■V Tirol in de Passage Kom naar de Passage Winkelcentrum ”de Passage” een week lang een onvervalst stukje Oostenrijks Tirol Tiroler Blaaskapel Danskapel: zeven ras artiesten Jodelaarster is er ook Extra goedkope reis naar Tirol Schuplattle-groep met Oostenrijkse volksdansen Wurzen Max een zeer bijzondere houtsnijder Boerenechtpaar vormt Lattere-duo Speciale lp Tiroler festival in Holland Van vrijdag 15 tot en met vrijdag 22 september reeks van festiviteiten 99 I ASSAGE n WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 F wij hopen u ook hierna nog vaak in de Passage terug te zien. J.H.P. MULDER, Voorzitter van het winkel centrum ”de Passage” PROMOTIECAMPAGNE Vandaar dat de heer H. Eder, directeur van het Tiroler Landesreisebüro in Inn sbruck, er alles aan wil doen om nog meer Hollanders van de Brenner- autoweg af te halen en ze middels de di recte afrit anderhalve kilometer vóór Steinach midden in het befaamde Wipptal te ontvangen voor een kortere of langere vakantieperiode het gehele jaar door. En met hem ing. A. C. Koe- lewijn, directeur van het reis- en orga nisatiebureau voor Oostenrijk in Lisse, Hedwig G. Gout van het Oostenrijks Toeristenverkeersbureau in Amster dam en Aad D. G. van Harskamp, di recteur van het reclamebureau Alphad BV in Alphen aan den Rijn. Gezamenlijk hebben zij hun schouders gezet onder een promotie-campagne voor Oostenrijk in het algemeen en het Tiroolse Wipptal in het bijzonder. Van vrijdag 15 september tot zaterdag 23 september zal daar in het winkelcen trum "de Passage” alles van te merken zijn. Een week lang zullen ongeveer 85 Oostenrijkers in het hart van Wad- dinxveen en het toekomstig hoofdwin kelcentrum van onze gemeente jong en oud weten te boeien met typische Oostenrijkse- en Tiroolse zaken, zoals muziek, volksdansen, klederdrachten, wijn en lekkere hapjes. Midden sep tember zal ”de Passage” een stukje Oo stenrijks Tirol zijn in het Gouwedorp Waddinxveen. LANDELIJKE START Behalve in de Passage worden in deze periode ook Tiroler Weken gehouden in Rotterdam, Utrecht, Rijnsburg, Zoe- termeer, Hoofddorp, Purmerend, Roe- lofarendsveen en Geldermalsen. Deze unieke promotietour wordt mogelijk gemaakt door forse subsidies van het Tiroler Landes Verkehrsburo. Bij elk evenement zijn diverse functionarissen van dit bureau betrokken, alsmede ver tegenwoordigers van het Oostenrijks Verkehrsbureau, de Oostenrijkse am bassade en andere instellingen, die zich met het toerisme in Oostenrijk bezig houden. De opening van het landelijke ge beuren zal plaats vinden op vrijdaga vond 15 september in het Congresge bouw in Den Haag. Dus nadat de start in Waddinxveen is geweest. In Den Haag is er een groots Tiroler gala-bal, dat voor iedere geïnteresseerde toegan kelijk zal zijn. Op die avond zullen o.a. aanwezig zijn de ambassadeur van Oo stenrijk, diverse hooggeplaatste func tionarissen van het Tiroler Landes Verkehr- und Reiseburo. Er zal .een speciaal eerbetoon op die avond wor den gebracht aan de Nederlandse zan geres Olga Lowina. Zij zal uit handen van dr. Lasser (Verkehrsdirektor Tirol) een Oorkonde van Verdienste ontvan gen met de bijbehorende versierselen. Dit omdat men in Oostenrijk grote waardering heeft voor de wijze waarop deze zangeres in haar liedjes promotie bedrijft voor Oostenrijk. Verder zullen op deze avond, die zaterdagavond in Waddinxveen zal worden gehouden alle artiesten optreden. WADDINXVEEN Gedurende de Tiroler Week komt de ori ginele Tiroler Blaaskapel twee maal naar Waddinxveen: op de openingsdag komende vrijdag rond het middaguur en op de Ti- roleravond die aanstaande zater dag wordt gehouden in het Gere formeerd Verenigingsgebouw. De Tiroler Blaaskapel komt uit het plaatsje Gries am Brenner en bestaat uit 45 personen. Normaal speelt deze groep alleen in het ei gen dorpje Gries, dat op 1200 me ter hoogte gelegen is aan de Bren- nerpas. Iedereen in dit dorp is ei genlijk lid van deze kapel en iede reen kiest het instrument, waar hij/zij graag op speelt. Daardoor is een kapel ontstaan, die puur voor eigen plezier musiceert. Het zijn dus beslist geen beroeps muzikanten, doch gewoon inwo ners uit Gries, die voor deze toer- nee een aantal vakantiedagen hebben opgenomen om ook in de Passage te kunnen optreden. WADDINXVEEN De Oostenrijkse danskapel, een 7-mans danscombo dat de ’’sterren van de hemel” speelt onder de naam ’’Tiroler Express”, bezoekt de Tiroler Week in de Passage op zaterdag- en dinsdagmiddag, terwijl ze ook meedoen aan de Tiroleravond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Alle zeven leden van de danskapel ko men uit het Wipptal en gezamenlijk be spelen ze zo’n 15 verschillende instru menten. Begonnen als puur enthousia ste amateurs, kregen zij zoveel plezier in het optreden, dat zij allemaal een conservatorium-opleiding in Wenen zijn gaan volgen. Derhalve kan bij deze groep zeker van een stel ”ras-artiesten” worden gesproken. Het is een. verade ming om deze mensen te horen spelen, zeker in vergelijking met de meer op commercie afgestemde groepen, die in veel toeristencentra optreden. WADDINXVEEN Het is feest in de Passage. Mede in verband met het 10-jarig bestaan van reis- en passageburo Van Ginkel B V hebben wij in het hart van Waddinxveen ge kozen voor een originele presentatie zo aan de ’’vooravond’' van het na jaar en de winter en wel een echte Tiroler Week. In deze week van komende vrijdag tot volgende week zaterdag komen een 80-tal artiesten vanuit Tirol om iedere middag vanaf 2 uur de Waddinxveners en streekgenoten de sfeer te laten proeven van de lands treek waar zij vandaan komen. De Passage zal voor deze week extra feestelijk zijn versierd, terwijl ook de etalages in het teken van Ti rol zullen staan. Diverse winkels zullen met extra aanbiedingen ko men. waaronder reisburo Van Gingel een 7- of 9-daagse reis naar Tirol. Op zaterdagavond 16 september is er als een van de hoogtepunten de Tiroleravond met daarin een mode show van skikleding verzorgd door Ver zijl Sport B. V. Met al deze acti viteiten is er voor u als inwoners van Waddinxveen geen aansporing meer nodig om tijdens deze week een be zoek te brengen aan de Passage om dan tot de conclusie te komen dat u er echt het gezelligst winkelt. Tot ziens tijdens de Tirolerweek en WADDINXVEEN Een Tiroler Week zonder dat er gejodeld wordt is natuurlijk ondenkbaar. Daarom komt er in het gezelschap een heel gezellige vrouw mee, die jodelt. Het is een vrien din van het Lattere-duo. Zij woont nog wat hoger in de bergen, nl. op ruim 1850 meter en treedt vaak met het Lattere-duo op. Zo ook in de Passage, waarbij zij niet alleen zal laten horen wat jodelen is, maar pakt tevens de gi taar en speelt vol vuur mee. U zult be merken dat de muziek die deze mensen brengen méér uit het hart komt dan uit hun instrumenten. WADDINXVEEN De Wad dinxveners die na het optreden van al die Tiroler artiesten zin krijgen om Oostenrijk zelf te gaan beleven krijgen daarvoor tijdens de Tiroler Week een unieke aan bieding. Er zal in oktober een zeer speciale 7 of 9-daagse reis naar het Wipptal (tussen Inss- bruck en Brenner) georganiseerd worden voor f 599,Dat is en kele honderden guldens goed koper dan gebruikelijk. Voor deze reis (per touringcar en per vliegtuig) kan men boeken bij reis- en passageburo Van Ginkel BV. Daar is ook een folder te krij gen over deze geheel verzorgde trip met prima hotels en aantrek kelijke uitstapjes. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van de tournee "Tirolerfestival in Hol land” wordt onder diezelfde titel een speciale langspeelplaat en musicassette in stereo uitgebracht. Op deze plaat staan alle artiesten die hier in Holland optreden. De LP en MC zullen alleen tijdens de Tiroler Week te koop zijn. WADDINXVEEN De Tiroler Schuplattle-groep (volksdansen) is za terdag de hele dag in het winkelcen trum de Passage: zaterdagmiddag in het centrum zelf en zaterdagavond op de Tiroleravond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Schuplattle is de oorspronkelijke bena ming voor de van vrolijkheid bruisende Oostenrijkse volksdansen. U-weet-wel, met die bekende korte leren broeken (Lederhosen). Er komt een Schuplattle-groep naar de Passage, be staande uit 5 dansparen, die nog niet zo WADDINXVEEN De houtsnijder Wurzen Max is volgende week donder dagmiddag in de Passage. Wurzen Max is een man die ongewtijfeld veel be langstelling zal trekken. Uit willekeu rige knoesten van boomstronken snijdt hij met rappe vingers in een mum van tijd schitterende koppen, die erg fraai zijn aan een wand. Maar ook het kleine werk (sleutelhangers, kurketrekkers, sieraden, etc.) worden door Max opge sierd met fraai houtsnijwerk. Wurzen Max heeft een groot aantal werkstukken meegebracht uit Oosten rijk, die hij in de Passage te koop aan biedt tegen aangepaste (lage) prijzen. Uiteraard demonstreert hij zijn vaar digheid. Maar ook Wurzen Max kan méér. Zijn zoon komt eveneens mee naar Holland en samen vormen zij dan weer het Hippacher-duo. Onder die naam brengen zij een wonderbaarlijk stuk muziek en halen allerlei grappen en grollen uit waarmee zij in no-time de lachers op hun hand hebben. Een uniek stel, waar ieder op zijn eigen wijze van kan genieten. CITERSPELER De groep muzikanten is verder uitge breid met een citer-speler, die niet al leen in diverse groepen meespeelt, maar ook vooral solistisch aan het mu siceren zal zijn. Hij speelt de originele Tirolermuziek, zoals we die allemaal kennen uit Oostenrijk zelf. erg toegeven aan de druk van het toeristenpubliek voor een wervelende show. Zij brengen hun volksdansen liever op de oorspronkelijke manier en dragen daarbij ook nog echt de kostuums die bij een bepaalde dans horen. In hun originele Trachtenkostuum is het een genoegen om deze groep aan het werk te zien. Ongemerkt draait hun optreden toch altijd weer uit op een komplete volksdansshow, maar dan wel met volk sdansen, die ongewijzigd zijn en niet in een modern jasje zijn gestoken. WADDINXVEEN Komende vrijdagmiddag rond het middaguur is het zover. Dan gaat de Tiroler Week in het winkelcentrum ”de Pas sage” van start. Een Oostenrijks gebeuren dat tot en met volgende week vrijdag duurt en waarvoor zo’n 80 Oostenrijkers op allerlei manieren ac tief zullen zijn. Er zijn in totaal zes dagen dat het Oostenrijk en Tirol is wat de klok slaat in het winkelhart van Waddinxveen, dat in de ko mende week zeker bevolkt zal worden door duizenden Waddinxveners en streekgenoten. Aan de openingshandeling overmorgen nemen deel Waddinxveens burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek, de voor zitter van het Wipptaler Verband dr. J. Rap en de voorzitter van het winkel centrum "de Passage" J. H. P. Mulder. Onze eerste burger zal vrijdagmiddag rond het middaguur onder meer de Oo stenrijkse vlag aangeboden krijgen. WADDINXVEEN Gedurende de Tiroler Week treedt ook op het Lattere-duo. Het gaat hier om een op gewekt boeren-echtpaar, wonend bo ven in de bergen bij Navis in Tirol, waar hun huisje op zo’n 1650 meter hoogte te vinden is. Het is een uiter mate plezierig en ongedwongen duo, dat speelt op de accordeon, gitaar, citer en harp. Daarbij jodelen zij samen het hoogste lied. In hun eigen omgeving doen ze dat vaak met een aantal ken nissen, die ook weer een instrument be spelen en dan vormen zij op die wijze een uitermate vrolijk Tiroler-kwartet. WIPPTAL Dat ruim een week lang het centrum van Waddinxveen zal zijn omgetoverd in een onvervalst stukje Tirol heeft tot doel om de scijnwerper te richten op het Wipptal. Veel Nederlanders - en Waddinxveners vormen daarop geen uitzondering - kennen Oostenrijk in het algemeen en Tirol in het bijzonder al leen van de doortocht op weg naar hun vakantiebestemming in Italië. Natuur lijk wordt er al rijdend op de Brenner- autoweg links en rechts de ogen uitge keken, maar uitstappen is er niet bij, laat staan dat de "droomweg van de Al pen" wordt verlaten voor een langere tijd dan die paar uur die nodig is om van West-Duitsland in Italië te komen. En toch is het alleszins de moeite waard om het gebied tussen Innsbruck en Brenner eens wat dichterbij te bekij ken. Want daar ligt het ook door Ne derlanders veel en graag bezochte Wipptal, een attractief wintersport- en ontspanningsgebied met Steinach als belangrijkste plaats op 1050 meter hoogte. Vakantiegangers kunnen in deze Tiroolse streek ’s winters vast re kenen op sneeuw, terwijl er ’s zomers een mild klimaat en een zeer gunstig aantal uren zon kunnen worden aangetroffen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 25