Raad van State over verbouw van 2 garages r Keurslager C. Koot Van den Berg vernieuwd 'ïi Discussie rond J. Hogendoorn BEZORGING doet 1.08 1.08 Subsidie voor Rijnlands Orkest Peuleyen 15, telefoon 2604 P. Noordam weg als voorzitter Rabobank 1.98 1.50 Boterhamworst Medaillon Rollade Schijven Mager Vlees voor kat en hond 2e 500 gram halve prijs Keurslager Koot komt met lekkernij sombrero’s Onderwijs OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Sombrero 100 gram mm Wie kieskeurig kiest... kiest I o KI ma. a WADDINXVEEN Vorige week woensdagmorgen zijn burgemees ter mr. A.G. Smallenbroek en zijn ambtenaar mr. drs. J.P. Bakker naar de afdeling rechtspraak van de Raad van State gegaan om daar in een openbare zitting te spreken over het veranderen en het 50 cm verhogen van twee garages aan de Mauritslaan 45 en 47. Met de verbouw van deze garages van de Waddinxvener Jac. Hogendoorn van de Amalia van Solmsstraat 31 heeft de gemeente raad vorige maand ingestemd met 9 tegen 6 stemmen, nadat B. en W. aanvankelijk de benodigde bouwvergunning hadden geweigerd, waarop garage-eigenaar en schilder Hogendoorn met een beroep schrift aanklopte bij de gemeenteraad. 150 gram I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 AUGUSTOS 1978 uit het Weekblad voor Waddinxveen. en 100 gram rvc. )L per stuk .AL! g- n? an- alf iï. N en, 3. ÏN, iver- WADDINXVEEN De Rijnlandse Orkestvereniging krijgt van de ge meente een aanvullend krediet van ƒ1.450,- voor de hogere kosten van een hier op 26 mei gehouden concert (102 bezoekers) en van een in decem ber te geven uitvoering. Volgens de Al gemene Subsidieverordening uit 1977 kan een vereniging een maximale subsi die in het exploitatietekort worden ver leend van 1.000,-. GROENSVOORDE 6 TEL 2937 d» Fondu» - specialist Modem - Pittig - Fris - Hygiënisch WADDINXVEEN De heer P. Noor dam van het Noordeinde gaat afscheid nemen als voorzitter van het bestuur van de Coöperatieve Raiffeissenbank Waddinxveen WA. Dat zal gaan ge beuren tijdens de algemene gadering van de bank, die gehouden wordt op dinsdagavond 5 september om aeht uur in het bankgebouw aan de Kerkweg- Oost 161. De heer Noordam treedt dan gelijk af met het bestuurslid J.H. den Boer. r Het aftreden van de heer Noordam (en ook van de heer Den Boer) is overeen komstig de statuten. In het Wad- dinxveense maatschappelijk, politiek U WADDINXVEEN Winkelend Waddinxveen kan morgenochtend (donderdag) weer terecht in de vernieuwde winkel van banketbakkerij en kokerij Van den Berg in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan. Het winkelpand - waarin ook een postagentschap is gevestigd - is tijdens de vakantieperiode grondig opgeknapt en gemoderniseerd. Behou dens wat enkele wijzigingen was er aan het interieur in de afgelopen tien jaar weinig veranderd, zodat Van den Berg het hoog tijd vond voor een gedaanteverwisseling, die heeft geleid tot een andere opstelling, frisse kleuren en betere verlich ting. Een ”face-lift” die er mag zijn, zo hebben we deze week al kunnen zien. In het nu opgeknapte winkelpand is al tien jaar werkzaam Janny de Wit (29). Voor de trouwe klanten van de banketbakkerij en kokerij Van den Berg is zij een niet meer weg te denken gezicht. Ze zwaait er tot volle tevredenheid van de eigenaren de scepter. Het zal duidelijk zijn dat de viering van haar tweede lustrum en de heropening van de tweede vestiging van Van den Berg voor het publiek niet onge merkt voorbij zal gaan. Op de advertentiepagina’s in dit Weekblad voor Waddinxveen worden dan ook de nodige aanbie- dinge gepresenteerd. j WADDINXVEEN Keurslager Koot van het winkelcentrum Groensvoorde is één van die Keurslagers in ons land, die gere geld met een aparte vleeslekker- f nij op de proppen komen. De be doeling daarvan is uiteraard om de Waddinxveense huisvrouw 4 tussen de gebruikelijke runder- 4 lappen en karbonaadjes eens iets j anders dan anders te bieden. Ten- slotte doet verandering van spijs J eten. Daarom komt Keurslager 4 Koot deze week met sombrero’s, een verrukkelijke nieuwe 4 Keurslager-special. j Deze ziet er inderdaad uit als een hoed. Tussen twee lagen gemalen 4 mager vlees zit een bolletje ver- rukkelijke PUSZTACRÈME. Zeer kruidig, zeer pittig, exotisch 4 lekker. De sombrero’s worden 2 x 4 4 minuten op kalm vuur bruin ge- bakken. Het behoeft niet geheel 4 gaar te zijn. De jus wordt afge- 4 blust met iets water en over de Sombrero gestort. Op het bord L aangesneden vermengt de ge smolten pusztacrème zich met het vlees en de braadjus tot een ver rukkelijke smaakkombinatie. Het smaakt heerlijk bij alle soorten groenten. Ook barbecueliefheb- bers kunnen het boven een vuur tje roosteren. Ze leggen dan eerst een bakje van alufolie op het roo ster om eventueel uitlopende crème op te vangen. j Met de sombrero wil Keurslager j Koot opnieuw bewijzen méér te zijn dan een gewone slager. Hij is j er steeds op uit zijn klanten te j verrassen m,et iets aparts voor niet teveel geld. Sombrero’s zijn vanaf vandaag bij hem verkrijg- j baar. j ;i; 6. Mededelingen stukken. 7. Rondvraag. De raadscommissie voor de onderwijs- 4 zaken vergadert volgende week maan- j; dagavond om acht uur in het raadhuis j over deze agenda: 1Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 juni 1978. 3. Bijdrage in de kosten van een werk week voor leerlingen van het le leerjaar van de Prof. Kohnstamm- school. 4. Medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de De Sav. Lohmanschool. 5. Beschikbaarstelling van een krediet voor buitengewone herstel werkzaamheden aan de 4-kl. hou ten noodschool aan de Staringlaan. 6. Beschikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding en verbouw van de Klaas de Vriesschool. 7. Jaarrekening 1976 van de Samen werkingsschool voor havo/athe- neum. 8. Jaarverslagen over 1977 van de Schoolartsen- en Logopedische dienst, kring Boskoop. 9. Begroting 1979 en jaarrekeningen 1976 en 1977 van de Schoolartsen en Logopedische dienst, kring Bos koop. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. weigerden om welstandsredenen kwam de heer Hogendoorn met zijn beroep schrift terecht bij de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften, alvorens de zaak in een openbare ge- vergunning hadden willen weigeren, in- meenteraadsvergadering behandeld zou worden. In die vergadering vorm den de zes tegenstemmers (de Progres- sieven drs. W. C. Verbaan, M. Boere en drs. W. G. de Meer, de PSP’er W. M. L. van Breemen en de CDA’ers P. F. J. van Schie (wethouder) en W. L. M. Kruijk) de minderheid. Dat de zaak nu ter sprake is gekomen bij de Raad van State - op grond van de Wet administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen (AROB) - komt Van den Berg - waar ook een otndat de heer A. Pit van de Prins A- lexanderstraat 1 een brief naar deze in stantie heeft geschreven met het ver zoek het door de gemeenteraad op 12 juli genomen besluit te vernietigen en het vooruitlopend daarop te schorsen. Dat heeft de protesterende Waddinx vener niet weten te bereiken, want de Raad van State heeft besloten niet in te gaan op het verzoek van dhr. Pit. Eerder kwam deze Waddinxvener al met een schrijven aan het college van Burgemeester en Wethouders bij de raadsleden terecht, waarin hij zei grote bezwaren te hebben tegen de vergro ting van de twee garages, omdat de goothoogte dan precies boven zijn ven sterbank uitsteekt, waardoor het uit zicht wordt belemmerd. Volgens hem zou worden vergeten dat er in de flat iiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiii^ achter deze garages ook nog mensen - wonen. MINDERHEID IN RAAD De heer Pit heeft aan de Raad van State duidelijk gemaakt dat hij van de Een blik in het vernieuwde interieur van de banketbakkerij en kokerij Van den Berg in het winkelcentrum Luifel baan aan de Brederolaan. Op de foto staat Janny de Wit, die in de tweede vestiging van I postagentschap is gevestigd - de scepter zwaait. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Volgens de protesterende Waddinxve ner is bij de bouw van zijn flat en de ga rages aan de Mauritslaan zeer bewust ervoor gezorgd dat deze garages de be woners het uitzicht niet zouden bene men. Daarom steekt de vensterbank ongeveer 20 centimeter boven de gara ges uit. ’’Door de voorgestelde bouw van de garages zullen deze zo’n 30 cen timeter, boven mijn vensterbank gaan uitsteken, waardoor het uitzicht vanuit mijn woonkamer ernstig zal worden be lemmerd en hierdoor zal een stuk woongenot verloren gaan”, aldus de heer Pit, die stelt dat hij bij het door gaan van de garage-verbouw ernstig wordt gedupeerd. BETREUR ENSWAARDIG In zijn brief verbaast hij zich er nog over dat er maar één van de 19 raadsle den bij hem persoonlijk poolshoogte is komen nemen (het PSP-raadslid W. M. L. van Breemen - redactie). ”Dat is een betreurenswaardige zaak. Een alge meen beginsel van behoorlijk bestuur is dat beslissingen zo zorgvuldig mogelijk worden voorbereid. Indien ik verzoek om bij mij thuis de situatie persoonlijk op te nemen en slechts één raadslid vol- r doet aan dit verzoek, dan is het raads- bouwplannen alles te weten is gekomen besluit niet met de meeste zorg voorbe- uit het Weekblad voor Waddinxveen. reid. Ik ben van oordeel dat het raads- Omdat B. en W., de bouwvergunning besluit in strijd is met enig in het alge- meen rechtsbewustzijn levend beginsel van behoorlijk bestuur”, aldus de heer Pit, die het eens is met de. redenen waarom B. en W. de gevraagde bouw- dien de raad niet anders zou hebben beslist. ”Als van een rijtje van 8 garages de goothoogte van 2 garages met zo’n 50 centimeter verhoogd wordt, dan vind ik dat een ernstige verstoring van het straatbeeld”. De Waddinxvener komt zin zijn brief ook nog met een verdachtmaking: ”De heer Hogendoorn gaat zeker één van beide garages voor de niet aan garages gegeven bestemming ’’bedrijfsdoelein- I^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU den” gebruiken. Hij heeft namelijk een schildersbedrijf en gebruikt diverse ga- A fi rages in deze gemeente al voor bedrijfs- raU’Vl lUlvli doeleinden, zonder dat er tegen hem wordt opgetreden. En dat terwijl gara- ges toch voor particuliere doeleinden bestemd zijn. Op die manier wordt aan burgers de mogelijkheid ontnomen om T-ryy 1 hun particuliere auto’s in garages te Vvi IvOOvll stallen. Derhalve ben ik van oordeel dat hier sprake is van een met de be- nilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll stemming strijdig gebruik, hetgeen op grond van het bestemmingsplan Oran- jewijk ’75 verboden is”. WADDINXVEEN De raadscommis sie voor openbare werken en -bedrijven vergadert volgende week donderdag avond 31 augustus in het gemeentehuis om kwart over acht over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 26 april 1978. 2. Uitbreiding van het programma pakket C.A.I. (T.V.-zenders). 3. Rapport verkeerstellingen in het voorjaar 1978. 4. Rapport van de A.N.W.B. inzake reconstructie Esdoornlaan. 5. Verslag van de A.V.O. van 10 maart 1978. ingekomen en kerkelijk leven is de vertrekkende voorzitter van het Rabobank-bestuur een bekende figuur. Hij verkeert geluk kig weer in goede gezondheid nadat hij dit voorjaar door een hartaanval werd getroffen. De heer Noordam, die vol gende maand er nog bij stil staat een halve eeuw organist te zijn van de Ge reformeerde Kerk in Waddinxveen, heeft tot 1974 deel uitgemaakt van de gemeenteraad voor de ARP. De agenda voor de algemene vergade ring van de Coöperatieve Raifeissen- bank Waddinxveen WA ziet er zo uit: 1. Opening door de voorzitter van het Bestuur. 2. Aanwijzing door de voorzitter van een secretaris. 3. Vaststelling van de notulen van de Algemene Vergadering gehouden op 28 september 1977. 4. Vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening 1977 en voorstel tot winstbestemming. De betreffende stukken liggen vanaf he den ter inzage op het kantoor. 5. Verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht: aftredend is de heer H. Wubben, die zich herkiesbaar stelt. Door de Raad van Toezicht wordt kandidaat gesteld de heer H. Wubben 6. Afscheid van de heer P. Noordam, voorzitter van het Bestuur en van de heer J.H. den Boer, lid van het Be stuur. Beide heren zijn aftredend overeenkomstig artikel 29, lid 6 van de statuten. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. 7Z - XP

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7