de I Rondom hefbrug Gezegd Weer terug Burgemeester Anke Mensink Financiën Advertentie Raadhuis/ kasteel WADDINXVEENS VISITEKAARTJE André gaat door ’t Weegje OPENBARE COMMISSIE VERGADERING J <1 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 IflIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ 11 bruiken. Toen ze die liedjes niet wilden MR. A. G. SMALLENBROEK ook melding van. Op een bijzonder per- 1979 Ned. Asma groot enZuidkade 1) ten spijt. Je zou toch zeggen dat het huisvesten van hier werkende nieuwe mensen toch ook een stukje gemeenschapsbelang Goudse vrouwenkoor ’’Krimpvrij”, en 1 voor. De dat alle langslopende Waddinxve- nog niet opgevallen. U moet er tijden in zijn zaterdagse rubriek "Uit Hol lands Groene Hart". Niet gehinderd door voldoende kennis van hoe hij tegen de zaken aankijkt. Afgelopen zaterdag keek hij op de ge- woensdagavond terug, waarin een wethou der en drie raadsleden de pijp aan Maarten gaven. André, altijd keurig op komend, maakte weer eens van zijn hart geen moordkuil en leverde opnieuw een venijnigstukie af. radicaal. Ik schroom namelijk niet om r1 van het plein met het gemeentehuis. Geluk- daar schrijf ik ook teksten ’t WE EG JE languit liggend in een roeiboot op ‘t Weegje in het riet futen roepen eenden paren waarom zij wel en ik niet. die zitten te schreeuwen om personeel, - - - er veel voor over hebben om het zin- tijd in zijn mini bij het gemeentehuis aan- netje ’’voor een woning wordt gezorgd” nnMC V/1M TIJM hnrt De gemeente Waddinxveen is landelijk gaan adverteren om de afdeling finan ciën aan een i -- geen -ster?) in de rang van hoofdcom mies (salaris f 3.175,- tot f 3.820,- per IX x 11 TTi:1 J1J uit maken van een team van acht mensen, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 - iuvv Jvrug uui gaat UVL1 vild Udg W*?™ Pn°°/na creat*egebied 't Weegje. Hij schijnt er aamm r>t en n,»t geweest fe zjjn en er (oen njet aan on(_ komen te zijn om de volgende acht re gels aan het geduldige witte papier toe te vertrouwen. Hier komen ze; ”Nog even en de studie begint. Een goed begin is het halve werk. Begin mèt God”. (Ds. W. Verboom van de Cen trale Hervormde Gemeente in de Her vormde Kerkbode). ’’Wonen - behoorlijk wonen in een goede omgeving is een recht van en voor iedere burger. Wonen is welzijn. We mogen het onze naaste niet onthou den”. (Burgemeester mr. A. G. Smal- len broek in zijn toespraak tot staatsse cretaris mr. G. Ph. Brokx van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening). ”Het is een sprookje te denken dat het met de woningnood in deze tijd niet De raadscommissie voor de financiën vergadert donderdagmiddag in het ge meentehuis om half vijf in het openbaar over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 10 augustus 1978. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; a. jaarrekening 1977 van de chr. wo ningbouwvereniging Ons Begin; b. jaarrekening 1977 Keuringsdienst van Waren voor het gebied ’s- Gravenhage; c. rapporten van het Accountants kantoor van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten inzake de controle van de administratie over het 3e kwartaal 1977 t/m het 2e kwartaal 1978 van- 1. het gemeenschappelijk antenne- systeembedrijf 2. het grondbedrijf 3. de dienst openbare werken 4. het verwarmingsbedrijf (in liqui datie) 5. diverse kassen 6. administratie algemene dienst; d. jaarrekening 1976 en 1977 en be groting 1979 van de schoolartsen en Logopedische dienst, kring Bos koop; e. begroting Fonds; f. subsidie-aanvraag 1979 Bond te gen het vloeken; g. subsidie-aanvraag 1979 Chr. Blin denbibliotheek; h. begroting 1979 Schoolbegelei dingsdienst Midden Holland en Rijnstreek; i. begroting 1979 Regionale Indica- tiecommissie Bejaardenoorden; j. jaarrekening 1976 van de Vereni ging Het Groene Kruis. 3. Beschikbaarstelling krediet groot f 1.600,- voor het houden van een werkweek t.b.v. de leerlingen van de openbare mavo. 4. Aanschaffing leer- en hulpmiddelen i.v.m. uitbreiding leerlingen De Sav. Lohmanschool (krediet ƒ1.424,64). 5. Beschikbaarstelling van een krediet groot 18.500,- voor buitengewoon onderhoud van de 4-klassige houten noodschool aan de Staringlaan, in gebruik bij de vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de Gereformeerde kerken in Neder land. 6. Voorlopige vaststelling jaarreke ning 1976 van de Samenwerkings school voor Havo/Atheneum. 7. Beschikbaarstelling van een aanvul lend krediet ad f 5.760,- i.v.m. het onderzoek welzijnsplan. 8. Krediet ad f 8.500,- (incl. btw) voor het besteksgereedmaken en aanbe steden van de reconstructie van de Kanaaldijk. 9. Aankoop van het voormalige ge maal ”van der Breggen” met twee woonhuizen van het Hoogheem raadschap van Schieland. 10. Garantie geldlening f 60.000,- voor de bouw varT een tribune door de Stichting Klubhuis Warnaarplantsoen. 11. Krediet ad ƒ3.400,- tot het treffen van voorzieningen aan een clubge bouw in het Warnaarplantsoen, in gebruik bij de Stichting tot beharti ging van de belangen van Wad dinxveense peuterspeelzalen. 12. Verlening aanvullende subsidie ad 1.308,- voor 1978 aan de S.C. An tilope. 13. Beschikbaarstelling diverse kredie ten t.b.v. het grondbedrijf. 14. Rondvraag. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! 'De in handvormsteen gemetselde on derbouw en noodtrappehuizen doen enigszins denken aan een raadhuis/ka- steel, terwijl de bovenbouw in rood bruin getinte prefab beton meer aan in deze Alphense moderne kantoorgebouw verwant is”. Dat zegt ir. Joop Niesten over het nieuwe gemeentehuis in Cobouw Ma gazine. Dit blad heeft het product van architect F. de Greef van het architec tenbureau Stuurman BV en hoofdaan nemer J. P. van Eesteren BV uit Rotter dam onder de aandacht gebracht van heel bouwend Nederland. De schrijvende ingenieur heeft twee kolommetjes tekst met 7 foto’s 3 plattegronden nodig om het nieuwe voor de wijze waarop hij zijn zaken tot een plezierige verwevenheid naar voren bracht. Ludiek en toch 1 overtuigend, met een delijk irritatie en ergernis opriep bij het glasappliqués op de ramen van de raad- college en collega-raadsleden. Voor 1 j hen speelde Van Breemen gelukkig Tetterode uit Amsterdam beeldt het sil- maar voor ”spek-en-bonen” mee. Want wat hadden ze gemoeten als er een fractie met bijvoorbeeld vier ”Van Breemens” in de raad had gezeten?” Dat wethouder Hijmen Huizer in zijn emotionele afscheidstoespraak zei niet zo’n bekwame wethouder te zijn ge weest bracht ook het hart van onze An- dré in beroering. In zijn zaterdagse ru briek ”Uit Hollands Groene Hart” schreef hij: ’’Kijk, zo’n uitspraak siert de man. Toegegeven dat hij eigenlijk nooit zo goed was en dat onbewust wij- ten aan zijn gebrek aan of onwil jegens A politiek optreden. Wat hij dus in feite wilde zeggen: mijn pogingen om te wer ken in het belang van de gemeenschap werden soms tegengewerkt, omdat het politiek gezien niet te rijmen viel”. In het pasverschenen boekwerkje De magere jaren" van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda en omstreken wordt niet alleen ingegaan op de ontwik keling van het bedrijfsleven in de regio waarbij namen noemen van bedrijven niet het geval is, alleen van bedrijfstakken) en op veel zaken die verband houden met werkgele genheid, conjunctuur, economisch recht, ondernemingsrecht, fiscaal recht en ga zo maar door. De 152 pagina's tellendepublikatie, waarvoor ook het Weekblad voor Waddinxveen een foto heeft geleverd, geeft gewoongetrouw ook een beschrijving van de 22 gemeen ten. die behoren tot het gebied van de Goudse Kamer. En daartoe hoort ook ons Gou- wedorp. Het is wel aardig om te lezen op welke wijze Waddinxveen aan de lezers wordt voorgesteld. Om het ook eens van een ander te horen, ons visitekaartje ziet er zo uit: WADDINXVEEN Gemeentehuis: Raadhuisplein 1, telefoon 01828-4433. Oppervlakte: 2934 ha. Bevol king: 11 jan. 1978) 20.799. Burgemeester: Mr. A. G. Smallenbroek. Secretaris: J. Meuleman. Voornaamste bestaansbronnen van de bevolking: Industrie (houtverwerkende indus trieën, metaalbedrijven, kabelfabriek, glas- en aardewerkindustrie, bouwmaterialen, verfwaren, e.a.), agrarische bedrijven: handel en verkeer. Scholen: 16 kleuterscholen, 16 basisscholen, 1 huishoudschool, 2 mavo-scholen, 1 Havo/Atheneum. Markt: Vrijdagmiddag en -avond van 12.00 tot 19.00 uur wekelijkse goederenmarkt, ca. 80 kramen (met 70 standplaatsen). Branches: groente en fruit, bloemen, koek, banket, versnaperingen, horlogerie, grammofoonplaten, elektrische artikelen, sier- a kunst, aardewerk, zaden, textiel, diverse levensmiddelen, poelierswaren, zuivel, hui- dat het dorp veel van zijn shoudelijkeartikelen, lectuur. (Willem de Zwijgerlaan). Verkeer: N.S. Gouda- Alphen v.v. - station Waddinxveen, halteplaats Waddinxveen- Noord. Bus: Westnederland: lijn Leiden-Gouda v.v. en Waddinxveen-Rotterdam v.v. Goederen: bodediensten op Gouda, Leiden, Rotterdam, Utrecht. Vreemdelingenverkeer en sport: Openluchtzwembad sportpark De Sniep; overdekt bad: recreatiegebied 't Weegje (vissers). Sportvelden: voetbal, tennis, hockey, atle tiekbanen, sporthal en sportzaal. Gouwebos: aanleg ter hand genomen, manege. Gemeentelijke belastingen: onroerendgoed belasating: hondenbelasting: los- en laad- gelden: marktgelden: precariorechten: reinigingsrechten: rioolrechten; toeristenbelasting. Uitbreidingsplannenin uitvoering: Zuidkade 1 520 woningen). In voorbereiding: gebied Zuidplaspolder t.b.v. woningbouw na 1980 totaal ca. 1250 woningen. Op de "perstribune" in de raadzaal van het gemeentehuis zitten wij altijd naast André Vermeulen van de Goudsche/Rijn- landsche Courant. Hij zit rechts van ons en wij dus links van hem. André is best een aardige verslaggever met wie het redelijk praten is. Alleen heeft hij geen hoge pet op van het "potje" dat de 19 Waddinxveense volksvertegenwoordigers er volgens hem bijna elke raadsvergadering van plegen te maand )"të'helpen' Hij zal deeïgaan maken. In zijn krant(en) maakte hij daar geregeld die gemiddeld 32 jaar oud zijn. ook melding van. Op een bijzonder per- En om de nieuwe man te motiveren soonlijke manier doet hij dat op gezette naar ons Gouwe-dorp te komen staat er i ”ir.. u„i de advertentie nog bij: ’’Wad dinxveen is een gemeente van L-, zaken meldt hij dan 21.000 inwoners, met een grote mate fin (grote?schare lezers^ in het Goudse Van leefbaarheid en ruime onderwij- L.- - smogelijkheden (o.a. mavo en havo/at- w heneum). Voor een woning wordt ge- antwoordt daarop: meenteraadsvergadering van vorige week zorgd”. ”Pot betekent lesbienne. Nu wil dat wat zouden Waddinxveense bedrijven, niet zeggen dat wij zo erg lesbisch zijn, maar we hebben Ot eruit gegooid en - Pot erbij genomen. Zo leggen we dat ook altijd uit aan het publiek voor we ook in hun personeelsadvertenties te met ons optreden beginnen. Ik denk kunnen opnemen. Maar ja, verschil zelf dat alle vrouwen wel iets lesbisch in moet er zijn. Want de gemeente meent zich hebben. Alleen durven veel vrou- het recht te hebben bij de woningver- wen dat gevoel helemaal niet te accep teren omdat ze er bang voor zijn. Hoe we begonnen zijn kan Anke je beter vertellen. Zij schrijft de teksten en doet dus het meeste werk.” «st Anke Mensink, de Waddinxveense medewerker (waarom huisvrouw die in haar eigen tijd de Vrije t r. Academie in Den Haag bezoekt en al pentekeningen heeft geëxposeerd in jn ’’Daglicht”, de gedichtenbundel die coffeeshop De Pijpela in het winkel- het kunstcentrum Brugvliet in Gouda centrum De Passage, is een feministe in kortgeleden kon uitgeven met het geld van Goudse en Waddinxveense (De Waardt BV) bedrijven, bevat ook een werkstukje van de Goudse Sijthoff- We zijn weer terug met onze veelgelezen André Vermeulen rubriek van destijds "Rondom de hef- sche/Rijnlandsche de scholen zijn deze week weer begonnen, raadslid nooit onder stoelen of banken zodat er - nu ook nog de dagen weer be- gestoken. En zijn lof gold steeds de ver- ginnen te korten - weer alle reden is om te trekkende PSP’er Wim van Breemen. zorgen voor extra leesplezier in uw eigen, Over deze politicus-atleet schreef hij unieke (zoals dat werd gezegd in de laat- laatst: ”Wim van Breemen is in de afge- Waddinxveen. "Rondom de hefbrug is er in het bijzonder voor het nieuws dat eigenlijk geen nieuws is, maar het toch niet verdient tussen de wal en het schip te recht te komen. hart en nieren. Het Weekblad Viva maakt daar melding van als Anke en haar Goudse zus Marieke zich voor- w u>i mvn- Wad- stellen als het cabaretduo ”Pot en journalist en grachtenpandbewoner ijna Sien Ze blijken feministische liedjes Theo de Jong dat gaat over ons dagre- mate fp 7inopn vnnrd z-»r» P b Waarom Pot en niet gewoon ”Ot en Sien?” vraagt Viva. Marieke Mensink i van de Goud- Courant heeft zijn brug". De vakanties zijn weer voorbij en waardering voor één Waddinxveens We zijn weer terug met onze veelgelezen André zodat er - nu ook nog de dagen weer be- gestoken. En zijn lof gold steeds de J~ T om te t 1 J r, °zorgen voor extra leesplezier in uw eigen. n Mtoefi rrOföcrr^ Ao ste gemeenteraadsvergadering! Weekblad lopen raadsperiode nooit bang geweest voor Waddinxveen. "Rondom de hefbrug" zijn standpunt onomwonden te verkon digen op een manier die zoveel minder heden kenmerkt: recht voor zijn raap en zo van: ’’Jullie kunnen nou wel alle maal sjieke verhalen ophangen, maar ik heb toch lekker gelijk”. Hij kreeg het alleen nooit”. ”Wij hebben altijd een zwak gevoeld hellingbaan buiten aan de voorzijde bij Anke: ”Ik zing al een poosje mee in het zo’n vaart zou lopen”. (Staatssecretaris - - u:: iic.nndïp mr. G. Ph. Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening na het slaan x,vaak kinderlijke kig wijst ir. Joop Niesten in zijn verhaal laatste tijd vond de meerderheid van de v^n de eerste paal voor de sociale wo- eigenwijsheid doorzagend, hetgeen dui- in Cobouw Magazine ook op de fraaie koorleden mijn teksten een beetje te ningbouw in Zuidkade 1). J~’ *-* l u-x glasappliqués op de ramen van dc raad- radicaal. Ik schroom namelijk niet om zaal. Dit werkstuk van Glas-Objecten schuttingwoorden in een liedje te ge- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll houet van Waddinxveen uit. Misschien zingen, kwam ik op het idee om samen was dat alle langslopende Waddinxve- met m’n zus een duo te vormen. Zij ners nog niet opgevallen. U moet er vond het meteen een prachtig idee, eens opletten! Vroeger hebben we ook veel samen ge zongen en dat was altijd reuze pret. Ge lukkig kunnen we erg goed met elkaar opschieten. We zijn ook allebei met de zelfde dingen bezig en praten daar veel over. Over de teksten zijn we het dan ook helemaal met elkaar eens. Ook op muzikaal gebied gaat het prima. Twee stemmig zingen levert bijvoorbeeld geen enkel probleem. We zijn begon nen met zomaar voor de lol eens in het Vrouwenhuis te zingen. Toen dat aan sloeg werden we vanzelf gevraagd bij de opening van een Vrouwencafé en daarna weer voor andere. We krijgen vaak erg leuke reacties van vrouwen in de zaal. We hopen dat we steeds meer gevraagd worden, want we hebben er erg veel plezier in en bovendien is het een prima manier om je uit te leven.” zijn. Want de gemeente meent De hoofdrol in zijn wekelijkse verhalen deling de belangrijkste vinger in de pap wordt geregeld gereserveerd voor onze te hebben en te houden. Geregelde eerste burger mr. Bert Smallenbroek. De botsingen met de woningbouwvereni- raadsvoorzitter wordt door hem "The gingen en de Stichting Bevordering Ei- King genoemd. Dat zagen we tenminste gen Woningbezit Groenswaard (van de staan op een flodderig papiertje, dat me- premie-koopwoningen in Groenswaard dewerkers van de Goudsche/Rijnlandsche Courant bij zich plegen te hebben om te zien wie waar zit in Waddinxveens "leeu wenkuil". André vertelt deze keer dat Smallenbroek genoemd kan worden. "absoluut niet" gereformeerd is. Hij is volgens onze verslaggever zelfs "verre van gereformeerd", terwijl wij niet beter we ten dat de bewoner van het kapitale pand aan de Weidezoom 25 nog altijd een belij dend lidmaat van de Gereformeerde Ker ken is. Maar ja, misschien heeft André an dere informatiebronnen tot zijn beschik king, hoewel hij er één vaste stelregel op nahoudt: wat ik ook schrijf, praten met Smallenbroek doe ik onder geen beding. En dat houdt hij al jaren vol. In tegenstel ling tot zijn collega Lotte Hartman van het Dagblad van Rijn en Gouwe, die aan de lippen van onze eerste burger hangt, met als gevolg dat er i 'r' goeie-morgen-krant geen letter over hem verschijnt of zijn corrigerende pen is er aan te pas gekomen. Maar goed, André kwam afgelopen zater dag over het gereformeerd-zijn van Smal lenbroek te schrijven naar aanleiding van het vertrek van de oude raad, die onvol doende aandacht zou hebben gehad over ue schrijvende ingenieur heeft maar het gemeenschappelijke belang van de twee kolommetjes tekst met 7 foto’s en plaatselijke bevolking. "Smallenbroek", 3 plattegronden nodig om het nieuwe stond er in de Goudsche Courant, "heeft complex te omschrijven. Hij weet te de kracht en beschikt over de gave om zijn vertellen dat het oude Waddinxveen tegenstanders met sterke argumenten te vroeger in hoofdzaak bstond uit een overbluffen. Daarvan is de publieke tri- lintbebouwing langs de Gouwe en de bune meer dan eens getuige geweest. En Kerkweg en niet alleen die publieke tribune. Een aan- oorspronkelijk karakter verloor in de tal jaren geleden al noemde het opinie- laatste vijftienjaar. De mengeling van weekblad Haagse Post hem "Een gerefor- oud en nieuw weerspiegelt zich volgens meerde doordrammer"(Nee, André, HP hem in de vormgeving en materiaal- van 22 mei 1976 noemde hem een "gere- keuze van het gemeentehuis. formeerde doordouwer"). Dat laatste is - Een punt van kritiek heeft hij op het ni- hoewel hard gesteld - te onderschrijven, veauverschil tussen entree en raad- Het eerste absoluut niet. Smallenbroek is zaal/trouwzaal dat binnen ruimtelijk verre van gereformeerd". Tot zover de ge- zeer aantrekkelijk werkt, maar als na- loofsvisie van André Vermeulen, verslag- deel heeft dat er voor invaliden een gever van de Goudsche/Rijnlandsche apart liftje in een hoek aangebracht Courant. moest worden. Daarentegen draagt de

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 19