Mr. Opticien J.Grit Eerste paal voor nieuwbouw Bruwa HET ONDERSTAANDE 832 W’veense vrouwen gevraagd MET GESTREKTE ARMEN mee te doen aan kankeronderzoek ’t Ketelhuis zaterdag met open huis van start Laatste plaats voor brandweer uit Waddinxveen r Kostte het u moeite deze tekst op die manier te lezen? Laat uw ogen dan geheel vrijblijvend bij ons testen. Wij hebben er de juiste apparatuur voor. Ging het lezen u wèl gemakkelijk af? Dan hebt u misschien al een bril. Maar ook in dat geval loont het de moeite bij ons langs te komen. In verband met onze uitgelezen collectie brilmonturen en getinte glazen. Gedipl. Optometrist O.V. Hou ze in de gaten! nci gcuiccmcucsiuur, uc gezamenlijke huisartsen, het Groene Kruis en de ge- Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipt Audicien F.I.D.A. Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel.: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel.: 01803 - 49 75. ^llllllilllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllillllllIlHUlnilllllllHllllllillllHIIIIIIIIIIIIHniilllllllllHIIIIIIIIIHlIllllllliilllllllllllUllllimilllHlllillllUHIUHIliMIUMini llll|||||lll||||llll||||lllll||lllll|||IHI||||lllll|||IW gouwerweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Het buurtcentrum 't Ketelhuis aan de Busken Huetlaan. (Foto; Weekblad OGEN TEST: LEES De belangrijkheid van hetbaarmoeder- gesteldop 5,-. voor Waddinxveen/Sjaak Feijen). Op de dinsdagavonden is er tot decem ber een ’’klussebus”, een cursus voor huisvrouwen waarin o.a. pech onder- nieuwe woningen. Vandaar dat er on derhandeld werd over verplaatsing van het bedrijf door middel van een gron- druiltransactie. Bruwa BV kreeg de opstallen aan de Jan Dorrekenskade- Oost en de Schielandstraat. Komende zaterdag staat er een groot team vrijwilligers klaar om een ieder de nodige informatie te geven over de ak- tiviteiten en mogelijkheden die er in het nieuwe seizoen zijn in ’t Ketelhuis. In het nieuwe seizoen heeft ’t Ketelhuis naast de bestaande aktiviteiten er ver schillende nieuwe bij, ook op de zater dag en (voor het eerst) zondagmiddag. Aanvankelijk had Bruwa BV aan de Schielandstraat willen bouwen, maar daar wilde de gemeente de huizen van het bestemmingsplan Zuidkade 1 neer zetten. Bovendien vonden B. en W. dat de meubelfabriek aan de Jan Dorrekenskade-Oost nu niet zo prettig het volgende gewezen: De mogelijk- tJ u met het verzoek deel te nemen aan het krijgt om met uw huisarts te gaan pra- plaatselijke baarmoederhalskankeron- ten over het uitstrijkje. Bedenk dan kanker heeft laten zien, maar dat ook weg plus f 50.000,als bijdrage in de verhuiskosten van de gemeente en de Pool’s aannemingsbedrijf De Korte gemeente kreeg van Bruwa grond met Akkeren. Verwacht wordt dat het nieuwe fabriekspand in mei 1979 in ge bruik genomen zal kunnen worden. Dat mevrouw De Bruin-Roggeveen de De kosten van het nieuwe fabriekspand eerste paai heeft geslagen voor het belopen anderhalf miljoen gulden. Het nieuwe complex ligt voor de hand. Zij ligt in de bedoeling dat de panden was de echtgenote van de in november vorig jaar op 64-jarige leeftijd overle den heer P. de Bruin, de stichter van de meubelfabriek Bruwa. Stond die in 1957 nog aan de Noordringdijk, in de jaren zestig werd verhuisd naar de Jan Dorrekenskade-Oost 106. De plek aan de Henegouwerweg is de derde vesti gingsplaats van dit nu door de broers W. (30) en E. de Bruin (26) geleide be- mensen ken kleinmeubelen maken. september om 20.00 uur ’’Soosie”, een soos voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Naast deze nieuwe aktiviteiten gaan alle andere vaste aktiviteiten in de week van 12 september van WADDINXVÈEN Komende zater dagmiddag van twee tot vijf uur wordt in ’t Ketelhuis aan de Busken Huetlaan een open huis gehouden. Met dit open huis gaat het nieuwe seizoen van start van dit buurtcentrum van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen. Rond ’t Ketelhuis zijn er zaterdagmid dag demonstraties van volksdansgroe pen, terwijl er binnen gekeken kan worden naar handvaardigheidstechnie- ken. Het open huis is natuurlijk ook be doeld om Waddinxveners in de gele genheid te stellen zich voor de verschil lende groepen en cursussen te laten in schrijven. 4. Nieuwerkerk a.d. IJssel 224 pt.5. Bodegraven 222 pt.; 6. Moordrecht en heidsdienst van Rotterdam wordt gep laatst bij Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. J In een begeleidend schrijven hebben aan de Henegouwerweg gedeeltelijk zullen worden ingericht als kantoor, terwijl de bovenwoningen bewoond zullen gaan worden door mevrouw C. de Bruin- Roggeveen en haar zoon E. de Bruin. Maar voor het zover is zullen nog de nodige verbeteringswerkzaamheden dienen te worden uitgevoerd. De bouwplannen van Bruwa BV maken wel duidelijk dat het Waddinxveens be- voornamelijk ei- drijf volop vertrouwen heeft in de toe komst van de meubelmakersbranche. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. Hier is mevrouw C. de Bruin-Roggeveen bezig met het slaan van de eerste paal voor de nieuwe vestiging van de meubelfabriek Bruwa B Vaan de Hene- weg één van de onderwerpen is. Een drijf waar 16 groot deel van deze cursusavonden wordt door de cursisten zelf verzorgt. Hoofddoel van deze ’’klussebus” is zel fredzaamheid. Nieuw zijn ook de zaterdag- en zondagmiddag-aktiviteiten, welke er om de veertien dagen zijn. Op de zater dagmiddag is dat voor kinderen van 6 tot 12 jaar. In ieder geval zullen dan een aantal films worden gedraaid. Op zondagmiddag is ’t Ketelhuis open van 15.00 tot 18.00 uur en wel op de le en WADDINXVEEN De gemeente zamenlijke vrouwenverenigingen op _rWaddinxveen heeft aan 832 Wad- 1 3e zondag van de maand. Dit zijn gezin- dinxveense vrouwen een brief gestuurd heid is aanwezig dat u straks bericht smiddagen waarin de ouders zelf met hun kinderen het programma maken. WADDINXVEEN Mevrouw C. de Bruin-Roggeveen (63) heeft twee weken geleden de eerste paal ge slagen voor de nieuwe vestiging van de meubelfabriek Bruwa BV aan de Henegouwerweg. Achter de panden, die tot het voorjaar werden ’’bewoond” door de gemeentelijke dienst Openbare gelegen was tussen de bestaande en Werken en -Bedrijven, verrijst een fa- --- briekspand van 1.800 vierkante meter: twee lagen van 600 vierkante meter en een houtloods van dezelfde afmeting. De bouw, naar een ontwerp van het grond met panden aan de Henegouwer- Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV, is in handen van Van der geboortedata 1925, 1928, 1931, 1934, 1’ - ----- - - zoek wordt gehouden van donderdag en bacterie-infecties kunnen worden - ook behandeld worden, meestal met Gezond- vaginaal-tabletten. Tevens is het heel goed mogelijk dat het uitstrijkje niet te beoordelen was, doordat er technische fouten waren op getreden, zoals breuk van het glaasje, L,ciangiijn.nciu v<ui utt uaaimutuvi- slechte kleuring, verkeerde techniek en halskankeronderzoek behoeft in deze zelfs administratieve fouten. Als dit het iedereen tijd geem betoog meer, want het is be- geval is wordt u door de G.G. en G.D. kend dat deze ziekte kan worden gene- opgeroepen om het onderzoek over te zen als ze tijdig genoeg wordt onder- laten doen. Als u dus opnieuw wordt kend. Met dit bevolkingsonderzoek, opgeroepen dan moet u daar beslist dat zeer eenvoudig en snel kan worden niet onmiddellijk een verkeerde con- uitgevoerd, is het mogelijk het begin clusie uit trekken. Iedere deelneemster 9 van deze ziekte te ontdekken, zodat er tijdig iets aan gedaan kan worden, als - IJssel 37 pt. De beste pompbediener: Boskoop en tiende Waddinxveen. lichtte. Maar hij zei ook de voorlaatste Zevenhuizen 32 pt. Opnieuw start dit seizoen op vrijdag 15 derzoek. Dit tweede jaar betreft het de goed dat het uitstrijkje beslist niet altijd Ï940 en 1943. Het bevolkingsonder- eenvoudige infecties, zoals schimmel 31 augustus tot en met donderdag 7 geconstateerd. Hiervoor moet u dan start. Dit september. De cabine van de Gemeen- c 2 zijn dan voor een groot deel creativi- telijke Geneeskundige teitsgroepen voor jongens en meisjes j van verschillende leeftijden. Zaterdag middag 2 september zijn de inschrijvin gen voor deze creativiteitsgroepen en kan men ook zien welke mogelijkheden •er allemaal zijn in ’t Ketelhuis, ’t Ketel huis schenkt deze dag voor i een kopje koffie en verwacht van de wijkbewoners grote belangstelling voor dit ”open-huis-gebeuren”. Kinderen zijn kinderen. J van deze ziekte te ontdekken, zodat er aan het onderzoek krijgt in ieder geval Vfearschuwen is niet genoeg. tijdig iets aan gedaan kan worden, als schriftelijk uitslag van het onderzoek. dit nodig mocht zijn. U kunt deze uitslag enkele weken na J In een begeleidend schrijven hebben het onderzoek verwachten. De kosten het gemeentebestuur, de gezamenlijke aan het onderzoek verbonden zijn vast- van Capelle eerste geworden. Tweede werd Reeuwijk, derde Zevenhuizen, kapeïle 213*/2 pt.; 9. Boskoop 2O8‘/2 pt.; 10. Waddinxveen 2041/2pt. zevende tie van de plaatsen van de deelnemende De beste slangenploeg: Capelle a.d. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 plaats van Boskoop een goede te vin den zo aan het begin van de onderhan- delingen tussen Boskoop en Wad dinxveen om het kwekersdorp bij het complex van Westnederland aan de Hoogeveenseweg voldoende (Wad- dinxveense) bouwgrond te verstrekken om daar huizen voor Boskoopse wo ningzoekenden te kunnen neerzetten. In aanwezigheid van zijn collega J. H. Reinders sprak burgemeester mr. Smallenbroek grappend over het ’’grondbeluste Boskoop”. Voordat onze burgemeester de prijzen aan de korpsen ging uitreiken en die aan de beste slangenploeg (Capelle) en de beste pompbediener (Zevenhuizen) lichtte de Velpse brandweercomman dant H. P. Mooiman, die de algemene leiding van deze brandweerontmoeting weer had, toe hoe de spuitgasten zich van hun taak in en bij de smederij- constructiewerkplaats van A. Vis aan de Noordkade hadden gekweten. Vol gens hem bleken toch betrekkelijk ge makkelijke opgaven bij de brandweer lieden als moeilijk ervaren te worden. Voordat in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw met de avondmaaltijd werd begonnen kregen drie leden van de organiserende Waddinxveense vrij willige brandweer, de bevelvoerders van de deelnemende korpsen en de ju ryleden een echt produkt van Hollands Midden uitgereikt: kaas. De volledige uitslag van de brandweer- wedstrijd met de behaalde punten ziet er zo uit: 1. Capelle a.d. IJssel 237 pt.; 2. Reeu- zijn in Waddinxveen de jaarlijkse lage meerd Verenigingsgebouw, zodat de wijk 236 pt.; 3. Zevenhuizen 226 pt.; drukbrandweerwedstrijden gehouden. Stationsstraat ’’zwart” zag van de Van dit treffen is de brandweerploeg brandweerwagens, uitgereikt door bur- deed dat met een bijzonder geestig toe- - situa- De grootste beker was voor de brandweerploeg van Capelle aan den IJssel. Hier wordt het kleinood uitgereikt door burgemeester mr. A. G. Smallen broek. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zaterdagmiddag De prijzen werden in het Gerefor- drukbrandweerwedstrijdén gehouden. Stationsstraat ’’zwart” zag van de gemeester mr. A. G. Smallenbroek. Hij 218‘/2 pt.; 7. Gouda 214‘/2 pt.; 8. Moer- deed dat met een bijzonder geestig toe- 1 vierde Nieuwerkerk, vijfde Bodegra- spraakje, waarin hij de financiële situa- 10. Waddinxveen 204*/2 pt. ven, zesde Moordrecht, J y’ >--»—< Gouda, achtste Moerkapelle, negende brandweerkorpsen in het kort door- I

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5