0 Wad dinx veen in a Passage houdt etalage wedstrijd in september Jazzseizoen gaat van start met Intrioduction Theo den Boon: 1 i beeld gébracht Reparatie Geen autohandel Televisie Radio Afspeelapp. Tiroler Week werpt schaduwen vooruit Zaterdagavond 9 september in De Bonkelaar Verslag van een aangeboden reis ’’Heilige plaatsen” Israël doen ds. J. v.d. Heuvel niets 1 TÏP fel- n 3-1 ASSAGE x 9 il.TxSL tt H m’ iN »MDOO q X aan alle merken SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 WADDINXVEEN De heer F. Schot van de Berkerigaarde 58 heeft het ge meentebestuur geschreven over auto- overlast in zijn buurt. Echter, de ge meente heeft die overlast niet kunnen constateren. En dat terwijl van ge meentewege enkele malen ter plaatse een onderzoek is ingesteld, doch van een autohandel was niets te constate ren. De brief van de heer Schot is door de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw voor ken nisgeving aangenomen. erg indrukwekkend. Volgens ds. Van den Heuvel zegt een reis door het Hei lige Land toch veel meer en nog heel wat anders dan een bezoek aan een an der natuurrijk land. ’’Israël is het land van de Bijbel”, verduidelijkt de tot zijn emeritaat aan de Sniepweg wonende dominee, die tot ieders verwondering op bijzonder bewogen wijze zijn af- scheidsdienst in de Brugkerk leidde. Ds. Van den Heuvel schrijft ontroerd te raken als men in Israël via opgravingen en reconstructies komt te staan voor een stuk geschiedenis uit lang vervlo gen tijden. Zo maakte een bezoek aan Massada een diepe indruk. Een dui zendtal Joden hebben op die rots die door Herodes tot een onneembaar fort was gemaakt nog tot een jaar na de val van Jeruzalem weten weerstand te bie den aan de Romeinen. Toen hun on dergang onvermijdelijk was pleegden zij allemaal zelfmoord en was daarmee Glühwein-middag, het arreslederij- den, de Tiroleravond in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw op zater dag 16 september, de langlaufbaan, de extra Tiroler-reizen en de speciale langspeelplaat "Tiroler-festival in Holland", die dezer dagen van de per sen komt. Nee, we richten de schijnwerper op de etalagewedstrijd, die tijdens de Tiro- ler Week door de Passage-winkeliers wordt gehouden. Het is een bijzonder attractieve wedstrijd, waarmee een volledig verzorgde week in Oostenrijk is te winnen. In het Oostenrijkse stijl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 HII||||IIIII|||IIIIIHIIIII|||IIIII||||IIII^ .s Een Waddinxveense tekening van Theo den Boon met een karakteristieke Waddinxveense plekde hefbrug. De soort muziek van deze groep is ge voelig en swingend of zoals ze het zelf zeggen ’’interessant voor het oor, swingend bij een dansje en smaak- verheffend bij een borreltje”. Van In trioduction is een langspeelplaat ge maakt. Een staaltje van hun kwaliteit is bijvoorbeeld de volle zaal tijdens hun optreden op het recente North Sea Jazz Festival in Scheveningen. Het jazzcon cert van volgende week zaterdagavond in De Bonkelaar is toegankelijk tegen betaling van zeven gulden. CJP-ers zijn vijf gulden kwijt. ook de omslag. Het voor de gedichtenbundel geleverde werk van Theo den Boon betreft een 10 pagina’s omvattende verslaggeving van ’’Zomaar een dag”, proza zonder titel en The Morning After, Onleesbaar, Vleugelloze Vogel en De dagen erna. In ’’Daglicht” staan naast de werkstukken van de Wadddinxveense kunstenaar en dichter ook nog werk van Theo de Jong, Henk Kooyman, Inez Meter, Sonja Meijer, Josche P. Roverts, Fem Rutke en Arjen Struik. -- - De schaduwen van dit grootse Oo stenrijkse gebeuren in het winkelj- hart van onze gemeente werpen zich natuurlijk al vooruit. Ditmaal richten we onze aandacht eens niet op de naar Waddinxveen ko mende Olympisch skikampioen Heini Messner, de boomstronkensnijder Wurzen Max, de Tiroler blaaskapel, de danskapel Tiroler-Express, het Lattere-Duo, de Schuplattle-groep, een jodelaarster en de andere muzi kanten uit de groep van zo’n 85 Oo stenrijkers, die een week lang komen duidelijk maken hoe plezierig toeven het is in Oostenrijk in het algemeen en het Wipptal tussen Innsbrück en Brenner. We zullen het ook niet hebben over de Harry Verbeke zit nu al meer dan 25 jaar in het vak en zijn spel is in al die ja de laatste verzetshaard tegen Rome neergeslagen. ’’Doordat de rots in zeer eenzaam ge bied ligt en erg ontoegankelijk is heeft men bij opgravingen nog veel terugge vonden dat het ongeloofwaardige ver haal van Flavius Josephus toch beve stigde”, aldus de oud-Waddinxveense predikant, die in het oude Jeruzalem ook niet uitgekeken zei te raken. Het autorijden in die stad kostte overigens wel de nodige zweetdruppeltjes. SOMS BENAUWEND Het land werd letterlijk doorkruist van west naar oost en van Dan tot Berseba. In het noorden van Galilea werd voor lange tijd langs de grens met Libanon gereden. ”Het landschap daar is prach tig en vruchtbaar, maar regelmatig wordt men ook herinnerd aan de oor logshandelingen die daar plaats gevon den hadden. Erg eenzaam, prikkel draadversperringen en af en toe een controle-post. Dezelfde ervaringen werden opgedaan op de tocht van Dan (in het uiterst noorden) naar Jericho; door de Jordaanvlakte. Zeer indruk wekkend wat de natuur betreft, maar eenzaam en soms zelfs wat benauwend; met name als men rijdt langs volkomen verlaten dorpen van Palestijnse vluch telingen”, vertelt ds. Van den Heuvel. WADDINXVEENOver ruim twee weken is het zover. Dan wordt in het winkelcentrum "de Passage” van vrij dag 15 september tot zaterdag 23 sep tember de Tiroler Week gehouden. MEER AVONDEN De organisatoren, de Werkgroep Jazz (p/a Potgieterstraat 5), laat in de ko mende maanden in Waddinxveen nog optreden het Harry Verbeke Kwartet (zaterdag 14 oktober), het Noah Ho ward Quartet (zaterdag 11 november) en The Millers (zaterdag 9 december). De bekende tenorsaxofonist Harry Verbeke treedt straks voor de derde maal in Waddinxveen op. Zijn kwartet bestaat uit de Amerikaanse pianist Irv Rocklin, bassist Harry Emmery en drummer Max Bolleman. WADDINXVEEN Ds. J. van den Heuvel, de nu in Ede wonende emeritus-predikant van de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen, komt er in zijn verslag van de hem aangeboden Israëlreis rond voor uit: ”De zogenaamde heilige plaatsen spreken ons op geen enkele manier aan. Ten eerste berust het aanwijzen van een bepaalde plaats waar dan ’iets gebeurd zou zijn” vaak meer op gissen en vermoeden dan dat men duidelijke gegevens er over heeft. En verder is één en an der bedolven onder een stroom van geloof en commercie”. ren uniek gebleven. Primair zijn blijven staan zijn grote innerlijke gedrevenheid en zijn onverminderde speelvreugde, die bij zijn luisteraars zo duidelijk ent housiast overkomt. Reden waarom Harry met dit kwartet nu op festivals en in clubs zo veel gevraagd wordt (North Sea Jazz Festival, Laren en Swinging Scheveningen). Als geheel en individueel behoren ze tot de betere (zo niet de beste) bopfor- matie in Nederland. Onlangs is er van het kwartet een plaat uitgebracht op Cat Jazz Records. De titel van deze Lp. is You or no one op Cat-1.p. nr. 27. Dit is de vierde l.p. van Harry zelf en hiero ver is hij het meest tevreden. De plaat is tijdens het konsert van 14 oktober te koop. Zaterdag 11 november treedt het Noah Howard Quartet op in De Bonkelaar. De naam Noah Howard hoeft voor de ware jazzliefhebber niet nader uitge legd te worden. Eén van Noah’s opmer kelijke uitspraken is: ’Tm constantly excited because there are so many things that can yet be done!”. Deze uit spraak belooft veel. THE MILLERS Dan op zaterdag 9 december dé grote klapper van het seizoen. De Werk groep Jazz is er namelijk in geslaagd voor die avond de aloude en welbe kende ’’Millers” te kontrakteren. In welke samenstelling ze die avond zullen optreden is nog niet bekend, maar door hun 36 musicerende jaren kunnen zij een keuze maken uit de volgende mu sici die bij dit orkest horen: Suzy Mol ler, Herman Schoonderwalt, Piet Noor- dijk, Rudi Brink, Rob Langereis, Hans Vullinghs, Jan Fens, Koos van der Sluis, Coen van Nassau, Eddy Chan- caez, Rob Madna, Roelof Stalknecht, Eddy Mink, Lex Cohen, Tony Müsser en Ab de Molenaar. WADDINXVEEN ’’Waddinxveen in beeld” heet de tentoonstelling die Theo den Boon in zijn eigen galerie aan de Dorpstraat dezer dagen heeft ingericht. In het sfeervolle pandje bij de hoek met Kerkweg-West heeft de Waddinxveense kunstenaar en dichter een 30-tal tekeningen opgehangen. Daarop heeft hij ”in beeld” gebracht even zovele plaatse lijke plekjes: Brugweg, Zuidkade, Winterdijk, hefbrug, Brugkerk, nieuwe gemeentehuis, Dorpstraat, Kerkweg, Kerkstraat, Piasweg, Klei- kade en noem maar op. De tekeningen kosten f 400,- per stuk, maar omdat de koper f 80,- subsidie krijgt, hoeft er ’’maar” f 320,- betaald te worden. Deze prijs is inclusief de lijst. De collectie tekeningen onder het motto ’’Waddinxveen in beeld” (mis schien iets voor het gemeentebestuur om daarmee het cultuurbeleid eens wat op te vijzelen?) volgt op een aantal an dere tentoonstellingen die er in Galerie Den Boon sinds dit voorjaar al zijn ge houden. Laatst exposeerde Theo den Boon er ook al eigen werk: tekeningen en zeefdrukken. "Waddinxveen in be eld” duurt tot eind september. De Ga lerie Den Boon is geopend van dinsdag tot en met zaterdag, ’s middags van 2- tot 6 uur. ’’DAGLICHT” In de galerie aan de Dorpstraat kunnen de bezoekers ook kennis nemen van ’’Daglicht”, een gedichtenbundel die kortgeleden onder auspiciën van het kunstcentrum Burgvliet in Gouda is verschenen, mede dank zij de finan ciële medewerking van onder meer het Waddinxveense bedrijf De Waardt BV. In de 128 pagina’s tellende bundel be vindt zich ook werk van Theo den Boon, die trouwens bestuurslid is van het kunstcentrum Burgvliet in Gouda en daarnaast ook nog lid van de ge meentelijke commissie voor kunst, cul tuur, recreatie en jeugd. Voor ’’Da glicht” verzorgde hij niet alleen de vormgeving (met Arjen Struik), maar WADDINXVEEN Het maande lijkse jazzconcert op iedere tweede za terdag van de maand in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar gaat zaterdagavond 9 september om negen uur van start met de groep Intrioduc tion. Deze groep, die bestaat uit Harry Appel (piano), Daan Gaillard (bas) en Fred Krens (slagwerk), bestaat sinds drie jaar en debuteerde in de Rotter damse Harbour Jazz Club. Intrioduc tion trad daar op in de pauze van het optreden van The Dutch Swing College Band. De groep Intrioduction met van links naar rechts Harry Appel (piano), Daan Gaillard (bas) en Fred Krens (slagwerk). (Foto: Weekblad voor Wad- versierde winkelcentrum "de Pas sage” zullen in elke etalage een aan tal bordjes (soms verdekt) staan op ge steld met de tekst ”Kom naar de Tiro leravond". De bedoeling is, dat het winkelend publiek aandachtig de eta lages bekijkt en het aantal bordjes telt. Onder de goede inzenders van het totale aantal bordjes wordt de eer der genoemde volledig verzorgde reis verloot. In elke winkel liggen over ruim twee weken de benodigde deel- nameformulieren voor deze etalage- telwedstrijd en het meedoen is uite raard gratis. De reis naar het Heilige Land hebben ds. van den Heuvel en zijn vrouw van hervormd Waddinxveen aangeboden gekregen bij hun afscheid in oktober vorig jaar. De trip kris-kras door Israël nam veertien dagen in beslag en werd door het predikantenechtpaar samen met twee kennissen gemaakt in een huurauto. Het reisverhaal van ds. Van den Heuvel wordt in gedeelten afge drukt in de Hervormde Kerkbode. Hij vertelt daarin dat zijn bijzondere ma nier van reizen (”we waren geheel vrij om te gaan en te staan waar we wilden; alleen de hotels waren besproken”) wel tot gevolg dat er nogal eens gezocht en gevraagd moest worden om een be paald doel te vinden. LANDSCHAP EN NATUUR Ondanks een stuk vercommercialise ring van Israël vindt hij het landschap, de natuur en de leefwijze van het land NIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! De groep Intrioduction met van links naar rechts Harry Appel (piano), dinxveen/Polydor BV).

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7