Hoe zit het met Raad weer Scholen vieren Lezers schrijven I' i de zwemlessen? 10-jarig bestaan bijeen Bij ’t Weegje wordt ’n nieuw theehuis gebouwd r Mgr. Bekkersschool en Prins Willem-Alexander Start nieuwe EHBO-cursus Eerste paal is vorige week geslagen SCHOOLJEUGD DIE ER NAAST GRIJPT ir II ’4 I 11 14 71 76 72 71 76 76 74 76 75 72 73 74 4 4 '7 '5 r6 '5 75 f8 73 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. i ..ïl 11 J K W u 41 De eerste paal voor het nieuwe theehuis "Het Praathuis" werd geslagen mensen (waaronder 6.000 sportvissers) '5 75 75 s WADDINXVEEN Vorige week paal geslagen voor het huis dat de heer A. C. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 r 4 schaffïng van leer- en hulp middelen ten behoeve van de De Sav. Lohmanschool. 8. Voorstel tot het verlenen van bijdrage in de kosten van een werkweek t.b.v. leerlingen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar m.a.v.o. 9. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de jaarrekening 1976 van de Samenwerkings school voor Havo/Atheneum. 10. Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1977 van de Chr. Openbare Uitleen- bibliotheek. 11. Voorstel inzake Rijksbijdrage- regeling sociaal-cultureel werk. 12. Voorstel tot het voteren van een extra krediet t.b.v. de S.C. Antilope. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in het voormalig clubgebouw op het tennispark in het Burg. Warnaarplantsoen. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen van het Hoogheemraadschap van Schieland. 15. Voorstel tot het aangaan van ruiltransacties van percelen grond met opstallen, gelegen aan de Piasweg, tegen per celen grond, gelegen aan de Zesde Tochtweg, met de heren D. Verweij en L. D. Kastelein. 16. Voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de ’’Stichting Klubhuis Warnaar plantsoen” aan te gane geld lening. 17. Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervan gend lid uit het midden van het college van burgemeester WADDINXVEEN Dinsdag 26 se tember start de EHBO, afdeling W dinxveen, weer met een nieuwe curst Voor deze EHBO-cursus kan men z aanmelden bij uevrouw Ruite Vlaming, Philips Willemstraat 13, tele foon 3079. In de laatste week van augustus kreeg ik bericht, dat ik op dinsdag 5 septem ber tussen 9 en 12 uur of tussen 13.30 en 15.30 uur de zwemleskaart voor mijn zoon kon komen afhalen. Omdat ik die dinsdagochtend niet in de gelegenheid was naar het zwembad te gaan, besloot ik ’s middags vroeg te gaan, dit in verband met de lange wachttijden, waarover ik al gehoord had. In de veronderstelling, dat ik slechts te betalen had en de lestijden zou verne men, meldde ik mij aan. Tot mijn grote verbazing werd mij duidelijk gemaakt dat ik te laat was en alle lessen reeds bezet waren en ik mijn zoon dus weer op de wachtlijst moest laten zetten. Toen ik wilde weten waarom er dan zo’n misleidend briefje werd gestuurd, waaruit ieder zinnig mens kon opma ken dat zijn kind met zwemles kon be ginnen, kreeg ik te horen dat er tegen de zeshonderd gegadigden op de wachtlijst stonden, dat iedere aange melde hetzelfde briefje had gekregen en dat er maar driehonderd plaatsen beschikbaar waren. Hier geldt dus wie het eerst komt, die het eerst maalt en niet de gebruikelijke regel wie bove naan de wachtlijst staat wordt het eerst opgeroepen. Mijn vragen zijn nu: waarom werden deze totaal onjuiste briefjes rondgestuurd? leerkrachten, schoolbestuur, ande oudercommissies e.d. Dat zal zijn e avondje met dansen en enkele spor tieve attracties, waarbij getracht wor de zaak ook financieel rond te krijg met name door de verkoop van lote i e.d. voor het Rad van Avontuur. WADDINXVEEN -Dit jaar wordt het feit herdacht dat het 10 jaar ge leden is dat de rooms-katholieke mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan met de Prins Willem Alexander-kleuterschool (Peter Zuidlaan) werde geopend. Alhoewel dat nog niet zo’n bijzonder jubileum is, is er toch een viering opgezet door de oudervereniging in samenwerking met de leerkrachten van deze scholen. Op vrijdag 22 september is het grote feest voor de kinderen. De dag begint met een eucharistieviering in de Ont- moetingskerk. Daarna verzamelen al len zich op het schoolplein voor het hij sen van de vlaggen en het zingen van een speciaal voor dit doel gemaakt fee stlied. Dat onderdeel wordt afgesloten met het oplaten van ballonnen, waar aan ook een wedstrijd is verbonden. Dan vangt een kindercircus aan, waar onder verstaan wordt het deelnemen aan een groot aantal leuke spelletjes, ’s Middags is er voor de kleintjes een poppenkastvoorstelling, terwijl de gro tere kinderen een mooie film gaan zien. Een bijzonder leuk effect zal het geven als alle kinderen gekleed zijn in een T- shirt welke bedrukt zijn met de vignet ten van beide scholen. Zaterdagavond 23 september is er dan nog een feestavond voor de ouders, WADDINXVEEN De pas ge ïnstalleerde Waddinxveense ge meenteraad komt volgende week woensdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen voor de afhandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 7 juni ’78. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullende kre dieten ten behoeve van bestemmingsplannen. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan Groens- waard I en II. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het besteksklaarmaken en doen aanbesteden van het reconstructieplan Kanaal dijk. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor buitengewone herstelwerk zaamheden aan de 4-klassige houten noodschool aan de Staringlaan. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan- Dit is de oostgevel (aan de kant van de veenpias 't Weegje) van het nieuwe theehuis dat de heer A. C. Berkhout in het dagrecreatiegebied in het zuiden van Waddinxveen aan het bouwen is. Het horecabedrijf bestaat straks niet alleen uit een kantine, maar ook uit een toilettengroep, bergingen, bedrijfskeuken en vormt één geheel met het neer te zetten woonhuis. WADDINXVEEN Vorige week is de eerste paal geslagen voor het nieuwe thee Berkhout (32) in ’t Weegje gaat bouwen. Hij exploiteert er nu al sinds 1970 het aloude theehuis ”Het Praathuis”, waarvoor een voormalig bedrijfsgebouw van de Rotterdamse Verkeersdienst wordt gebruikt. Het nieuwe horecabedrijf wordt neer gezet aan de westkant van ’t Weegje, het bekende dagrecreatiegebied dat be kend is om zijn rijke weidevogelstand. Dus vlakbij het parkeerterrein bij de ophaalbrug en de daar gemaakte roei- boothaven. Voor het te bouwen thee huis verleende de Waddinxveense ge meenteraad in zijn vergadering van dinsdagavond 16 mei een recht van op stal voor 1.000 vierkante meter tegen een jaarlijks canon van twee gulden per vierkante meter. I en wethouders in het algemeen i bestuur van het Waterleiding- 1 bedrijf ”de Rijnstreek”. 18. Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend lid op aanbeveling van het college van burgemeester en wet houders in de algemene raad van de Centrale Meldings- en Alarmeringsdienst Midden- Holland, alsmede van de Regionale Brandweer Midden Holland. 19. Voorstel tot benoeming van leden, geen raadslid zijnde, in de commissie voor het markt wezen. 20. Voorstel tot benoeming van leden, geen raadslid zijnpe, in het college voor de verlening van bijstand. 21Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervan gend lid in het algemeen be stuur van de schoolartsen- en logopedische dienst. 22. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden in de algemene raad van het recreatieschap ’’Bos park”. 23. Voorstel tot benoeming van leden, geen raadslid zijnde, in de commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd. 24. Voorstel tot benoeming van leden, geen raadslid zijnde, in de commissie voor sport zaken. 25. Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervan gend lid uit het midden van het college van burgemeester en wethouders in de Algemene Raad van het Gemeenschap pelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken. 26. Begrotingswijzigingen. 27. Rondvraag. 73 72 74 75 Regelmatig worden in Waddinxveen al- natuurlijk niet écht proberen een herhaal- lerlei activiteiten voor de jeugd georga- delijk vergeten groep leerlingen te betrek- niseerd. De werving en/of aanmelding ken bij zaken in hun dorp. gaat dan via de scholen. Kinderen die Neem nou de meisjes en jongens die een echter buiten Waddinxveen op school directpklaar-camera hebben gekregen gaan, b.v. b.l.o. of l.o.m. in Gouda, vis- voor de fotowedstrijd van de brandweer. sen achter het net. Allemaal hier op school zittende zesde- Zij kunnen niet meedoen-aan dammen, klassers. Het verdient aanbeveling dat or- schaken, brandweerwedstrijden, voet- ganisatoren ook eens daadwerkelijk gaan ballen, zwemmen e.d. Deze kinderen proberen hier wonende, maar elders moeten m.i. ook op en of andere ma- schoolgaande jongelui bij activiteiten voor nier in staat gesteld worden op deze ge- hen in hun eigen dorp te betrekken. bieden mee te doen. Zij hebben er ook wel zin in. Wat is de zin van een wachtlijst als de laatst aangemelde toch zwemles krijgt, omdat zijn/haar ouders toevallig wel tijdhadden om ’s morgens in de rij te gaan staan? Vervolgens wil ik weten wat aan deze situatie veranderd kan worden, omdat mij door de zwemleiding verteld werd, dat zij wel open staat voor suggesties, maar het systeem toch niet wenst te veranderen. Ik hoop dat iedereen die later die mid dag nog naar het zwembad ging even teleurgesteld is, als ik over deze onjui ste behandeling. JETTY BONSEL, Peuleyen 66. (Naschrift redactie: Over de situatie rond de zwemlessen in ons overdekte zwembad dè Sniep heeft PvdA-fractievoorzitter M. Boere gesproken in de rondvraag van de vorige week dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering. De socialisti sche voorman vond een van niets wetend (nieuw) college van Burgemeester en Wet houders tegenover zich. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek beloofde de heer Boere de zaak te zullen onderzoeken. In dien de mondelinge vragen van het ge meenteraadslid schriftelijk zullen worden beantwoord, dan nemen wij aan dat onze krant daarvan een afschrift ter publikatie ontvangt). WOONHUIS Bij ”Het Praathuis”, dat 80 zitplaatsen binnen gaat krijgen en 60 op het terras met uitzicht over de veenpias, wordt ook nog een woonhuis neergezet. Ver wacht wordt dat het nieuwe complex in mei volgend jaar in gebruik genomen zal kunnen worden, vlak voor het vis- seizoen, want zoals bekend is ’t Weegje niet alleen bedoeld voor vogelliefheb- bers en dagrecreanten, maar vooral ook voor sportvissers. Het oude theehuis in het hart van het dagrecreatiegebied zal worden afge broken. Er zal op die plek een totaal groengebied ontstaan. Alleen de roei botenloods van de heer Berkhout zal daar gevestigd blijven. Met de bouw van het nieuwe horecabedrijf en woon huis zal zo’n anderhalve ton zijn ge moeid. Veel van het werk (systeem bouw) wordt in eigen beheer gedaan. De nieuwe accommodatie betekent dat er vanaf voorjaar 1979 nog beter tege moet gekomen kan worden aan de wensen van de dagrecreant. Volgens globale cijfers bezoeken zo’n 20.000 door mevrouw F. Berkhout-Hol en haar dochter Marion (3). mensen (waaronder 6.000 sportvissers) Foto Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom jaarlijks t Weegje. We zijn daarom nu al nieuwsgierig hoe De Bonkelaar van de Stichting Jeugd- en inDTnroiiL't? Jongerenwerk Waddinxveen, waarvan uz vi 57Bert de R'^e voorzitter is- Wad- Weidezoom 57 dinxveense scholieren-van-buiten betrekt (Naschrift redactie: Wij zijn het met u bij de wekelijkse op de vrijdagmiddag te eens. Laatstelijk was het zo dat we een houden scholieren-inloop. Het kan niet zo haastig telefoontje kregen om vooral te zijn dat deze ’’instuif’ na afloop van de melden dat aan de activiteiten, die de jubi- schoolweek alleen is bestemd voor de lerende vrijwillige brandweer van Wad- scholieren van de plaatselijke MAVO’s, dinxveen op touw had gezet voor de LTS, huishoudschool en HAVO/Athe- schooljeugd, ook "Waddinxveense leerlin- neum, zoals het programmaboekje voor gen van de basisscholen uit de omgeving het seizoen 1978/1979 onschuldig ver- van ons dorp mogen meedoen". En dat is meldt).

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15