Presentator Herman Stok I 'n Talentvolle jongedame Tegen opgaan ’eigen’ korps in een regionale brandweer PJM foto “film i sjaak noteboom DS. A. HOFF-VISSCHER 20 JAAR PREDIKANTE I 1 Burgemeester op jubileumreceptie ƒ259,- Eumig S802 geluidsfilmprojector met scherm en tafel voor 699,- C. H. de Ruijg directeur productie NSS Nazomer aanbiedingen j VOIGTLANDER VP135A DIAPROJECTOR Humanistisch Verbond is geen politieke partij I Passage 47 - Tel. 2477 1 winkelcentrum Groens- voor L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 met met met en afstandsbediening projectiescherm (125 x 125) project ietafel 2 jaar garantie brandweer zich heeft aangeschaft, vlak voor het begin van alle festiviteiten zou kunnen worden afgeleverd. ”Zou kun- Gemeente bood de heer Ververs haar een ets aan met daarop een gedeelte van het 150 jaar oude kerkje en de preekstoel met daarin in het midden de om 8.00 uur aanwezig te zijn in de ”Zui- drandflat”, wooncentrum voor oude ren, De La Reylaan 101, Gouda. king. En dat is in Waddinxveen het ge val”, aldus onze eerste burger. TROTS In het voorwoord van het jubileum- woord. Van deze woorden en het slot woord van brandweercommandant A. M. Zwamborn was wegens gebrek aan een geluidsinstallatie weinig of niets te verstaan. De voorbereidingen voor de brandweerdemonstratie buiten en de muziek van het fanfarecorps Concordia waren daarvan de oorzaak. Maar nie- Voor deze dienst was een speciaal predikante. Deze preekstoel is dezelfde koortje gevormd dat bestond uit de da- die zij voor het eerst in haar loopbaan - beklom. Ds. Hoff dankte op haar beurt de Wad- dinxveense gemeente voor deze dag. WADD1NXVEEN/DEN HAAG De Waddinxvener C. H. de Ruijg is per 1 september benoemd tot directeur pro ductie bij de NV v/h Nederlandse Stich ting voor E j Hij is één van de vijf directeuren bij wilde vieren en hij haalde verschillende oude herinneringen op, doch prees haar voor de manier waarop zij Wad dinxveen en de andere gemeenten heeft gediend. ”U stond open voor de i en de gemeente en dat was ontzettend veel waard”. Vooral de WADDINXVEEN/H1LVERSUM "Een talentvolle jongedame". Dat zei presentator Herman Stok zaterdagmid dag voor de VARA-microfoon, toen hij in het radioprogramma "Zomerkwartaal" de Waddinxveense zangeres Ver ona Vanessa Bouter) aankondigde. Begeleid door VARA 's Dansorkest onder leiding van Charlie Nederpelt zong ze Birthday Song" van Don Maclean en "Down Town", een tien jaar oude hit van Petula Clark. Verona Vanessa (22), die sinds kort zelfstandig woont aan de Tesselschadelaan, zorgde voor een inspirerend radio-optreden. Het zingen met het 19 man tellende VARA 's Dansorkest ging haar goed af, al was het wel te merken dat de zenuwen haar wat parten speelde toen het er om ging in "Birthday Song" alle hoge noten zuiver te pakken. Verona Vanessa verleende samen met de bekende zanger Oscar Harris zaterdagmiddag vocale medewerking aan het programma "Zomerkwar- taal", en dan vooral het programma-onderdeel "Heuvellaan 33”, het studio-adres van de VARA in Hilversum. Manager-coach Herman Batelaan uit Zoetermeer was bijzonder ingenomen met het radio-optreden (geen radio- debuut, zoals Herman Stok meldde) van zijn mooie pupil. WADDINXVEEN Maandaga vond is de jubileum-feestweek van de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen begonnen met een druk bezochte receptie, die het gemeen tebestuur aanbood in de brand- weergarage aan de Noordkade. Daar waren nogal wat spuitgasten met hun vrouwen, collega- brandweerlieden uit omliggende gemeenten en burgemeesters uit de Goudse streek vertegenwoordigd om onze brandweer met het 50- jarig bestaan geluk te wensen. In zijn openingswoord maakte burge meester mr. A. G. Smallenbroek er melding van dat de Waddinxveense brandweer eigenlijk al 51‘/2 jaar be staat. Immers, al op 8 april 1927 besloot de raad de plichtbrandweer van de stijds om te zetten in een vrijwillig korps. Dat het jubileum deze week WADDINXVEEN Zondagmorgen werd in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een feestelijke dienst gehouden omdat ds. A. Hoff- Visscher uit Vught, die voorging in de dienst, 20 jaar geleden als predi kante begon in Waddinxveen. Dit bleek ook uit het begin van haar preek toen zij vertelde dat het vandaag (woensdag) 20 jaar geleden is dat zij slaagde voor haar laatste examens en gelijktijdig de beroepingsbrief ontving voor de Remonstrantse Gemeenten van Waddinxveen, Bos koop en Alphen aan den Rijn. meenteleden haar destijds en nu nog steeds als zij naar Waddinxveen komt op een bijzonder wijze zijn tegemoet ”Het geloof nu is de zekerheid der din- getreden. Zij heeft zich in die jaren in gen die men hoopt en het bewijs der Waddinxveen erg thuis gevoeld en daar dingen de men niet ziet”. Dit was de- hebben de gemeenteleden voor ge- zelfde tekst die zij ook 20 jaar geleden zorgd. Zij bood de kerkeraad een bij haar intrede had gekozen. Zij bracht prachtige kandelaar aan met een daar- hierin tot uitdrukking de opdracht aan bij behorende grote kaars, die zij zelf Abraham om naar het land Kanaan te aanstak, om daarmee tot uitdrukking te trekken zonder te weten hoe het alle- brengen het feestelijk licht namelijk het maal zou gaan. Op een duidelijke wijze lende voorbeelden tot uitdrukking dat Voor deze dienst waren ook predikan- deze tekst in het huidige dagelijkse le ven nog steeds van grote betekenis is. HERINNERINGEN Dat Verona Vanessa (22goed fotografeert zal niemand willen ontkennen bij het zien van ook deze foto. WADDINXVEEN/GOUDA Voor zover humanisten lid zijn van politieke partijen, proberen ze daarin o.a. aan dacht te vragen voor de achterstelling van buitenkerkelijken in Nederland. Ze schromen niet zich kritisch tegenover politieke partijen op te stellen. Aan de vooravond van de Wad dinxveense gemeenteraadsverkiezin gen werd de publieke mening geacti veerd door de lijsttrekkers een 5-tal vragen voor te leggen over achterstel ling van buitenkerkelijken in Wad dinxveen en Gouda. Op grond daarvan werd zelfs een (voorzichtig) stemadvies uitgebracht. Is het Humanistisch Verbond daarmee Statistiek (NSS) in Den Haag, politieke partij geworden? Gaat het - --- p i'-zz'.zzzz:. tij Humanistisch Verbond een gevaarlijke deze vennootschap, welke tot de groot- weg op? Of ligt het juist op de weg van ste Europese onderzoekbureaus be- humanisten zich kritisch op te stellen hoort. tegen welke partij dan ook? Deze en De NV v/h Nederlandse Stichting voor andere vragen zullen ter discussie staan Statistiek, waar zo’n 100 man werken, is een full-service bureau, waar men voor alle typen marktonderzoek, worden geconfronteerd met het brandbestrijdings- en hulpverlenings- werk van onze spuitgasten. Zo werd gi steravond (dinsdag) een spuitbalweds- het best uitoefenen als je weet dat je ge- trijd gehouden op het parkeerterrein dragen wordt door de gehele bevol- voor het winkelcentrum Groens- voorde. Was het fanfarecorps Concordia maan dagavond present om muzikale luister bij te zetten bij de demonstratie met wanneer de heer Hubert een inleiding gehouden heeft over de stelling: ”Het alle typen marktonderzoek, Humanistisch Verbond is geen poli- opinie-onderzoek en sociaal onderzoek tieke partij”. terecht kan. De heer De Ruijg is vol- Geïnteresseerden worden uitgenodigd gende maand tien jaar bij de NSS werk- om op~ woensdagavond 13 september zaam. Hij woont dan ook even zovele jaren in Waddinxveen aan de Da Co- staweg. brandweer Waddinxveen is een korps met een eigen Waddinxveense identi teit, die naar ik hoop tot in lengte van jaren behouden zal blijven, wat tegelijk kerkeraad de heer T. Ververs sr. de ju- betekent, dat ik een tegenstander ben bilerende predikante toe. Hij was blij van het opgaan van ons in een regionale brandweer. Regionali- -ver lies van eigen identiteit en het einde van de goed functionerende vrijwillig heid”. waar iedereen van harte welkom is. Burgemeester mr. Smallenbroek zei maandagavond dat Waddinxveen een brandweerkorps heeft waarop het trots vrijwillige brandweer zorgt er voor dat die het korps kenmerkt, omdat die vrij- licht van God, een licht mag zijn van bracht zij aan de hand van verschil- geloof, vreugde en lachen. ten en ambtsdragers uit andere ge meenten naar Waddinxveen gekomen. Na beëindiging van het officiële ge deelte bleven de gemeenteleden nog Na de dienst sprak de voorzitter van de geruime tijd bijeen om zich met ds. - Hoff te onderhouden. speciaal predikante. Deze preekstoel is dezelfde mes R. Kwaak-Riedijk, T. J. G. den Haan van ’t Slot en G. ’t Slot-Kwaak. Dit koortje en de organist P. J. Hei- kamp gaven de dienst een feestelijker Vele oude herinneringen kwamen bij aanzien door voor, tijdens en na de haar boven. Ds. Hoff zei dat de ge- dienst de solozang te verzorgen. Ds. Hoff had als tekst gekozen He breeën 11:1: en daarvan de woorden: jEen beeld van de jubileumreceptie van de vrijwillige brandweer van wordt gevierd heeft te maken met het Waddinxveen in de brandweergarage aan de Noordkade. (Foto: Weekblad feit dat het nieuwe blusvoertuig, dat de voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom uur en vervolg 13.30 uur). De hele week is de brandweergarage aan de nen”, schrijven we, want het bleek niet Noordkade open voor een open huis, mogelijk de nieuwe wagen tijdig in Waddinxveen af te leveren. ’’eigen” korps dat ds. Hoff deze dag in Waddinxveen DUIKERS IN PETTEPLAS brandweerkorps heeft waarop het trots i Maar dat mag de pret niet drukken. De mag zijn. Hij roemde de vrijwilligheid satie betekent in dit geval namelijk 11- -«x L* mz, ^4 ww,—x —x - <-» *-* 1 n J 1x 1 --1 - 1 X _1 X 1 - - 2 li o x 1 o tv i rr T-1 i z-4 X' iv fit 11 o n XI t XX deze hele week op diverse plaatsen in willigheid volgens hem het meest de Waddinxveen de bevolking zal kunnen mens dient. Geld verdienen is niet de o belangrijkste taak die wij allen in het Voorafgaande aan de receptie in de gemeenteleden maatschappelijk leven hebben. ”En die brandweergarage aan de Noordkade v- dienende functie kun je als brandweer voerden burgemeester J. H. Reinders avondmaalvieringen waren tijdens haar uit Boskoop (hij hield een aardig ver- ambtsperiode zeer stijlvol. haal over de correspondentie tussen Namens de plaatselijke Remonstrantse Waddinxveen en Boskoop over een Boskoopse brand waarbij Wad dinxveen assistentie had verleend, waarmee f 160,40 was gemoeid) en vertegenwoordigers van de Bescher- tien autospuiten uit de regio (vlak na boekje over de brandweer schrijft hij ming Bevolking Zuid Holland Kring-D het einde van de receptie), gisteravond dat wij niet alleen trots uit chauvinisme en de Goudse beroepsbrandweer het zorgde de brassband Voorwaarts voor op onze brandweer kunnen zijn, maar muzikaal spektakel. Vanavond (woens- ook trots omdat te allen tijde op haar dag) zal er met duikersploegen uit de gerekend kan en nrag worden. ”Dit omgeving worden geoefend in en nabij laatste misschien juist wel omdat het de Petteplas. Voor donderdagavond korps uit vrijwilligers bestaat, die het staan nog oefeningen bij het Anne hun roeping en plicht achten daar te Frank-centrum op het programma, ter- zijn, waar hulp geboden moet worden wijl zaterdag de jeugdbrandweerweds- en die dan die hulp zo optimaal moge- trijden zullen worden gehouden (9.00 lijk willen verlenen. De vrijwillige mand treurde er om. 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7