Instuif Inn 77 Honderden mensen bijeen op feestelijke opening winkelcentrum Luifelbaan Klokkespel Acht dansavonden jn 79 Huizen kosten 7,2 miljoen gld. er Geen garage voor H. v.d. Haven Gemeente bemiddelde voor opslag Huisraad ging onbeheerd de straat op z ZO BESCHREEF ONZE KRANT IN 1968 OPENING VAN DE ’’LUIFELBAAN” „U heeft het goed gedaan” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 Koffiekopjes Vuurwerk Kolossale mand der architectenbureau trots op kan I WADDINXVEEN De heer H. van der Haven van de Groensvoorde 1A/~I(> (voetverzorgingscentrum) heeft de ge meenteraad geschreven om alsnog toe stemming te verlenen tot de bouw van een garage achter zijn pand aan de Groensvoorde 74. De gemeente is en blijft daar tegen, gezien het aan de raadsleden door het college van Burge meester en Wethouders gedane voor stel dit schrijven van de Waddinxvener voor kennisgeving aan te nemen. De komst van die officiële dames en heren was ingeleid door een knal lend vuurwerk, waaruit tenslotte in een kader van draaiende vuurzonnen de naam ’’Luifelbaan” oplichtte, het aansteken van de feestverlichting en het pittige optreden van ’’Concordia” en de ’’Cormula’s”. In een intieme bijeenkomst in de gemeenschapsruimte van de Klaas de Vriesschool, had tevoren de heer G. van Ringelenstein namens zijn collega’s de gasten verwelkomd. Hieronder bevonden zich naast de OVERLAST Waar de nu uit zijn huis gezette Wad dinxvener verblijft is niet bekendge maakt. De man zou zijn flat onregelma tig hebben bewoond en overlast voor de buren hebben veroorzaakt. Van schoonhouden zou maar sporadisch sprake zijn, terwijl huisdieren van de man aan huh lot werden overgelaten. Dat de Waddinxvener niet aanwezig was op het moment dat de Goudse deurwaarder Van der Heide en zijn hel pers arriveerden belemmerde dit gezel schap niet om het werk uit te voeren dat hen door Kok Beheer BV was opgedragen. Een bijzonder aardig gebaar won al meteen sympathie voor de winke- WADDINXVEEN „Kunt u even wachten met vuurpijlen afsteken tot Ik ben uitgesproken?” Een wanhopige kreet van burgemeester Van der Hooft dinsdagavond over de stampvolle Brederolaan, waar hjj het nieuwe winkel centrum „De Luifelbaan” zou openen. Maar de man, die als een sluipschutter met zijn fakkel over het lage dak aan het begin van de galerfj ging, hoorde in zijn enthousiasme de edelachtbare woorden niet. „Boeng-”, daar ging weer zo’n vuurpijl. En „Ohhhh!” klonk het uit duizenden kelen. Een kostelijk in cident, dat eens te meer onderstreepte hoe iedereen daar in feeststemming was. Tenslotte wachtte de burgemeester berustend lachend af tot de vuur- werkman zijn activiteiten staakte. Want zijn redevoering mocht dan wel ver traagd worden, één ding was niet ging deze avond open. BESTUUR De Waddinxveense danssociéteit In stuif Inn 77 is een vereniging, waarvan voorzitter is F. Thijs (Wingerd 142), se cretaris J. Koster (Peter Zuidlaan 112) en penningmeester W. Vogelzang (Te- saselschadelaan 1). De andere bestuur sleden zijn K. Verbree (Eikenlaan 116), mevrouw J. Andringa (Juliana van Stol- berglaari 76), mevrouw L. Bresser (Herculespad 1) en mevrouw W. v.d. Zandt (Elzenhorst 72). aan het hadden Zo werd vorige week dinsdag de huisraad van een Waddinxvener met een flinke huurachterstand voor de deur van zijn flat aan de Werumeus Buninglaan neergezet. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboomj. WADDINXVEEN Bemiddeling van het Waddinxveense gemeente bestuur heeft voorkomen dat voor de ingang van de flat aan de Weru meus Buninglaan neergezet huisraad langer dan een dag onbeheerd in de open lucht is blijven staan. De inboedel, die nu in Waddinxveen is opgeslagen, werd plompverloren op straat uitgestald door de Goudse deurwaarder J. van der Heide en zijn mensen. Dat gebeurde op last van flatbeheerder Kok Beheer BV, omdat de op dat moment niet thuis zijnde alleenstaande bewoner een flinke huurachterstand had. Tijdens de intieme bijeen komst in de Klaas de Vries school, die aan de opening van de Luifelbaan vooraf ging, zorgde aannemer J. Reym voor een prachtige conference, die een Wim Kan niet zou hebben misstaan. Hij vertelde het bi zarre verhaal van ”de klok”. Op een receptie had de heer Kraneveld, directeur van Openbare Werken, Reym ge vraagd of hij nu niet voor een klok in de nieuwe winkelga lerij kon zorgen. ’’Ach, onder een borreltje beloof je dan zo iets.” Dus praatte hij met di recteur Hofman van het Be drijfspensioenfonds en archi- techt Verweij. Met z’n drieën zou zo’n klok er wel af kunnen. Het gerucht over deze milde gave bereikte de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer van Ringelenstein. Hij was erg blij en zag de klok al midden voor de Luifelbaan staan. ’’Niks in het midden. Aan het I einde van de laan staat hij es thetisch veel verantwoorder en dan kunnen de mensen van de Staringlaan het ook zien,” vond de heer Kraneveld. ”Ik kon toen kiezen met wie ik ruzie zou maken,” vertelde de heer Reym, ”met Kraneveld of met de winkeliers. Ik koos Kraneveld, omdat die toch vol gend jaar met pensioen gaat.” Maar de heer Kraneveld hield voet bij stuk en kwam met' de afbluffer: ’’Bovendien is die klok niet van de winke liers maar van de gemeente. ’’Want niet voor de midden standers, maar voor het ge meentelijk belang was hij des tijds dat receptie-babbeltje be gonnen. Tegen zoveel list konden de heren Reym, Hofman en Ver- wey niet op. Ze maakten het goed met de winkeliers: namens dit trio bood nu de heer Reym de Luifelbaners de naam van hun galerij aan, die in gigan tische neonletters aan de eer ste gevel prijkt. Zodat de Luifelbaan wordt gemarkeerd door twee lichten de punten: de klok (van Kra neveld) en de neon-naam, die écht helemaal van de winke- II liers is. WADDINXVEEN De gemeente gaat de rente en aflossing garanderen van nieuwe geldleningen die de christe lijke woningbouwvereniging Ons Begin en de woningbouwvereniging Wad dinxveen gaan sluiten. Deze geldlenin gen zijn nodig voor het betalen van de stichtingskosten van de in Groens- waard 3 gebouwde en nog in aanbouw zijnde 79 woningwetwoningen. Van deze huizen zijn er 31 van Ons Begin en 48 van Waddinxveen. De bouwkosten bedragen in totaal ruim 7,2 miljoen gul den. Voor dit geld was al een tijdelijke lening bij het rijk gesloten, maar omdat ”Den Haag” dit voortaan niet meer doet gaat er nu geleend worden bij het Fonds Voorheffing Pensioenverzeke- ring en het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. Gezorgd ervoor is dat een en ander geen hogere huurprijzen van de woningwetwoningen tot gevolg zal hebben. Het tafereel speelde zich twee weken geleden in de Vondelwijk af. De ontrui ming van de flatwoning werd door de buurt met argusogen gadegeslagen. Men verbaasde zich erover dat het hui sraad zonder toezicht op het trottoir werd gezet. Wel heeft de rijkspolitie een oogje in het zeil gehouden tot het moment dat het Waddinxveense ge meentebestuur een regeling wist te tref fen met Kok Beheer BV, zonder dat de gemeente maar ergens voor aansprake lijk gesteld zou kunnen worden. De huisuitzetting is en blijft een zaak van de flatbeheerder. door de heer H. K. van der Loo na- mens de Middenstandsvereniging, drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel en de heer C. van Mourik namens het winkel centrum Oranjewijk. Daarna konden de officiële gasten zich tussen, het drommende publiek mengen om de op hun paasbest inge richte winkels te bezichtigen. liers van de Luifelbaan. Het hoofd van de Klaas de Vriesschool, de heer C. M. Visser, werd in dank voor zijn gastvrijheid verrast met een servies van zeventig koffiekopjes; het enige waar het zij$ fraaie school nog aan schortte. De maandagavond, die openingsfeest voorafging, een vijftigtal dames al voor een ver rassing gezorgd: in de Vondelwijk, Oranjewijk en Snijdelwijk boden zij namens de winkeliers alle daar wo nende gezinnen huis aan huis een kostelijke fles vruchtendrank aan. Honderden en nog eens honderden waren gekomen om dit feest mee te beleven. ”Ik heb nog nooit zoveel mensen bij elkaar gezien voor de opening van een winkelgalerij,” zei de burgemees ter (toen hij eindelijk aan het woord kwam). ”De middenstanders zijn moedige mensen geweest. Mensen,die de moed hebben gehad hun geld te investeren in deze prachtige winkel bedrijven. Alle tien hebben ze ge zegd: daar moeten we bij zijn. Naar mijn oordeel heeft u het goed ge daan.” ”Uw branche-verdeling, uw in richting, als ik zie, wat u ervan heeft gemaakt, weet ik zeker dat het voor het Waddinxveense publiek onmo gelijk zal zijn uw winkels voorbij te lopen. Ik wens u van harte geluk.Als u de service verleent, die voor een goede klantenbinding nodig is, dan weet ik zeker dat de Luifelbaan een goede toekomst tegemoet gaat.” Ook de ’’Vondelwijkers” feliciteer de de burgemeester met deze prach tige aanwinst. ”Tot u wil ik zeggen: koopt in uw eigen winkels, zodat de winkeliers gelegenheid krijgen hun zaken steeds mooier uit te breiden.En tot alle Waddinxveners: koopt in uw eigen galerij, koopt in uw eigen dorp.” In het begin van zjjn toespraak had de heer Van der Hooft al warme dank gebracht aan degenen, die de winkelgalerij ”dit kunstwerk aan de Brederolaan” tot realiteit hebben ge maakt: de heer D. Hofman, directeur van het Bedrijfspensioenfonds voor de baggerbedrijven, dat opdracht heeft gegeven tot de bouw, het archi tectenbureau Stuurman (en met na me architect Verweij), dat het ont werp heeft gemaakt en aannemings bedrijf J. Reijm n.v„ dat het werk heeft uitgevoerd. Over het ontwerp: ”Wat u hier heeft gemaakt is een werk, waar ie- burgemeester en diens vrouw de wethouders Lips en Van Tol, de ge meentesecretaris en mevrouw Jennée notaris In ’t Hol, de directeur van openbare werken de heer Kraneveld vele hoofdambtenaren, secretaris Buenk van de K. van K. en verte genwoordigers van de middenstand- verenigingen. zijn en waar vele gemeentebesturen i als voorbeeld naar zullen komen kij ken.” Over de bouw: ”U heeft op sublie me wijze uitgevoerd, wat zo mooi op papier was gezet en u heeft daarbij de winkeliers alle service verleend.” Vijf dames, die bij de eerste steen legging ook al hun charmante mede werking hadden verleend, kregen uit de burgervaderlijke handen met o- ranje linten versierde sleutels om de winkels officieel te ontsluiten. Ter wijl het publiek - niet meer te hou den - naar binnen stroomde boden de 10-jarige Elsje van Ringelenstein en de 11-jarige Jeanette van Beest, dochtertjes van twee der Luifelba ners, de burgemeester en zijn echt genote een kolossale mand aan, ge vuld met een rijk assortiment van artikelen, die in de tien nieuwe za ken te koop zijn. Er werden felicitaties uitgesproken - - WADDINXVEEN De Wad dinxveense danssociéteit Instuif Inn 77 komt het komend seizoen met acht dansavonden. Dat is er één meer dan in het afgelopen seizoen het geval was. De dansavonden van Instuif Inn 77 worden zoals gebruikelijk gehouden met de medewerking van uitstekende en all round dansorkesten. Wetende dat de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic - zoals vorige week in het Weekblad voorWaddinxveen bericht - elf dansavonden op het programma heeft staan, waarvan zes avonden wor den verzorgd door een band, betekent dat voor de danslustigen een lange win ter met maar liefst 19 avonden waarop de beentjes van de vloer kunnen. Ook Instuif Inn 77 houdt alle avonden in het Anne Frank-centrum. De entree prijs bedraagt 15,-. De muziek komt van Airport (openingsbal 2 september), Second Life (stuif-es-in-bal 7 oktober), Apple Jack (verrassingsbal 11 novem ber), The Sunny Siders (suprisebal 9 de cember), The Ditchers (nieuwjaarsbal 6 januari), Valery’s Cosy Sound (vlagget- jesbal 3 februari), Mustang (ballonnen bal 10 maart) en Selection Four (instuif-uit-bal 7 april). meer tegen te houden: de „Luifelbaan”

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9