I I Raadskritiek op onderzoekbureau na een jaar terecht gebleken? Reparatie BEZORGING GEREFORMEERDE SCHOOL DOET ZELF T ONDERHOUD Arie v.d. Hek voor PvdA over troonrede en miljoenennota Vrouwenbond NVV start seizoen Opknappen Kanaaldijk gaat 2,5 mln. kosten Aanzet voor welzijnsplan gaat meer geld kosten Peuleyen 15 telefoon 2604 Houthandel Alblas BV i Televisie REGIONALE CURSUS VAN NIVON IN WADDINXVEEN Goedgekeurd Afscheid van J. H. Mol werd goed bezocht i Radio en Afspeelapp. 9 UI f aan alle merken ook de tegenstribbelende raadscom- Hun bezwaren waren talrijk. De heer I herstel- S WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 WADDINXVEEN De tijd nadert dat de gemeente de Kanaaldijk fo E Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 SERVICE CENTRUM VOORRADIG en T.V. m et ci vil s s NW afdel kan men mevrouw J. '6, mevrouv 6 en mevr 172. daar wel sprake van moet zijn in de contacten met de hier sociaal-culturele instellingen. Ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kies vereniging), die een afwachtende hou ding innam bij de bespreking van dit - werkzaamheden, vindt de gemeente, houwtje in 1965 geen vaste gebruiker Daarbij komt nog dat het schoolbe stuur van de gemeente mag verlangen dat men bij overname van het onder houd met een goed onderhouden ge bouw start. De overname van het on derhoud gaat met terugwerkende kracht in op 1 januari van dit jaar. Dat WADDINXVEEN Het provinciaal WADDINXVEEN Voor de vrc wenbond NVV afdeling Waddinxvee i weer van start gegaan. Op de eerste avond van het seizoen speelden aan drie verscl lende tafels 22 dames het spel ”Op re;., door vrouwenbondsland”. Aan de ha sportzaal van (je verdoende fiches kon aan h einde van de avond worden uitgemaakt 1- e e e k i. jr :e n n w WADDINXVEEN De heer C. van ’t Wout heeft bij Houthandel Alblas BV, Waddinxveen afscheid genomen als on derdirecteur, zo wordt gemeld uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Bedrijven voor Gouda en omstreken. Bij dit bedrijf heeft de heer C. Hoogendoorn jr., tot voor kort procuratiehouder, de functie van on derdirecteur ingenomen. Tot procura tiehouder is nu benoemd B. L. Versluis te Waddinxveen. maar ook hij had de nodige vragen over het gekozen onderzoekbureau. TER ZAKE KUNDIG Wethouder A. H. van Gent (Progres- sieven) maakte duidelijk dat de welzijn szaak op den duur wel eens net zoveel zou kunnen gaan kosten als de plan nenmakerij op het gebied van de ruim telijke ordening. De gevraagde jaar geleden f 29.000,- is dan ook een voorberei- I F. H. de Ruijter (VVD) ministerie van C.R.M. en plaatselijke- en provinciale overheden. Er zijn meerdere plaatsen en streken in het land waar de cursus wordt gegeven. In Zuid-Holland werd al eerder een cursus gehouden in de Krimpener- waard. Deze leverde veel positieve reacties op. De nieuwe cursus, die in oktober zal starten, wil zich vooral richten op vrijwilligers in het gebied rond Waddinxveen (Moerkapelle, Bos koop, Zevenhuizen, Moordrecht, Reeuwijk, Haastrecht) en Gouda. De cursus vindt plaats in Waddinxveen. PROGRAMMA De school voor vrijwilligers is opgezet omdat men in de practijk van het orga- nisatiewerk steeds vaker te maken krijgt met nieuwe ontwikkelingen, zoals volwassenen-educatie, welzijnsp lanning, samenwerkingsvraagstukken en dergelijke. Aan de vrijwillige mede werker binnen het vormings- en ont wikkelingswerk worden hierdoor steeds zwaardere eisen gesteld. De cur sus wil hieraan tegemoet komen door een duidelijker inzicht te geven in een aantal zaken, zodat men in het werk als WADDINXVEEN De voorbereidingskosten om Waddinxveen straks aan een welzijnsplan te helpen gaan de gemeente geen f 29.000,- ko sten, maar bijna 36 mille. Of er niets aan de hand is heeft het college van Burgemeester en Wethouders de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd ook maar met dit extra benodigde f 6.800,- over de brug te komen. B. en W. vinden dat het onderzoek om te komen tot het gemeentelijk welzijnsplan - dat de gemeente moet heb ben om bijdragen van het rijk te kunnen krijgen - zo optimaal mogelijk moet worden afgerond. Dit voorjaar meldde het Instituut voor Communicatie-onderzoek en Marke ting Nederland BV in Warnsveld, dat dus de inventarisatie maakt van de sociaal-culturele activiteiten in ons dorp, dat er meer gedaan moet worden om tot een goede response te komen op de uitgezette vragenlijsten. Het beste resultaat wordt namelijk verwacht van persoonlijk bezoek van de enquêteurs aan de groep die tot nu toe nog niet heeft gereageerd. RAADSCOMMISSIE IS TEGEN Het schijnt dat de rondgestuurde vra genlijsten moeilijk zijn overgekomen. B. en W. wimpelen een mogelijk bez waar in die richting af door in hun voorstel aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad, waarin wordt gevraagd voor de extra kosten op te draaien, te schrijven dat de gebruikte vragenlijsten destijds uit voerig zijn besproken in de gemeente lijke commissie voor kunst, cultuur, re creatie en jeugd. Met het voorstel om toch maar die extra 6.800,- beschikbaar te stellen druisen B. en W. regelrecht in tegen het advies van de raadscommissie voor de financiën om dit niet te doen. En daarmee zit de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad weer middenin de discussie van 26 ok tober 1977, toen de raad werd gevraagd en er uiteindelijk mee instemde om voor het te maken welzijnsplan 29.000,- uit te trekken. TIEN TEGEN ACHT Dat gebeurde bijna een met tien tegen acht stemmen. PSP, VVD en SGP/Hervormde Kiesvereni- maar wel bij dit bureau waarover on danks de toezegging niet meer informa tie is verstrekt...” En zo behoorde ook VVD-raadslid L. M. Oosterbroek-Waagmeester een jaar geleden tot één van de acht tegenstem mers. Ze heeft nu als pas gekozen lid van het college van Burgemeester en Wethouders het voorstel aan de raad gedaan met een aanvullend krediet over de brug te komen, om tenminste de voorbereidingen om te komen tot een gemeentelijk welzijnsplan te kun nen afronden. Alsof er niets aan de gaat opknappen. Zoals bekend komt e hand is. aan de westkant een nieuwe weg te lig- Waarom komen B.en W. eigenlijk met gen, terwijl de oude weg een pad voo deze zaak pas in de septemberraad als ^etsers en bromfietsers gaat worden mogelijke termijn definitief uit te wer ken en aan te besteden moet de raad volgende week woensdagavond nog eens f 85.000,— op tafel gaan leggen - en zijn. Bedacht moet immers worden dat begeleidingskosten van dit hele karwe ook de tegenstribbelende raadscom- met een aangenomen bouwsom van 2, missie voor de financiën wel die in miljoen gulden neer op een kwart mi! oude samenstelling is geweest. j°en 253.000, bestuur van Zuid-Holland heeft de vol- v gende Waddinxveense raadsbesluiten Boskoop is het winterseizoen goedgekeurd: aankoop percelen Dorpstraat 62 en 64 van de heer Th. S. H. H. van Rooi- jen te Amsterdam. krediet voorzieningen t.b.v. minivolleybal. krediet vervanging meubilair Wil- welke tafêfhad gewonnen. lem van Oranjeschool. Het winterprogramma van de vrouwen krediet aankoop percelen Dorps- boncj nvV ziet er de komende ma; traat 62 en 64. den zo ujt; Oktober: Verkeersavond met P. W. M. van der Wee van Veilig Verkeer f derland. November: Slager J A. Compeer Sinterklaasavond. December: Dia-avond met Emka Kr schell. Januari: Oliebollenavond. Februari: Avond over drugs. Maart: Jaarvergadering met bloei schikken onder leid g van mevrc A. Littooy-Faber uit addinxveen. April: EHBO-avond Mei: Fondue-avonc Over de vrouwen Waddinxveen/Bos; inlichtingen krijger rloth, Nic. Beetsl; Versluis, Sweelinc B. Faas, Nic. Beet door B. en W. voor nadere informatie i was teruggenomen, vroeg zich met het spreken van een verkeerde start en Hek zijn verhaal afsteken. PSP-raadslid af of het door het college gekozen onderzoekbureau (Instituut voor Communicatieonderzoek en Mar keting Nederland BV) wel het meest goede is. ”Het is zaak dat de bevolking inspraak krijgt”, vond mevrouw C. Verweij-Scharleman (WD). Het pro gressieve raadslid drs. W. C. Verbaan noemde het erg belangrijk dat het aan- WADDINXVEEN/DOORN Oud- Waddinxvener en oud WD- gemeenteraadslid J. H. Mol (oprichter en tot voor kort directeur van het reclame- en public relationsbureau Data Doorn BV) heeft afscheid geno men van zijn relaties en medewerkers(- W. M. L. van Breemen (PSP): ’’Waarom noemt u dan geen man en paard? Dat heb ik wel gedaan”. Wethouder A. H. van Gent: ”Het lijkt erop alsof ik het bureau wil bevoorde len. Ik wil alleen dat er in Waddinxveen een goed stuk werk wordt gedaan dat op korte termijn moet gebeuren en waarvoor de gemeente de nodige man kracht niet heeft”. F. H. de Ruijter (VVD): ”Ik zet geen dingskrediet. Over het onderzoekbu reau merkte hij toen op: ”Het voorge- ging behoorden tot de tegenstemmers, stelde bureau is niet groot: op het bu- Hun bezwaren waren talrijk. De heer reau zelf een man of tien en een staf W. M. L. van Breemen (PSP) meende van enquêteurs in het land van rond dat het onderzoekbureau uit Warns veld, met - zoals hem was gebleken - niet al te beste ervaringen elders, alleen maar een momentopname zou kunnen geven die vrij snel verouderd is. En daar is 29.000,- veel te veel voor, ter wijl een dergelijk bureau nooit een wel zijnsplan zou kunnen maken. Ing. C. van 2a--, de heer Van Breemen had gedaan, dat ”Ik geef toe dat het bureau zichzelf Hek over beide regeringsstukken al een (te kleine) steekproef geen in- heeft gepresenteerd. Men kan wel stel- spreken op de openbare ledenvergade- spraak kan worden genoemd, terwijl len dat het geen beste naam heeft, maar ring van de Waddinxveense socialisten. Deze avond, die wordt gehouden in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost, begint om half acht. Na gesproken te hebben over de 1-mei- zaam zijn in de maatschappelijke viering in 1979, de evaluatie van het be- sfeer”. Maar wethouder Van Gent raadsvoorstel dat eerder al een keer slaagde er niet in de kritiek weg te ne men. De heer Van Breemen (PSP) bleef om ongeveer negen uur Arie van der NIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! WADDINXVEEN Onder auspiciën van het Nivon (Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk) zal binnenkort ii Zuid-Holland een nieuwe cursus van de School voor vrijwilligers gaat starten. De cursus is bestemd voor vrijwilligers die actief betrokken zijn bij vormings- en ontwikkelingsactiviteiten voor volwassenen. Gedacht wordt aan bestuurs- en kaderleden van verenigingen, vrouwengroepen, buurt-, dorps- en wijkorganisaties en dergelijke. De cursus maakt deel uit van een lan- vrijwilliger in het werk sterker komt te delijk project School voor vrijwilligers staan. De duur van de cursus bedraagt dat wordt uitgevoerd met steun van het 20 bijeenkomsten, die wekelijks op een ministerie van C.R.M. en de vaste avond worden gehouden. Het programma omvat thema-blokken, te weten: 1. Programma’s maken; 2. Werken met groepen; 3. Werving en promotie; 4. Organisatie en financiën. 5. Samenwerkingsvragen. Bij iedere the- ma-blok wordt schriftelijk lesmateriaal verstrekt. Aan de cursus is een vaste deskundige begeleider verbonden. Vrijwilligers die belangstelling hebben voor deze cursus worden uitgenodigd voor een informatie-avond op donder dag 28 september in het jongerencen trum De Bonkelaar, Beukenhof 5. Aanvang van de avond 20.00 uur. Op gaven voor deze gratis - en tot niets ver plichtende - bijeenkomst, liefst tévóren bij mevrouw I. v.d. Hagen, P.C. Hoo - straat 22, telefoon 5373. Voor nadee inlichtingen over het cursusproject kan men ook terecht bij: School voor vrij willigers, P.C. Hooftstraat 163, Amst dam, telefoon 020-721784. WADDINXVEEN De 4-klassige houten noodschool aan de Starin- bod van de huidige welzijnsvoorzienin- glaan, sinds 1976 in gebruik bij de Gereformeerde School, zal voor gen plaatselijk in kaart wordt gebracht, f 22.000,worden opgeknapt. Omdat het hier gaat om buitengewone herstelwerkzaamheden draait de gemeente op voor de kosten en niet de ’’Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de Gereformeerde Kerken in Nederland”. De nood school is eigendom van de Stichting voor Protestants-Christelijk Wijk- werk en wordt door de gemeente van deze stichting gehuurd. Omdat bij het neerzetten van dit ge- I T - voor dit gebouw was aan te wijzen, heeft de gemeente steeds het onder houd verzorgd en zijn de exploitatieko sten, zijnde de kosten van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhou den, aan de gebruikers in rekening ge bracht. De scholen krijgen daar ook betekent dat de noodzakelijke opknap- vergoedingen voor. werkzaamheden nu al gedaan gaan sters). Dat deed hij samen met zijn ZELF OPKNAPPEN kracïten. (goedkopere) eigen vrouw, die leiding gaf aan de boekhou- Het schoolbestuur heeft echter enige dafdeling. De heer en mevrouw Mol tijd geleden weten het onderhoud voor zijn naar Zwitserland vertrokken, waar taan zelf te willen doen, waarbij veel zij een geheel nieuwe onderneming, met eigen krachten zal worden gewerkt een hotel, zijn begonnen. en waarbij de gemeente toezicht op het Tijdens de goedbezochte receptie in goed en tijdig uitvoeren van de werk zaamheden zal uitoefenen. De schoon- maakwerkzaamheden worden al sinds de zomer van 1977 door de school ge daan. Intussen is gebleken dat de noodschool een beter dak moet krijgen en van nieuwe stijlen moet worden voorzien, terwijl ook nog eens het achtergedeelte van de school gaat wijken. Om dan over de reparatie van de vloer in één weggegooid geld, terwijl ing. Van ’t Hoog (CDA) een gedegen voorberei ding van het voorstel had gewild. ”Wat het onderzoekbureau betreft geef ik het college het voordeel van de twij fel”, aldus de christen-democraat bijna een jaar geleden. SLOT RAADSDISCUSSIE We herhalen nog even het slot van de discussie over de eerste aanzet van het gemeentelijk welzijnsplan, dat ook voorkomt in het beleidsprogramma, uit vraagteken bij het bedrag voor dit plan, de gemeenteraadsvergadering van 26 oktober 1977. Het ging er toen onge woon fel aan toe: Wethouder A. H. van Gent: ”...Tot slot stel ik dat het gekozen bureau dit werk aan kan... De gemeente moet met dit bureau in zee, omdat anders een en an der niet tijdig van de grond komt”. (Eerder had de wethouder gezegd dat het onderzoekbureau niet zou afwach ten hoeveel antwoorden op de enquete zouden binnenkomen, maar dat eigen mensen van dat bureau zouden zorg dragen voor voldoende antwoorden). F. H. de Ruijter (VVD): ”Ik heb geen antwoord gehad op mijn vraag over re ferenties en een dubbele offerte”. Wethouder A. H. van Gent: ”Ik heb een gemeente genoemd (Nijmegen), waar voor het bureau heeft gewerkt. Op dit moment werkt het bureau voor de ge meente IJsselstein”. F. H. de Ruijter (VVD): ’’Waar zijn die papieren?” Wethouder A. H. van Gent: ”Wij heb ben een persoonlijk gesprek gehad met de leider van dit bureau”. F. H. de Ruijter (VVD): ”Met alle waardering voor die man, maar dit is toch geen maatstaf?” Wethouder A. H. van Gent: ”Ik beschik verder niet over schriftelijke referenties”. het kantoor van Data Doorn mocht het echtpaar Mol vele blijken van waarde ring in ontvangst nemen. Rond midder nacht waren zowel medewerkers(sters) als relaties en honderden inwoners van Doorn getuige van een door Data Doorn georganiseerd vuurwerk. De nieuwe directie van Data Doorn B V. bestaat thans uit de heren C. J. M. R. van der Bas (algemeen directeur en directeur public relations), P. P. A. Be- van de lokalen en plafondwerkzaamhe- erkens (directeur reclame) en J. M. den nog maar niet te spreken. Wmkel (directeur produktie). Allemaal buitengewone Waarom komen B.en W. eigenlijk met gen, terwijl de oude weg een pad het onderzoekbureau uit Warnsveld Om de reconstructieplannen op zo kor over de aan de orde zijnde kwestie al op 30 mei van dit jaar een brief heeft geschreven? Een nieuw college, een nieuwe raad, een (wellicht) nieuw ge- luid zal wel de achterliggende gedachte Daarmee komen de voorbereidings- 450. Het bureau heeft volgens mij vol doende kracht om het werk in Wad dinxveen uit te voeren”. De wethouder benadrukte dat de gemeente hier der den bouwstenen laat aandragen om het welzijnsplan zelf te kunnen maken. WADDINXVEEN Op de dag van de Maar voor het welslagen hiervan is de troonrede en de miljoenennota (dins- deelname van de bevolking één van de dag 19 september) komt PvdA- 5t Hoog (CDA) betoogde, evenals kernpunten. Tweede-Kamerlid drs. Arie van der r a - heeft gepresenteerd. Men kan wel stel- spreken op de openbare ledenvergade- spraak kan worden genoemcT, terwijl len dat het geen beste naam heeft, maar --------J■- --____x j, bet Co]iege js van mening, dat het ter werkzame zake kundig is. Het zal zich wat het on derzoek betreft, bepaald niet op com merciële zaken richten. Het zal werk- gesproken leidsprogramma en de (komende) di scussie over de koers van de PvdA zal

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 35