Voetje voor voetje in de Dorpstraat r la Foto’s: Sjaak Noteboom Demonstratie slootreinigen Moordrecht BURGEMEESTER PLEIT VOOR VEILINGBEDRIJF I i r V w 1 - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 Paalklimmen aan het begin van de Dorpstraat. Veel belangstelling voor de handwerkslieden op de braderie in de Dorpstraat. F’ zij van water belemmeren. Dit materiaal kan op drie verschillende manieren Het resultaat is op de demonstratie t< bezichtigen. - Biologisch. Kerkweg-West) voetje voor voetje zich een weg banen door de mensenmassa. Vele duizenden Waddinxveners en J 2. - schoon te houden, is tijdens de demon Het reinigen van sloten en watergangen stratie goed te beoordelen. vrijdag en zaterdag de braderie in het zocht weet er weer alles van: een schui- zichtbaar hadden uitgesloofd om de be- felende massa moest (vooral in de zoekers te verrassen met aanbiedingen, De mandenvlecht er was één van de oude ambachten op de braderie in het oudste gedeelte van ons dorp. - Mechanisch. Het overgrote deel var de sloten en watergangen wordt me chanisch onderhouden., De keuze var KINDERPROGRAMMA’S Bijzonder gewaardeerd door de Wad dinxveense lieverdjes werden de kin derprogramma’s op vrijdag- en zater dagmiddag. Het clownsduo Handyfool en Trudy Dilé slaagden er volkomen in de meisjes en jongens in de tent bij café Sport aangenaam bezig te houden, ter wijl hun vaders en moeders op de bra derie rondliepen. Het dorpsfeest op vrijdagavond mocht zich ook in een goede belangstelling verheugen. De or ganisatoren wisten op een knappe ma nier te bereiken dat oud en jong op veel van hun muzikale wensen werden be diend. Het zal duidelijk zijn dat Wad- dinxveen genoten heeft van de Wad- dinxveense groepen The Permedo’s en Born Deuce. Rest ons u nog te vertellen wie het paalklimmen en de junior-disc- jockeyverkiezing hebben gewonnen. Wereldkampioenschap paalklimmen: Tot 14 jaar: 1. Mark Faber (fiets van Wielaard), 2. Frank Stelling (radio- cassetterecorder van Heemskerk) en 3. Frans Lalihatu (rubberboot van Sport- huis De Bron). Boven 14 jaar: 1. Rien Luyten uit Boskoop (Rotel tuner- versterker van Audicom BV), 2. Peter Vlasveld (set Bose 301 luidspreker- boxen van Audicom), 3. Henri van Noort (geheel verzorgde vierdaagse reis naar Londen voor twee personen van M. van Velde autobedrijf). Aan het wereldkampioenschap paalklimmen namen 60 mensen deel (waaronder één meisje) in de leeftijd van 8 tot 40 jaar. Uitslag junior dj-verkiezing: Tot 11 jaar: 1. Karin v.d. Heijden, 2. Noortje Kruijk. Boven 11 jaar: 1. Michel Brink- greve, 2. Denise Molenaar, 3. Jacque line Verbakel. Deze jongelui kregen van organisator Audicom Geluidstech niek BV bekers en grammofoonplaten uitgereikt. wens, ook Zevenhuizen is het niet eens met de Waddinxveense plannen. Bij het complex van Tuiniersvereniging Gouda en omstre ken wil zich vestigen een emballagebe- drijf. Deze leverancier van verpakking- heeft tot doel het verbeteren van de waterbeheersing. Een teveel aan orga nisch materiaal in de sloten of water gangen kan zowel de toe- als de afvoer de te gebruiken machines is afhankelijk van de sloot, de aard van de begroeiing en de directe omgeving. WADDINXVEEN/DEN HAAG Ondanks het sterke pleidooi van burge meester mr. A.G. Smallenbroek moet er aan getwijfeld worden of het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland ook vindt dat er bij de tuinbouwveiling aan de Bredeweg andere dan voor 100% veilinggebonden bedrijven moeten 11L- _..e„ 2 toch het niet door de provincie gewen- stapt voor een verklaring van geen bez- houden dat deze zaak wel degelijk ste regionaal bedrijfsterrein gaat ont- r J“ 1 J'2J" - 1 vestigden, waardoor de Dorpstraat ont stond - goed toeven was moge blijken uit de belangstelling die uitging naar de diverse attracties, zoals het paalklim men, de junior-disc-jockeyverkiezing, het Rad van Avontuur, het wiel verwis selen, het fietsslot verbreken en ga zomaar door. Gelukkig viel het weer mee. De zon kwam af en toe en meer dan een spettertje regen is er niet gevallen. ten: de tuinbouwveiling. Voor het flore- kingsbedrijf beweert door het ophou den van de bouwplannen al vijf mensen te hebben moeten ontslaan. In Den Haag is door de burgemeester volge- i-1-i„. -1. j.vej_ WADDINXVEEN/MOORDRECHT worden verwijderd: Volgende week woensdagmorgen 6 - Chemisch. Op het daartoe geëigende september om half tien zal in Moor- tijdstip zijn twee objecten aangelegd drecht aan de Middelweg (provinciale weg Moordrecht-Moerkapelle) een er kende demonstratie slootreinigen wor- - Biologisch. In twee sloten zij den gegeven. Een groot aantal fabri- Chinese graskarpers uitgezet. Deze vis kanten en importeurs heeft met een uit- soort kan enorme hoeveelheden plan gebreid assortiment machines inge- taardig materiaal consumeren. In hoe schreven, zodat voor vrijwel elke situa- verre ze erin geslaagd zijn de sloter tie het juiste type machine aanwezig is. schoon te houden, is tijdens de demon WADDINXVEEN Wie afgelopen streekgenoten hebben zich, evenals in vrijdag en zaterdag de braderie in het 1973 en in 1977, weer laten verwennen winkelcentrum Dorpstraat heeft be- door de Dorpstraat-winkeliers, die zich 1 1_ 2j zoekers te verrassen met aanbiedingen, Kerkstraat en bij het kruispunt met de demonstraties en lekkere hapjes. pat het het oudste deel van Wad- dinxveen - uit onze krant weet u dat zich daar in vroeger tijd de turfstekers smatenaal zit nu nog in Gouda, maar bestrijden. Als het emballagebedrijf zegt daar onvoldoende uit de voeten te zich niet aan de Bredeweg zou mogen kunnen. Vandaar dat men naar de Bre- vestigen zou dat het begin van het deweg wil verhuizen om dicht bij een einde van de florerende tuinbouwvei- belangrijke afnemer te kunnen gaan zit ling kunnen zijn. Het Goudse verpak- J a. 1"11 X 7 1 x n 1-t 1 1 T 1 rend houden van de Waddinxveense veiling acht de gemeente dat een goede kunnen komen' De "angst dat zich daar zaak, zodat naar de provincie werd ge- 2-2.T2.’F:waar om de benodigde bouwvergun- linggebonden genoemd kan worden, wikkelen is kennelijk te groot. Trou- ning te kunnen afgeven. - __i. -»-L Bovendien beschikt Waddinxveen over Maar dat gaat zomaar niet. Vorige geen snipper bedrijfsterrein meer el- de Coöperatieve week woensdag ging de burgemeester ders, hetgeen ook al voor de nodige j. --Qok naar van provin- problemen zorgt in deze gemeente voor ciale commissie AROB om de visie van de bestaande bedrijven die met uitbrei- het provinciaal bestuur op dit punt te dingsplannen zitten. Wiel verwisselen. Een leuke wedstrijd van garage Kool.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9