WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Eerste punt Waddinxveen, Be Fair thuis verslagen WSE verliest in de Oranjewijk met 0-3 INVALIDEN Jeugdzwem- competitie De Sperwer Grote klasse bij schakers Rommelig spel van verliezende hockeyers Gouwe-meisjes winnen beker- competitie «•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••I Hou ze in de gaten! o WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20SEPTEMBER 1978 Bovendien is reeds gestart wekelijks de sportinstuif voor Wilfred van der Klauw uit een hoek schop. 3 3 3 2 3 3 3 2 2 3 3 3 3 5 4 3 3 2 2 2 2 1 STAND 4C GSV DSO 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 Kinderen zijn kinderen. Waarschuwen is niet genoeg. 6 5 4 4 4 3 2 2 2 2 1 1 BMT RK SVM Concordia 6 6 5 4 4 3 2 2 2 1 1 0 in sportzaal ’’Groenswaard”, Wingerd te Waddinxveen. Aanvang elke zaterdag van 10.30-11.45 uur. Alle lichamelijk gehandicapten zijn hier van harte welkom. In samenwerking met doktoren en fysiotherapeuten en de vereniging ’’zwemrevalidatie en rekreatie” bestaat ook voor de invaliden een w J unieke mogelijkheid zich sportief te ontspannen. Unio hoedes slaagde erin om een doelpunt te Moerkapelle scoren. Bij Spirit moest Gerrit van der Heul WADDINXVEEN RKAVV probeerde in een hoog tempo Waddinxveen te overrompelen, maar verder dan kwam men niet. Waddinxveen, jx TT'T'_T'X'-l T-x t_ lederen, kwam na een kwartier beter in het schot van Van der Heuvel het nakij- zijn spel. Met snelle uitvallen maakten 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 duif 1478,32 m. per min. Uitslagen: H. Metselaar 1 6 14 24 26 31 33 44; C. Toor en Zn 2 11 12; Troost- Tamerus 3 7 8 39 41Gebr. Anders 4 17 19 21 22 29 35 47; C. Bode 5 18; D. Boere 9 10 23 34 37 45; W. Metselaar Verhagen-Lucas WADDINXVEEN De voornaamste uitslagen van Gouwe-zwemmers/sters voor de jeugdzwemcompetitie van af gelopen zaterdag zijn: 200 wissel M.O. 14: Els Gerritse 3,08,0 (2); 100 vrij M. 1968: Renata v.d. Kraats 1,30,0 (1) clubrecord; 100 vrij J. 1968: Peter van Tilburg 1,22,5 (2); 100 rug M. 1967: Irma de Graaff 1,46,0 (3); 100 rug J. 1967; Erik van Niekerk 1,39,6 (2); 50 vlinder J. 1966: Jaco van Tol 41,8 (1); 100 school J. 1965: Jan Both 1,31,6(1); 100 vrij M. 1964: Els Gerritse 1,13,7 (1); Karin van Driel 1,17,6 (2); 100 vrij J. 1964: Arjan van Duijn 1,11,2 (2); est. 5x50 vrij J.O. 12: De Gouwe 3,13,2 (2). STAND NA le PROGRAMMA 1. YZPC (IJsselstein) 166; 2. Boskoop 155; 3. De Gouwe 149; 4. Donk 147. De uitvallen van DSO waren niet van gevaar ontbloot, hetgeen onder meer bleek uit een vrije schop die maar net naast ging. Aan de andere kant schoot André Moons een vrije schop rakelings naast. Na een half uur spelen werd Theo de Heer door de linkerspits op snelheid geklopt die goed voorzette, waarna een medespeler naast schoot. Hoewel het uitverdedigen niet altijd vlekkeloos verliep, wist WSE zich wel degelijk kansen te scheppen. Inzetten van André Moons, na een goede kom- binatie met Wilfred van der Klauw en van Peter Janssens, op maat bediend door Martin Moons, misten echter doel. WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht St. Ghislain. Afstand 187 kilometer. In concours 191 duiven. Ge lost om 14.10 uur met matige Z.W. wind. Aankomst eerste duif 16.17.01 uur, laatste duif 16.16.40 uur. Snelheid eerste duif 1601,98 m. per min., laatste Sipke Breiner-Marcel de Haan 0-1, Ro nald Best-Robert Ritter 1-0, Hans Woudenberg-Eric Claassen 0-1, Babs Ponsioen-Peter Doornenbal 0-1, Chris Voerman-Claudia Torenbeek 1-0, Ro bert Ritter-Ronald Best 1-0, Steven Blom 1-0, Hans Woudenberg-Huug de Vries 0-1, Huug de Vries-Hans Woudenberg 1-0, Arie Smitskamp-Peter Doornenbal 0-1, Marcel de Haan- Sipke Breiner 1-0. ’en van de kansen moet een De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht schaatsenWaddinxveepse-Schaakvereniging WSV schakenSchuttersvereniging Wad dinxveen ('Schieten) Tafeltêrinisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen maar ondanks het ongeorganiseerde middenveld van de Waddinxveners kon men hier geen munt uit slaan. Het werd vijf minuten later nog bijna 2-0 maar de uitstekend leidende scheidsrechter keurde dit doelpunt terecht wegens (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Bij de hockeyclub Waddinxveen mag best eens de schijnwerper gericht wor den op het team van meisjes-junioren A-l. Dit team begon vier weken voor de aanvang van de competitie al met de training. Deze trainingen vonden plaats op de zaterdagochtenden o.l.v. Ronald Jeukens en Jan-Dirk van Bennekum. De selectie bestond uit 25 meisjes, waaruit later de beide meisjes-A teams zijn geselecteerd. Deze week moesten zij voor het eerst aantreden in competi tieverband, en wel tegen Leiden Al. De wedstrijd werd verloren met 5-1. Ondanks dit grote verlies was dit de be ste wedstrijd ooit in dit verband ge speeld. Dit verlies kwam mede tot stand door gebrek aan conditie en een niet compleet team. Twee meisjes, te weten M. Christoffels en W. Staal zijn namelijk voor lange tijd uitgeschakeld door knieblessures. Uitblinkers in dit team zijn A. de Graaf, J. de Graaf en P. Christoffels. De klaverjaswedstrijden bij de voet- DSO- balvereniging Waddinxveen beginnen weer. Dat betekent dat er in de kantine van Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” weer geklaverjast wordt op vrij de vaak snel uitgevoerde tegenaanval- dagavond 22 september om acht uur. WADDINXVEEN De derde ronde van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV kenmerkte zich vooral in hoogstaand spel. Op grootse wijze toonde Joosten zijn klasse in de partij tegen Philipse. Met snel rokeren ging Philipse geljjk tot de aanval over. Maar Joosten ving dit goed op en bereidde zich voor met een geduchte tegenaan val. De dame en 2 paarden werden in gezet op de stelling van Philipse. Ui teindelijk werd de druk zo hevig, dat de veste van Philipse in elkaar stortte. Een kostbaar punt voor Joosten was binnen. Aan het andere bord leverden v.d. Laan en v. Vuuren een geweldig spek- De Kommissie Sportieve Rekreatie van de K.N.V.B., afd. Gouda, Sportlaan 2a te Gouda, tel. 01820-19868 organiseert weer wekelijks haar navolgende rekreatie-aktiviteiten: elke vrijdagavond: Sportinstuiven in sportzaal ’’Groenswaard”, Win gerd te Waddinxveen. Aanvang 18.15-19.30 uur. elke maandagavond: Sportinstuiven in sporthal ”De Sniep”, Sniepweg te Waddinxveen. Aanvang 18.00-19.15 uur. elke woensdagavond: Sportinstuiven in sporthal ”De Zuidplas” te Moordrecht. Aanvang 18.00-19.15 uur. Onder leiding van gediplomeerde Rekreatiesportmedewerkers kan nu iedereen weer deelnemen aan bijv, volleybal, basketbal, zaal voetbal, trimmen, badminton, tennis, handbal, etc., etc. Men behoeft geen lid te zijn of te worden van een vereniging, elke week zijn zowel dames, als heren van harte welkom in boven staande sporthallenDe kosten bedragen f 1,50 per persoon Donk WSE zich geblesseerd laten vervangen door .Moordrecht Kees Trouwborst die een hoofdrol voor Y\P_' zich zou opeisen. Hij was namelijk de man die de bezoekers op voorsprong zette. Jan de Vrij trok de bal tussen drie man voor waar Trouwborst stond om af te ronden 1-2, dit alles gebeurde in de 33e minuut. Dit doelpunt bracht de hele aanhang van het tot dan nog punt loze Spirit tot vreugdevolle uitbarstin gen. De eerste overwinning was een feit. STAND 2B Rijns Boys Ter Leede... lange ballen voor het doel, maar dat le- eejJ.^sdam verde geen resultaat op. Integendeel, Spirit had totaal geen moeite met het spelletje dat Be Fair speelde. Het kon moeiteloos uitverde digen en men was levensgevaarlijk in de contra-attaque en het was dan ook niet verwonderlijk dat Spirit de betere WADDINXVEEN Afgelopen wee keinde stond voor de heren-hockeyers van Waddinxveen de thuiswedstrijd te gen Weesp op het programma. De 1-1 ruststand werd gevolgd door een 1-2 eindstand. En dat is, gezien het romme lig spel van de Waddinxveners, terecht. De eerste helft startte met een gelijkop- gaande strijd, maar het initiatief kwam toch van Weesp, die de stand op for tuinlijke wijze, op 0-1 kon brengen. Waddinxveen veerde op en vlak voor rust werd indirect door Robert-Jan Maassen gescoord uit een strafcorner. Na rust werd verwacht dat de Wad dinxveners de lijn van voor de rust zou den voortzetten, maar daar kwam weinig van terecht. Integendeel, de Waddinxveense hockeyers waren meer met zichzelf bezig dan met hun tegen stander. De 1-2 stand die na twintig minuten in de tweede helft op het sco rebord verscheen, gaf een juiste afspie geling van de krachtsverhoudingen. Het slotoffensief leverde voor de Wad dinxveners nog wel enige kansen op maar in de score veranderde niets meer. WINST VOOR DAMES De Waddinxveense hockey-dames moesten deze week thuisspelen tegen De IJssel. In de eerste helft gaf de wed strijd een rommelig beeld en konden de Waddinxveense dames toch op een 2-0 voorsprong komen. Deze doelpunten werden respectievelijk gescoord door Carla Verbakel en Desirée Verzant- voort. In de tweede helft kwam Evelien Rui ter in de ploeg. Hierdoor kwam er meer druk op het doel van De IJssel. Dit re sulteerde in vier doelpunten welke alle vier gescoord werden door Evelien Ruiter. De eindstand werd op 7-0 be paald door Desiré Verzantvoort. Door deze overwinning hebben de Wad- Dit was een geluk voor Be Fair omdat het nu na rust nog iets terug kon gaan resulteerde dat in de gelijkmaker. Ge- doen. Dit gebeurde dan ook. Men ging zien het spelbeeld was dat een goede feller spelen, waardoor het duel leven verhouding. Zondag 24 september ontvangt Wad dinxveen streekgenoot Groeneweg uit Ze venhuizen. Gehoopt wordt dat in deze wedstrijd de opgaande lijn gehandhaafd kan worden en misschien een goed resul- taat uit de bus kan komen. Plaats: Sport- dinxveense dames de overwinningense- Par^ de Sniep, aanvang 14.30 uur. rie voortgezet. STAND 3B Woerden Haastrecht Celeritas Velo RFC Groeneweg Hollandiaan RK AVV PDK Scheveningen Quick Waddinxveen BE FAIR Hoewel Be Fair door een feller en doordachter spelend Spirit zou worden verslagen zag dat daar totaal in het eer ste kwartier niet naar uit. De nog niet in vorm zijnde Waddinxveners contro leerden toen de wedstrijd. Spirit werd teruggedrongen op eigen helft en via veel schietwerk uit de tweede lijn werd keeper Arie Kool enkele malen op de proef gesteld. Toch kon Be Fair dit overwicht niet handhaven. Spirit ont worstelde zich aan de druk door zijn te genstander fel maar niet gemeen te bes trijden. Dit lukte. Het middenveld van Be Fair, dat toch al zo te wensen over laat, werd zo ontregeld dat er geen goede bal meer werd verstuurd naar de voorhoede. Men ging het proberen met diger en dus aantrekkelijker werd voor de 650 toeschouwers. Be Fair trok het initiatief wederom naar zich toe, hier door in staat gesteld door het passieve optreden van Spirit. Met nu Frits van Dijk in de middenlinie (Cor van Triet ging laatste man spelen) kwam er wat meer lijn in ’t spel van de W’veense formatie. Men drong Spirit terug op eigen helft en kreeg enige kansen. Toch zou het nog tot de 22e minuut duren aantekenen, wïm Bron,"die' van' plaats pelle-uit. aanvang half drie. Met een grote - -het beter benutten goed resultaat takel, v.d. Laan forceerde de open cen- trumlijn en wist bij het afbreken een ge zonde pluspion over te houden. Het zal voor v. Vuuren heel moeilijk worden de partij nog in evenwicht te houden. Wim van Os leverde ook al prima spel tegen Ellers. Hier ging het hoofdzakelijk om de open diagonaal. Op slimme wijze werd dit door Wim behandeld. Het be zorgde hem een verdiend puntje. In groep 2 gaat Smitskamp fier aan de leiding. De manier waarop hij Henk van Gils in het zand liet beiten, spreekt voor zichzelf. Fournier gaf een gewon nen partij uit handen, door bij het af breken, remise aan W. van Oort voor te stellen. Die had er geen moeite mee. Versluis verspeelde in de opening een pion tegen Kardol. De drukstelling die Kardol daarna forceerde werd door Versluis goed opgevangen. Een tege naanval door Versluis in tijdnood bracht de partij toch weer in even wicht. Bij het afbreken ligt remise in de lijn der verwachting. Met Broer gaat het in groep 3 nog niet zo best. Ook nu verloor hij. v.d. Starre maakte aan alle illussies een einde. De Rondt deed wat men van hem ver wachtte en versloeg Torenbeek, eve nals Burger korte metten maakte met Littooy. v. Grieken tegen Bloem werd in gelijke stand afgebroken. v.d. Heyde was in groep 4 in zijn ele ment. Met scherp aanvalsspei, v.d. Heyde eigen, werd Schoemaker onder de voet gelopen, v. Krimpen onder vond weinig plezier in zijn wedstrijd te gen v. Randwijk. Hij moest met een nul huiswaarts. Ook Ket was niet opgewas sen tegen het spel van v. Haaren. Hier door bleef v. Haaren ongeslagen. Piet v.d. Hoek bleef goed bij en bezorgde v.d. Ree een nul. De Vries blijft in groep 5 winnen. Ditmaal was Verstoep aan de beurt om onder het bord te kij ken. Ponsioen haalde het eerste puntje binnen, ten koste van Basjes en Klei weg bleef in de running door winst op Verhuist. JEUGD Bij de jeugd heeft nog niet ieder het jui ste ritme waardoor er andere talenten winnen zoals de uitslagen weergeven: Lucas Blom-Steven Verhagen l/2zV2, Huug de Vries-Arie Smitskamp 1-0, Claudia Torenbeek-Chris Voerman 1-0, Eric Claassen-Hans Woudenberg 1-0, Peter Doornenbal-Babs Ponsioen 1-0, Katwijk Jodan Boys Nw. Lekkerland SV’35 Rijsoord Bolnes ASWH Be Fair Spirit Lisser Boys WSE WSE heeft tegen koploper DSO een onnodige en ook wat ongelukkige ne- derlaag geleden. De uitslag doet ver- 2 moeden, dat de gasten een gemakke- lijke overwinning hebben behaald. Niets is echter minder waar. Wel profi- teerden zij bekwaam van enkele grove fouten in de WSE-verdediging, terwijl de WSE-aanval onmachtig was ook maar één van de vele kansen tot doel- J punt te promoveren. De wedstrijd was amper drie minuten J oud toen DSO een vrije schop mocht nemen. Hoog voor het doel gebracht, verkeek keeper Rijnbeek zich volko- men op de bal, waardoor DSO gemak- kelijk 1-0 kon aantekenen. Vlak voor en na dit vroege doelpunt had de thuis- club al twee goede mogelijkheden on- benut gelaten. Dat WSE echter niet was aangeslagen bewezen de vele aan- vallen die werden opgezet en waaruit kansen ontstonden, zoals voor Wilfred van der Klauw - na goed aangeven van J Peter Janssens - en voor André Dissel- 13 36; J. Koren 15 42 48; T. H. Twigtën 2 «Y® dJe infiling werd gebracht door Zn 16 46; C. Smit 20 25 27 38 40; W. Slagboom 28 32; Van Gelooven-van Dijk 30; A. Bonefaas 43. WADDINXVEEN Het meisjesteam van de zwem- en waterpoloclub De 4 Gouwe heeft vorige week donderdag in 3 het overdekte zwembad de Sniep een 3 uitstekende prestatie verricht. In een duel met Kringkampioene BZ en PC uit Bodegraven werd een ver diende 4-0 zege behaald, waardoor De 2 Gouwe-meisjes de kringbeker wonnen. WATERPOLO UITSLAGEN Rijnmond 1-De Gouwe 3 heren 8-9 BZ en PC A-De Gouwe A meisjes 0-4 De Gouwe 1-AZC 1 heren 3-15 De Gouwe 1-Merwede 1 heren 13-1 PROGRAMMA WATERPOLO 23 sept. te Waddinxveen 17.00 uur Waterpolowedstrijden, ver- liezersronde KNZB-beker. 20.00 uur De Gouwe 1-KZC 1 heren WADDINXVEEN Gelukkig dat de voetbalcompetitie nog lang duurt. Er zijn nog zo’n twintig, wedstrijden te spelen en daarin kunnen de Waddinxveense clubs nog veel klaar maken. Het afgelopen voetbal- weekeinde heeft Waddinxveen het eerste puntje weten weg te halen bij RKAVV, waartegen met 1-1 werd gelijkgespeeld. Dat Piet van Mullem’s ploeg thuis in het Burgemeester Warnaarplantsoen wel degelijk te ver slaan blijkt bewees Spirit. Be Fair moest met 1-2 het onderspit delven. Blijft nog over het verlies dat WSE leed tegen DSO (0-3). Laten we met elkaar maar hopen dat het spreekwoord ”Een goed begin is het halve werk” niet belangrijker zal blijken te zijn dan het ’’Eind goed, al goed”. kansen kreeg. Uit een van die kansen kon Gerrit van der Heuvel na een half uur scoren. De bal belandde na een uit- diverse hoekschoppen val bij Jan de Vrij die voortrok, de hele weer verdediging miste, incluis de te ver uit- met Hans Toor en Dick Twigt in de ge- gelopen doelman Kees Verhoef, die op jqa de thee was Theo de Heer vervan- ■j i kenhad:0-l. zij het de doelman van RKAVV knap Na dit doelpunt speelde Spirit een erg lastig. In de vijfentwintigste minuut slim spelletje. Men liet Be Fair komen, nam Ad Hoogerbrug een corner, die zo scherp voor doel kwam dat de keeper hem zelf in doel sloeg: 0-1. Dat was te vens de ruststand. Na rust had Waddinxveen gelijk de wedstrijd kunnen beslissen, maar Erik Plaisier schoot voor open doel net na- buitenspel af. ast. RKAVV zette hierna Waddinxveen onder druk en in de allerlaatste minuut gen door Addie van Leeuwen. Een tweede helft, waarin de L„„ verdediging de aanvallen vaak bek waam opving, terwijl de WSE- verdediging de grootste moeite had met (J 1. 1 X J 1 len. Na zeven minuten liet WSE een prachtige kans op de gelijkmaker lig gen. Een harde kopstoot van Wilfred van der Klauw werd door de DSO- keeper op miraculeuze wijze uit zijn doel geranseld. Na ongeveer een kwartier spelen ont stond het tweede DSO-doelpunt. Knap aangespeeld, werd Martin Moons uit gespeeld en keeper Rijnbeek was kan sloos. Die slag is WSE in feite niet meer te boven gekomen. Men ging slordiger spelen en begreep elkaar steeds min der, met als gevolg een derde DSO- doelpunt. Handig profiteerde een DSO-speler van een foutieve terug speelbal van Martin Moons op zijn kee per. De Zoetermeerders hadden een 3- 0 overwinning behaald. voordat men de gelijkmaker kon laten Komende zondag wacht WSE Moerka- had gewisseld met de zwakke Fred supportersschare Schoonderwoerd trok de bal rechts voor en bereikte Aart Bos die via een haalbaar zijn. diagonaal schot kon tegenscoren 1-1. Spirit trok zich niets aan van dit doel punt maar ging door met het oude spel letje. Men probeerde via snel uitge voerde counters een beslissing te force ren. Beide clubs kregen kansen op een Tonegido voorsprong maar geen van beide voor- Unio

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17