Het nieuwe college van B. en W moet hard voor gewerkt worden ’Groei gaat niet vanzelf. Daar l lb Tien jaar reis- en passageburo Van Ginkel B V Zo'n wintersportvakantie laat U niet koud... WD-wethouder ,,’n Uitdaging die ik niet kan weerstaan” i w PASSAGEBURO’s gran Ginkel 1 Toppunt van vakantieplezier in de gezonde berglucht Past het in Uw vakantieplan? Laat ons reisburo U dan de richtlijnen mogen geven om daar het maximum aan genieten uit te halen. Wij wensen U gewoon de beste kansen om dat te bereiken. REIS-I^FEN PASSAGEBUI *- Lous Oosterbroek-Waagmeester 47 Ml Waddinxveen/Sjaak No- de individuele vakantiewensen. r Bert Smallenbroek burgemeester van het Utrechtse Harmelen. Per 16 maart 1976 is hij burgemeester van Waddinxveen. ’’Óndanks alle veranderingen stellen we ons nog altijd ten doel een volledig reis- en passageburo te zijn, waar elke reis geboekt kan worden. We bouwden in de loop der jaren dan ook een eigen programma op met reizen voor de automobilist”, aldus de heer Van Gin- kel, die ons telkens duidelijk maakt dat zijn reis- en passageburo geen zaak is van één man, maar waaronder het ge- dat weinigen weten hoe slopend het wethouderschap eigenlijk is en zei dat Zeist Mr. Bert Smallenbroek werd op 1 okto ber 1936 in Elburg geboren. In 1941 ver huisde hij naar Assen, waar zijn vader - de latere minister van Binnenlandse Zaken SNELGROEIEND Van Ginkel BV is in tien jaar tijd een snel groeiend reis- en i bleken. Gestart in een kamer van de ei- landse Vereniging van Reisbureaus (ANVR) en agent voor alle aangesloten reisorganisatoren, staat in 1978 klaar met drie eigen reisprogramma’s. Een paradepaardje vormen de Indonesiêrei- zen van de vindingrijke en dóórzet tende Waddinxvener, die ook in bui tenlandse bungalowparken investeert. Pasverschenen is de wintergids 1978- 1979. Zijn verzameling autoreizen om vat volgend jaar bestemmingen in tien Europese landen. ”Ik kijk met optimisme naar de toe komst. Wellicht zal de groei van het reis- en passageburo nu wat regelmati ger verlopen dan in de afgelopen tien jaar het geval was. Dit najaar gaan we de administratie verregaand automati seren, omdat we een computer hebben aangeschaft. Maar we weten allemaal dat groei niet vanzelf gaat. Daar moet hard voor gewerkt worden. En dat zijn we dan ook vast van plan in de ko mende tien jaar”. Mr. Bert Smallenbroek (41 Anne van Gent 52 traat op 1 september 1968, kon al twee en een halve maand later worden ver- hele personeel de schouders zet. huisd naar een inmiddels afgebroken pandje aan de Kerkweg-Oost, onder aan<’ - werd de zaak opnieuw verplaatst en nu naar het spiksplinternieuwe winkelcen trum ”de Passage” in het hart van Waddinxveen. En daar zetelt nu het hoofdkantoor van dit reis- en passage buro, dat er in geslaagde in korte tijd all-round reis- een belangwekkende vlucht te maken. Zo zijn er nu vijf vestigingen, waar in totaal 22 mensen werken. De omzet groeide van 450.000 gulden naar ruim boekte reizigers tussen 1968 en 1978 daarnaast de klant ook nog alle gewen- -ste jnforrrlatje te verstrekken is een zaak waar ik veel belang aan hecht”, Anne van Gent werd op 1 februari 1926 in Waddinxveen geboren. In het college van B. en W. is deze PvdA-man in hart en nieren de enige geboren en getogen Wad dinxvener. Anne van Gent is werkzaam als secretaris van een handelsbevorderend in stituut in Den Haag. De wethouder van onderwijs, sport en recreatie maakt sinds 1962 jnet een korte onderbreking in 1972/1973 deel uit van de Waddinxveense gemeenteraad. Anne van Gent deed zijn HBS en zijn kandidaats-examen economie. Voor het politieke werk heeft hij een bijzonder grote belangstelling, het geen ook wel blijkt uit de politieke functies die hij binnen "zijn Partij van de Arbeid in de loop der tijd heeft uitgeoefend. Dit zijn op één na alle medewerksters/kers van reis- en passageburo Van Ginkel B V. Zij zijn de mensen die de vijf vestigingen van deze tien jaar bestaande reisorganisator mede tot bloei hebben gebracht. Op de zesde en zevende plaats van links staan de heer A. G. M. van Ginkel en zijn echtgenote. (Foto: Weekblad voor V’ teboomj WADDINXVEEN Reis- en passageburo Van Ginkel BV heeft vorige week vrijdag, zaterdag en zondag op een zeer bijzondere wijze het 10- jarig bestaan gevierd. De reisorganisator van de Passage, met vesti gingen in Gouda, Den Haag, Zeist en Zoetermeer, deed dat door met het gehele personeel naar Zeeland te gaan, compleet met een kort uit stapje naar België. Zo bouwde het jubilerende Waddinxveense reis- en passageburo, dat thuis is in heel de wereld, een feestje in het land waar het leven goed is. ”Ja, bijna iedereen kent Mallorca. Maar het leren kennen van ons eigen land wil er nog wel eens bij inschieten”, redeneerde directeur A. G. M. (Ton) van Ginkel (43). Met zijn medewerkers had hij een bijzonder mooie trip uitge stippeld naar Vlissingen (waar werd overnacht), bracht bij een bezoek aan Middelburg, maakte een tocht over het Veerse Meer en wipte tot slot nog even aan in het Belgische Brugge en Knokke. Dat dit jubileum-snoepreisje bij alle deelnemers bijzonder in de smaak is gevallen laat zich raden. Maar het is dan ook een bijzondere manier om als ’’reiskenners” ons land te leren ontdekken. WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 De heer Van Ginkel weet precies welke de voordelen zijn van een kleiner reis- en passagebureau: specifiek opgeleid personeel, meer persoonlijke aandacht, overzichtelijker pakket, grotere be trokkenheid en eigen programma’s en reisdoelen. En de mensen weten dat. Ook de landelijke cijfers tonen aan dat de Nederlander de georganiseerde reis steeds meer ontdekt. In de reiswereld koestert de heer Van Ginkel met name bewondering voor André Verlinden, di recteur van Christoffel Reizen. Wat die man heeft gepresteerd en het feit dat hij nog steeds alles onder controle heeft, maakt op de Waddinxveense rei sorganisator grote indruk. PARADEPAARDJE Reis- en passageburo Van Ginkel BV, natuurlijk lid van de Algemene Neder- WADDINXVEEN De 19 gemeente raadsleden hebben gisteravond (dins dag) P. F. J. van Schie (CDA) en A. H. van Gent (PvdA) en mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) tot wethouder gekozen. Werden de christen-democraat en de socialist met algemene stemmen gekozen, bij de ver kiezing van de derde wethouder stem den de vier leden van de SGP/Her- vormde Kiesvereniging/GPV op hun ei gen kandidaat D. Uitbeijerse. Dat bete kende dat de eerste vrouwelijke wet houder die we in de Waddinxveense hi storie hebben benoemd zien worden een meerderheid van 15 stemmen wist te vergaren. Op de vraag van raadsvoorzitter mr. A. G. Smallenbroek of de heren Van Schie en Van Gent hun benoeming zouden aannemen gaf het tweetal een kort be vestigend antwoord. Mevrouw Paul van Schie werd op 14 februari 1933 Oosterbroek-Waagmeester maakte van in Schiedam geboren. Hij is werkzaam als de gelegenheid gebruik te vertellen dat bedrijfsleider van een aannemingsmaat- zij, ondanks het vele werk dat aan het schappij in Rotterdam. Paul van Schie, wethouderschap verbonden is, deze wethouder van ruimtelijke ordening en uitdaging niet kon weerstaan. De WD- woningbouw en van openbare werken en - wethouder zei ook nog dat haar gezin bedrijven, woont sinds 1961 in Wad- het mogelijk heeft gemaakt de tijd die dinxveen. Van de gemeenteraad is hij in nodig zal blijken voor het collegewerk 1968 lid geworden en gebleven. Zat hij er vrij te maken. eerst in als KVP-vertegenwoordiger, hij is Mr. Smallenbroek wenste tot slot de nu een volbloed christen-democraat met gemeenteraadsleden geluk met de ge- gymnasium B HTS wegen- en waterbouw kozen drie wethouders. Hij betoogde en zijn kandidaatsexamen economie op zak. Paul van Schie heeft vele interesses, zonder zich er in één te begraven, de poli- de overige leden van het college van B. tiek misschien uitgezonderd. De CDA- en W. gaarne bereid waren het nieuwe man heeft er nu een periode van vier jaar lid in haar werk te helpen. Persoonlijk als wethouder opzitten. bood hij zijn collegialiteit aan. wm aiiifitell Waddinxveen Gouda Den Haag Passage 222 KorteTiendewegl De La Reijweg Til Slotlaan 231 ©01828- 2-4 ©070- ©03404- 7522’ ©01820-21922’1 469648’ I 25824’ Lous Oosterbroek-Waagmeester werd op 21 november 1930 in Den Haag gebo ren. Zij is huisvrouw van beroep. In Wad dinxveen is ze sinds maart 1964 woonach- J. Smallenbroek (kabinet-Cals, april tig. Lous Oosterbroek-Waagmeester zit in 1965-november 1966) - inspecteur der be- de gemeenteraad vanaf februari 1971. Na lastingen werd. Na zijn militaire diensttijd het vertrek van Ph. Kroes in 1975 werd ze ging hij aan de Vrije Universiteit in Am- fractievoorzitster van de VVD. die in de sterdam rechten en notariaat studeren, afgelopen periode vier zetels had. Lous Zijn graad behaalde hij in 1964. Daarop Oosterbroek-Waagmeester heeft op de werd Waddinxveens burgemeester middelbare school gezeten. Ze maakte kandidaat-notaris in Putten en in Utrecht, zich verdienstelijk in en buiten de gemeen- Van 1968 tot 1971 werkte hij bij de ge- teraad. Zo belastte ze zich in de raad- meente Utrecht aan Hoog Catharijne. Op scommissies met ruimtelijke ordening en 1 augustus 1971 werd ARP/CDA’er mr. woningbouw, onderwijszaken en beroep en bezwaarschriften. Verder is ze ambta- naar van de burgerlijke stand en secreta resse van de streekmuziekschool. UITDAGING de oprit naarde hefbrug. Eind 1975 Voor de uit de assurantiewereld ko mende heer Van Ginkel, wonend aan het Diederik van Schagenplantsoen en vader van drie kinderen, is het geen avontuur gebleken zich voor de volle honderd procent in te zetten voor een - en passageburo. ”Je moet willen werken in de dienstverle nende sector. Ik ga graag met mensen om. Voor mij is het een uitdaging om omoeilijke klanten tevreden te stellen. Ï5.ÓÓ0.000 gulden, terwijl het aantal ge- Kijk, reizen verkopen is één ding, maar t 1 A 1 fiz O 1 d in rnn net 4 n izln n llr, opliep van 1.000 naar 40.000. Was het eigen reisprogramma van destijds een zwart-wit stenciltje, al een paar jaar vertelt de Waddinxvener, die een goed komt er elke zes maanden een rijkge- draaiende kantoorketen heeft opge- passageburo ge- schakeerde en veelkleurige reisgids van bouwd met uitstekend gemotiveerde --J--: de persen met talrijke vakantiemoge- medewerkers, die ook oog hebben voor gen woning aan de Anna van Burens- lijkheden voor iedereen. de individuele vakantiewensen. •i 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5