heet voortaan ”Het Trefpunt” Kredieten stamm-mavo Jazz-O-Matic Four Jazzclub Zoetermeer Tweede werk week Kohn- Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Pech Onderweg- cursus in Gouda Ds. J. Snoey verrichtte heropening van vernieuwd complex Gereformeerd Verenigingsgebouw Adverteren doet verkopen iniuiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiifln SEIZOEN VAN START MET 500 BALLONNEN Waddinxveen! Sjaak Noteboom P. Hardendood-Ewijk, haar assistente mejuffrouw Evan Tol, emeritus predikant ds. J. Snoey en zijn echtgenote. Foto: Weekblad voor Met ballonnen ging het buurtcentrum 't Ketelhuis het nieuwe seizoen in. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Bert v.d. Beid). formeerde jeugdvereniging ,,’t Krotje” in hun ruimte met bar en discotheek VERGADERING GEMEENTERAAD: woensdag 20 septem ber a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDE NING EN WONINGBOUW: dinsdag 19 september a.s., aanvang 16.30 uur. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. herberg Rhijnauwen in Bun nik, het Biologisch Centrum van de gemeente 'j en wordt ge meente beschikbaar stelt komt ten laste van de exploitatiekosten van de school. deelnemende leerling). De werkweek wordt gehouden om bij de meisjes en jongens belangstelling te wekken voor de natuur, de natuurbe- heersing en naam gekregen, maar ook de zalen: Bloemendael, Peuleyen, Groenswaert en Den Brouck. Vier historische namen voor stukken Waddinxveens grondge bied, zoals ze voorkomen op de kaart uit 1687 die een plaats heeft gekregen in de hal van ”Het Trefpunt”. stukjes cabaret. Dit gebeurde mede in het kader van de jeugdweek, die de ge hele vorige week is gehouden aan het begin van het nieuwe seizoen. Zo was er een toerustingsweekeinde, een vos- sejacht, een jeugddienst en werd de film ’’Anatevka” gedraaid. Het Gereformeerd Verenigingsgebouw is in twee fasen verbouwd. Het hele karwei heeft vier ton gekost. Veel waar dering zei ds. Modderaar te hebben voor beheerster mevrouw P. Hardendood-Ewijk en haar assistente mejuffrouw E. van Tol, die steeds met groepen te werken. Voor inlichtingen kunt u ’t Ketelhuis bellen tel. 6860. WADDINXVEEN De gemeente raad is gevraagd een aanvullend krediet van f 3.183.000,beschikbaar te stel len voor werken in de bestemmingsp lannen Zuidplas 150.000,-), Brede- weg 36.000,Groenswaard 1 en 2 (ƒ710.000,—), Zuidkade 470.000,—), (ƒ605.000,—), Broekhuizen weg/Kanaaldijk 520.000,voor het bouwrijpmaken en aankopen). 2 en 3 Noordkade Wilhelminakade/- (ƒ77.000,—), Sniep- een opgewekt humeur alle gasten in een rommelige periode konden ontvan gen. Werd eerst de grote zaal met een vernieuwd toneel (voor 200-250 perso- WADD1NXVEEN/ZOETERMEER Nog maar nauwelijks zijn de laatste to nen van het eerste lustrum vervlogen of de Jazzclub Zoetermeer schotelt de le den en overige geïnteresseerden al wéér iets bijzonders voor. Op zaterda gavond 16 september concerteren in De Instuif, aan de Dorpsstraat, The Jazz-O-Matic Four. Dit kwartet musiceert in een stijl, die een mengeling vormt tussen de Chicago-jazz en de blanke big band jazz uit de twintiger en dertiger jaren. Sommigen kwalificeren The Jazz-O- Matic Four als "The worlds’ smallest big band”, wat door de musici zelf als een compliment wordt beschouwd. De bezetting luidt: Hein Denekamp (cor net), Ronald Jansen Heijtmajer (bas saxofoon), Peter den Boer (slagwerk) Zeist en de Boswachterij e. en Hans de Bruijn (piano). Het concert houden in oktober. Het geld dat de ge- begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA De ANWB gaat in de christelijke lagere technische school Nieuwe Vaart aan de Kanaalstraat in Gouda weer cursussen Pech Onderweg geven. Deze cursus omvat vier lessen van ongeveer twee en een half uur, die in vier achtereenvol gende weken steeds op dezelfde avond worden gegeven. ’’Pech Onderweg” begint op donderdag 26 oktober en op donderdag 23 november. De kosten van de cursus bedragen 60,- voor ANWB-leden en 77,- voor niet- leden. De instructeurs zijn ervaren wegen wachten en technochefs van de ANWB. Gedurende de lessen worden o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering behandeld, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan het onder alle weersomstandigheden starten van de auto. Het accent ligt bij deze cursussen op het ’’zelf doen” en de lessen zijn gericht op het feit dat de deelnemers leken zijn op autotechnisch gebied. De lessen hebben als voornaamste doel de automobilisten een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opspo ren en verhelpen van storingen die zich zowel thuis voor de deur als onderweg aan hun auto kunnen voordoen. In de jarenlange praktijkervaring van de We genwacht is gebleken dat een groot aantal storingen kunnen worden ver holpen door niet-autotechnisch ge schoolde automobilisten die echter wel de cursus Pech Onderweg hebben ge volgd. Voor het onderricht zijn duidelijke te keningen en een aantal belangrijke on derdelen zoals stroomverdelers en car burateurs aanwezig. Bij de instructie wordt verder gebruik gemaakt van een auto, waaraan de deelnemers storingen moeten opsporen en verhelpen die van tevoren door de instructeur zijn aange bracht. Bovendien ontvangt iedere cur sist een handig cursusboekje dat ook na afloop van de cursus goede diensten kan bewijzen. Na aanmelding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin na dere gegevens over de lessen worden bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB- kantoor Den Haag, Wassenaarseweg "en) en het keukencomplex onder han- 220, telefoon 070-264426 toestel 2128. den genomen, m tweede instantie kwam er aan de Stationsstraat-kant een nieuwe zaal en een uitgebreide hal bij. De twee achterzalen werden gelijk sa mengetrokken tot een zaal voor 100 man. Hierin zullen de activiteiten van het gereformeerd jeugdwerk worden gehouden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 WADDINXVEEN Met een krachtig ”Ik verklaar dit Gerefor meerd Verenigingsgebouw voor heropend” heeft emeritus predikant ds. J. Snoey vorige week zaterdagmiddag de geheel ver nieuwde en uitgebreide zaalaccom- modatie van de plaatselijke Gere formeerde Kerk officieel in gebruik gesteld. Hij deed dat door het to neelgordijn te laten weghalen, zo dat in forse rode letters de nieuwe naam zichtbaar werd die het aloude Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat voortaan gaat sieren: Het Trefpunt. Ds. D. J. Modderaar vertelde dat deze naam zich bevond onder de 44 inzen dingen van gemeenteleden, die waren gevraagd een naam voor het Vereni gingsgebouw te bedenken. ”Het Tref punt” bleek te zijn ’’bedacht” door I maar liefst zeven mensen: A. v.d. Berg, I L. J. Bloem, mevrouw J. C. Kersber- I gen, G. de Knegt, Carolien Stel, J. Itl Troost en A. van Veen. Zij werden - voor zover aanwezig - in de bloemtjes r gezet door de gereformeerde I predikant. WARM HART In zijn toespraak herinnerde ds. Mod deraar aan het vele werk dat het stich tingsbestuur, dat sinds vorig jaar het beheer voert over het Gereformeerd Verenigingsgebouw nadat eerder de commissie van beheer van de kerk dat had gedaan, had moeten verzetten om het karwei te klaren. In het bijzonder bedankte hij bouwcommissielid W. A. Sliedrecht voor al zijn inbreng en in ventiviteit. Van de gelegenheid dat bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek de heropening bijwoonde gebruikmakend Na de officiële opening maakten zeer vroeg de gereformeerde predikant van velen van de gelegenheid gebruik in het onze eerste burger een warm hart voor vernieuwde Gereformeerd Vereniging- het Gereformeerd Verenigingsgebouw, sgebouw rond te kijken. Dit ’’open de eerste zaalaccommodatie die na de huis” duurde tot laat in de middag. In Tweede Wereldoorlog in Waddinxveen die tijd brachten jongeren van de gere- werd gesticht. Voor het huidige Verenigingsgebouw legde ds. Snoey, die sinds hij in 1968 met emeritaat ging in Katwijk woont, op 14 januari 1950 de eerste steen. Ruim 28 jaar later heeft hij het vernieuwde complex dus van een naam voorzien. Trouwens, niet alleen het Gerefor meerd Verenigingsgebouw heeft een Hier staan voor de nieuwe naam van het Gereformeerd Verenigings gebouw aan de Stationsstraat van links naar rechts beheerster mevrouw WADDINXVEEN Opnieuw gaat de gemeente meebetalen in de kosten van de (tweede) werkweek voor de eerste klasleerlingen van de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO wijkbewoners het nieuwe seizoen ge- cursus te volgen om" met creativiteits- (Mauritslaan). Het gaat hier om een ED; 1 bijdrage van 1.600,— 20,— per wijk zo’n 500 ballonnen uitgedeeld met J |znnr»iac ot-onr-t fAnlz uarrlon o «1 r» !Qr»_ taarnpalen en fietsen ballonnen met uitnodigingen gebonden. Dit evenement was de start van het de natuurbescherming activïteite'n door middel van theoretisch en prakti- Meer dan sch bezig te zijn en om de brugklassen, middag 't Ketelhuis bezocht. Een waarvan de leerlingen van verschil- slaagde middag waarbij lende basisscholen afkomstig zijn, de delijk bleek dat ’t Ketel! gelegenheid te geven door middel van het gezamenlijk optrekken gedurende een week in de natuur uit te groeien tot een eenheid. De leerlingen van de Prof. Kohn- de wijk is voor de X 11- Alleen zijn er dit nieuwe seizoen min- 2.. J seizoen. Mensen die "willen helpen bij de ver- harte welkom. Voor deze nieuwe vrij- belangstelling tiviteiten dl< WADDINXVEEN Het buurteen- willigers wordt dan een informatiea- trum ’t Ketelhuis aan de Busken vond belegd en is er in de loop van het Huëtlaan is met een open huis voor de seizoen ook de mogelijkheid om een start. De hele morgen werden er in de t kaartjes eraan. Ook werden aan lan- t uitnodigingen gebonden. Dit evenement was de start van het nieuwe seizoen waarin een groot aantal op het programma staan. 200 mensen hebben deze j weer eens diii- j.. „.eek dat ’t Ketelhuis wel te klein begint te worden. Op deze middag wa ren er demonstraties van de volksdans- ;roep van ’t Ketelhuis. Jammergenoeg ;on deze activiteit niet buiten plaats vinden vanwege het sombere weer, daardoor moesten een aantal binnen- stammschool gaan de werkweek door- activiteiten wijken. Op deze dag kon brengen met zijn tachtigen in de jeugd- men zich ook inschrijven voor verschil lende groepen en cursussen. Er was zo veel belangstelling voor dat voor ver schillende activiteiten een wachtlijst gemaakt moest worden. Indien de wachtlijsten erg groot worden zullen er nieuwe activiteiten starten. In februari 1979 start in ieder geval een 2e Klusse- bus (een cursus voor en door huisvrou- wen waarbij zelfredzaamheid op de voorgrond staat). Zondag 3 september is ’t Ketelhuis voor het eerst op zondagmiddag open gegaan. Voor deze zondagmidoag- activiteit was vrij veel belangstelling. Elke le en 3e zondagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur is deze gezinsmiddag. Bij voldoende belangstelling in de ko mende weken is het de bedoeling om iedere zondagmiddag open te gaan. Op deze middag wordt het programma door de ouders voor de kinderen gemaakt. VRIJWILLIGERS Op de open huis-middag bleek hoe veel belangstelling er in d activiteiten die ’t Ketelhuis organiseert. t-.j der vrijwilligers dan vorig Mensen die willen helpen bi^ schillende activiteiten zijn dan ook van

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9