Gouweslobbers starten seizoen Combifoto... foto en film service in 200- voud jQN Moet groter bijstandscollege politieke problemen opheffen? met bingo-dansant in De Unie Gemeente is bezig om project' ontwikkelaars aan te pakken B. en W. willen dat GPV’er J. Knol wordt benoemd In Zuidplas hebben ze 57 hectare woningbouwgrond bestuur Jeugd- en Jongeren centrum Ledenwerfactie van de RPF ook in Waddinxveen BecasBV Veel, erg veel) J geld voor de j Nierstichtingi WADDINXVEEN Inde week van 25 september tot en met 30 C september is het weer zover: de J jaarlijkse landelijke collecte van de Nierstichting Nederland. Aangepaste kerkdienst geestelijk Vergadering gehandicapten cnmfaifOTQ i rt J. Knol. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1978 ten de gemeente vorige maand voor de handel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN/GOUDA Bij Be- cas Beheer BV, Waddinxveen is me vrouw C. van der Ploeg-Broug te Wad- Vergeer, tel. 6598 en L. Blonk, tel. 5172. WADDINXVEEN De reformatori sche Politieke Federatie in Wad dinxveen is deze week in navolging van het landelijk RPF begonnen met een landelijke huisbezoek- en ledenwerfac tie onder het motto ”5000 voor 5000”. De RPF telt op dit moment in het land ongeveer 5000 leden en wil proberen voor het eind van het jaar dat aantal te verdubbelen. Vandaar 5000 voor 5000 De Waddinxveense kiesvereniging van de RPF zal in de komende weken per sonen, van wie men vermoedt dat zij sympathiseren met de RPF, informatie materiaal ter hand stellen om daar in tweede termijn in een persoonlijk on derhoud over door te spreken teneinde hen te winnen voor het lidmaatschap van de RPF. Voor inlichtingen kan men terecht bij H. Korfker, Peuleyen 198, telefoon 4079. De RPF ziet meer dan ooit een taak voor zich in Nederland. De RPF is er namelijk van overtuigd, dat in een land waar steeds meer en steeds brutaler de wet wordt overtreden en Gods geboden terzijde worden geschoven, de oproep tot terugkeer en het onderhouden van Gods Wet geboden is. Tot heil van volk en natie. De RPF ziet in huisbezoek en persoon lijk gesprek een mogelijkheid om men sen te brengen tot een hernieuwde be zinning op de verhouding van hun per- i::i_i::jJ litieke werkelijkheid. Zij wil daarbij met twee eigen woningen stichten. Over de Zuidplas-transactie is in de af gelopen periode door de gemeente stug onderhandeld met de heren Verweij en Kastelein. Een en ander resulteerde in ieder geval in overeenstemming over verplaatsing van beide tuindersbedrij- ven. Als toebetaling voor de grondruil kan de heer Verweij f 1.000.337,te gemoet zien voor 1,46 hectare, terwijl de heer Kastelein ƒ622.651,krijgt uitbetaald voor 1,47 hectare. Buiten de transactie vallen de aan de Piasweg staande woonhuizen van de beide tuinders. WADDINXVEEN Het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd- en Jon gerencentrum Waddinxveen vergadert morgen (donderdag 21 september) om acht uur ’s avonds in het buurtcentrum ’t Ketelhuis over deze agenda: 1. Opening, notulen, ingekomen stuk- handicapten worden door de diaconie tueel uit de gerezen politieke proble men te komen, nog niet is afgerond. Komt die uitbreiding erdoor dan zal de uit september 1966 stammende veror dening regelende de samenstelling en uitoefening van de bevoegdheden van het college voor de verlening van bij stand gewijzigd moeten worden. Daarin staat nu nog dat dit college be- aan een raadszetel te helpen. Zijn partij maakt nu deel uit van de reformatori- dan over alle grond die nodig is om de woonwijk Zuidplas te kunnen realise ren. De daar nog zittende twee project ontwikkelaars (burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft het altijd over ’’bi de woningbouw geïnteresseerden”) zijn als vliegen op de stroop afgekomen op dit gebied in de Zuidplaspolder, zodra duidelijk werd dat hier een nieuwe Waddinxveense woonwijk zou worden gesticht. Dit gebeurt overeenkomstig het ontwerp-structuurplan van de ge meente, het streekplan Zuid-Holland Oost en een uitspraak van de gemeen teraad. Bekend is dat de gemeente niet van plan is zaken te doen met project ontwikkelaars. Ook de woningbouw in Zuidplas wil men in eigen hand houden. '2. Denk erover na, of u bereid zou zijn om uw nieren af te staan, zodat u na uw dood ie mand een leefbaarder leven kunt geven. Een codicil kunt u krijgen bij uw huisarts of bij de Nierstichting Nederland. Denk aan uw medemens. We waren, zijn en blijven verant woordelijk voor elkaar. Zonder uw hulp kan uw naaste niet verder. G.SIEMONS 200 speciaal zaken staan in heel Nederland voor de film en foto-enthousiast klaar met vakkundig personeel, met persoonlijke bediening, met uitgebreide service. Een extra service is voor u ook nog de gemeenschappelijke inkoop met als resultaat een zeer scherpe prijs. Vraag daarom de Combifoto-folder met alle vestigingen/adressen. Gratis. Postbus 142, Nijkerk. En vraag daarna het advies van uw vakman... een van de ruim 200. VLIEGEN OP STROOP Op de eerder genoemde 57 hectare na beschikt de gemeente Waddinxveen duidelijken, en een impuls geven tot hernieuwd christelijk politiek denken. sche combinatie met de SGP en Her vormde Kiesvereniging. Mevrouw Van Oosten-Post en de heer Koeman, die sinds november 1977 van het bijstandscollege deel uitmaakt, ko men naar de mening van het college van B. en W. voor herbenoeming in aanmerking. Vandaar dat B. en W. de vanavond vergaderende raad hebben voorgesteld de drie eerder genoemde volwassen Waddinxveners, die geen raadslid zijn, te benoemen als lid van het bijstandscollege en de vertrek kende heer Boer dank te zeggen voor hetgeen hij als lid van dit college in het belang van de Waddinxveense gemeen schap heeft gedaan. De Nierstichting dankt haar be staansrecht aan het feit dat er op dit moment meer dan 1300 men- 1 sen in Nederland zijn, die door een langdurige ongeneeslijke ziekte aan de nieren geen nor- maal bestaan kunntn leiden. 1 I Jaarlijks wordt dit aantal 300 tot C 400 groter. Deze mensen onder- 1 gaan 2-3x per week, elke week weer, een dialyse behandeling, dit I is een behandeling met een kunst- C nier waardoor het bloed buiten 1 I het lichaam gezuiverd wordt van giftige stoffen, die zich opgehoopt I hebben in hun bloed door de slechte werking van hun nieren. 1 De behandeling aan de kunstnier duurt 3-4 uur per keer en gebeurt 1 in meer dan 90% van de gevallen C in een ziekenhuis. Zonder deze 1 behandeling kunnen chronische C nierpatienten niet blijven leven. i 1 Sommige nierpatienten komen in C aanmerking voor een niertransp- 1 lantatie waarbij zij door middel van een operatie een nieuwe nier I van een ander mens ingebracht krijgen. Deze patiënten zijn zo f 1 gelukkig weer een normaal leven, 1 zonder dialyse behandeling, te f 1 kunnen leiden. De benodigde nie- 1 f ren komen van mensen die over- f 1 leden zijn na een verkeersongeval t en die voor hun dood toestem ming hebben gegeven om na hun i overlijden hun nieren opnieuw te gebruiken voor nierpatienten. Deze toestemming staat vemeld in een zogenaamd codicil, een i soort testament, dat zulke men sen bij zich dragen. Helaas zijn er i veel te weinig nieren beschikbaar omdat slechts weinigen van ons 1 i bij volle gezondheid over deze za- ken nadenken. i In de week van 25 september tot en met 30 september komen col- i lectanten bij u langs om u te vra gen een geldelijke bijdrage te ge- i ven. Wat heeft de Nierstichting in het verleden met uw geld gedaan: i het aantal kunstnierplaatsen uitgebreid; i mensen laten leren thuis een kunstnier te bedienen, zodat ze niet 2-3x per week naar het ziekenhuis hoeven; i geld gegeven om de mogelijk- i 1 heden voor niertransplantatie uit te breiden; ondcizpek gefinancierd i bate van de .;:,rpatient; nierpatient geholpen zich te i handhaven in de maatschappij. Dit zijn de belangrijkste, maai C niet alle bestedingen. Het zal u I duidelijk zijn dat dit veel geld, erg C veel geld kost. 1 1 Wat kunt u doen: 1Geef het geld wat u kunt mis- 1 1 sen voor de Nier Stichting. Het C is en blijft belangrijk. 1 Combifoto-speciaalzaken vindt u o.a. in: Alphen a/d Rijn, Barendrecht, Bodegraven, Capelle a/d Ussel, Dordrecht, Gouda,‘s-Gravenzande, Den Haag, Hoek van Holland, Hoogvliet, Krimpen a/d Ussel, De Lier, Monster, Mijdrecht. Naaldwijk, Nieuwkoop, Ommoord, Papendrecht, Poeldijk, Pijnacker, Ridderkerk, Rotterdam, Rotterdam Zuid, Schiedam, Schoonhoven, Slikkerveer, Spijkenisse, Vlaar- dingen, ''oorburg, Waddinxveen, Wateringen. Woerden,Zoetermeer. "De Gouweslobbers" carnavalsseizoen met WADDINXVEEN In het raadhuis wordt geprobeerd om uit de poli tieke moeilijkheden te komen, die zijn gerezen bij het samenstellen van het gemeentelijke college voor de verlening van bijstand (abusievelijk verwarden wij dit bijstandscollege vorige week met de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid). Zoals bericht voelt de PvdA zich niet meer in het bijstandscollege vertegenwoordigd nu de raad- smeerderheid het nieuwe CDA-raadslid C. Dijkshoorn als lid heeft aan gewezen. Als voorzitter van dit bijstandscollege treedt op de nieuwe VVD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. B. en W. hebben aan de vanavond staat uit vijf leden: een voorzitter, een (woensdag) vergaderende gemeente- lid door de raad uit zijn midden be raad meegedeeld dat het beraad over noemd alsmede drie volwassen Wad- een uitbreiding van het college voor de dinxveners, die geen raadslid mogen verlening van bijstand, waarover in de zijn en jonger dan 65 jaar. gemeenteraadsvergadering van twee weken geleden is gesproken om even- NIEUW LID Totdat de nieuwe raad twee weken ge leden aantrad maakten als niet- raadsleden van het bijstandscollege deel uit mevrouw M. J. van Oosten- Post (Sniepweg 47), M. N. Boer (Bloe- mendaalseweg 12) en G. Koeman (Tes- selschadelaan 3). De heer Boer maakt al sinds de instelling van het bijstand scollege in 1966 hiervan deel uit. Nu hij in de komende zittingsperiode 65 jaar wordt vinden B. en W. het tijd worden de heer Boer, onder dankzegging voor het vele werk dat hij heeft gedaan, te laten vervangen door een ander. En die ander is de heer J. Knol van de Konin gin Wilhelminasingel 46. De heer Knol is in Wadinxveen geen onbekende om dat hij er in 1974 naar streefde het GPV 9 zorgd. Daarvoor kan men contact op- soonlijk godsdienstig belijden en de po- nemen met een van de onderstaande l*’ adressen: A. J. Sonneveld, tel. 5589, K. ook haar eigen politieke bedoeling ver- I D1/a„1, trj Hu oon imniilc tot i vorm uitgerust zijn werkzaamhe- de Waddinxveense carnavalsvereni- te komen"zeggen bestuursleden van nis te komen maken met deze WADDINXVEEN Nu de vakan ties weer achter de rug zijn en iede- Zaterdagavond 23 september opent Unie. "Ideaal om langzaatn in reen weer i den heeft hervat, nadert ook langza- ging "De Gouweslobbers” haar merhand weer het carnavalsseizoen vierde carnavalsseizoen met een '78-79. bingo-dansant in café-restaurant De nieuwe gezichten te mogen begroeten, avond begint om 20.11 uur. Het is echt de moeite waard om ken- zeer 'De Gouweslobbers”. "Ook hopen enthousiaste vereniging”. De entree wij buiten de oude bekenden, vele voor het bingo-dansant is gratis en de WADDINXVEEN Zondagmiddag 24 september om half drie wordt er in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een aangepaste kerkdienst voor geestelijk gehandicapten gehouden. Deze eerste dienst in Waddinxveen zal worden ge leid door de hervormde predikant ds. W. Verboom. Het Hervormd Jeugd koor zal voor en tijdens deze dienst enige liederen zingen. Na de dienst zal er gelegenheid zijn voor een gesprek met de predikant of leden van de ker- keraad. Alle ouders en opvoeders van deze ge- ken, mededelingen. van de Centrale Hervormde Gemeente 2. Verslagen ’t Ketelhuis, verslag vrij- uitgenodigd voor deze dienst. Ook zijn willigers. allen, die met deze geestelijk gehandi- 3. Verslagen De Bonkelaar. capten verbonden zijn van harte wel- 4. Verslagen dagelijks bestuur. kom. Voor vervoer naar en van deze 5. Sollicitatiecommissie. kerkdienst van ouders/opvoeders van 6. Salco ’’Naar een nieuw begeleiding- deze gehandicapten kan worden ge sorgaan”. 7. Door staf in te brengen punten. 8. Rondvraag 9. Rondvraag publieke tribune. 10. Sluiting. rende gemeenteraad wordt namelijk ratieve Tuiniersvereniging Gouda bied waar de tuinbouwveiling op dit moment bezig is met het maken van een nieuw tuinbouwgebied in het ver lengde van het reeds bestaande tuin bouwgebied aan de Abr. Kroesweg, WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen is bezig om de 57 hectare woningbouwgrond in de Zuidplaspolder tussen Piasweg en de Beijerincklaan, welke grond in handen is van een tweetal project ontwikkelaars, in eigendom te verkrijgen. B. en W. hebben de gemeen teraad al laten weten dat het college binnen afzienbare tijd met voorstel len zullen komen over deze zaak. Achter het sportpark ”de Sniep”, waar na 1981 een nieuwe woonwijk uit de grond zal worden gestampt, heeft de gemeente al 2,97 hectare, terwijl door grondruil met de tuin ders D. Verweij en L. C. Kastelein nog eens 3 hectare wordt verkregen. In de vanavond (woensdag) vergade- sief btw) heeft gekocht van de Coöpe- rende gemeenteraad wordt namelijk ratieve Tuiniersvereniging Gouda en het voorstel behandeld om de tuinders Omstreken. Op deze grond, in het ge- met kassenbedrijven D. Verweij (Plas- dinxveen uitgetreden als directeur. Dat weg 2b) en L. C. Kastelein (Piasweg 2a) blijkt uit een mededeling uit het han- te verplaatsen naar een stuk grond aan delsregister van de Kamer van Koop- de Zesde Tochtweg van 4,5 hectare, dat knappe prijs van ƒ967.500,(exclu- zullen beide tuinders nieuwe bedrijven

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9