. De wedstrijd vangt aan om 07.00 uur en duurt tot 10.00 uur. gebracht op 3.000. Fred Hemmes in de finale van Martin Koek winnen. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Nationaal tenniskampioen Louk Sanders (28) is de grote favoriet van het interna tionaal tennistournooi van Midden-Holland, dat komende zaterdag en zondag gehouden wordt op het tennispark van de TC Nieuwerkerk a/d IJssel aan de Europalaan aldaar. Voornaamste concurrenten zijn de Nieuw Zeelandse jeugdkampioen Brett Hibbert, de Egyptische nr. 2 Hi sham Nasser en Rolf Thung, die samen met Wouter Fok zal vechten om een plaats in het Nederlandse Davis-cup team. Hoewel traditiegetrouw op het laatste nisvloeren/Groenvoorzieningen (Wad- dam), Galvanisch Bedrijf Emmelot uitgebreide ploeg groundsman S-l lx '.n .yx J1 1 - om dit te voorkomen, aldus voorzitter Tuinstra. WADDINXVEEN Niet alleen de voetbal rolt weer op de Waddinxveense grasmatten, maar ook de volleybal. Deze week zijn de trainers/sters van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair weer begonnen de conditie van de volleyballers/sters op niveau te brengen. Er is door het be stuur een nieuw trainingsprogramma gemaakt voor de maandagen, dinsda gen en donderdagen in de beide zalen van de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Wat opvalt is dat op maanda gavond bij Be Fair-volley de recrean ten tussen half tien en elf uur terecht kunnen voor een goed partijtje volley bal, zonder de druk van de competitie. Het volleybalbestuur onder leiding van voorzitter E. J. van Beek jr. hoopt dat vele oud-leden geïnteresseerd zullen raken in dit speciale uur op de weke- WADD1NXVEEN Voor de KNVB- *‘jkse maandagavond. Bij Be Fair kun- distriktsbeker voetballen vanavond tegen elkaar Wad dinxveenWSE en Be FaiNaald wijk. Het bekertreffen DonkWSE dinxveners. Het enige doelpunt kwam van Han Steenwinkel. Waddinxveen en De Boskoopse sportschool geniet re gionaal grote bekendheid ency aantal leden komt uit Waddinxveen, Hazerswoude, Reeuwijk, Gouda en vier regionale B-spelers. Er werden al- om dit resultaat te bereiken en het is leen heren- enkelspelen afgewerkt. In dan ook begrijpelijk dat de opening een de finale versloeg Louk Sanders Fred r -- droeg 1500,-, het aantal toeschou wers bleef, mede t.g.v. het slechte weer, bescheiden. Voor 1976 werd de toernooivorm gehandhaafd, met dien verstande dat er spelers meer t o Voorts verhuisde het tournooi Vele gegadigden moesten worden te- deperkt wil houden tot 16 spelers. On- om de - met eigen middelen gebouwde geveer 1500 toeschouwers zagen in - zaal te financieren. Onder meer staan Nieuwerkerk in een fraaie finale Ma- de Boskoopse sjoelkampioenschappen nan Laudin van Theo Gorter winnen, op het programma en een benefietcon- ln het dubbelspel, voor het eerst op het eert waaraan alle Boskoopse popgroe- pcogramma, won het meest spectacu- pen meewerken. Tenslotte speelt het laire duo, de Engelsen Jarret en Beven Veronica-voetbalelftal op zaterdag 11 van Laudin en Fok. november een wedstrijd in Boskooo. eerst r oa_r laatst als 3000,- dollar tournooi. Tien - landse A-spelers, onder wie de Engelse -yy—V W yy I 1 X, V 1 ij XyXy, 11 V* 1 1 X Duitser Peter Holl, werden geinviteerd. Linden les in jazzballet. Vele gegadigden moesten worden te- 1„ .vi«,uu- --j- ---j- ---D-~-- leurgesteld, omdat men het tournooi lende evenementen op het programma dinxveners Oude Maas met 4-0 (goals door de Hengelsportvereniging Nieu- hpriArUt <11,1 l, y y> t nf yyl y y y 1 y-J -_y 1--J J I VaO W 101 B TOO CO T V30 T ri e t Jan VU0 "'y trar-ly y y y <1 y y I Tyy y I I_I y, ...y.i.ylyy .y Rijn en Wout Roskam), Leidse Boys werd met maar liefst 11-0 in het Burge meester Warnaarplantsoen omver ge lopen. De doelpunten werden gemaakt zich opgaven worden om 05.30 uur aan door Wim Bron(4), Wout Roskam(4), - Kees Verhoef, Piet Koele en Fred Schoonderwoerd. Ring Zevenhuizen gehouden. Deze

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17