WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters KNVB zet schouders onder sportieve recreatiesport Avond voor harde werkers Er zijn al 3 sportinstuiven Feest Be Fair weer voorbij Vrijdagavond ouderavond WSE Wekelijks in ’’Groenswaard’’ en ”de Sniep Joosten struikelt bij de start Excelsior TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT 1 f Alle singles *7? *1 Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 rond het komend weekeinde het vierde veld in een zee van licht gezet zal kun nen worden. Zo langzamerhand begint den langs het WSE-complex aan de beheer geklaard onder de bezie- Willem de Rijkelaan gestalte te krijgen, en het hekwerk. Er komt ook een nieuwe ingang. Intussen houdt WSE een 100 prijzen- loterij, waarvan de trekking maandag WADDINXVEEN De afdeling voet bal van de christelijke sportvereniging lang is er bij de 25-jarig jubileum stilge staan. Tijdens de jubileumactiviteiten is de nieuwe tribune in het Burgemeester Warnaarplantsoen opengeschoten en werden de festiviteiten vorige week vrijdagavond afgesloten met een bij zonder geslaagde feestavond in de Bos- koopse Beurshal, waar ’’Nooit Comp leet” een klucht opvoerde, die iedereen veel plezier bezorgde. ’’Nooit Comp leet” is de naam van de eigen toneel groep van Be Fair, die voor deze gele genheid werd geformeerd. Op de foto hiernaast wordt voor het stuk gerepe teerd. WADDINXVEEN Evenals vorig jaar houdt het jeugdbestuur van voet balvereniging WSE een ouderavond voor de ouders van pupillen (6/12 jaar) en junioren (12/18 jaar). ”Wij achten- het van het grootste belang dat het con tact tussen ouders enerzijds en de vere niging WSE anderzijds goed is en te vens niet eenmalig. Mede doormiddel van deze avond proberen wij dit te ver wezenlijken”, aldus het jeugdbestuur. Deze activiteiten zullen gehouden wor den in het nieuwe jeugdhonk van WSE. Het programma ziet er in het kort als volgt uit: 19.45 uur Wedstrijd ouders pupillen - ouders junioren (indien vol doende interesse). 21.00 uur Welkomstwoord jeugdvoor- zitter Frits Leenen. 2110 uur Koffie met gebak. 21.20 uur Inleiding omtrent de (jeugd)- organisatie met gelegenheid tot vragen stellen. 21.50 uur Dia-serie betreffende de bou wactiviteiten, jeugdsport- kampen en pupillensportda gen. 22.30 uur In het met veel indirecte ver lichting ingerichte jeugdhonk zal een wijntje met hartige hapjes aangeboden worden. 22.45 uur Er zullen nu enkele spelletjes Bingo gespeeld worden. Welgeteld 120 ouders hadden dit wee- missie gevormd, die in direct verband staat met de medewerkers van de spor- tinstuif voor invaliden en de commissie Sportieve Rekreatie van de KNVB, afd. Gouda. Uit het oogpunt van veiligheid zijn dok- keinde al positief op deze uitnodiging tersverklaringen verplicht gesteld, gereageerd. Het jeugdbestuur hoopt dat ook de overige ouders deze avond vrij kunnen maken voor dit toch zo noodzakelijke goede onderlinge con tact. De voetballende ouders voor de wedstrijd pupillen-ouders/junioren ou ders worden verzocht om 19.15 uur aanwezig te zijn. aanvang 19.30 uur, in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook de jeugd begint donderdag weer, maar dan om half zeven, onder leiding van P. S- wart. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc- keVen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht I (^’haatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen nuëlkerk zal op vrijdag 8 september om WADDINXVEEN/GOUDA De afdeling Gouda, van de KNVB (in CJV- tiesporL Naast de wedstrijd- en topsport is het van belang dat ook steeds meer (voetbal)verenigingen en individueler! zich gaan interesseren voor deze ongedwongen vorm van vrijetijdsbesteding, die goed is voor het li chaam in dit zo bewegingsarme tijdperk. In Waddinxveen bestaan - zoals bekend - al een aantal mogelijkheden van sportbeoefening in re creatieve sfeer. Voor de sportieve recreatiesport heeft de afdeling tersverklaringen verplicht g waarop vermeld moet zijn of de handi cap motorisch, zintuigelijk of beide is en in welke mate. Deze verklaring kan verkregen worden bij de huisarts. Deel nemers dienen zelf verzekerd te zijn. Voor het vervoer kunnen de deelne mers aan de sportinstuiven de volgende instanties inschakelen: 1. Vereniging voor hand- en spandien sten te Waddinxveen, 2. Stichting Open Bejaardenwerk te Gou da, 3. Bejaardentaxi (ook voor gehan- te Gouda, 4. Het Rode Kruis en 5. Stichting De Gouwe Bloem te Waddinxveen. dat tot juni 1978 dit projekt als proef Bovendien kan de hulp worden inge- - roepen van de heren W. Donk (NIS), Fair isjiet,feest voorbij. Acht dagen B. ter Louw (ANIB), A. Vervoort j-->* (AN1B), A. Leenheer (Zwemrev.) ZWEMBAD OF SPORTZAAL Aangezien de activiteiten van de Vere niging zwemrevalidatie en -rekreatie uit Waddinxveen normaal doorgang vinden en in september weer elke za terdagochtend zullen starten in het Waddinxveense overdekte zwembad, bestaat de kans op doublures. Vanwege de beperkte huurmogelijkheden kon geen ander en wellicht ook geen beter tijdstip worden gevonden dan de zater dagochtenden van 10.30 tot 11.45 uur. Dit behoeft niet als een groot bezwaar ervaren te worden want beide aktivi- teiten maken het voor de gehandicap ten mogelijk een keuze te maken. Daarom maakt de KNVB in dit ver band reklame voor zowel de zwemin- stuif als de sportinstuif. Uiteindelijk gaat het er toch om dat de gehandi capte medemens mogelijkheden moe ten worden geboden aan sport deel te nemen. In de sportinstuiven voor gehandicap ten kan wekelijks bijna elke sport wor den beoefend, zoals bijv, volleybal, voetbal, basketbal, gymnastiek, trim men, l. vorm, afgestemd op de aanwezig zijnde deelnemers. Maar bovendien worden ook andere spelvormen beoefend, zoals een spelenkermis, boogschieten, vissen op het droge, waterpistool schieten, etc. Er is voor elk wat wils en de mede werkers passen zich aan bij de deelnemers. 28 augustus zal plaatsvinden. Te win nen valt er een nieuwe auto, kleurente levisie, eiken bankstel, eiken kast, 14 dagen naar Gran Canaria voor twee personen, waardebonnen, weekeind- huisje, tweemaal een avondje-uit voor twee personen, een maand boodschap pen en ga zo maar door. Op elke 20 lo ten valt er een prijs. Over de 100- prijzen-loterij kan men alles te weten komen in de WSE-kantine (tel. 4710) en bij de verkoopadressen Mozartlaan 16 (iel. 5083), Amalia van Solmsstraat 11 (tel. 5958) en Henegouwerweg 31 (tel. 3460). Waddinxveen verder." WSE speelt zijn laatste bekerwedstrijd tegen Woerden op het eigen terrein in de Oranjewijk (aan vang 18.30 uur), terwijl Waddinxveen in het sportpark "de Sniep" Unio ontmoet (eveneens om 18.30 uur). Voor de beker speelde Waddinxveen gelijk tegen Gouda (1-1). Het eerste doelpunt maakte Cees Bonefaas van Waddinxveen. WSE verloor op eigen veld van Bodegraven (1-2). Het Waddinxveense doelpunt kwam van Peter Janssens. De jubileumwedstrijd Be Fair- Quick Boys werd gewonnen door de Kat- wijkers (0-1 Een elftal samengesteld uit leden van de kerkeraad van de hervormde Imma- I 19.00 uur op het Be Fair-terrein de strijd 1980 75 jaar) is fors de schouders gaan zetten onder de sportieve recrea- aanbinden met een team van a jeugdclub’’Together". Dit alles ter gele- genheid van het nieuwe seizoen 78179. Ui- teraard kan iedereen naar deze sensatio- nele wedstrijd gaan kijken. De toegang- sprijs bedraagt f 1.en de (hopenlijk schien weet het doel waarvoor het jeugd- j werk van de Immanuëlkerk zich het afge lopen jaar heeft ingezet. Voor de wedstrijd is er voorts nog de mogelijkheid te raden naar de uitslag. Per uitslag betaalt u f 0,50 en onder de winnaars wordt de helft van het ingezette bedrag verdeeld. De andere helft gaat ook naar de SOS- kinderdorpen. Een sportieve happening voor een goed doel dus. De wedstrijd zal I geleid worden door de heer Haverkamp. van de Waddinxveense vereniging ’’Zwemrevalidatie” en -recreatie”. Deze vereniging geeft al jaren aange past zwemonderricht aan lichamelijk gehandicapten en uit de groep gehandi capten was de vraag naar voren geko men om ook in een sportzaal iets derge lijks te organiseren, zoals de KNVB dit ai deed voor de validen. Met intensieve medewerking van de Invaliden Sport- dicapten) vereniging Gouda e.o. werd in septem ber 1977 gestart met als uitgangspunt, j moest worden gezien. Ondanks de wat tegenvallende belang stelling heeft de KNVB na overleg met de deelnemers en de initiatiefnemers gemeend dit project toch te vervolgen. Gemiddeld 20 personen nemen mo menteel deel, maar door een aktieve wervingscampagne verwacht de KNVB dat dit aantal kan uitgroeien. Boven dien is er door de afdelingsarts van de KNVB, dr. P. van der Linde sr. uit Waddinxveen, een aanbevelingsbrief uitgegaan naar alle artsen en fysiot herapeuten binnen het ressort van de waard. Spoedig daarop volgde in mei siotherapeut heeft hierbij het verzoek - eve. gekregen een bijgaande affiche op te hangen in de spreekkamers en zo mo- gelijk in voorkomende gevallen de pa tiënten op genoemde instuiven te wij zen. wii uju uai je een stapje terug moet AANVANGSTIJDEN Bovendien zijn alle directies en perso- I doen”, aldus de heer Kramp. Na in de neelsverenigmgen van sociale werkp- ben beantwoord sloot de voorzitter de vangstijden van de sportinstuiven nogal a/d IJssei vroeg. De praktijk wijst echter uit, dat schreven om c. o Donderdag begint de eerste clubavond, dit tijdstip juist uitstekend gekozen is. chamelijk gehandicapten te wijzen op WADDINXVEEN Titelhouder Joo sten heeft in de voorronde om het kam pioenschap van de Waddinxveense Schaakvereniging een gevoelige neder laag moeten incasseren. Tegen de van Messemaker overgekomen Van der Laan verslikte hij zich in een ver door- etc. Natuurlijk in aangepaste gedrongen pjOn. Hij verloor hierbij een loper en gaf meteen op. Van Vuuren behaalde tegen Ellers in de opening al enig voordeel. De geforceerde tegenaanvallen van El lers werden door Van Vuuren deskun dig opgevangen en het eerste punt was binnen. Ook Wim van Os startte met een overwinning. J. van Oort werd zijn gewillig slachtoffer. Philipse en Van Alphen hielden elkaar goed in even wicht en besloten tot remise. In groep B liepen de krachten weinig uiteen. De Roodt en Wim van Oort deelden het punt, evenals H. van Gils en Kardol. Ook Smitskamp en Four nier hielden het op remise. Al moet wel gezegd worden dat Fournier met fris aanvallend spel de partij zeer levendig hield. Alleen Hamming wist in deze groep de volle winst te behalen. Hij speelde tegen Versluis een goede partij en het punt kwam bij de beste terecht. In groep 3 werden tussen Broer en Bloem evenals Burger en Van Grieken de punten eerlijk verdeeld. Van der Starre wist tegen Torenbeek een gelijke stand toch nog in zijn voordeel te be slissen. Hetzelfde werd door Van Randwijk geleverd tegen Schoemaker. Van Haaren had weinig moeite met Verhammen, en Ket maakte korte met ten met Van der Ree. Debutant Basjes moest zijn meerdere erkennen in Ver stoep, maar De Vries begon tegen Pon- sioen maar meteen met een klinkende vorige week woensdag het hoojdveld overwinning. Van der Heyde en Piet van Be Fair siert. (Foto: Weekblad v.d. Hoek gaven elkaar weinig ruimte voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom), en remise werd het slot. De Waddinxveense sportclub Antilope heeft een aantal successen behaald tijdens de clubkampioenschappen die aan de Groene Zoom in Reeuwijk zijn gehouden. Zo werd bij het discuswerpen Ghita den Besten tweede met 26,32 meter. Bij het verspringen werd ze eerste met 4,96 me ter, i bij het kogelstoten met 11,54 meter. Cor rie Burghoorn won de 800 meter in 2.31.6. Antilope behaalde uiteindelijk gedeelte werd zaterdag 19 augustus 7376 punten, hetgeen goed was voor een derde plaats. Vanavond (woensdag) bekeren WSE en J. H. van de Water (tel. 01820-24804). reKreatiej, l. visser (vereniging zwem- H C1ia-heek Autoschade be- imv* i irxvM ravalidatie en -rekreatie) en P. van der Het door Glasbeek Autoscnaae oe INVALIDEN Linde (arts te waddinxveen en afde- schikbaar gesteld scorebord, dat sinds De sportinstuif voor gehandicapten in lingsarts van de KNVB, afd Gouda), de sportzaal Groenswaard is er in het Daarnaast is uit de groep lichamelijk afgelopen seizoen gekomen op verzoek gehandicapten een begeleidingscom- 1. You’re the greatest lover - Luv’ 2. You’re the one that i want - John Travolta and Olivia Newton John 3. Follow me - Amanda Lear 4. Lay love on you - Luisa Fernandez 5. The eve of the war - Jeff Wayne 6. One for you one for me - La Bionda 7. Dancing in het City - Marshall Hain 8. Windsurfin’ - The Surfers 9. Grease - Frankie Valli 10. Sultans of swing - Dire Straits vanuit de vereniging Zwemrevalidatie en -rekreatie), mevr. E. Leenheer (fy siotherapeute te Waddinxveen en lid van de ver. Zwemrevalidatie en - teel onderzocht of er mogelijkheden recreatie), T. Vink (commissielid spor- bestaan tot het organiseren van gezin- tieve rekreatie KNVB afd. Gouda en srecreatie, grotendeels gericht op de medewerker aan de sportinstuiven), M. huisvrouw en haar kinderen. Dit zal Abrahamsen (stage RSLA bij KNVB- overdag (bijv, ’s woensdagsmiddags) projecten), L.C.M. Kalmeijer (bestuur- moeten gaan geschieden. Belangstel- slid KNVB, afd. Gouda), L. Verdonk lenden kunnen zich richten tot de heer (vereniging Zwemrevalidatie en rekreatie), L. Visser (vereniging Zwem- ravalidatie en -rekreatie) en P. van der Linde (arts te Waddinxveen en C.2- Uit het Weekblad voor Waddinxveen weet u al dat vorige week zowel in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd als in de sporthal De Sniep aan de Sniepweg sportinstuiven van start zijn gegaan. De sportinstuif in de sportzaal wordt elke vrijdagavond van 18.15 tot 19.30 uur gehouden, terwijl er zo’n in stuif voor gehandicapten steeds in Groenswaard plaats vindt elke zater dagmorgen van half elf tot kwart voor twaalf. De sportinstuif in de sporthal wordt elke maandagavond gehouden van 18.00 tot 19.15 uur Met de sportinstuiven is de KNVB in september 1977, direct na de opening van de sporthal De Sniep, van start ge gaan. Vanwege de grote belangstelling werd op 1 januari 1978 gestart meteen sportinstuif in de sportzaal^ Groens- KNVB, afd. Gouda. Iedere arts en fy- de sportinstuif voor invaliden, neens in Groenswaard. De minimum leeftijd om deel te nemen is 18 jaar voor zowel dames als heren. De kosten zijn 1,50 per deelnemer. AANVANGSTIJDEN Op fietseerste gezicht lijken de aan- laatsen uit Gouda, Woerden, Capelle Alphen a/d Rijn aange- v,roe8'J'>e praktijk wijst echter uit, dat schreven om de bij hen ingeschreven li- - t; ijz;:: zp Vele sportliefhebbers komen direkt van de sportinstuiven. Daarnaast wordt hun werk en storten zich met volle propagandistische medewerking ver- overgave in het sportgewoel. Na de kregen van officiële sportbladen. Bo- sportinstuif heeft men dan nog de ge- vendien wordt directe medewerking hele avond over voor andere dingen, verleend door de gemeente Wad- dus geen gebroken avond en een goede djnxveen, in het bijzonder door de ge- mogehjkheid zich direkt na het werk af meentelijke sportambtenaar, de heer J. te reageren. Bakker. In de sportinstuiven bestaat gelegen heid tot het beoefenen van de navol- MEDEWERKING gende (aangepaste) sporten: volleybal, Over medewerking aan de sportinstui- basketbal, hockey, badminton, zaal- ven voor gehandicapten in Waddinx- handbal, trimmen, gymnastiek, zaal- veen heeft de KNVB niet te klagen, voetbal, etc. Achter de organisatie staan de volgen- De sportinstuiven worden geleid door de medewerkers(sters) die een actieve de rekreatiesportmedewerker van de bijdrage leveren: H. van de Water (re- KNVB, de heer J.H. van de Water, met creatiesportmedewerker van o.a. de medewerking van een aantal stagiaires, KNVB, afd. Gouda), mevr. M. de Wa- die binnenkort hopen af te studeren voor genaar (bestuurslid KNVB, afd. hun RSL-A diploma. Daarnaast wordt Gouda), W. Donk (bestuurslid Invali- medewerking verkregen van de instui- densportver. Gouda e.o.), B. Terlouw vers zelf, uit de groepen komen veelal (ANIB, afd. Lekkerkerk e.o.), A.N. mensen naar voren, die ook werk wil- Vervoort (correspondent ANIB, secr. len verrichten op organisatorisch ni- gehandicaptentrefcentr. Gouda, sect, veau. Niettemin kan de KNVB nog ANIB Rotterdam, distriktssekretaris meerdere medewerkers gebruiken; zij ANIB), 'A. Leenheer (initiatiefnemer die hiervoor belangstelling hebben, - kunnen dit kenbaar maken aan de heer J.H. van de Water (tel. 01820-24804 Naast de sportinstuiven wordt momen- WADD1NXVEEN De harde wer- WSE gaat op,het voormalige hockey- kers aan de uitbreiding van het WSE- veld een complete verlichtingsinstalla- clubhuis in de Oranjewijk krijgen op tie neerzetten. Verwacht wordt dat vrijdagavond 22 september om acht uur een feestavond aangeboden. Zoals be kend werd het karwei om het clubhuis te voorzien van een jeugdhonk, extra ook het opknapwerk aan de wandelpa- kleedkamers en andere ruimten in ei- welke plaats ze ook wist te bereiken gen,1r- - - lende leiding van Frits Leenen, Peter evenals dat het geval is met de speel- Rijnbeek en Wim Verhoef. Het nieuwe veldjes s on der meer door wethouder A. H. van Gent (Progressieven) in gebruik ge steld. I WADDINXVEEN De Wad- dinxveense damclub Excelsior heeft vorige week maandagavond weer ver gaderd. In deze vergadering werd be- sloten om met twee tientallen aan de I damcompetitie te gaan deelnemen. De I onderlinge competitie wordt weer op de oude manier gespeeld; dus eerst ie- dereen tegen elkaar en dan de finale I met 4 poules. Nieuw is dat er vier spe- I Iers een team gaan vormen en dan om i een prijs gaan spelen. De teams worden j naar sterkte samen gesteld. I Van het bestuur waren T. den Ouden I en A. Blom aftredend. Beiden werden I herkozen. De heer C. H. Kramp deelde mee dat het eerstvolgende sportweek- I damtournooi zijn laatste is, omdat hij I zijn taak aan anderen overgeeft. Het is i zijn 25-ste tournooi. ”Nu moet een an- 1 der het maar eens organiseren. Er komt een tijd dat je een stapje terug moet IJ 1 1 v r rondvraag nog een paar vragen te heb- vergadering.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13