P. NOORDAM 50 JAAR ORGANIST Brugkerk: Tegenvaller van anderhalve ton 1 Pater Doesburg vierde 40-jarig professiefeest Aan vooravond van financiële actie Openbare PvdA- fractieberaad Bibliotheek voor gemeente ’’goedkoper” Niet gerust op bereidheid CDA en VVD PvdA likt nu al wonden C. Bras 25 jaar bij Van Berkesteijn ,.r cj •-» A 4 f f •n- In ner :hal 15 iso- ieter roep jon- voor ieter jon- ;roep ’ieter ierenl er te WADDINXVEEN De restauratie van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost gaat 150.000,meer kosten dan gedacht. Deze te genvaller is dezer dagen aan het licht gekomen bij het openbreken van lang niet allemaal - zo als elders in deze krant wordt beschreven - een afspiege ling van de raad vormen, zoals die in de priester gewijd. In 1974 kwam hij naar Waddinxveen, waar hij met pastoor P. M. Olsthoorn waakt over de zielszorg irbij de wind trotserende haantje was daar ook duidelijk aan toe. ACTIE De financiële tegenvaller waarover in de Hervormde Kerkbode van deze week wordt gerept is aan het licht ge komen nu de Centrale Hervormde Ge meente zich opmaakt voor de jaarlijkse geldactie van het Algemeen Acti verings Comité (AAC). Het doel hier van is om door middel van acties en der gelijke gelden bijeen te brengen voor de bouw, verbouw en restauratie van de drie hervormde kerkgebouwen. De laatste jaren spitst de inzameling, waar door al f 800.000,”in kas” zit, zich toe op de opknapbeurt van de Brug kerk. De hervormde AAC-actie start vrijdag 6 oktober en eindigt woensdag 11 oktober. ll ll ll ll ll ll «I ll «I ll I vangen. In een feestelijk samenzijn sprak de di- I rectie de heer Bras toe en bood hem als cadeau een nieuwe fiets aan. Namens I het personeel ontving hij een schemer- lamp. Voor mevrouw Bras waren er I bloemen en bonbons. Namens de Cen- I trale Bond van Meubelfabrikanten ont- I ving de jubilaris een oorkonde met zil- I veren onderscheiding. WADDINXVEEN De plaatselijke bibliotheek kost de gemeente in 1977 geen f 152.568,10, zoals werd gedacht, maar f 114.413,47. Een voordeel voor de gemeente van rond f 38.000,dat voornamelijk is ontstaan doordat ten onrechte een deel van de personeelsla sten dubbel zijn geraamd. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is gevraagd de jaarreke ning 1977 van de bibliotheek goed te keuren en de gemeentebegroting 1977 aan de meevaller aan te passen. nemen om eventuele steun te verlenen aan mensen die problemen hebben met het beleid van sociale zaken etc., te meer daar er nogal wat klachten zijn over de behandeling door ambtena ren”. Ja, de PvdA heeft al zeer snel moeten ervaren dat het stemgedrag van de partners in het college van B. en W. kennelijk onaangenaam zal blijven. Huilen is nu te laat 1 Niettemin noemt de PvdA-voorzitter het een goede zaak dat juist in moei lijke economische tijden de PvdA in de persoon van Anne van Gent weer de portefeuilles van onderwijs en welzijn staken zal houden. ”De in te stellen af deling Welzijn zal aan deze portefeuille ook nog meer inhoud kunnen geven. In onze laatste ledenvergadering hebben we reeds kunnen vaststellen dat het be- leidprogramma goede punten bevat, maar dat er erg veel zal afhangen van de wijze van uitvoering^. We zullen de vinger goed aan de pols moeten hou den”. WADDINXVEEN In 1928 be speelde het huidige oud-ARP- gemeenteraadslid en ex-voorzitter van het Rabobankbestuur, de heer P. Noor- 1a XT1 1_ -1 het orgel in de kerkdiensten van de Ge reformeerde Kerk te Waddinxveen. Tegenwoordig, in 1978, doet hij dat nog. De aanstelling werd toendertijd niet zo formeel geregeld als nu, zodat niet nauwkeurig is te achterhalen vanaf wanneer hij zondag aan zondag op zijn post was. Wat wel zeker is, dat hij gedu rende minstens 50 jaar zijn taak heeft vervuld. Dat is bijzonder en waard om herdacht te worden, vindt men. Daarom zal in de kerkdienst van 17 september aanstaande in de Kruiskerk (aanvang 9.30 uur) dit jubileum worden gevierd. De orgelcommissie van de Gerefor meerde Kerk, die wordt voorgezeten door dr. C. A. de Geus, vond een an dere jubilaris, de bekende Dirk Jans- zoon Zwart, bereid van deze dienst in muzikaal opzicht een feest te maken. Na de dienst is er gelegenheid om de heer en mevrouw Noordam de hand te drukken tijdens een koffie-uurtje in het Gereformeerd ”Het Trefpunt”. Lutherse Kerk in Amsterdam waar hij in 1938 zangkoren ging begeleiden. Ui teindelijk maakte Dirk Janz. daar zijn praktijk van. Om zijn spel nog meer te dam van het Noordeinde, als. organist perfectioneren nam de organist P. Noordam, 50 jaar organist van de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 WADDINXVEEN PvdA-voorzitter drs. Martin Kraayestein is nog niet zo gerust op de bereidheid van de andere partners in het college van B. en W., CDA en VVD, om tot een progressieve uitwerking van het beleidsprogramma te komen. Hij schrijft dat in het deze week verschenen nummer van ’’Prik bord”, het plaatselijk partijblad van de socialisten. ”De wijze waarop het CDA gemeend heeft ons uit de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid te zetten door samen met de SGP/HK- V/GPV deze commissie te vormen is niet veelbelovend”, aldus J' Kraayestein. ’’Juist deze commissie is voor de PvdA belangrijk. Nu de VVD sociale zaken in het college heeft zullen we het beleid positief doch zeer kritisch moeten volgen”. Dat de socialisten geen zitting meer hebben in de raadscommissie voor so ciale zaken en volksgezondheid ’’regel den” de christen-democraten en de drie samenwerkende reformatorische partijen vorige week dinsdagavond toen de nieuwe raad commissies en ver- JfN W PvdA-voorzitter drs. Martin tëgenwoordigers ging samenstellen, die Kraayestein. vergaste. Voor de Gereformeerde Kerk WADDINXVEEN Ook in het - zijn nieuwe ’’werkgever” - bouwde nieuwe politieke seizoen houdt de men onder zijn leiding een mechanisch PvdA (en nu niet als Progressieven) op- orgel. enbaar fractieberaad. Dat gebeurt steeds in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost om acht uur en wel op het moment dat de raadsstukken be schikbaar zijn voor de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering. De data voor de openbare fractieberaden van de socialisten voor dit jaar zijn als volgt: donderdag 14 september, don derdag 19 oktober, donderdag 16 no vember en donderdag 14 december. De PvdA-fractie heeft meegedeeld dat in de nieuwe raadsperiode 1978-1982 opnieuw Marie Boere als fractievoor zitter optreedt. Vice-voorzitter van de fractie is drs. Dick Lont. Gewerkt wordt ook nog aan de bezetting van het fractiesecretariaat, waarvoor als kandi daat wordt genoemd Henry ten Zijthoff. praktijk- en theorielessen. In 1945 slaagde hij met vlag en wimpel voor het examen directielessen. Vlak daarna werd hij benoemd tot vaste organist van de Nieuwe Kerk alwaar hij het kon inklijk paar op een magnifiek concert Jubilaris C. Bras. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag Gereformeerd Verenigingsgebouw Heeft stoel- en meubelfabriek H. A. van ”Het Trefpunt”. Berkesteijn BV van de Wilhelminakade Dat de kerkdienst in de gereformeerde Je heer C. Bras uit Waddinxveen ge- Kruiskerk muzikaal zal worden onder- huldigd, omdat hij 25 jaar in dienst was steund door Dirk Jansz. Zwart (40 jaar als machinaal houtbewerker. De heer organist) zal niet alleen de andere jubi- Bras en zijn vrouw werden door de di- laris P. Noordam een groot plezier rectie en een afvaardiging van het per- doen, maar ongetwijfeld alle andere soneel ’s mddags op het kantoor ont- kerkgangers. Dirk Janz. kreeg de eerste orgellessen van zijn vader, Jan Zwart. Het zag er eerst helemaal niet naar uit dat hij in zijn vaders voetsporen zou treden. Hij behaalde namelijk zijn on derwijsakte. Uiteindelijk verliet Dirk Janz. het schoolwezen toch: toen de ge zondheid van zijn vader hard achteruit ging, besloot hij de orgelwerkzaamhe- den over te nemen. Zijn eerste ’’werkterrein” was de Evangelisch- gebracht. Martin Kraayestein: ”Nu de PvdA niet meer in de commissie zit, zal de PvdA samenstelling van B. en W. tot uiting is genoodzaakt zijn andere initiatieven te --- Pater Doesburg vierde zijn 40-jarig professiefeest. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Pater Th. Does- naam: CP. Een eventueel 40-jarig prie- burg van de rooms-katholieke St. Vic- sterfeest van de pater zal de St. Victor- torparochie heeft zijn 40-jarig profes- parochie wel niet meemaken, want dat siefeest gevierd. Velen kwamen hem is in 1985. met dit kloosterfeest gelukwensen, Het jubileum van pater Doesburg is zoals het parochiebestuur, de paro- zondag voor een week gevierd met een chieraad, het schoolbestuur, ouder- feestelijke eucharistieviering in de St. commissies, NKV-dames, WSE, bejaar- Victorkerk. De zoon van een midden- denbond, het zangkoor en natuurlijk standsgezin uit Benschop werd in 1945 heel wat parochianen. Pater Doesburg is 40 jaar lid van de groep van Passionisten uit Haastrecht. Daarop duiden de letters achter zijn van ruim 4.000 rooms-katholieken. de toren en het plafond. Restaurateur Woudenberg BV uit Ameide is hier zulke onvoorstelbare slechte stukken tegengekomen, dat algehele vernieuwing noodzakelijk zal zijn. Over de financiële tegenvaller schrijft Van Ringelenstein. de heer G. van Ringelenstein, voorzit- Op dit moment verloopt de restauratie ter van het college van kerkvoogden en van de Brugkerk, welke werkzaamhe- notabelen van de Centrale Hervormde den startten op 12 december 1977 en Gemeente, in de Hervormde Kerkbode tot zeker Pasen 1979 zullen duren, ge- van deze week. Hij maakt de gemeen- heel volgens schema. Een groot deel teleden duidelijk dat de zeer slechte van het dak is al opnieuw gedekt en het toestand van de toren en het plafond laat zich aanzien dat deze werkzaamhe- niet alleen een vrij grote achterstand den voordat de winter invalt klaar zul- zal geven op het werkschema, maar dat len zijn. Intussen is van de geheel in de ook de bestaande financiële ruimte in steigers staande Brugkerk het haantje één klap te niet is gedaan. Er moet re- (overigens ruim twee en een halve me- kening mee worden gehouden dat het ter hoog) van de toren gehaald voor tekort op de begroting zal oplopen. een algehele opknapbeurt. Het weer en Nog niet valt te zeggen over welk deel van de anderhalve ton subsidie is te verwachten. Voorlopig gaat de Cen trale Hervormde Gemeente ervan uit dat geen extra bijdragen worden ver leend, omdat in de beschikking van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) staat dat de rijkssubsidie ”een vast bedrag” is. ’’Maar laten we niet al te pessimisti sch zijn. De onderhandelingen hierover moeten nog beginnen”, aldus de heer heeft ons uit de raadscommissie voor zetten door samen met de SGP/HK- Martin I

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3