Wisselbeker brandweer naar Eben Haëzerschool W 350 Scholieren puzzelden voor brandweer KOMISCH, ERNSTIG SPECTACULAIR Jan Arie Neeleman kreeg trofee in handen Brandweer- diploma’s uitgereikt op slotavond Hou ze in de gaten! f SS Kinderen zijn kinderen. Waarschuwen is niet genoeg. K?|c5|c*************************************: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 humoristische wijze. "Brandweer vijftig jaar”. het kanariepietje” veilig de begane grond. Ondertussen bedwong de Wad dinxveense bluseenheid van binnenuit het gebouw met enkele stralen hoge- druk de ’’brand”. Het commentaar bij deze oefening werd verzorgd door hoofdbrandwacht G. Huizer, maar ui teraard nu niet op de van hem bekende strijd werkten de diverse scholen hun wedstrijd af, waarbij helaas de St. Pau- lusschool en de Gereformeerde Basis school wegens gebrek aan deelnemers verstek moesten laten gaan. Rond de klok van twaalf uur kon de sedert afge lopen dinsdag in functie zijnde wethou der mevrbuw Oosterbroek- Waagmeester (WD) de individuele prijsjes uitreiken en bleek, dat - in vol gorde van deelname - de navolgende schoolwinnaars ’s middags terug moe sten komen om te strijden om de door het gemeentebestuur beschikbaar ge stelde wisselbeker: Rehobothschool: Jan van Vuuren; Bet helschool: Peter Burger; Theo Thijs- senschool: Marcel Dortland; Leon van Gelderschool: Daan Ponsioen; W. van Oranjeschool: Greta Jacobs; Mr. A. de Roosschool: Jacco van de Graaf; St. Jozefschool: Arno Vernooy; Mgr. Bek kersschool: Frank Langbein; De Sav. Lohmanschool: Fokko Keizer; Groen van Prinstererschool: Viola Verheyen; Koningin Julianaschool: André Kaiser; Eben Haëzerschool: Jan Arie Neele man; Klaas de Vriesschool: Theo Nieuwets. FINALE ’s Middags speelden de kinderen van de brandweerlieden en ook een aantal brandweervrouwen, alsmede enkele onderwijzers hun wedstrijdje. Tevens was er gelegenheid om aan een weds trijdje "'vrij spuiten” deel te nemen voor ieder die daar zin in had. Inmid dels was de drumband ’’Cormula’s” ten cha Deden van de St. Paulusschooi de 3e prijs aan Miranda Duyvestein var de Leon van Gelderschool. Overigen: ontvingen alle deelnemers uit hander van de burgemeester een vier kleuren- balpen. Tevens reikte de burgemeester hierbi de prijsjes van de puzzeltocht uit aar Anita Builee, Herman Segers, Carin; Blokzijl, Paola van Bergen, Fred var Vliet, Elize Bal, Astrid Bakker, Marei Eindhout, Freddy v.d. Flier en Rol Dekker. De trekking van de voor dez wedstrijd verlote prijsjes vond maan dagmorgen door burgemeester Smal lenbroek plaats. OPEN HUIS Ook het open-huis stond goed in de be langstelling zowel bij groot als klein met name op de zaterdag toen op g ztte tijden de brandweer-informatiefil 0011 werd vertoond. constateerde, dat er zich nog ’’bewo ners” op de balkons bevonden die ge red moesten worden. Onmiddellijk werd de ladderwagen van de Goudse brandweer gealarmeerd. Omdat uite raard omzichtig te werk moest worden gegaan om schade aan het gebouw te voorkomen duurde de redding wel lan ger dan in werkelijkheid het geval zijn, maar toch bereikten alle ’’bewoners en WADDINXVEEN Tijdens de feest- week van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen kon de jeugd ook mee doen aan een puzzeltocht en een foto wedstrijd. De puzzeltocht waaraan door de schooljeugd tot en met 12 jaar de gehele week kon worden deelgeno men stond bijzonder goed in de belang stelling bij de jeugd. Ruim 350 leerlin gen namen er aan deel, waarvan 81 een juiste oplossing inleverden, zodat de moesten worden vastgesteld. De op të zoeken voorwerpen waren: Broekstuk, Ratel, Autospuit, Nijptang, Duikers, Waterkanon, Emmerspuit, Emmer, Ra- nonneur, Verdeelstuk, Ijzerzaag, Fil termasker, Tirfor, Insigne, Gelaatstuk, Jekker, Asbesthandschoen, Aflegsy- steem, Redlijn, zodat de zin luidde: in ieder geval het komende jaar in de prijzenkast van de Eben Haëzerschool zal prijken. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek reikte bij zijn slottoe spraak de beker aan Jan Arie uit. En zoals gebruikelijk ging rond half vier het jury-hokje ”in de hens” zoals we enkele junior-spuitgasten hoorden zeggen. Een beeld van de duikersdemonstratie in de Petteplas. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zaterdagmorgen was het nog maar nauwelijks licht toen de eerste Waddinxveense lieverdjes zich reeds bij de brand- weergarage aan de Noordkade meldden voor het gebruikelijke rondritje met de autospuiten, vlak voor het begin van de traditionele jeugdbrand- weerwedstrijden. Dit spektakel vormde het sluitstuk van de feestweek ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. Om acht uur rukten de beide autospui ten uit en er moest maar liefst vier keer door beide wagens worden gereden voordat het aanwezige jonge volkje al len een ritje hadden gemaakt. Enkele minuten na negen uur verklaarde com mandant A. M. Zwamborn op het ter rein aan de Nesse de hier te spelen jeugdbrandweerwedstrijden voor geopend. Er moest weer een hindernisje, nu be staande uit trapje op en trapje af, wor den genomen en vervolgens moesten drie belangrijke figuren bij de brand weer, nl. de redder, de blusser en de duiker te voorschijn worden gespoten. Het geheel was op vernuftige wijze weer door ondercommandant M. de Bas en zijn mannen in elkaar gezet. VLOT TEMPO In een vlot tempo en een spannende Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek met de jeugdige prijswinnaartjes. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom}. welslagen van deze jubileum- bijgedragen en waarvoor uren heol WADDINXVEEN Zaterdagavond is met een gezellige bijeenkomst voor de Waddinxveense spuitgasten en hun vrouwen de brandweer-jubileumviering besloten. In de brandweergarage aan de Noordkade waren als eregasten aan wezig het voltallige college van Burge meester en Wethouders en ’’aanhang”. Tijdens deze bijeenkomst reikte burge meester mr. A. G. Smallenbroek nog een aantal in het afgelopen voorjaar be haalde brandweerdiploma’s uit, n.l. het diploma brandwacht 2e klas aan C. de Rooy, het diploma brandwacht le klas aan W. J. F. de Bas en J. Neeleman (de laatste was helaas verhinderd aanwezig te zijn) en het diploma hoofdbrand wacht aan M. C. Kersbergen en M. Koetsier. Voorts deelde de burgemeester mede, dat op grond van het reeds bezitten van het diploma brandwacht le klas uit zijn tijd bij de brandweer van Leidschen- dam, de heer W. van der Wees met in gang van 1 oktober a.s. tot de rang van brandwacht le klas werd bevorderd. De overige gediplomeerden, behou dens de beide geslaagden voor hoofd brandwacht, omdat deze op grond van de organieke bezetting van het korps (nog) niet kunnen worden bevorderd, werden eveneens tot de desbetreffende rang bevorderd. BALPEN Aan het einde van de avond reikte mr. Smallenbroek namens het gemeentebe stuur aan alle leden van het korps ter gelegenheid van dit jubileum en als waardering voor hun vrijwilligers-werk een aandenken in de vorm van een fraaie balpen met inscriptie uit en aan alle brandweervrouwen een boeket bloemen. Commandant A. M. Zwamborn be dankte aan het einde van de avond al zijn mannen voor het vele werk wat tot het welslag! viering heeft zij zoveel vrije uren hebben opgeofferd. Ook de voorzitter van de brandweer- personeelsvereniging ’’Jan van der Heyden”, de heer C. H. de Vries, voerde op de van hem bekende humo ristische wijze nog het woord. De inwendige mens deze avond werd op uitstekende wijze verzorgd door banketbakkeij en kokerij Van den Berg. Laatstgenoemde firma bood de jarige brandweer een zeer toepasselijk cadeau aan in de vorm van een reuzen- Abraham. Al met al kan de Waddinxveense Vrij willige Brandweer op een geslaagde jubileum-viering met zeer veel publieke belangstelling terugzien. FOTOWEDSTRIJD Met de voor elke school middels foto- Sjaak Noteboom en Kodak gratis in bruikleen gestelde direct-klaar camera’s konden de hiervoor uitgelote zesde klassers de gehele week het brandweer- gebeuren op de gevoelige plaat vastleg gen. De drie - naar hun keuze - beste foto’s moesten de fotografen in spé bij de brandweergarage na afloop van de ju.ow feestelijkheden iniveren en een deskun- prijswinnaars uiteraard bij verloting dige jury, bestaande uit de heren P. laart, beoordeelde maandagmiddag op het gemeentehuis hieruit de drie beste. Deze werden beloond met een waarde bon te besteden voor de schoolklas van de betreffende winnaars. Om 4 uur ’s middags kon burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de prijzen uitreiken, nl. de eerste prijs an André Kaiser van de Kon. Julianaschool, de 2e prijs aan Mi- WADDINXVEEN De receptie ter DUIKERS gelegenheid van het 50-jarig bestaan Woensdag was het weer ernst, al gold van de vrijwillige brandweer van Wad- het toch maar een oefening. Op de dinxveen luidde vorige week maanda- Kerkweg bij de Petteplas was een ”ern- gavond voor de jubilerende spuitgasten stig auto-ongeluk” gebeurd waarbij ze- een drukke week in. Komisch ging het ven auto’s betrokken waren, waarvan twee jn hrand stonden. Het publiek kreeg eerst te zien hoe autobranden be- en de zag ook hoe bekneld geraakte slachtoffers worden ■„..IjJ met ritsbeitel of reddings- de beide autospuiten op het parkeerter- schaar. Toen bleek dat zich nog ’slach toffers’ in de Petteplas moesten bevin- komisch spektakel waar- (jeni kwamen 22 duikers uit de regio emmertje water werd ge- ’’Midden Holland” in actie om de keken. Voor het eerst zagen we hier in drenkelingen op te sporen. Het betrof Waddinxveen een ’’vrouwelijke’ hier duikersploegen uit de gemeenten scheidsrechter optreden die echter de Gouda, Reeuwijk, Capelle a/d IJssel, touwtjes goed in handen hield en links Woerden en onze eigen duikersploeg, en rechts gele en rode kaarten uit- geheel stond deze avond onder lei- deelde. Doordat het in de wedstrijd no- ding van brandmeester Verlaan van de gal ruig toeging, had de EHBO-ploeg, Goudse brandweer en onderbrandmee- bestaande uit zuster ”Tina” en broeder ster 9 van vliet van de Wad- Chris handen vol werk en menigmaal dinxveense brandweer. Commandant ging deze dappere EHBO-ploeg onder- h. Zwamborn becommentarieerde uit door het watergeweld. Gerrit Hui- de hele oefening, zer leverde uitstekend commentaar bij de wedstrijd als was het de verslaggever AF-CENTRUM van de badkuip- en achteruitraces zelf. Donderdag stond een reddingsactie uit Ook de jeugd kwam nog aan bod om de een hoog woongebouw op het pro- bal maar ook elkaar met de straalpijp te gramma. Er was ’’brand” uitgebroken lijf te gaan. Kortom het geheel deze jn het Anne Frankcentrum en van de avond was de vrolijke noot van het ju- bovenste en de vijfde etage moesten bileumprogramma waarbij ’’Voor- ’’bewoners” worden gered. De eerste waarts” voor de muzikale noten bluseenheid van de Waddinxveense zorgde. brandweer die ter plaatse verscheen Een beeld van de jeugdbrandweerwedstrijd, gezien door een scholier met een door Sjaak Noteboom via Kodak beschikbaar gestelde direct-klaar camera. tonele verschenen om het geheel muzi kaal op te luisteren. Na een zeer spannende finale was het uiteindelijk Jan Arie Neeleman van de Eben Haëzerschool, die de wisselbeker van de Koningin Julianaschool afhan dig maakte, nadat deze vier jaar achte reen in het bezit van die school is ge weest. Dat betekent dat deze trofée nu waarbij ”Voor- muzikale gavond voor de jubilerende spuitgasten een drukke week in. Komisch ging I er aan toe op het parkeerterrein voor het winkelcentrum Groensvoorde waar een dag later een spuitbalwedstrijd dwongen worden (met poeder werd gehouden. Voorafgegaan door de hogedruk nevelspuit) en zag o< brassband Voorwaarts arriveerden vo- rige week dinsdagavond om half acht bevrijd ---- rein. Het werd een 1 bij niet op een emmertje water werd ge- Waddinxveen T, i--i, vrouwenjKe hier duikersploegen uit de gemeenten diF» Arhfpr dp 1 r-» --i n_ /j tt1 Woerden en onze eigen duikersploeg. ding van brandmeester Verlaan van de •*C«| «BI I» ’■'-riTls

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5